صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در زنجان
ما در این مقاله تلاش و کوشش نموده ایم تا درباره ثبت شرکت در زنجان مطالبی را به متقاضیانی که می خواهند ثبت شرکت انجام دهند ولی اطلاعات لازم و کافی در این خصوص ندارند ارائه نماییم.

راهنمای شرایط ثبت شرکت در زنجان

شرکت به معنی شریک شدن می باشد به معنای اینکه اشخاص جهت دستیابی به هدف خاصی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جمع می شوند تابا یک چارچوب و قرارداد معین به اهداف جمعی و مشترک برسند.
کلیه اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند جهت ثبت شرکت در زنجان اقدام کنند.شرکت ها بعد از ثبت دارای شخصیت حقوقی می شوند و هنگامی که ثبت می شوند قانون آن ها را مورد حمایت قرار می دهد.
برای ثبت شرکت در زنجان، بهترین روش این است که امور را به یکی از موسسه های ثبتی بسپارید. خاطر نشان می شویم که موسسه حقوقی ثبت نوول آماده ارائه خدمات ارزان در جهت ثبت شرکت در زنجان می باشد لذا می توانید کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

ثبت شرکت از وظایف کدام نهاد است ؟

اداره ثبت شرکت زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وابسته به قوه قضائیه می باشد. این نهاد وظیفه ثبت شرکت را بر عهده دارد و ادارات آن در همه مراکز استان ها و شهرهای دیگر وجود دارند که برای ثبت شرکت در هر شهر از جمله زنجان باید به نزدیک ترین واحد اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرد.

انواع شرکت از لحاظ نوع قالب ثبتی

مطابق قانون تجارت شرکت های تجاری هفت دسته می شوند که شامل :
 • نوع پر ثبت شرکت : شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • نوع دیگر پرتقاضا ثبتی: شرکت سهامی (شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام)
 • شرکتهای نسبی
 • شرکتهای مختلط غیر سهامی و شرکت مختلط سهامی
 • شرکت تعاونی

می توانید با خواندن این مقاله انواع شرکت ثبتی را بهتر بشناسید : انواع شرکت

از میان شرکت های فوق الذکر شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص بسیار پر کاربرد می باشند و اشخاص بسیار زیادی تمایل به ثبت این شرکت ها دارند، در ذیل درباره هر کدام یک از شرکت های مذکور توضیحاتی را ارائه خواهیم داد همراه موسسه ثبت نوول باشید.

راهنمای شرایط ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان

شرکتها از نوع با مسئولیت محدود،حداقل با دو شریک قابلیت به ثبت رسیدن را دارد. اشخاصی که می خواهند فعالیت های بازرگانی انجام بدهند شرکت با مسئولیت محدود بهترین گزینه می باشد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه یک میلیون ریال است.
برای اعضای هیات مدیره این شرکت، مدت عضویت نامحدود می باشد، مگر اینکه در اساسنامه موارد دیگری ذکر شده باشد. در این شرکت مسئولیت شرکا مطابق آنچه است که به شرکت آورده اند نه کمتر نه بیشتر.

ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

شرکتی سهامی خاص یکی از انواع شرکت های تجاری می باشد که جهت ثبت آن باید حداقل سه عضو وجود داشته باشد و حداقل سرمایه برای ثبت آن یک میلیون ریال است.
در شرکت سهامی خاص، رئیس هیات مدیره و نایب رئیس باید به صورت اجباری مشخص گردد و هم چنین وجود دو نفر تحت عنوان بازرس اصلی و علی البدل الزامی است. در ثبت شرکت سهامی خاص، هیات مدیره برای دو سال و بازرسان برای یک سال مالیاتی منصوب می شوند و بعد از آن به تمدید حضور اعضاء و تعویض آن ها طی صورتجلسه های سالیانه نیاز می باشد.
 
موسسه ثبت نوول آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت در زنجان می باشد،کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

 • ارائه دو فتوکپی از اظهارنامه شرکت.
 • تسلیم دو نسخه از فتوکپی از اساسنامه شرکت.
 • ارائه دو برگ از فتوکپی از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.
 • واگذاری دو فتوکپی از صورتجلسه هیات مدیره با امضای مدیران انتخاب شده.
 • تسلیم فتوکپی از شناسنامه برابراصل شده به وسیله دفاتراسناد رسمی کلیه اعضای هیات مدیره، سهامداران وبازرسین.
 • فتوکپی از کارت ملی برابر اصل شده به وسیله دفاتر اسناد رسمی همه ی اعضای هیات مدیره، سهامداران و بازرسین.
 • گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است.
 • تدوین تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری در صورتی که آورده شرکت غیر نقدی منقول و یا غیر منقول باشد.
 • تهیه اصل سند مالکیت در صورتی که اموال غیر منقول جزئی از سرمایه شرکت باشد.
 • تسلیم کردن اقرارنامه ی کلیه اعضا ی هیات مدیره مبنی بر اینکه کارمند رسمی دولت نمی باشند و مدیر عامل مبنی بر اینکه در شرکت دیگری سمت مدیریت عامل را دارا نمی باشند.
 • ارائه وکالتنامه امضاء شده.
 • تهیه و ارائه اصل قیم نامه چنانچه یکی از اعضا دارای اهلیت نمی باشد.
 • چنانچه اعضای سهامداران شخص حقوقی می باشند،ارائه فتوکپی آگهی تااسیس، روزنامه ی رسمی، فتوکپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، فتوکپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی.
 •  در صورت حضور سهامدار خارجی وچنانچه شخص حقیقی می باشد ارائه فتوکپی برابر اصل پاسپورت و ترجمه رسمی آن و در صورتی که شخص حقوقی می باشد ارائه گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شده آن کشور که نشان دهنده آخرین وضعیت شرکت و ترجمه رسمی آن می باشد همراه با اصل و ترجمه وکالتنامه الزامی است.
 • ارائه مجوز مرتبط با فعالیت از مرجع ذیربط در صورت نیاز
بیشتر بدانید ...
فرایند ثبت شرکت در رشت

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان

 • ارائه دو فتوکپی از تقاضانامه ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود
 • ارائه دو فتوکپی از شرکت نامه
 • تسلیم دو فتوکپی از اساسنامه
 • تهیه و توزیع دو فتوکپی از صورت جلسه ی مجمع عمومی موًسسین و هیاًت مدیره
 • تسلیم فتوکپی از شناسنامه همه شرکا و مدیران در صورتی که مدیر خارج از سهامداران انتخاب گردد.
 • اخذ و ارائه مجوز مربوطه در صورت نیاز

مراحل ثبت شرکت در زنجان

ثبت موسسه در استان زنجان 

اگر می خواهید در مباحث مربوط به آموزش، یا خدمات حقوقی یا حسابرسی یا سایر موضوعات خدماتی اقدام به تشکیل شخصیت حقوقی کنید در برخی موارد حتماً باید ثبت موسسه داشته باشید. موسسات ثبتی انواع مختلفی دارند و شما می توانید در هر یک از موارد مورد نظر اقدام به ثبت موسسه کنید.

شرایط ثبت شرکت بازرگانی در زنجان

مطابق قانون شرکت باید در یک موضوعی به ثبت برسد و تحت موضوعی که انتخاب کرده است فعالیت داشته باشد. در بالا شما با انواع شرکت های تجاری که به ثبت می رسند آشنا شدید.

حال می خواهید در خصوص موضوع شرکت ها توضیح دهیم. شاید شما هم گمان می کنید شرکت بازرگانی نوعی خاصی از شرکت تجاری است. این ذهنیت کاملاً غلط است ثبت شرکت بازرگانی موضوع شرکت تجاری است.

مثلاً شرکت با مسئولیت محدود اگر در زمینه واردات و صادارت ثبت شود. عنوان بازرگانی به خود می گیرد. برخی شرکت ها مانند شرکت سهامی خاص به اعتبار قانون بازرگانی هستند. حتی اگر موضوع بازرگانی نداشته باشند. 

ثبت شرکت پیمانکاری در زنجان 

در زمینه پیمانکاری اگر بخواهید فعالیت داشته باشید بهتر است اقدام به ثبت شرکت کنید. چرا که برای ورود به برخی مناقصات و مزایدات ثبت شرکت لازم و ضروری است. موضوع ثبت شرکت پیمانکاری را بر حسب شاخه فعالیت پیمانکاری باید تنظیم کنید. اگر می خواهید برای این نوع شرکت اقدام به دریافت گرید کنید بهتر است هیئت مدیره شرکت پیمانکاری دارنده بیمه مرتبط اخذ گرید در رشته مرتبط باشند. 

بیشتر بدانید ...
مجمع عمومی فوق العاده

ثبت شرکت خدماتی در زنجان 

گاهی هم ممکن است موضوع فعالیت شرکت امور خدماتی باشد. در این صورت باید ابتدا نوع موضوع خدماتی تدوین شود. برای شرکت هایی با این موضوع فعالیت می توانید قالب شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب کنید. 

مراحل ثبت شرکت در زنجان

نحوه و روش تاسیس و تشکیل شرکت در سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکتها با توجه به ایجاد سیستم جدید اینترنتی سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری صورت می گیرد. از این پس متقاضیان ثبت شرکت در زنجان می توانند جهت ثبت شرکت در زنجان به جای مراجعه حضوری به اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری از طریق سامانه ی اینترنتی http://sherkat.ssaa.ir اقدام نمایند.
برای ثبت و تشکیل و تاسیس شرکت پس از آنکه به سامانه ی http://irsherkat.ssaa.ir وارد شدید به قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت مراجعه نمایید و مراحل ثبت شرکت را سپری کنید، البته پیش از آن نکات ذیل رل هم مطالعه کرده و فراهم کنید و سپس گام به گام مراحل ثبت شرکت زنجان را طبق این مقاله انجام دهید:

مرحله‌ اول: پیدا کردن شریک خوب

اولین قدم برای ثبت شرکت پیدا کردن شریک مناسب است.

گام دوم: ثبت نام در سامانه ثبت شرکت

برای ثبت‌نام اینترنتی به سایت اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مراجعه کنید.

مرحله‌ سوم: انتخاب نام مناسب برای شرکت

در این مرحله که «نام‌های درخواستی» نام دارد، شما باید اسامی مورد نظر خود را بدون ذکر کلمه‌ «شرکت» در ابتدای آن‌ها وارد کنید.

گام چهارم: مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت

شما در این گام یعنی «مدت و موضوع فعالیت» باید موضوع اصلی فعالیت شرکت و مدت آن را با انتخاب گزینه‌ی محدود و نامحدود مشخص کنید.

مرحله‌ پنجم: وارد کردن آدرس شرکت

این مرحله «اطلاعات مرکز اصلی» نام دارد و همان‌طور که از نامش پیدا است، باید با آدرس شرکت تکمیل شود. بعد از نوشتن کد پستی و زدن «دریافت نشان کد پستی از اداره‌ی پست»، آدرس خودبه‌ خود در سطر زیرین وارد می‌شود. اگر هنوز اقدام به اجاره‌ یا خرید محل مورد نظر خود نکرده‌اید، می‌توانید آدرس محل سکونت خود یا یکی از شرکا را وارد کنید. فقط به یاد داشته باشید که در آینده تمام مدارک از طرف سازمان ثبت شرکت‌ها به این آدرس برایتان ارسال خواهد شد.

بیشتر بدانید ...
نقش ثبت شرکتها در ممیزات شرکت

گام ششم: مشخص کردن سرمایه‌ اولیه

این مرحله «سرمایه‌ی شخص حقوقی» نام دارد. شرکت‌های مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه‌ مورد نظر خود و شرکت‌های سهامی باید تعداد سهم و ارزش اسمی آن را در این مرحله وارد کنند. حداقل سرمایه برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود مبلغ ۱۰۰ هزار تومان است.

مرحله‌ هفتم: وارد کردن نام شرکا

مرحله‌ ششم این لیست «اشخاص» نام دارد و باید با نوشتن اسامی و شماره ملی شرکای شرکت تکمیل شود. چنانچه تعداد شرکا بیش از ۱۵۰ نفر باشد، باید لیستی که در این قسمت از سایت گذاشته شده است رادانلود و تکمیل کنید و به همراه مدارک مورد نیاز به واحد ثبتی مربوطه پست کنید. برای ادامه مرحله‌ ثبت‌نام و رفتن به مرحله‌ی بعد باید نام حداقل یکی از شرکا را وارد کنید.

مرحله‌ هشتم: مشخص کردن سمت اشخاص

در مرحله‌ «سمت اشخاص» شما باید سمت مورد نظر اشخاص مانند مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و … و تاریخ شروع فعالیت‌های آن‌ها را وارد کنید.

روش نهم: وارد کردن سهام اشخاص

درنهایت در این مرحله با انتخاب نام هر یک از شرکا باید میزان سهام یا سرمایه‌شان را مشخص کنید.

مرحله‌ دهم: مشخص کردن ارتباط بین اشخاص

اطلاعات مربوط به نماینده‌ شرکت و اختیارات آن در این قسمت باید تکمیل شوند.

نحوه یازدهم: ثبت شعب شرکت

اگر می‌خواهید برای شرکت خود شعبه ای را ثبت کنید باید اطلاعات مربوطه را در این قسمت وارد کنید.

مرحله‌ دوازدهم: انتخاب روزنامه‌ی سالی یامالی

روز و ماه سال مالی خود را در این قسمت وارد کنید و سپس روزنامه‌ مؤسسه یا شرکت خود را از لیست اسامی موجود انتخاب کنید.

گام سیزدهم: وارد کردن متن صورت‌جلسه

در فرم این مرحله و طبق توضیح سایت باید صورت‌جلسه مؤسسین، هیئت مدیره یا رکن اداره‌کننده‌ متناظر با نوع شخصیت حقوقی انتخابی را به‌طور کامل تایپ کنید.

مرحله‌ چهاردهم: اظهارنامه یا تقاضانامه

متن اظهارنامه یا تقاضانامه‌ی خود را در این قسمت وارد کنید.

مرحله‌ پانزدهم: تکمیل اساسنامه

در این مرحله با زدن «دریافت متن اساسنامه» فرمی برای شما ظاهر می‌شود که بر اساس اطلاعات واردشده در قسمت‌های قبلی کامل شده است. اگر اشتباهی در پر کردن قسمت‌های قبلی وجود داشته باشد، می‌توانید به گام مربوطه مراجعه و آن‌ها را اصلاح کنید. همچنین یک سری قوانین در پایین آن ذکر می‌شود که بهتر است آن‌ها را دقیقاً مطالعه کنید.

مرحله‌ شانزدهم: تکمیل شرکت‌نامه

این مرحله مانند مرحله‌ قبل است و با زدن «دریافت متن شرکت‌نامه» متن آن در کادر پایینی ظاهر می‌شود و قابل تغییر است.

مرحله‌ هفدهم: تکمیل خلاصه اظهارنامه یا تقاضانامه

این گام نیز مانند ۲ مرحله‌ قبل است و در آن نوشته شده است که اگر اطلاعات و مدارکتان کامل باشد و قابلیت صدور آگهی داشته باشد، منجر به آگهی خواهد شد.

مرحله‌ پایانی: پست کردن مدارک

در نهایت بعد از پر کردن فرم‌های بالا باید کلیه‌ی مدارک لازم را آماده کنید، به امضای همه‌ی شرکا برسانید و برای اداره‌ ثبت شرکت‌ها از طریق پاکت‌های مخصوص ارسال کنید.

ثبت شرکت در شهرهای استان زنجان

 • ثبت شرکت در زنجان، ثبت شرکت در ماه نشان، ثبت شرکت در زرین آباد، ثبت شرکت در قروه، ثبت شرکت در خرمدره، ثبت شرکت در قیدر ثبت شرکت در زنجان را با ثبت نوول تجربه کنید تا خاطره ای شیرین برایتان بسازیم.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام وقت بخیر ما یک شرکت به ثبت رسانده ایم حدودا یک ماه پیش.متوجه شده ایم موضوع شرکتمان کامل نیست چه باید کرد؟

درود بر شما دوست عزیز، شما می توانید طی تنظیم و ثبت صورتجلسه الحاق به موضوع، این مورد را حل نمایید و موضوعی که از موضوع قبلی جا مانده است را اضافه کنید.