صفحه نخست » اخبار و مقالات » انواع شرکت

انواع شرکت

موسسه حقوقی ثبت نوول در مقاله ی که در ذیل برای شما آورده شده است تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی انواع شرکت مطالبی را ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید شایان ذکر است که برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ی انواع شرکت می توانید به مقاله راهنمای گام به گام ثبت انواع شرکت ها مراجعه کنید.

انواع شرکت

ثبت شرکت یکی از الزامات قانونی می باشد که مقررات و قوانینی برای آن وضع شده است.

اولین قوانین ثبت شرکت در سال 1310 وارد قوانین تجاری ایران شد که دارای 12ماده میباشد و به تصویب مجلس وقت آن زمان رسید.

طبق ماده 2-3-4-6 به الزامی بودن ثبت شرکت در ایران تاکید می کند.

7نوع شرکت در فانون تجارت تعریف شده است که هر کدام خصوصیات مخصوص به خود را دارند و دارای اساسنامه های نزدیک هم که دارای مفاد یکپارچه میباشد هستند. اساسنامه شرکت ها دارای مواردی ائم از نام شرکت، اهداف و موضوع شرکت، مدت زمان، مراکز اصلی و و میزان سرمایه شرکت صورت تفکیک شده نقد و غیرنقد، تعداد سهام شرکت و نوع آنها (بی نام، ممت، بانام، وثیقه و …) و نحوه انتقال سهم و یا سهم الشرکه می باشند که همه این ها جزو مهمترین اقسام اساسنامه می باشد.طبق قانون تجارت انواع شرکت ها به شرح ذیل می باشد:

 1. شرکت سهامی( سهامی عام و سهامی خاص).
 2. شرکت با مسئولیت محدود.
 3. شرکت تعاونی.
 4. شرکت مختلط سهامی.
 5. شرکت مختلط غیر سهامی.
 6. شرکت تضامنی
 7. شرکت نسبی

تعریف شرکت

بنا بر تعریف قانون مدنی ایران، شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکین متعدد در شیء واحد به نحو اشاعه. ولی این تعریف در برگیرنده مشاعات نیز می‌باشد. بنابر مفهومی که از تعاریف قانون تجارت استنباط می‌شود، شرکت، قراردادی است که بر اساس آن اعضا یا شرکا سود حاصل از سرمایه را تقسیم می‌کنند. شرکت‌ها در قوانین ایران شخصیت حقوقی دارند.

هر فعالیت اقتصادی در هر کشوری دارای پایه و اساسی می باشد که مستلزم انجام مراحل قانونی ثبت شرکت و اطلاع رسانی کارکرد درست فعالیتش به اداره مالیات می باشد .ثبت شرکت با در نظر گرفتن تمامی نکاتی که شروع یک فعالیت اقتصادی به آن نیاز دارد نیازمند علم و تجربه کافی بوده و که در توان وکلای باسابقه ثبتی می باشد. مسائلی اعم از انتخاب نام شرکت، تحریر صحیح موضوع فعالیت شرکت، مشاوره صحیح و درست در زمینه میزان سرمایه اولیه شرکت و …،لذا باتوجه به نیاز مشتریان در زمینه ی ثبت شرکت و موارد پیرامون آن مشاوره به صورت تخصصی و با تخصیص بهترین وکلای ثبتی برای خدمات رسانی دقیق و به موقع در نظر گرفته شده است

 1. مشاوره تلفنی و اطلاع رسانی مشتریان از مدارک مربوط به ثبت شرکت.
 2. مشاوره حضوری جهت انجام هرچه بهینه تر کردن انتخاب موضوع فعالیت و نحوه ثبت بوده و تمامی مراحل فوق از طریق قوی ترین اتوماسیون اداری تحت نظارت بوده و کلیه مراحل انجام شده ثبت شرکت توسط پرتال به مشتریان اطلاع رسانی می گردد.

برای رضایت هر چه بیشتر مشتریان، شرکت بارها مراحل ثبت را بازبینی نموده واطلاع رسانی به موقع و صحیح جهت نیاز مشتریان و مراجعین محترم در راستای ثبت شرکت را فراهم می نماید.

مراحل ثبت شرکت

با توجه به کاربرد روز افزون استفاده از سیستم اینترنتی متقاضیان میتوانند جهت ثبت شرکت با مراجعه به سامانه ی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ، به جای مراجعه ی حضوری و تنها با چند کلیک به اداره ی کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری از طریق سامانه ی اینترنتی https://sherkat.ssaa.ir مراجعه و اقدام برای ثبت نمایند.در این راستا ، حتی ثبت صورتجلسه ی تغییرات شرکت ها نیز اینترنتی شده است و آخرین اطلاعات مربوط به چگونگی تنظیم درخواست ها وهمچنین آخرین وضعیت صورت جلسه ی ابرازی ، مدارک مورد لزوم بخشنامه ها و شیوه نامه ی اجرایی ثبت شرکت ها و اطلاع رسانی های آنی و پیگیری پاسخ درخواست ثبت شرکت ها از طریق سامانه ی فوق به راحتی قابل دسترس است.علاوه بر این ، موارد راهنمایی انجام فرایند پذیرش درخواست های انواع ثبت تاسیس و تغییر و …شرکت ها و موسسات غیر تجاری نیز درهمین سامانه ی اینترنتی قابل دسترسی می باشد.

شرایط انتخاب نام شرکت

 1. حتما دارای ریشه ی فارسی باشد.
 2. لاتین نباشد.
 3. طبق شئونات جمهوری اسلامی باشد.
 4. از اعداد به صورت حروف استفاده شود.
 5. اسم خاص باشد .

اسم بر دو گونه است ،عام و خاص.

اسم خاص کلمه ای است که برای نامیدن هر چیز مثل شخص،حیوان،شیء یا مفهومی بکار می رود و حتی می تواند مستقیماَ نهاد یک جمله باشد.

اسامی خاص چهار دسته هستند:

 • اسم مخصوص انسان ها که تنها برای آدمیان بکار می رود مانند نگار.
 • اسامی مخصوص حیوان ها که برای حیوانات به کار برده می شود مانندآهو.
 • اسامی مخصوص اماکن مختلف جغرافیایی که گویای یک منطقه ی جغرافیایی است مانند آسیا.
 • اسم خاصی که منحصراَ به یک چبز تعلق دارد و بیش از یکی نیست.مانند کوه دنا.

در ضمن،هر چند استفاده از اسامی شهرها،رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند. اسامی خاص جمع بسته نمی شوند.

اسم عام کلمه ای است که در مورد تمام موجودات زنده،اشیا و مفاهیمی که از یک نوع باشند دلالت دارد و بین همه ی آن ها مشترک باشد.(مانند کوچه،دختر،ظلم) و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد.
 • ازعناوین ایثارگران و شاهد و امثال هم که انحصاراَ تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد استفاده نشود.
 • از عناوین و القاب شعرا،دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود.
 • ازحروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود
 • حرف اول بعضی از کلمات مثل :پی وی سی و …استفاده نشود
 • اسامی وجود دارند که به هیچ وجه نباید به اسامی انتخابی عنوان شرکت اضافه شود.

مانند:

ملی-ایران-ملت-کشور-انتظام-نظام-نفت-پتروشیمی-دادگستر-بنیاد-سازمان-مرکز-بهزیست-بانک-بسیج-جهاد-آسانسور-آژانس-ایثار-ایثارگران-شاهد-شهید-آزاده-جانبازان-تکنو-فامیلی-فیلتر-نیک-باور-میکروبرد-تست-استار-تک-مدرن-پیک-امنیت-کارواش-کارواش-فانتزی-شهروند-اقتصاد-میهن-جوانان-ایمان-دکوراسیون-هدف-سپاه-تکنیک-دیتا-تک نو-تکنولوژی-اورست-مونتاژ-ونوس-دفتر-ایتال-بیو-کنترل-متریک-مترلژی

علاوه بر موارد قید شده ،به کار بردن نام شرکا برای شرکت ممنوع است.از این جهت ممنوع می باشد که ضمانت یا اعتبار و شخصیت شریک ملاک نیست و نامیدن شرکت به نام شرکا به علت این که مسئولیتی ندارند ممنوع است.

ضرورت قید سهامی نیز از لحاظ اینست که محدود بودن مسئولیت شرکا به سهام آن ها برای معامله کنندگان و اشخاص ثالث معلوم باشد.در شرکت های سهامی عام کلمه ی « عام» و در شرکت های سهامی خاص کلمه ی « خاص »بلافاصله بعد از اسم و یا قبل از اسم شرکت اضافه می شود و علت آن هم تشخیص نوع شرکت سهامی برای مراجعه کنندگان است.لذا باید پیش از نام شرکت قید عام یا خاص بعمل آید.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، به شرح زیر است:

1.دو برگ تقاضا نامه شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضاء ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران.
2.دو جلد شرکت‌نامه شرکت با مسئولیت محدود و امضاء ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران. ( نمونه اساسنامه در منوی فرم ها وجود دارد).
3.دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت مدیره که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشدو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره که به امضاء مدیران منتخب مجمع رسیده باشد.
4.فتوکپی شناسنامه و کارت ملی و نمونه صورتجلسه هیئت مدیره
5.کارت ملی برابر اصل شده کلیه سهامداران و در صورتی‌که مدیر عامل خارج از اعضا هیئت مدیره باشد(برابر اصل در مراجع قضائی یا دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد)
6.گواهی عدم سوء پیشینه
7.معرفی نامه نمایندگان، در صورتی‌که سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن.
8. اخذ مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکتها
تذکر: در صورتی که مقداری از سرمایه شرکت آورده غیر نقدی باشد( اموال منقول و غیرمنقول) ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری الزامی است و در صورتی که اموال غیر منقول جزء سرمایه شرکت قرارداده شود ارائه مستندات مربوطه به مدارک
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص:
1-کپی مدارک شناسایی : کارت ملی – شناسنامه
2-اصل گواهی عدم سوء پیشینه
3-امضای اقرار نامه
4-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

زمان لازم برای ثبت شرکت

در درجه اول انتخاب اعضا و شرکا برای تشکیل گروه اهمیت بسیاری دارد که ﺑﺎ ﺛﺒﺖ ﺷﺮﮐﺖ و ﺳﻬﺎﻣﺪار ﺷﺪن ﻫﺮ ﻋﻀﻮ و ارائه ﮐﭙﯽ ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ و ﮐﺎرت ﻣﻠﯽ ﻣﻮﺳﺴﯿﻦ، در دﻓﺘﺮ اداره ﺛﺒﺖ ﺷﺮﮐﺘﻬﺎ صورت می‎گیرد. زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت بستگی به آماده کردن مدارک مورد نیاز توسط متقاضی ،مراجعه به اداره ثبت و انتشار اگهی ثبت میباشد.میباشد. آماده کردن مدارک بستگی به توانایی و سرعت عمل متقاضی دارد. فرایند ثبت در اداره ثبت شرکتها نیز در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام خواهد رسید و پس از دریافت مدارک مورد نیاز از سوی متقاضیان، پرسنل اداره برای ثبت اقدام می‎نمایند.
روی هم رفته زمان لازم برای ثبت شرکتها نهایتا 30 روز می‎باشد. امروزه ثبت به شکل الکترونیکی نیز انجام می‎شود که در این صورت کارها بصورت اینترنتی و آنلاین خواهد بود که به کارها تسریع میبخشدتنها زمانی امکان برگشت مدارک وجود دارد که از نظر کارشناسان مربوطه نتقص تشخیص داده میشود که متقاضی موظف میباشد مدارک را تکمیل نموده واقدام نماید.

سوالات متداول در مورد ثبت شرکت

1. ثبت شرکت سهامی خاص اصولاَ چقدر زمان می برد؟
زمان ثبت شرکت برای افرادی که خود اقدام به ثبت شرکت نمایند حدود 90 تا 120 روز می باشد و تعداد برگشت کار از اداره و حداقل اصلاحات مورد نیاز حدود 5 بار می باشد. اما چنانچه کلیه امور ثبتی به موسسه حقوقی کارا ثبت ، واگذار شود زمان طی کلیه ی مراحل ثبتی حدود 20 الی 30 روز از تاریخ قرارداد و تکمیل مدارک می باشد.
2.حداقل سرمایه در شرکت سهامی خاص چقدر می باشد ؟
حداقل سرمایه در شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد . شایان ذکر است بانک ها و موسسات اعتباری برای شرکت سهامی خاص اعتبار بیشتری نسبت به سایر شرکت ها قائل هستند.
3.سهامداران شرکت سهامی خاص می توانند زیر سن قانونی 18 سال باشند؟
بله ، چنانچه عضو هیات مدیره شرکت نباشند و فقط سهامدار باشند مانعی وجود ندارد .
4. نقش بازرس در شرکت سهامی خاص چیست و چه شرایطی باید داشته باشد ؟
در شرکت سهامی خاص، دو بازرس اصل و علی البدل باید وجود داشته باشد. بازرس موظف است با توجه به اساسنامه شرکت و مصوبات مجمع عمومی بطور مستمر بر اعمال و تصمیمات مدیران نظارت و نقطه نظرات خویش را در قالب گزارش مکتوب سالیانه تهیه و به مجمع عمومی ارائه نماید.بر این اساس بازرس اختیار دسترسی به تمامی اسناد،مدارک،دفاتر و رسیدگی به حساب های شرکت را دارد.وی همچنین وظیفه دارد از صحت و سقم گزارش و اطلاعاتی که هیات مدیره در اختیار مجمع عمومی قرار می دهد اطمینان حاصل نماید و در صورت بروز هرگونه مغایرت،اطلاعات صحیح را کسب و به مجمع گزارش کند.
بازرسان مجاز باید دارای چه شرایطی باشند؟
1-حسن شهرت و عدم محکومیت کیفری موثر
2-حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در یکی از رشته های متناسب با وظایف محوله
3-داشتن حداقل 5 سال سابقه کار مفید
4-عدم اشتغال به نمایندگی در مجلس شورای اسلامی
افراد ممنوع الانتخاب به سمت بازرس
طبق ماده 147 اشخاص ذیل نمی توانند به سمت بازرسی شرکت سهامی انتخاب شوند:
1-اشخاص مذکور در ماده ی 111 قانون تجارت(محجورین،ورشکستگان و محرومین از حقوق اجتماعی)
2-مدیران و مدیر عامل شرکت
3-اقرباء سببی یا نسبی مدیران و مدیر عامل تا درجه سوم از طبقه اول و دوم
4-هر شخصی که خود یا همسر از اشخاص مذکور در بند 2 موظفاَ حقوق دریافت می دارد.
5.تفاوت بازرس اصلی و بازرس علی البدل در شرکت سهامی خاص چیست ؟
در واقع ، بازرس علی البدل بازرس جایگزین است و در صورتی که بازرس اصلی فوت کند یا در صورت استعفا یا سلب شرایط از او ، وظایف او را بازرس علی البدل انجام می دهد.
6.دارا بودن سوء پیشینه ، چه تاثیری در ثبت شرکت دارد ؟
دارا بودن سوء پیشینه اشخاص مانعی جهت ثبت شرکت نیست فقط نمی توانند جزء هیات مدیره ، مدیر عامل و یا بازرسین شرکت باشند.
7.دستمزدی که برای بازرس باید در نظر گرفته شود چقدر است؟
حق الزحمه بازرسین را می توان در مجمع عمومی عادی مشخص کرد. بازرسین در معاملات شرکت ذی نفع نخواهند بود.
8.برای ثبت شرکت سهامی خاص چه مدارکی لازم است؟
1-دو برگ اظهارنامه شرکت سهامی خاص،تکمیل آن و امضاء ذیل اظهارنامه توسط کلیه ی سهامداران
2-دو جلد اساسنامه شرکت سهامی خاص که ذیل تمام صفحات آن به امضاء کلیه ی سهامداران رسیده باشد.
3-دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
4-دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره که به امضاء مدیران منتخب مجمع رسیده باشد.
5-فتوکپی شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین برابر اصل شود.
6-ارائه گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا باز شده است.
تذکر:در صورتی که مقداری از سرمایه ی شرکت آورده ی غیر نقدی باشد(اموال منقول و غیر منقول)ارائه ی تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری الزامی است و در صورتیکه اموال غیر منقول جزء سرمایه شرکت قرار داده شود ارائه ی اصل سند مالکیت ضروری است.
7-ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به اعلام کارشناس اداره ثبت شرکت ها
8-کپی کارت ملی
توجه:کلیه شرکت های سهامی خاص موظفند یک جلد دفتر سهام جهت ثبت سهام شرکت تهیه نمایند و تغییرات سهام نیز طبق مقررات در آن ثبت گرد��.
با ارائه ی مدارک فوق ، به ثبت شرکت کارا می توانید در سریع ترین زمان به صورت ویژه، شرکت خود را به ثبت برسانید.
مدارک تهیه شده را می توانید حضوراَ به وکیل ثبت شرکت کارا تحویل دهید و یا از طریق پست ارسال فرمایید.
9.تفاوت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود چیست؟
1-. در شرکت با مسئولیت محدود حداقل شرکا 2 نفر است در حالیکه در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر سهامدار نیاز می باشد.
2- سرمایه اولیه در شرکت با مسئولیت محدود تنها در اساسنامه قید می گردد و نیازی به افتتاح حساب و واریز وجه نمی باشد.در صورتی که در شرکت سهامی خاص ، سهامداران مکلفند که حداقل 35 % از سرمایه اولیه را به حسابی به نام شرکت تودیع دهند و گواهی مربوطه به هنگام تشکیل شرکت ارائه گردد و 65 % باقیمانده سرمایه در تعهد سهامداران بماند.
3-انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت سهامی خاص اجباری ولی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.
4-مدت مدیریت مدیران در شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی ندارد و اعضای شرکت می توانند مدت محدود یا نامحدود برای مدیران در نظر بگیرند اما در شرکت های سهامی خاص مدیران حداکثر به مدت دو سال انتخاب می شوند.
5- اعضای هیات مدیره در شرکت با مسئولیت محدود ملزم به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار نیستند اما انتخاب روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی دعوت شرکت در سهامی خاص الزامی است .
6-مدیران شرکت با مسئولیت محدود را می توان از بین شرکاء یا خارج از آن ها انتخاب نمود اما در شرکت سهامی خاص مدیران باید حتماَ از میان سهامداران شرکت انتخاب شوند و یا بعد از انتخاب تعداد و سهام وثیقه ای که در اساسنامه معین شده است را تهیه و به صندوق شرکت تسلیم نمایند.
7-تشکیل مجامع عمومی در شرکت با مسئولیت محدود شرایط مشکل تری دارد ، اما برای تشکیل مجامع عمومی شرکت های سهامی خاص شرایط آسان تری در نظر گرفته شده است.
8-واگذاری سهام در شرکت های با مسئولیت محدود با توافق سه چهارم شرکا و پس از ثبت در دفتر خانه اسناد رسمی انجام می شود اما این امر در شرکت های سهامی به شکل نقل و انتقال عادی سهام انجام می گیرد.
9-حق رای در شرکت سهامی خاص به تعداد سهام و در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه خواهد بود.
10-سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود و شرکا فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات می باشد.
11-نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت های با مسئولیت محدود از طریق تنها تشکیل مجمع قابل انجام می باشد ولی در شرکت سهامی خاص برای نقل و انتقال سهام ابتدا واگذار کنندگان سهام و گیرندگان سهام به اداره دارایی مربوط به حوزه مالیاتی مربوط به شرکت مراجعه می کنند و پس از اخذ گواهی 4%مالیات نقل و انتقال سهام از طریق تشکیل ممجتمع به همراه گواهی نقل و انتقال اخذ شده از دارایی کار خود را به انجام می رسانند.
12- در صورتی که بخشی از شرکت را آورده های غیر نقدی تشکیل دهد تقویم این آورده ها در شرکت با مسئولیت محدود توسط شرکا صورت خواهد گرفت و مسئولیت صحت برآورد به عهده شرکا خواهد بود اما در شرکت های سهامی خاص تقویم آورده های غیر نقدی توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام خواهد گرفت.
10.آیا نوع شرکت سهامی خاص در مالیات شرکت تاثیر دارد ؟
خیر- میزان مالیات بر اساس نوع شرکت تعیین نمی شود .آنچه که در مالیات شرکت موثر است عملکرد مالی شرکت ها به طور سالیانه و سود خالص آن ها پس از بررسی دفاتر شرکت است.
11.کارمند رسمی دولت می تواند از سهامداران یا عضو هیات مدیره باشد؟
کارمند رسمی دولت تنها در صورتی می تواند سهامدار باشد که 20 درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد و بدون داشتن حق امضا تنها می تواند عضو هیات مدیره باشد.
12.آیا می توان شماره ثبت شرکت سهامی خاص را از اداره ثبت استعلام کرد ؟
تنها در صورتی که سهامدار شرکت باشید می توانید شماره ثبت شرکت خود را از اداره ثبت شرکت ها بگیرید ، اما با وارد نمودن نام شرکت در سامانه شناسه ملی یا سامامه روزنامه رسمی می توانید شماره ثبت را مشاهده نمایید.
13.آیا شرکت سهامی خاص می تواند از مجوزی که به نام یکی از سهامداران شرکت صادر شده است استفاده کند ؟
بله. منعی وجود ندارد .
سوالات خود را با ما در میان بگذارید .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ثبت نوول

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ثبت نوول

 • شعبه کرج: 137 32 – 026
 • شعبه تهران :119 55 266 – 021
 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ثبت نوول در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) – ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *