صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت در کرمان

ثبت تخصصی شرکتها

ما در ثبت شرکت ثبت نوول بر آن شدیم تا انواع شرکت، مراحل ثبت شرکت در کرمان، مدارک لازم جهت ثبت شرکت و هزینه ها را به همراه سایر نکات لازم در این رابطه را در این مقاله به طور جامع و روشن توضیح دهیم، به طوری که بعید می دانیم پس از خواندن این مقاله به منبع اطلاعات دیگری احتیاج داشته باشید، با این حال در صورتی که باز هم پرسشی داشتید حتماً از مشاوره رایگان کارشناسان گروه ثبتی حقوقی ثبت نوول در خصوص ثبت شرکت کرمان استفاده کنید.

شرایط ثبت شرکت در کرمان

یک شرکت تجاری با همکاری دو یا چند نفر و رعایت اصول مقرراتی تأسیس می شود. اما اگر شما از شرایط تأسیس شرکت برخوردار نباشید یا امکان انجام برخی شرایط برای شما میسر نباشد. نمی توانید اقدام به ثبت شرکت کنید. شرایط ثبت شرکت عبارت است از؛

 • داشتن شریک، در قانون ایران هیچ کس نمی تواند به تنهایی شرکت ثبت کند. در حالت کلی حداقل دو نفر برای ثبت شرکت لازم است. (البته در برخی از شرکت های تجاری تعداد حداقل اعضاء از دو نفر بیشتر است.)
 • تعیین قالب ثبتی شرکت با توجه به نوع شرکت، برای اینکه بدانید کدام یک از شرکت هایی تجاری را انتخاب کنید باید اهداف و مسئولیت ها و تعهدات اعضاء را در نظر داشته باشید.
 • حتماً باید شرکت در ادارۀ ثبت شرکت های حوزه جغرافیایی به ثبت برسد.
 • اوراق و اسناد باید با توجه به نوع شرکت و توافقات اعضاء و رعایت اصول و مقررات قانون تجارت به ثبت برسد.
 • مدیران شرکت باید حداقل سن قانونی را داشته باشند.
 • در برخی شرکت ها مانند شرکت سهامی خاص اعضاء هیئت مدیره حتماً باید از سهامداران شرکت باشند.
 • اشخاصی که سوء سابقه موثر کیفری دارند یا اشخاصی که استخدام رسمی ارگان های دولتی هستند نمی توانند در شرکت به عنوان مدیر انتخاب شوند.
بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت در سمنان

انواع شرکت ها از نظر نوع فعالیت در کرمان

کرمان، یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان کرمان است که پهناورترین استان ایران در جنوب شرقی این کشور می باشد. وجود کارخانه های زیادی از قبیل صنایع مس شهید باهنر – صنایع سنگ زغال سنگ-فرش الماس کویر-سیمان ممتازان-صنایع لاستیک بارز و صنایع سیمان کرمان سبب شده است تا اشخاص زیادی متقاضی ثبت شرکت در کرمان شوند.

شرکت ها از نظر فعالیت به 4 نوع تقسیم می شوند که به شرح ذیل می باشد:

ثبت شرکت تولیدی در کرمان

به شرکت هایی تولیدی می گویند که در زمینه تولید فعالیت می کند و جهت توسعه، رشد و شکوفایی حرکت کشور گام بر می دارد. برای ثبت شرکت تولیدی که می تواند در قالب مسئولیت محدود، سهامی خاص، عام یا تعاونی باشد مواد خام اولیه یا محصولات دیگر به یک محصول جدید تبدیل می گردند و در اساسنامه آن ها کلمه تولید ذکر شده است.

ثبت شرکت بازرگانی در کرمان

شرکتی را بازرگانی می نامند که در زمینه بازرگانی فعالیت می کند و موضوع فعالیت آن اموری از قبیل خرید، فروش، توزیع، صادرات و واردات کلیۀ کالاهای مجاز بازرگانی می باشد. ثبت شرکت بازرگانی نیز می تواند مسئولیت محدود، سهامی خاص یا عام باشد.

ثبت شرکت پیمانکاری در کرمان 

شرکت پیمانکاری به شرکتی گفته می شود که مسئولیت انجام فعلی اموری اعم از تهیه، حمل، نصب، ساخت، اجرا را با منعقد نمودن قراردادی عهده دار می شود. معمولاً شرکت های پیمانکاری به دلیل نیاز به اخذ رتبه در قالب سهامی خاص ثبت می گردند و عنوان پیمانکاری در موضوع فعالیت این شرکت ها ذکر می گردد.

ثبت شرکت خدماتی در کرمان

شرکت خدماتی به شرکتی گفته می شود که در جهت ارائه خدمات به عموم مردم گام بر می دارد و محصولی ارائه، وارد، صادر، توزیع و پخش نمی کند. این خدمات از قبیل تعمیر و نگهداری، چاپ و تکثیر، امور آشپزخانه، رستوران، نظافت می باشد. معمولاً این شرکت ها در قالب مسئولیت محدود به ثبت می رسند.

ثبت شرکت فنی مهندسی، ساختمانی، عمرانی در کرمان

این شرکت ها بی شباهت به شرکت پیمانکاری نیستند و جهت انجام امور مهندسی و ساخت و ساز فعالیت می کنند و به شکل سهامی خاص به ثبت می رسند و نیاز به رتبه تایید صلاحیت دارند.

ثبت تخصصی شرکتها

ثبت شرکت در کرمان

انواع قالب های ثبتی شرکت در کرمان

شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی و شرکت مختلط غیرسهامی انواع شرکت های تجاری معرفی شده در قانون تجارت ایران می باشد.

بیشتر بدانید ...
ثبت اختراع در کرج به صورت کاملاً تخصصی  

مهم ترین انواع شرکت برای ثبت در کرمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان و ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان است که در ادامه به توضیحاتی درباره آن ها می پردازیم همراه ما باشید.

تفاوت ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص در کرمان

یکی از مهم ترین تفاوت های این دو شرکت با یکدیگر در سرمایه اولیه شرکت در زمان تاسیس شرکت می باشد. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان سرمایه اولیه فقط در اساسنامه و اوراق شرکت به ثبت می رسد. و دیگر نیازی به پرداخت ان توسط شرکای شرکت نمی باشد.

در ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان سهامداران موظف به پرداخت 35 درصد از کل سرمایه اولیه که در هنگام تأسییس شرکت می باشند و آن را باید در حسابی به نام شرکت پرداخت کنند و مابقی سرمایه یعنی 65 درصد باقیمانده از سرمایه شرکت در تعهدی مربوط به پرداخت سرمایه سهامداران باقی می ماند.

تعداد شرکا در شرکت با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر و در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر می باشد.

نحوه ثبت موسسه غیر تجاری در کرمان

اگر می خواهید در زمینه آموزش، امور حقوقی، خیریه و موضوعاتی از این قبیل فعالیت داشته باشید لازم است بدانید مجاز به ثبت شرکت با چنین موضوعاتی نخواهید بود. زیرا شرکت های تجاری مجاز به ثبت در موضوعات غیر تجاری نیستند. زیرا ماهیت تجاری آنها از بین می رود. از این رو در قانون ثبت موسسات غیر تجاری برای ثبت شخصیت حقوقی غیر تجاری ایجاد شده است.

بنابراین شما اگر بخواهید در برخی از موضوعات خدماتی خاص فعالیت داشته باشید لازم است با حداقل اعضاء دو نفر و یک میلیون ریال سرمایه اقدام به ثبت موسسه غیر تجاری نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کرمان

 • مدارک شناسایی برابر اصل موسسان شرکت
 • اوراق ثبتی تایید شده در سامانه که در دو سری چاپ شده و به امضا موسسان می رسد.
 • مجوز در صورت نیاز
 • برگه تایید اسم
 • رسید ثبت نام در سامانه اداره ثبت شرکت کرمان
 • وکالتنامه در صورت نیاز

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت در کرمان

هر یک از قالب های ثبتی نام برده شده شرایط متفاوتی را برای به ثبت رسیدن دارند به همین خاطر مدت زمان ثبت در هریک از آنها متفاوت می باشد اما به طور کلی 10 الی 15 روز کاری زمان لازم است تا فرآیند ثبت شرکت شما به پایان برسد.

بیشتر بدانید ...
نکات کلیدی جهت ثبت نام در بهین یاب

هزینه های ثبت شرکت به دو بخش حق الوکاله و هزینه های واریزی تقسیم می شوند. که با توجه به نوع فعالیت ، میزان سرمایه ، حق الثبت و هزینه روزنامه رسمی هزینه ثبت شرکت مشخص می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان موسسه ثبت نوول در تماس باشید.

مراحل ثبت شرکت در کرمان

مراحل ثبت شرکت در کرمان

اقدام برای ثبت شرکت توسط متقاضی

اولین قدم تعیین موضوع فعالیت از سوی شخص متقاضی می باشد و بر اساس اطلاعاتی که متقاضی ارائه می دهد مدارک و اوراق تهیه و تنظیم می شود ، جهت تنظیم اوراق مدارک شرکت بهتر است از توانمندی افراد متخصص استفاده شود .

بعد از آن بر اساس مدارک مرحله ثبت نام سامانه انجام شود، کلیه مراحل ثبت سامانه بایستی به طور کاملاً دقیق تکمیل شود زیرا بعد از تکمیل مدارک امکان ویرایش و یا ایجاد تغییر وجود ندارد.

ثبت شرکت در کرمان توسط مجتمع ثبت ثبت نوول

در مرحله اول کارشناسان مشاوره ای کاملاً دقیق در اختیار متقاضیان قرار می دهند. سپس از تکمیل و تحویل مدارک توسط اشخاص متقاضی، کارشناسان موضوع فعالیت مناسب را به شخص ارائه می دهند.

مرحله بعد ثبت سامانه ای شرکت در سامانه ثبت شرکت تخصصی کرمان می باشد. کارشناس متخصص این امور را انجام می دهد و اوراق مربوطه را تهیه و تنظیم می نماید.

بعد از تعیین نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت استان وکلای کاردان و با تجربه موسسه ثبت نوول امور اداری را در اداره ثبت پیگیری می نمایند، تا آگهی تاسیس شرکت را دریافت کنند.

جهت برخورداری از یک فرایند ثبتی روان، آسان و ارزان ثبت شرکت تخصصی کرمان با مجتمع ثبت نوول تماس بگیرید تا راهنمای شما باشیم. لبخند شما ضامن کار ماست. مجموعه ثبتی ثبت نوول در کل روند تاسیس همراه شما است.

برای دستیابی به مزایا و تسهیلات ثبت شرکت ها تنها کافی است با کارشناسان مجرب موسسه ثبت نوول تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان آن ها در امر ثبت شرکت کرمان بهره مند شوید . این را به شما تضمین خواهیم داد با یکبار تماس موسسه ثبت نوول می توانید در کم ترین زمان به اهداف خود دست یابید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام و عرض ادب جهت ثبت یک شرکت خدماتی بهتر است مسئولیت محدود باشد یا سهامی خاص؟

درود بر شما دوست عزیز، جهت شرکت های خدماتی شما می توانید هم در قالب محدود هم سهامی خاص به ثبت برسانید اما در نظر داشته باشید که با ارگان های دولتی که خواهید قرارداد منعقد کنید و یا مناقصه شرکت کنید، به مشکل نخورید.