صفحه نخست » اخبار و مقالات » چگونه ثبت شرکت در ساری انجام دهیم؟

چگونه ثبت شرکت در ساری انجام دهیم؟

ثبت شرکت سریع

به کلیه متقاضیانی که می خواهند ثبت شرکت در ساری را انجام دهند ولی اطلاعات لازم در این خصوص را ندارند پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشند.

درباره شهر ساری

ساری یکی از پرجمعیت ترین شهرهای شمالی کشور ایران می باشد. مرکز استان مازندران ساری است. سرسبزی و آب و هوای خوب ساری سبب این شده است تا اشخاص بسیار زیادی تمایل به ثبت شرکت در این استان در زمینه توزیع محصولات کشاورزی یا گردشگری را داشته باشند.

به موجب همین امر تیم تحریریه موسسه ثبت نوول در این مقاله برآنند تا به مطالبی درباره ثبت شرکت در ساری بپردازند.

شرکت چیست؟

از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی جهت به انجام رسانیدن کارهای تجاری و کسب سود شرکت تشکیل می شود و تحت قوانین و چارچوب خاص به ثبت می رسد.

شرکت های تجاری به 7 گروه به شرح ذیل تقسیم می شوند که عبارتست از:

 1. شرکت سهامی اعم از شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص
 2. شرکت با مسئولیت محدود
 3. شرکت تضامنی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت مختلط سهامی
 6. شرکت نسبی
 7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

از میان شرکتهایی که در بالا ذکر شده است شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود از پر کاربرد ترین شرکتهای ثبتی در ساری می باشند که در ذیل به توضیحاتی درباره هر کدام یک از آن ها می پردازیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری

شرکت با مسئولیت محدود، مطابق ماده 94 قانون تجارت شرکتی می باشد که میان دو یا چند شخص جهت انجام کارهای تجارتی تشکیل شده است و بدون اینکه سهام هر کدام یک از آن ها به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد تنها تا اندازه ای که به شرکت آورده اند در برابر قروض و دیون شرکت مسئولیت دارند.

بیشتر بدانید ...
تعریف شرکت مختلط سهامی

این بدین معناست که سرمایه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری نقدی است و اعضا شریک یا شرکا نامیده می شوند و تعهدشان در حدود سرمایه شان در شرکت است . این شرکت برای انجام امور تجاریت کوچک در شرکت های خانوادگی و فامیلی بسیار مناسب است.

ثبت شرکت سهامی خاص در ساری

شرکت سهامی خاص شرکتی می باشد که همه سرمایه آن برخلاف شرکت سهامی عام توسط موسسین فراهم می گردد. در این شرکت سرمایه توسط فروش سهام در بازار بورس فراهم می شود و در هنگام تاسیس تنها 35درصد از سرمایه باید در حساب مخصوصی سپرده گردد که مسدود می شود .

درشرکت سهامی خاص سرمایه به اوراق سهام تبدیل شده و اعضا سهامدار نامیده می شوند و به اندازه سهامشان در شرکت مسئولیت دارند. در زمینه های فنی، مهندسی، عمرانی، ساختمانی و پیمانکاری ثبت شرکت سهامی خاص در ساری تقاضای فراوان دارد.

ثبت موسسه در ساری

موسسه غیر تجاری در قبال موسسات تجاری برای اموری که ماهیت بازرگانی ندارند مثل امور علمی، تحقیقاتی، آموزشی، فرهنگی، مذهبی، مردم نهاد و غیره در قانون تعریف شده است. ثبت موسسه در ساری با دو عضو و حداقل سرمایه یک میلیون ریال شدنی است.

غیر تجاری بودن موسسه به معنای عدم کسب درآمد نیست بلکه موسسه انتفاعی مثل موسسه آموزش زبان هدفش از ارائه خدمات کسب سود است، اما موسسه غیر انتفاعی خدمات عام المنفعه می دهد و کسب درآمد ندارد مثل موسسات خیریه.

مدارک ثبت شرکت در ساری

 • رونوشت برابر اصل مدارک اثبات هویت اعضا
 • کلیه اسناد ثبتی در دو نسخه و با امضا اعضا مثل اساسنامه، صورت جلسه و غیره
 • برگه تایید نام و ثبت سامانه
 • جواز فعالیت در صورت نیاز
 • نامه معرفی وکیل در صورت نیاز

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در ساری

هزینه ثبت شرکت در ساری متغیر می باشد و به شرایط و عوامل گوناگونی بستگی دارد،برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت شرکت در ساری با موسسه ثبت نوول تماس حاصل نمایید.

بیشتر بدانید ...
نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت

شما می توانید این مقاله را جهت کسب اطلاع بیشتر در این خصوص مطالعه نمایید: هزینه و تعرفه ثبت شرکت

مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت در ساری بعد از آنکه امور مربوط به ثبت را به انجام رسانیدید تقریباَ 10 الی 15 روز می باشد. بنابراین الزامی است که متقاضیان محترم با در نظر گرفتن این مدت زمان مبادرت به ثبت شرکت ساری کنند.

ثبت شرکت سریع

ثبت شرکت در ساری

مراحل ثبت شرکت در ساری

کلیه اشخاص می توانند به سامانه http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایند و درخواست ثبت شرکت خود را کامل کنند.در مرحله نخست شما بایستی اطلاعاتی مانند اطلاعات درخواست کننده ، اطلاعات شرکت از جمله نام شرکت، موضوع شرکت، آدرس دفتر مرکزی شرکت، سرمایه اولیه شرکت، اشخاص شرکت، سهام و سرمایه هر شخص، مقام اشخاص ، ارتباط ما بین اشخاص، شعب شرکت، روزنامه و سال مالی، متن صورتجلسه، متن اظهارنامه و اساسنامه شرکت و غیره را وارد کنید.

بعد از آن که اطلاعات خواسته شده را در سامانه وارد نمودید، بایستی منتظر این باشید تا کارشناس مربوطه اطلاعات شما را مورد بررسی و ارزیابی قراردهد و بعد از آن چنانچه در اطلاعات وارد شده هیچ گونه مغایرت، اشکال و یا نقصی وجود نداشته باشد باید با توجه به تقاضای اداره ثبت شرکت ها مدارک را به این اداره ارسال کنید.

در این مرحله شما باید یک پرینت از ورقه های چاپ شده در سامانه تهیه و تدوین نمایید و ذیل آن را کلیه اعضای شرکت بایستی امضا نمایند. پس از آن مدارک لازم را توسط پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تایید نامه پذیرش ارسال نمودید بایستی شماره مرسوله را در سامانه اداره ثبت شرکت ها وارد کنید.

در صورتی که در مدارک ارسال شده هیچ گونه نقصی وجود نداشته باشد، کارشناس مربوطه به منظور تهیه پیش نویس آگهی ثبت مبادرت می نماید. در این صورت شخص درخواست کننده باید به همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی به منظور دریافت مدارک ثبتی و هم چنین به امضا رسانیدن ذیل دفتر ها به اداره ثبت شرکت ها رجوع نماید، تا آگهی تاسیس شرکت و اوراق ثبتی را دریافت نماید.

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت طراحی گرافیک

روزنامه رسمی چیست و چه لزومی دارد؟

پس از آن که کلیه مراحل ثبت شرکت مورد تایید واقع گردید و شماره ثبت دریافت شد می بایست آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی کشور زیر نظر قوه قضاییه ثبت نمایید که در چاپ این آگهی اطلاعات مربوط به شرکت و اعضای آن به شکل خلاصه جهت شفافیت عمومی درج می گردد و هزینه چاپ و انتشار آگهی به صورت اینترنتی پرداخت می گردد.

بعد از آن که آگهی در روزنامه رسمی چاپ و منتشر شد شما قادر می باشید فعالیت خود را به صورت رسمی شروع کنید.

لزوم چاپ آگهی روزنامه رسمی به عنوان مراحل تکمیلی ثبت شرکت این است که بعد از ثبت شرکت باید تا دو ماه نزدواحد مالیاتی مربوطه خود و شرکت خود را معری کنید که برای انجام امور مالیاتی و کد اقتصادی نیاز به روزنامه رسمی دارید، به علاوه در آینده چنانچه نیاز به ثبت تغییرات در شرکت داشته باشید آگهی روزنامه رسمی تاسیس لازم است.

برای پیشرفت کاری خود و برخورداری از مزایای ثبت شرکت رسمی و قانونی باید ثبت شرکت کنید و اگر برای ثبت شرکت در ساری می خواهید مطمئن قدم بردارید ، حتماً با مجموعه ثبت نوول تماس بگیرید تا ثبت شرکت در ساری و سایر شهرهای استان مازندران سریع و با کمترین هزینه برای شما انجام شود. لبخند رضایت شما همواره سرمایه ماست .

ثبت شرکت دراستان مازندران

 • ثبت شرکت در بابل
 • ثبت شرکت در آمل
 • ثبت شرکت در قائم شهر
 • ثبت شرکت در بهشهر
 • ثبت شرکت در چالوس
 • ثبت شرکت در نکا
 • ثبت شرکت در بابلسر
 • ثبت شرکت در تنکابن
 • ثبت شرکت در نوشهر
 • ثبت شرکت در فریدونکنار.
 • ثبت شرکت در رامسر
 • ثبت شرکت در جویبار
 • ثبت شرکت در محمودآباد
 • ثبت شرکت در نور
 • ثبت شرکت در گلوگاه
 • ثبت شرکت در سوادکوه
 • ثبت شرکت در عباس آباد
 • ثبت شرکت در کلاردشت
به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :