صفحه نخست » اخبار و مقالات » استعلام ثبت شرکت

استعلام ثبت شرکت

استعلام ثبت شرکت

آیا شما هم از نحوه استعلام ثبت شرکت بی اطلاع هستید و نمی دانید از کجا می توانید استعلام شخصیت حقوقی را بگیرید؟

این مطلب روش استعلام از سامانه آنلاین ثبت شرکت ها را مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد. کارشناسان ما در مجموعه نوول ثبت به صورت کاملاً رایگان و آنلاین در چند دقیقه استعلام نام شرکت را برای شما می گیرد.

راهنمای استعلام ثبت شرکت

راهنمای استعلام ثبت شرکت

برای استعلام ثبت شخصیت حقوقی مورد نظر  باید شما مشخصاتی از شرکت را در دست داشته باشید. مثلاً باید شماره ثبت یا اسم یا شناسه ملی شرکت را داشته باشد تا بتوانید جهت پبگیری ثبت شرکت را بگیرید. بنابراین اگر اطلاعاتی در خصوص شرکت نداشته باشید نمی توانید استعلام مورد نظر را بگیرید.

نحوه استعلام شرکت حقوقی

پیگیری ثبت شرکت به صورت آنلاین انجام می شود. استعلام  شخصیت حقوقی را می توانید از سامانه استعلام شناسه ملی اداره ثبت شرکت ها انجام دهید اما اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید باید از طریق روزنامه رسمی و اطلاعاتی که از سامانه شناسه ملی به دست آوره اید.

می توانید در روزنامه رسمی تغییرات اعمال  شده را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است در روزنامه رسمی تنها شما می تواند تغییراتی را از شرکت مد نظر مشاهده کنید. هزینه روزنامه مربوط به آن تغییرات توسط اعضاء شرکت پرداخت شده باشد.

با انتشار استعلام برای اشخاصی لازم است که می خواهند با شرکت تجاری فعالیت داشته باشند و طرف مقابل خود را دارای شخصیت حقوقی می داند. برای اینکه از کلاهبرداری های رایج شرکت ها غیر ثبتی جلوگیری نمایید.

لازم است استعلام شناسه ملی را از سامانه اداره ثبت شرکت ها دریافت کنید. برای شروع هم به گوگل وارد شوید و گزینه استعلام شناسه ملی را جستجو نمایید.

بیشتر بدانید ...
جستجو برای انتخاب نام شرکت

استعلام ثبت شرکت

آموزش استعلام ثبت شرکت ها

بعد از مطالعه این مبحث شما به راحتی می توانید استعلام شناسه ملی را بگیرید. البته این که هدف شما از استعلام ثبت شرکت چیست؟ هم حائز اهمیت است.

اگر فکر می کنید برای استعلام شناسه ملی به یک مشاور نیاز دارید می توانید هم اکنون با شماره های درج شده سایت تماس بگیرید. کارشناس نوول ثبت با توجه به نیاز شما پیگیری درخواست ثبت شرکت را برای شما خواهد گرفت.

جدا از این اگر تنها می خواهید اطلاعات ثبت شرکت را داشته باشید باید استعلام ثبتی را از خود سامانه ثبت شرکت ها دریافت کنید و یا اینکه اگر اطلاعات بیشتری در خصوص شرکت نیاز داشته باشید باید به سامانه روزنامه رسمی وارد شوید.

استعلام آخرین تغییرات شرکت با شناسه ملی

هرگاه شرکتی تغییراتی را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رساند. در سامانه ثبت شرکت ها به روز رسانی شرکت ثبت می شود. در واقع نمی توان تغییرات شناسه ملی را در سامانه ثبت شرکت ها مشاهده نمود و تنها تاریخ به روز رسانی در این سامانه قابل مشاهده است.

تنها راهی که می توان آخرین تغییرات شرکت و سایر تغییرات انجام شده شرکت را مشاهده کرد استعلام از طریق شناسه ملی در سامانه روزنامه رسمی است. از این رو می توانید به سایت روزنامه رسمی وارد شوید و در قسمت آگهس قانونی شناسه ملی را وارد نمایید تا آگهی های منتشر شده را بتوانید مشاهده کنید.

نکته حائز اهمیت این است که زمانی می توانید آخرین آگهی ثبت تغییرات شرکت را در روزنامه رسمی مشاهده کنید که اعضاء شرکت هزینه آگهی را پرداخت کرده باشند.

استعلام شناسه ملی از سامانه ثبت شرکت ها

  1. ورود به سامانه استعلام شناسه ملی از طریق سرچ در گوگل
  2. قدم بعدی این است که بر روی لینک صفحه ای که باز می کنید کلیک نمایید.
  3. در صفحه شناسه ملی جدولی را مشاهده می کنید که این جدول از شما اطلاعاتی را می خواهد. توجه داشته باشید لازم نیست همه جدول را تکمیل نمایید و داشتن تنها یک یا چند اطلاعات در خصوص شرکت مورد نظر کافی است تا سایر اطلاعات ثبتی شرکت را بتوانید ببینید.
بیشتر بدانید ...
انواع شرکت های سرمایه

نکته: چنانچه می خواهید استعلام ثبتی را با شماره ثبت شرکت دریافت کنید لازم است بدانید ممکن است شماره ثبت شرکت های دیگری هم با شرکت مورد نظر شما یکی باشد بنابراین بهترین اطلاعاتی که می توانید از طریق آن استعلام ثبت شرکت را بگیرید شناسه ملی یا اسم دقیق شرکت مورد مربوطه است.

  1. بعد از وارد کردن موارد فوق باید رمز صفحه را نیز وارد کنید. تا بتوانید نتیجه جستجو را مشاهده کنید.
  2. اگر نتیجه جستجو این باشد که هیچ نتیجه ای یافت نشد. یعنی اطلاعات داده شده به شما درست نیست. اما اگر نتیجه جستجو شرکتی را که با مشخصات مورد نظر مرتبط باشد را برای شما قابل مشاهده کرد می توانید با کلیک بر روی شکل پیرینتر اطلاعات کامل در خصوص شرکت را مطالعه کنید.

بنابراین اگر اطلاعات بیشتری را در خصوص شرکت مورد نظر را بخواهید مشاهده کنید باید استعلام شرکت را از روزنامه رسمی دریافت کنید. که در ادامه به شرح استعلام در روزنامه رسمی پرداخته ایم.

استعلام سایر اطلاعات شرکت از سامانه روزنامه رسمی

استعلام شرکت از روزنامه رسمی کار بسیار راحتی است فقط کافی است بدانید باید به کدام قسمت مراجعه نمایید. پیشنهاد می کنم در سامانه روزنامه رسمی هر بار با ورود بخشی از اطلاعات شرکت استعلام بگیرید.

زیرا به دلیل باگ های سیستمی ممکن است نتیجه شما مثلاً با وارد کردن شناسه ملی چیزی را جستجو نکند اما مثلاً با وارد کردن اسم شرکت اطلاعات مورد نظر را بتوانید ببینید.

بنابراین بعد از ورود به سامانه روزنامه رسمی که در گوگل اگر عنوان سامانه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی اولین سایت باید سایت این روزنامه باشد.

بیشتر بدانید ...
شرایط صحت انتخاب نام شرکت

از این رو با ورود به صفحه اصلی چند گزینه در پایین سمت راست می بینید. یکی از این گزینه ها آگهی های قانونی است. با کلیک بر روی گزینه آگهی قانونی و ورود اطلاعات شرکت آگهی های منتشر شده این شرکت را تا همان لحظه می توانید مشاهده کنید که با کلیک بر روی گزینه مشاهده آگهی و ورود رمز اصلی آگهی را به طور کامل می توانید ببینید و در صورت لزوم حتی می توانید پی دی اف آن را خریداری کنید.

اطلاعات حقوقی شرکتها که استعلام ثبت شرکت به شما می دهد؟

بعد از استعلام شما می توانید ثبت کننده شخصیت حقوقی را مشاهده کنید، تاریخ ثبت، شناسه ملی، کد ثبتی، آخرین به روز رسانی که مشخص کننده آخرین تغییرات شرکت است، اسم کامل شرکت، نوع شخصیت حقوقی ثبت شده، اداره کل ثبت شرکت ها https://www.ssaa.ir و اداره واحد ثبتی شرکت، آدرس و کد پستی شرکت و نیز محل اقامت شرکت، وضعیت شخصیت حقوقی که انحلال یافته است یا غیر فعال و یا فعال است را می تواند مشاهده کنید.

نکته لازم به ذکر در خصوص استعلام از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها این است که شما آدرس شرکت را تنها در وضعیت شرکت در زمان ثبت را مشاهده می کنید. از این رو اگر این شرکت تغییراتی را درخواست داده باشد.

آخرین وضعیت آدرس و کد پستی آن در سامانه استعلام شناسه ملی قید نمی شود و برای مشاهده آخرین تغییرات باید به سامانه روزنامه رسمی مراجعه نمایید.

از اینکه همراه ما بودید تا این لحظه کمال تشکر را داریم و امیدواریم در این مبحث توانسته باشیم نحوه استعلام قبل یا بعد از ثبت شرکت را به شما عزیزان آموزش داده باشیم. چنانچه می خواهید استعلام شرکتی را به سرعت بگیرید هم اکنون تلفن خود را بردارید و به کارشناسان نوول تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن

63  +    =  65

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها