صفحه نخست » اخبار و مقالات » هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت

در جهت ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باید هزینه های قانونی آن را پرداخت نمایید در صورتی که هزینه ثبت شرکت را پرداخت نشوند ثبت شرکت به رسمیت شناخته نمی شود. در ادامه متن به ارائه هزینه ها و موارد تاثیرگذار بر هزینه های ثبت شرکت می پردازیم که راهنمای مناسب شما خواهد بود.

هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص

برای تعریف تعرفه ثبت شرکت می توان گفت باوجود اینکه مقدار هزینه برای تاسیس شرکت کم و خیلی ساده به دست می آید اما در روند ادامه ی ثبت شرکت با هزینه هایی روبرو خواهید شد که اگر مجموع آنها را درنظر بگیرید نتیجه می گیرید که ثبت شرکت سهامی خاص خیلی کم هزینه و ارزان هم نبوده است.

به خاطر داشته باشید که اگر بخواهید از هزینه های روند کار کم کرده و مراحلی را جهت فرار از مخارج ان نادیده بگیرید، قطعاً شرکت تشکیل شده شما به اندازه ای که باید، قابل قبولی و کیفیت مطلوب را ندارد.

هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود

اینکه روند تشکیل شرکت های سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه مقدار هزینه ای را در بر می گیرد به مواردی مثل: میزان رواج موضوع فعالیت، سرمایه اولیه، آمار آگهی روزنامه رسمی و شیوه فعالیت شرکت (مثلاً خدمات، تجارت، صادرات و…) بستگی دارد.

بیشتر بدانید ...
لزوم ثبت شرکت در خرم آباد

همچنین هزینه هایی باید ابتدا جهت ثبت شرکت تحت عنوان هزینه های ثابت و لازم پرداخت شود اعم از: دستمزد وکیل موسسه های ثبت مثل موسسه حقوقی نوول، قیمت نشرتبلیغات، حق ثبت و هزینه های واریز شده به حساب دولت.

هزینه انواع ثبت شرکت به ترتیب مراحل ثبتی

در ادامه به بررسی مراحل مربوط به هزینه های لازم برای انواع شرکت تجاری به تفکیک خواهیم پرداخت. بنابراین پیشنهاد می کنم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

هزینه تعیین نام شرکت

ابتدا باید ۵نام مورد نظر را انتخاب و به ترتیب اولویت بندی در فهرست مخصوص وارد کرد. تایید نام شرکت به مواردی بستگی دارد که ذکر می کنیم : ریشه فارسی داشتن، بیش از سه بخش بودن، تکراری نبودن درصورتی که این شرایط را دارا باشد و هزینه مشخص شده پرداخت شده و فیش واریزی به اداره ثبت نام تحویل داده شود، بررسی کارشناسان انجام شده و سپس تایید شده و به ثبت خواهد رسید.

هزینه پستی ثبت شرکت

زمانی که نام مورد نظر ثبت شد، باید مدارک مورد نیاز را کامل کرده و توسط اداره پست شهر مربوطه صادر کنید. هزینه پست نیز همانجا باید پرداخت شود. ضمناً هزینه پست را وزن و تعداد ورقه های ارسالی شما مشخص خواهد کرد.

هزینه حق الثبت

هزینه حق الثبت در واقع تعرفه ای است که باید در قبال باطل شدن فیش واریزی سرمایه پرداخت شود و میزان آن بستگی به سرمایه شرکت دارد.

نکته:محاسبه ی هزینه حق الثبت براساس تعرفه ی سازمان ثبت شرکت ها انجام می گیرد.

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

می توان گفت ثبت شرکت طی دو مرحله در روزنامه درج می شود. اولین بار که توسط اداره ثبت در روزنامه ی محلی درج شده و هزینه آن نیز همان جا در اداره ثبت گرفته می شود.

بیشتر بدانید ...
حقوق فرانسه و انگلستان در زمینه ثبت شرکت

اما بار دوم نشر آن در روزنامه رسمی کشور می باشد که به عهده ی خود موسسین شرکت است که در صورت تقاضا، هزینه ی آن به صورت اینترنتی واریز می شود.

نوع شرکت و میزان تبلیغات نشرشده در آگهی تاسیس شرکت در نحوه ی حساب و قیمت تبلیغات در اداره ثبت شرکت تاثیر به سزایی دارد.

در اصل میزان موضوع شرکت و اعضای شرکت، دقیقاً میزان هزینه ی نشر آگهی در روزنامه را مشخص می کنند و رابطه ی مستقیمی دارند.

نکته: به علاوه ت مخصوص ثبت شرکت، قیمت پاکت، پوشه و سایر موارد پرونده نیز باید پرداخت شود.

هزینه روزنامه رسمی کل کشور

چنانچه شرکت با موفقیت به ثبت رسید و آگهی نخست تاسیس آن در روزنامه محلی توسط اداره ثبت به نشر رسید اینک نوبت به درج آگهی در روزنامه رسمی کشور می رسد.

در شیوه ی محاسبه ی هزینه ی روزنامه رسمی می توان گفت هر چقدر نوع شرکت، گستره موضوع فعالیت شرکت و تعداد اعضای موسس شرکت بیشتر باشند، هزینه قابل پرداخت نیز بیشتر خواهدشد.

تعرفه مربوطه را باید بصورت اینترنتی در سایت مورد نظر پرداخت نمایید.

"<yoastmark

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

پرداخت مبالغ مربوط به پلمپ مراکز تجاری و گرفتن آنها اقدامی است که باید پس از به ثبت رساندن شرکت و درج آن در روزنامه رسمی کشور به آن توجه کرد.

قیمت دفترکل و روزنامه و دفتر دارایی و واحدهای ثبتی آن بسته به تعداد برگه ها(۵۰ یا ۱۰۰یا بیش از این..) دارای تفاوت هایی می باشد.

دفاتر پلمپ تجاری در اصل از دفترکل و روزنامه تشکیل شده اند و اداره ثبت شرکت ها مسئولیت پلمپ آنهارا به عهده دارد. این دفاتر در حساب و کتاب میزان مالیات بر درآمد سالانه بسیار حائز اهمیت می باشند.

بیشتر بدانید ...
دفاتر تجاری شرکتها

به بیان بهتر دفاتر پلمپ تجاری معیار حسابرسی مالیات شما به حساب می آیند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

به منظور تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی به 2٪ سرمایه شرکت نیاز است تا صرف هزینه ی باطل شدن تمبر سرمایه شود. پس از آن باید فیش های واریزی جهت تشکیل پرونده و کد اقتصادی تحویل داده شود.

با توجه به موارد ذکر شده و توضیحات بالا تاحدودی برای شما مشخص شد که ثبت شرکت شامل تعرفه های متفاوتی می باشد و دلایلی که باعث بروز تفاوت در این هزینه ها است دراین مقاله باهم مرور کردیم.

برآورد هزینه های ثبت شرکت توسط موسسه ثبت نوول

موسسه ثبت نوول با سال ها خدمات شایان خود در امر ثبت شرکت ها بهترین گزینه برای انجام امور ثبت شرکت در کرج و تهران و شهرهای کشور می باشد.

برای برآورد هزینه های ثبت شرکت در کرج و تمام شهرهای کشور به صورت تخصصی به این موسسه مراجعه کنید و با ارائه مدارک موردنظر برای ثبت انواع شرکت ها بر طبق قوانین مندرج در اداره ثبت اقدام به ثبت شرکت با کم ترین هزینه برای متقاضیان خواهد کرد.

این موسسه هم چنین در مدت حیات خود با شرکت ها و موسسات مختلفی همکاری کرده و رزومه های موفقی را در این سال ها کسب کرده است.

4.3/5 - (6 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن

4  +  4  =  

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها