صفحه نخست » اخبار و مقالات » چگونه ثبت شرکت در ساری انجام دهیم ؟

چگونه ثبت شرکت در ساری انجام دهیم ؟

ثبت شرکت سریع

به کلیه متقاضیانی که می خواهند ثبت شرکت در ساری را انجام دهند ولی اطلاعات لازم در این خصوص را ندارند پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشند.

درباره شهر ساری

ساری یکی از پرجمعیت ترین شهرهای شمالی کشور ایران می باشد. مرکز استان مازندران ساری است. سرسبزی و آب و هوای خوب ساری سبب این شده است تا اشخاص بسیار زیادی تمایل به ثبت شرکت در این استان در زمینه توزیع محصولات کشاورزی یا گردشگری را داشته باشند.

به موجب همین امر تیم تحریریه موسسه ثبت نوول در این مقاله برآنند تا به مطالبی درباره ثبت شرکت در ساری بپردازند.

شرایط ثبت شرکت در ساری

داشتن عضو سهامدار با حداقل تعداد قانونی، انتخاب مدیران بر اساس قوانین ثبتی (مدیران باید دارای سن قانونی، اهلیت استیفاء، استخدام رسمی دولت نباشد و سوء سابقه کیفری موثر نداشته باشد.) انتخاب نام مخصوص برای شرکت، انتخاب موضوع فعالیت مناسب، انتخاب نوع شرکت تجاری در چهارچوب قانون تجارت، با توجه به این شرایط می توانید اقدام به ثبت شرکت تجاری کنید.

شرکت چیست ؟

از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی جهت به انجام رسانیدن کارهای تجاری و کسب سود شرکت تشکیل می شود و تحت قوانین و چارچوب خاص به ثبت می رسد.

شرکت های تجاری به 7 گروه به شرح ذیل تقسیم می شوند که عبارتست از:

 1. شرکت سهامی اعم از شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص
 2. شرکت با مسئولیت محدود
 3. شرکت تضامنی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت مختلط سهامی
 6. شرکت نسبی
 7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

از میان شرکتهایی که در بالا ذکر شده است شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود از پر کاربرد ترین شرکتهای ثبتی در ساری می باشند که در ذیل به توضیحاتی درباره هر کدام یک از آن ها می پردازیم.

شرایط ثبت شرکت در ساری

شرایط ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری

شرکت با مسئولیت محدود، مطابق ماده 94 قانون تجارت شرکتی می باشد که میان دو یا چند شخص جهت انجام کارهای تجارتی تشکیل شده است، بدون اینکه سهام هر کدام یک از آن ها به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد تنها تا اندازه ای که به شرکت آورده اند در برابر قروض و دیون شرکت مسئولیت دارند.

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت عمرانی

این بدین معناست که سرمایه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری نقدی است و اعضا شریک یا شرکا نامیده می شوند و تعهدشان در حدود سرمایه شان در شرکت است . این شرکت برای انجام امور تجاری کوچک در شرکت های خانوادگی و فامیلی بسیار مناسب است.

ثبت شرکت سهامی خاص در ساری

شرکت سهامی خاص شرکتی می باشد که همه سرمایه آن برخلاف شرکت سهامی عام توسط موسسین فراهم می گردد. در این شرکت سرمایه توسط فروش سهام در بازار بورس فراهم می شود و در هنگام تاسیس تنها 35درصد از سرمایه باید در حساب مخصوصی سپرده گردد که مسدود می شود.

جهت ثبت شرکت سهامی خاص سرمایه به اوراق سهام تبدیل شده و اعضا سهامدار نامیده می شوند و به اندازه سهامشان در شرکت مسئولیت دارند. در زمینه های فنی، مهندسی، عمرانی، ساختمانی و پیمانکاری ثبت شرکت سهامی خاص در ساری تقاضای فراوان دارد.

ثبت موسسه در ساری

موسسه غیر تجاری در قبال موسسات تجاری برای اموری که ماهیت بازرگانی ندارند مثل امور علمی، تحقیقاتی، آموزشی، فرهنگی، مذهبی، مردم نهاد و غیره در قانون تعریف شده است. ثبت موسسه در ساری با دو عضو و حداقل سرمایه یک میلیون ریال شدنی است.

غیر تجاری بودن موسسه به معنای عدم کسب درآمد نیست بلکه موسسه انتفاعی مثل موسسه آموزش زبان هدفش از ارائه خدمات کسب سود است، اما موسسه غیر انتفاعی خدمات عام المنفعه می دهد و کسب درآمد ندارد مثل موسسات خیریه.

موضوعات شرکت های تجاری در ساری

شرکت های تجاری را می توانید با انواع موضوعات متعدد به ثبت برسانید. فقط باید دو نکته را در نظر داشته باشید. اولاً موضوع مورد نظر باید جنبه تجاری و سود دهی داشته باشد. ثانیاً خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه ایران نباشد. موضوعاتی که در ساری شرکت ها نسبت به آن تأسیس می شوند. به شرح زیر است.

ثبت شرکت بازرگانی در ساری

هر نوع خرید و فروش و توزیع کالا مجاز در سطح داخلی و بین المللی در دسته بندی شرکت بازرگانی قرار دارد. شرکت های بازرگانی در امور صادرات و واردات کالا نیز دخالت دارند. بنابراین با ثبت شرکت بازرگانی شما می توانید در تمام دسته بندی ها فعالیت داشته باشید.

ثبت شرکت صنعتی در ساری

امور صنعتی شامل ساخت و تولید ماشین آلات صنعتی یا دستگاه ها و ابزار ها و تجهیزات صنعتی است. شرکت های تجاری هر گاه با موضوع صنعتی ثبت شوند اصطلاحاً به آنها شرکت های صنعتی گفته می شود.

ثبت شرکت پیمانکاری در ساری

دریافت پروژه های مختلف ساخت، بهره برداری، راه سازی و پل سازی و غیره از موارد مربوط به ثبت شرکت پیمانکاری هستند. شرکت های پیمانکاری در انواع پروژه ها و مناقصه ها شرکت می کنند و با توجه به رزومه کاری که دارند می توانند پیمانکاری بخش دولتی یا خصوصی را دریافت کنند. برای اعتبار بیشتر نیز باید گرید مرتبط به زمینه فعالیت خود را داشته باشند.

بیشتر بدانید ...
چرا باید ثبت شرکت در قزوین انجام دهیم؟

ثبت شرکت خدماتی در ساری

شرکت های خدماتی دسته بندی های مختلفی دارند و نمی توان در یک دسته بندی خاصی آنها را قرار داد. با توجه به نوع فعالیتی که می خواهید ارائه دهید شرکت عنوان خدماتی پیدا می کند. مثلاً اگر می خواهید به جای محصول خدماتی را عرضه کنید این موضوع در دسته بندی شرکت خدماتی قرار خواهد گرفت.

مدارک ثبت شرکت در ساری

 • رونوشت برابر اصل مدارک اثبات هویت اعضا
 • کلیه اسناد ثبتی در دو نسخه و با امضا اعضا مثل اساسنامه، صورت جلسه و غیره
 • برگه تایید نام و ثبت سامانه
 • جواز فعالیت در صورت نیاز
 • نامه معرفی وکیل در صورت نیاز

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در ساری

هزینه ثبت شرکت در ساری متغیر می باشد و به شرایط و عوامل گوناگونی بستگی دارد،برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت شرکت در ساری با موسسه ثبت نوول تماس حاصل نمایید.

شما می توانید این مقاله را جهت کسب اطلاع بیشتر در این خصوص مطالعه نمایید: هزینه و تعرفه ثبت شرکت

مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت در ساری بعد از آنکه امور مربوط به ثبت را به انجام رسانیدید تقریباَ 10 الی 15 روز می باشد. بنابراین الزامی است که متقاضیان محترم با در نظر گرفتن این مدت زمان مبادرت به ثبت شرکت ساری کنند.

مراحل ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در ساری

مراحل ثبت شرکت در ساری

کلیه اشخاص می توانند به سامانه http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایند و درخواست ثبت شرکت خود را کامل کنند.در مرحله نخست شما بایستی اطلاعاتی مانند اطلاعات درخواست کننده ، اطلاعات شرکت از جمله نام شرکت، موضوع شرکت، آدرس دفتر مرکزی شرکت، سرمایه اولیه شرکت، اشخاص شرکت، سهام و سرمایه هر شخص، مقام اشخاص ، ارتباط ما بین اشخاص، شعب شرکت، روزنامه و سال مالی، متن صورتجلسه، متن اظهارنامه و اساسنامه شرکت و غیره را وارد کنید.

بعد از آن که اطلاعات خواسته شده را در سامانه وارد نمودید، بایستی منتظر این باشید تا کارشناس مربوطه اطلاعات شما را مورد بررسی و ارزیابی قراردهد و بعد از آن چنانچه در اطلاعات وارد شده هیچ گونه مغایرت، اشکال و یا نقصی وجود نداشته باشد باید با توجه به تقاضای اداره ثبت شرکت ها مدارک را به این اداره ارسال کنید.

در این مرحله شما باید یک پرینت از ورقه های چاپ شده در سامانه تهیه و تدوین نمایید و ذیل آن را کلیه اعضای شرکت بایستی امضا نمایند. پس از آن مدارک لازم را توسط پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تایید نامه پذیرش ارسال نمودید بایستی شماره مرسوله را در سامانه اداره ثبت شرکت ها وارد کنید.

بیشتر بدانید ...
هزینه ثبت شرکت

در صورتی که در مدارک ارسال شده هیچ گونه نقصی وجود نداشته باشد، کارشناس مربوطه به منظور تهیه پیش نویس آگهی ثبت مبادرت می نماید. در این صورت شخص درخواست کننده باید به همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی به منظور دریافت مدارک ثبتی و هم چنین به امضا رسانیدن ذیل دفتر ها به اداره ثبت شرکت ها رجوع نماید، تا آگهی تاسیس شرکت و اوراق ثبتی را دریافت نماید.

حداکثر زمان ثبت شرکت در ساری

کلیۀ اقدامات مربوط به ثبت شرکت نهایتاً طی 14 روز کاری انجام خواهد شد. ابتدای امر اسم شرکت تجاری بعد از ثبت درخواست حدود دو روز زمان خواهد برد که تعیین شود. در صورت رد مجدداً باید اسامی جدید انتخاب و درخواست شود. در صورت تایید شما تا حداکثر سه ما از تایید نام زمان دارید مراحل ثبت شرکت را به سرانجام برسانید.

روزنامه رسمی چیست و چه لزومی دارد؟

پس از آن که کلیه مراحل ثبت شرکت مورد تایید واقع گردید و شماره ثبت دریافت شد می بایست آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی کشور زیر نظر قوه قضاییه ثبت نمایید که در چاپ این آگهی اطلاعات مربوط به شرکت و اعضای آن به شکل خلاصه جهت شفافیت عمومی درج می گردد و هزینه چاپ و انتشار آگهی به صورت اینترنتی پرداخت می گردد.

بعد از آن که آگهی در روزنامه رسمی چاپ و منتشر شد شما قادر می باشید فعالیت خود را به صورت رسمی شروع کنید.

لزوم چاپ آگهی روزنامه رسمی به عنوان مراحل تکمیلی ثبت شرکت این است که بعد از ثبت شرکت باید تا دو ماه نزدواحد مالیاتی مربوطه خود و شرکت خود را معری کنید که برای انجام امور مالیاتی و کد اقتصادی نیاز به روزنامه رسمی دارید، به علاوه در آینده چنانچه نیاز به ثبت تغییرات در شرکت داشته باشید آگهی روزنامه رسمی تاسیس لازم است.

برای پیشرفت کاری خود و برخورداری از مزایای ثبت شرکت رسمی و قانونی باید ثبت شرکت کنید و اگر برای ثبت شرکت در ساری می خواهید مطمئن قدم بردارید ، حتماً با مجموعه ثبت نوول تماس بگیرید تا ثبت شرکت در ساری و سایر شهرهای استان مازندران سریع و با کمترین هزینه برای شما انجام شود. لبخند رضایت شما همواره سرمایه ماست .

ثبت شرکت دراستان مازندران

 • ثبت شرکت در بابل
 • ثبت شرکت در آمل
 • ثبت شرکت در قائم شهر
 • ثبت شرکت در بهشهر
 • ثبت شرکت در چالوس
 • ثبت شرکت در نکا
 • ثبت شرکت در بابلسر
 • ثبت شرکت در تنکابن
 • ثبت شرکت در نوشهر
 • ثبت شرکت در فریدونکنار.
 • ثبت شرکت در رامسر
 • ثبت شرکت در جویبار
 • ثبت شرکت در محمودآباد
 • ثبت شرکت در نور
 • ثبت شرکت در گلوگاه
 • ثبت شرکت در سوادکوه
 • ثبت شرکت در عباس آباد
 • ثبت شرکت در کلاردشت
به این مقاله امتیاز دهید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
4 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام و خدا قوت، سوالی داشتم از حضور شما. من یک شرکت در فریدونکار دارم آیا می توانم نمایندگی به تهران دهم؟

درود و خدا قوت خدمت شما دوست عزیز، دفتر مرکزی شرکت شما در فریدونکار به ثبت رسیده است و شما می توانید در سراسر ایران شعبه شرکت را به ثبت برسانید به طور مثال دفتر مرکزی شرکت در استان مازندران و شهرستان فریدونکار و شعبه شرکت را در شهر تهران به ثبت برسانید. با تنظیم و ثبت صورتجلسه با عنوان تاسیس شعبه شرکت.

درخواست ثبت شرکت بازرگانی

درود بر شما دوست عزیز . تمامی نکات حقوقی برای ثبت شرکت ها را ما در یک جلسه حضوری یا تلفنی به شما ارائه خواهیم داد . با موسسه نوول در تماس باشید.