صفحه نخست » اخبار و مقالات » چرا باید ثبت شرکت در قزوین انجام دهیم؟

چرا باید ثبت شرکت در قزوین انجام دهیم؟

ثبت انواع شرکت ها

گروه تحریریه موسسه ثبت نوول در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا به متقاضیان محترمی که در صدد ثبت شرکت در قزوین می باشند مطالبی را در خصوص مدارک لازم ثبت شرکت قزوین، هزینه ثبت شرکت در قزوین و چگونگی و مراحل ثبت شرکت به همراه توضیح ثبت دو نوع محبوب شرکت یعنی سهامی خاص و مسئولیت محدود و توضیحات کاملی در خصوص نام شرکت را تحویل نماید.

متقاضیان محترم چنانچه می خواهید شرکتی را در قزوین به ثبت برسانید ولی اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را ندارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرکت چیست؟

معنای شرکت،شریک شدن می باشد،به بیان دیگر اشخاصی که جهت رسیدن به هدف خاصی کنار یکدیگر جمع می شوند شرکتی را تشکیل می دهند. شرکت ها شخصیت حقوقی دارند و در صورتی که ثبت شوند قانون آن ها را مورد حمایت قرار می دهد.

شرایط ثبت شرکت در قزوین

برای ثبت شرکت لازم نیست موضوع خاصی ارائه دهید یا اقدام به انجام کار سختی کنید. شرایط ثبت شرکت اولاً داشتن شریک است در ثانی اطلاع از قوانین تجاری و تطبیق این قوانین با ساختار شرکت مورد نظری که می خواهید تأسیس کنید. این موضوع می تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان بهترین نوع شرکت را برای ثبت انتخاب کنید.

شرایط ثبت شرکت در قزوین

دلایل ثبت شرکت در قزوین

پس از ثبت شرکت مزایای زیادی برای شما به وجود می آید که پاسخگوی سوال «چرا باید ثبت شرکت در قزوین انجام دهیم؟» است.

 • فعالیت گسترده تر اقتصادی
 • امکانات بازاریابی بیشتر
 • امکان استفاه از تسهیلات بانکی بیشتر و بزرگتر
 • امکان استفاده از تخصص، سرمایه و علم سایر افراد به شکل شریک یا کارمند
 • امکان برقراری بیمه کارفرمایی برای خود، خانواده، اعضای شرکت و کارمندان آن
 • امکان تکیه بر حمایت قانون تجارت در موارد احتمالی بروز مشکلات

انتخاب نام شرکت در قزوین

برای انتخاب اسم شرکت در قزوین باید حداقل 3 بخش را در نظر گرفت: اسم شرکت بهتراست باموضوع فعالیت شرکت همخوانی داشته باشد. اسم برای ثبت شرکت بایدمعنی و ریشه داشته باشد در تعیین اسم شرکت باید نهایت دقت شودتامورد تایید کارشناس واقع شود

برای انتخاب نمونه اسم برای شرکت خود باکارشناسان موسسه ثبت نوول تماس بگیرید.

نکاتی در خصوص انتخاب نام شرکت

 • ریشه فارسی داشته باشد.
 • غیر فارسی نباشد.
 • منافاتی با شئونات انقلاب اسلامی ایران نداشته باشد.
 • تکراری نباشد.
نکته : شما می توانید به سایت www.ilenc.ir مراجعه کنید و اسم پیشنهادی را جستجو کنید توجه داشته باشید که دو کلمه باید از نام پیشنهادی یا اسامی دارای سابقه متفاوت باشد.
 1. باید اسم خاص داشته باشد.
 2. اسم‌های خاص رامی توان به چهار دسته به شرح ذیل تعریف نمود:
 3. اسم مختص انسان‌ها اعم از:مهسآرمان ، امین ، سبحان ، آراد و غیره که می توان به عنوان یک سیلاب در اسم شرکت استفاده نمود.
 4. اسم مختص حیوان‌ها اعم از: خروس، شترمرغ، گوسفند، طاووس.
 5. اسم مختص اماکن مختلف جغرافیایی اعم از: آسیا، آفریقا، دماوند، اصفهان، ری و غیره که در صورتی که شرکت در همان محل باشد قابل استفاده است.
 6. اسم مختص اشیائی که بیشترازیکی نیستند اعم از:قرآن،تورات،انجیل استفاده از این اسامی در نام شرکت ممنوع می باشد.
 7. ازاعداد به صورت ریاضیات و عددی استفاده نشود و باید به صورت حروف در اسم شرکت نوشته شود.
 8. باید از عنوان های ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده ای صورت نگردد مگر با اخذ مجوز از نهادهای ذی صلاح.
 9. بایداز عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نگردد.
 10. باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم کوتاه شده و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود، البته استفاده غیر رسمی از آن بر روی سربرگ یا مهر شرکت پس از ثبت اسم کامل شرکت بلامانع است.
 11. باید از حرف اول بعضی از کلمات مثل: پی وی سی و غیره استفاده نشود.
ثبت انواع شرکت ها

ثبت شرکت در قزوین

انواع شرکت

از میان هفت شرکت تجاری تعریف شده در قانون تجارت ایران دو شرکت اعم از با مسئولیت محدود و سهامی خاص از پرکاربرد ترین و پر متقاضی ترین شرکت های ثبتی در قزوین می باشند که در ادامه مطالب به توضیحاتی درباره هر کدام یک خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

بیشتر بدانید ...
منافع ثبت شرکت در ارومیه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است با اقل دو نفر عضو و اقل سرمایه صد هزار تومان که برای انجام امور ساده تجاری مثل خرید و فروش، صادرات و واردات و پخش و توزیع و غیره مناسب است. سرمایه این شرکت نقدی بوده و سهم الشرکه نام دارد و اعضا شریک نامیده می شوند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

 • تحویل کارت ملی برابر اصل همه سهامداران.
 • تحویل برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران.
 • تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 نسخه کامل شود و ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران امضاء شود.
 • شرکت نامه در 2 برگ کامل شود و ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران به امضاء برسد.
 • اساسنامه در 2 جلد کامل شود و ذیل همه صفحات آن توسط کلیه سهامداران به امضا برسد.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 رونوشت که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد تحویل گردد.
 • در صورت نیاز مجوز اخذ و تحویل گردد.
 • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن تحویل گردد.
 • چنانچه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند تحویل معرفی نامه نمایندگان و تحویل تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن الزامی است.
 • تحویل مجوز در صورت نیاز و مطابق تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها.

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

شرکت سهامی خاص نوعی شرکت تجاری سهامی است که کل سرمایه آن که به شکل سهام است را اعضا و موسسین شرکت فراهم می کنند . مثل شرکت مسئولیت محدود سرمایه اولیه آن کمینه صد هزار تومان را دارد و سی و پنج درصد از سرمایه اولیه به هر مبلغی که باشد نیاز به واریز در دوره ثبت شرکت سهامی خاص قزوین را دارد و سپس پس از پایان ثبت قابل برداشت است.

اعضای شرکت سهامی خاص سهامدار می باشند و سرمایه آن ها به شکل اوراق سهام با اسم ذر شرکت ثبت می گردد. جهت ثبت شرکت سهامی خاص حضور پنج نفر الزامی است. در شرکت سهامی خاص بر خلاف شرکت سهامی عام اوراق قرضه قابل انتشار نیست.

سهام شرکت،قابلیت معامله در بازار بورس را ندارد و نقل و انتقال سهام شرکت،مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است.هم چنین این شرکت نمی تواند جهت صدور اوراق قرضه مبادرت کند.در شرکت سهامی خاص،مسئولیت هر کدام یک از صاحبان سهام به مبلغ اسمی سهام آن ها محدود می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

 • دو برگ از اظهارنامه شرکت سهامی خاص،کامل شود و ذیل اظهارنامه توسط کلیه سهامداران امضاء شود.
 • تحویل دو برگ از اساسنامه شرکت سهامی خاص که ذیل تمام صفحات آن به امضاء کلیه سهامداران رسیده باشد.
 • تحویل دو برگ از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 • تحویل دو برگ از صورت جلسه هیئت مدیره که به امضاء مدیران برگزیده مجمع رسیده باشد.
 • . رونوشت شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین برابر اصل شود.
 • تحویل گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است.
 • تحویل مجوز در صورت نیاز و مطابق اعلام کارشناس اداره ثبت شرکت ها.
 • تحویل رونوشت کارت ملی
بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت معماری

ثبت موسسه غیر تجاری در قزوین

اداره و موسسات غیر تجاری که در زمینه های مربوط به ثبت شرکت ها فعالیت دارند. موسسات غیر تجاری را در خصوص موضوعات اختصاصی خدماتی ثبت خواهند کرد. موسسه غیر تجاری نیز شرایطی مانند شرکت دارد تنها تفاوت موسسه با شرکت در غیر تجاری بودن آن است. یعنی برای ثبت موسسه نیز لازم است حداقل دو نفر با ارائه یک میلیون ریال سرمایه اقدام به ثبت موسسه نمایند. موسسه غیر تجاری یا با هدف انتفاعی ثبت خواهد شد یا طی موضوعات خاص به دنبال اهداف غیر انتفاعی است.

مراحل ثبت شرکت در قزوین

برای ثبت شرکت قزوین نخست باید:

ابتدا دو جلد از تقاضانامه و دو جلد از شرکتنامه رسمی تکمیل گردد. سپس دو جلد از اساسنامه شرکت تهیه و تدوین شود و همه شرکاء باید همه صفحات آن را امضا نمایند. بعد از آن به پایگاه اینترنتی ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه شود.

اطلاعاتی که در سامانه خواسته شده است وارد گردد و پنج اسم به ترتیب اولویت انتخاب و تایپ شود. با بررسی و ارزیابی اسم های انتخابی کارشناس مربوطه، جهت انتخاب و تعیین نمودن یک اسم وارد شده، عمل خواهد شد.

بعد از آن کارشناس حقوقی اطلاعات وارد شده را بررسی می کند،در صورتی که اطلاعات وارد شده اشکال و ایرادی داشته باشد در سامانه دستور برطرف نمودن نقص برای شما ارسال می شود و شما باید آن عیب را برطرف کنید .

در صورتی که اطلاعات وارد شده کم و کاستی نداشته باشد آن را تایید می کنند. پس از پذیرش اینترنتی، باید نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاییدیه پذیرش ارسال نمایید.

بعد از آنکه به صورت اینترنتی اطلاعات وارد شده تایید گردید، باید رونوشت اصلی صورت جلسه ای که تنظیم گردیده است همراه با ضمیمه ها به شکل سفارشی از طریق باجه های پست به آدرس ذکر شده ارسال شود.

سپس فرم ها را کامل نمودید و آن را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمودید در صورت داشتن کم و کاستی در صورتجلسه شما ابلاغیه ای به منظور رفع عیب برای شما ارسال می گردد باید عیب را برطرف کنید و این امکان وجود دارد که صورتجلسه شما رد شود در این صورت برای شما طی یک ابلاغیه ای اعلام می شود که به چه دلیل صورتجلسه با کم و کاستی مواجه شده است و باید برای ارسال صورتجلسه اصلاح شده اقدام کنید.

مسئول اداره ثبت شرکت مدارک را قبول کرد.حکم ثبت در دفتر شرکت ها را صادر می کند و محتوا در دفاتر مخصوص ثبت می گردد و شرکت شما شماره ثبت و شناسه ملی می گیرد.

مسئول دفتر پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها را در دفتر های مخصوص ثبت می کند. کارت شناسایی متقاضیان را دریافت می کند و آن را با مشخصات درج شده در شرکتنامه مطابقت می دهد.

از دیگر مسئولیت های مسئول دفتر ثبت شرکت ها احراز هویت متقاضیان، دریافت امضا از متقاضیان در زیر ثبت در دفتر، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است، نوشتن شماره ی ثبت در اظهارنامه و شرکتنامۀ شرکت از الزامات مسئولیت های وی می باشد.

بیشتر بدانید ...
اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران بر اساس ماده 6 نظام نامۀ قانون تجارت وزارت عدلیه و مادۀ 197 قانون تجارت به مدت یک ماه از تاریخ ثبت نمودن شرکت، باید کوتاه شدۀ شرکت نامه و ضمائم آن به وسیلۀ اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به عنوان مرحله تکمیلی ثبت شرکت در قزوین منتشر شود.

مراحل ثبت شرکت در قزوین

مراحل ثبت شرکت در قزوین

انواع شرکت از نظر موضوع فعالیت جهت ثبت در قزوین

هر شرکت تجاری که ثبت می شود دارای یک موضوعی است از این رو علاوه بر این که شرکت ها از نظر نوع ماهیت تجاری با هم متفاوت هستند از نظر موضوع نیز با هم تفاوت دارند و دارای تقسیم بندی از نظر موضوع نیز هستند. ثبت شرکت در زمینه ها و موضوعات زیر می تواند به شما در هر چه دقیق تر شدن هدف کمک کند.

ثبت شرکت پیمانکاری در قزوین

اگر بخواهید فعالیت تجاری شما در زمینه پیمانکاری باشد. لازم است تعیین کنید در کدام یک از موضوعات پیمانکاری قرار است فعالیت نمایید. صرف انجام پروژه های پیمانکاری مورد پذیرش برای ثبت شرکت پیمانکاری نخواهد بود. بلکه بی از نظر موضوعی نیز تعیین کنید که می خواهید در کدام یک از موارد پیمانکاری فعالیت داشته باشید.

ثبت شرکت بازرگانی در قزوین

شرکت بازرگانی از دسته بندی انواع شرکت ها از نظر موضوع قرار می گیرد اما نمی توان این نوع شرکت را مختص دانست. بلکه شرکت های مختلفی مانند شرکت های تولیدی یا شرکت های خدماتی نیز در دسته بندی موضوع شرکت امور بازرگانی را قرار دهند. موضوع بازرگانی به هر نوع تجارت و تبادل کالا در قالب شخصیت حقوقی اطلاق می شود.

ثبت شرکت خدماتی در قزوین

موضوع دیگری که تقاضای ثبت شرکت را دارد موضوع خدماتی است. خدماتی انواع مختلفی دارد و دسته بندی های زیادی را شامل می شود. در شرکت های خدماتی هدف ارائه خدمات و فروش خدمات است. بنابراین شرکت های خدماتی الاصول محصولی برای فروش ندارند. اما برخی از این موضوعات خدماتی مختص به ثبت موسسه است و شامل شرکت های تجاری نمی شود. بنابراین اولین مورد برای ثبت شرکت خدماتی بررسی و تنظیم موضوع برای شرکت های تجاری است.

هزینه ثبت شرکت قزوین

شایان ذکر است که هزینه روزنامه کثیرالانتشار به عهده شرکتی می باشد که ثبت گردیده است مانند سایر هزینه های ثبت شرکت قزوین بعد از آنکه مراحل ثبت شرکت در قزوین با موفقیت صورت گرفت باید اقدامی به منظور مشخص نمودن حوزه مالیاتی و ایجاد پرونده دارایی ،دریافت کد اقتصادی،پلمپ دفاتر و مهیا نمودن دفاتر قانونی که به آن ها اقدامات پس از ثبت می گویند، صورت بگیرد.

مدت زمان ثبت شرکت در قزوین

از زمان تکمیل مدارک تا پست مدارک به اداره ثبت شرکت ها حداکثر تا 14 روز کاری شرکت ثبت خواهد شد. بعد از ثبت شرکت می توانید روزنامه رسمی مربوط به آن را نیز ثبت کنید که در این صورت طی دو هفته از پرداخت هزینه روزنامه برگه روزنامه به دست شما خواهد رسید.

هیچ وقت برای شروع هیچ کاری دیر نیست. اگر سالها است فعالیت دارید و ثبت شرکتی نکرده اید و اکنون قصد گسترش شغل خود و دنبال کردن آن به شکل رسمی و حرفه ای، ایجاد شعبه و شرکت در مناقصات و غیره را دارید همین الان وقت ثبت شرکت است.

پس بلافاصله با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید و از تجربیات و خدمات و علم آنها در زمینه ثبتی حقوقی با نرخی ارزان برخوردار شوید.

خدمات ثبتی در شهرهای استان قزوین

 • ثبت شرکت در تاکستان
 • ثبت شرکت در الوند
 • ثبت شرکت در اقبالیه
 • ثبت شرکت در آبیک
 • ثبت شرکت در محمدیه
 • ثبت شرکت در بیدستان
 • ثبت شرکت در محمودآباد نمونه
 • ثبت شرکت در بوئین زهرا
 • ثبت شرکت در آبگرم
 • ثبت شرکت در خرمدشت
5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها