صفحه نخست » اخبار و مقالات » چگونگی ثبت برند در اصفهان

چگونگی ثبت برند در اصفهان

برند اصفهان سریع

در سال های اخیر به دلیل افزایش تولید محصولات مشابه و عرضه آن ها به بازار هدف ، اشخاص بسیاری به سمت و سوی ثبت برند در اصفهان آمده اند . در این متن ما به شما عزیزان راهنمایی های لازم را برای ثبت برند خود در این شهر پیشرفته ارائه می دهیم تا به صورت کامل و تخصصی راهنمایی شوید.

برند چیست؟

اما در ابتدا خوب است بدانید  که برند چیست و به چه چیزی برند می گویند، برند هر اسم یا طرح یا نمادی است که متقاضی آن جهت ثبت آن برای محصول یا خدماتی که مجوز فعالیت آن را دارد اقدام می نماید. ثبت برند در اصفهان برای هر گونه فعالیتی ممکن است فقط باید مقررات مربوطه در این حوزه را در نظر داشته باشید.

برند بعد از ثبت عنوان تجاری به خود می گیرد و ممنوعیتی برای استفاده آن در همان شغل یا ارائه همان محصول یا محصولات مشابه برای سایرین با آن برند ایجاد می کند و در صورت هر گونه تخلف توسط سایر اشخاص برابر قانون مالک برند می تواند مدعی ضرر و زیان شود. ثبت برند یکی از الزامی ترین اقداماتی است که کسب و کارها برای  معرفی و برند شدن کار و محصولشان می توانند انجام دهند.

ثبت برند در اصفهان کاملاً اختیاری است هر چند استثنائاتی نیز برای برخی محصولات مانند مواد غذایی و محصولات آرایشی بهداشتی وجود دارد، اما توصیه می کنیم برای پیشرفت خود حتماً ثبت برند کنید.

در این خصوص روش و چگونگی ثبت برند و ثبت علامت تجاری در اصفهان این مقاله را بخوانید : ثبت برند

طبقه بندی برند

برند دارای 45 طبقه می باشد که هر طبقه محصولاتی را نام برده تا متقاضی ثبت برند در اصفهان بتواند محصولاتی را که قرار است اسم برند بر روی بسته بندی آن درج شود را در بین آن طبقات مشخص نماید، از طبقه اول تا طبقه سی و چهار مخصوص محصولات و تولیدات صنعتی مختلف می باشد و طبقات سی و پنج الی چهل و پنج را مشاغل و خدمات مختلف اشغال کرده اند.

طبقه ای هم تحت عنوان طبقه خالی وجود دارد که طبقه سی و سه است و  برای محصولاتی است که بعد ها ممکن است توسط افراد تولید شود و در طبقات دیگر نظیر آن نباشد. این چهل و پنج طبقه در واقع تقسیم بندی بین المللی برای برند می باشد، که ثبت برند ایران نیز تابع آن است.

مراحل ثبت برند در اصفهان

مراحل ثبت برند توسط متقاضی: شما نیز به عنوان متقاضی می توانید خودتان اقدام به ثبت برند کنید اما ممکن است با چالش هایی رو به رو شوید در ابتدا باید برندتان را انتخاب نمایید و استعلامات مربوطه را جهت جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه انجام دهید تا از ثبت برندتان اطمینان حاصل کنید سپس در سامانه مالکیت معنوی می توانید درخواست الکترونیکی ثبت برند را طی اظهارنامه ای انجام دهید و پس از آن باید در انتظار جواب کارشناسان اداره ثبت باشید!

کارشناسان اداره ثبت ممکن است بر حسب بررسی های صورت گرفته ابلاغیه پرونده ثبت برندتان را رد یا قبول و یا نقص دهند، با دریافت ابلاغیه تأییدیه اولیه یا قبول می توانید روزنامه اول ثبت برند را پرداخت کنید و بعد از سی روز هزینه ثبت و روزنامه نوبت دوم را نیز پرداخت نمایید در نهایت با دریافت ابلاغیه صدور تصدیق ده ساله برند طی یک ماه باید به اداره ثبت علائم تجاری استان تهران مراجعه نمایید و تصدیق تان را دریافت کنید.

مراحل ثبت برند توسط تیم ثبت نوول: ابتدا کارشناسان ثبت نوول مشاوره های  لازم را به شما عزیزان خواهند داد، سپس با عقد قرار داد و دریافت مدارک از سوی موکلین کارشناسان و وکلای پایه یک اجرایی این مجموعه پرونده شما را در دست اقدام برای ثبت برند اصفهان قرار می دهند و طی سی و پنج الی چهل و پنج روز ابلاغیه تأیید یا رد برندتان می آید در صورت رد وکلای ما رایزنی هایی را برای ثبت برندتان انجام می دهند و در صورت تأیید برندتان روال ثبت را طی می نماید در انتها تصدیق ده ساله برند به شما عزیزان ارائه می شود.

برند اصفهان سریع

ثبت برند در اصفهان

مدارک ثبت برند در اصفهان

با توجه به اینکه ممکن است متقاضی ثبت برند شخص حقیقی یا شخص حقوقی (شرکت) باشد، مدارک مربوطه به تبع متفاوت است در ادامه مدارکی را که هر کدام از این شخصیت ها برای ثبت  برند باید ارائه نمایند را برایتان آورده ایم با توجه به اینکه شما قصد ثبت برند به نام شخص حقیقی یا حقوقی را دارید این مدارک را باید ارائه نمایید.

مدارک شخص حقوقی در اصفهان:

 • کپی آخرین آگهی تغییرات شرکت
 • کپی آگهی ثبت شرکت
 • جواز تأسیس یا پروانه فعالیت شرکت
 • کپی مدارک هویتی مدیر عامل شرکت
 • کارت بازرگانی در صورتی که برند  فارسی نباشد.
 • وکالت نامه در صورتی که پرونده دارای وکیل دادگستری باشد.
 • رونوشت یا نمونه ای از علامت تجاری مربوطه نیز باید ارائه گردد.

مدارک شخص حقیقی در اصفهان:

 • کپی مدارک هویتی شخصی که قصد ثبت برند به نام خود را دارد.
 • کپی جواز کسب یا هر نوع پروانه ای مبنی بر فعالیت متقاضی
 • رو نوشتی از برند مربوطه
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل دادگستری جهت پرونده ثبت برند
 • کارت بازرگانی در صورتی که برند فارسی نباشد.

نکات ثبت برند در اصفهان

 1. متقاضیان حقیقی جهت ثبت برند باید از حداقل سن قانونی 18 سال برخوردار باشند.
 2.  برندی که قصد ثبت آن را دارید نباید پیش از این توسط شخص دیگری ثبت شده باشد در غیر این صورت حق مالکیت آن شخص بر شما تقدم دارد.
 3. برند باید فارسی باشد و برند هایی که فارسی نیستند چه از لحاظ نوشتار چه از لحاظ معنا یا برند های بی معنی تنها در صورتی ثبت می شوند که کارت بازرگانی داشته باشید.
 4. برند باید اسم خاص باشد و اسامی چون اسم محصول، صفت محصول، اسم عام، اسامی مقدس و… قابل ثبت نیستند.
 5. اسم برند شما نباید از الفاظ رکیک باشد و به نوعی نباید خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه باشد.
 6. برند هایی که پذیرش اولیه شده اند و هنوز به ثبت نرسیده اند نیز از لحاظ حق مالکیت مقدم بر برند های تازه درخواست شده هستند.

هزینه ثبت برند در اصفهان

هزینه ثبت برند در اصفهان بسته به تعداد محصول یا طبقه ای دارد که قصد دارید برندتان در آن ثبت شود و نیز بسته به نوع برند دارد، بنابراین لازم است ابتدا محصولات و خدماتی را که می خواهید برندتان در آنها فعالیت کند مشخص نمایید.

اما به طور کلی هزینه ثبت برند شامل اظهارنامه آن، هزینه روزنامه های ثبت که اگر تعداد محصولات و خدمات زیادتر باشد گرانتر می شود زیرا حجم آگهی بیشتر می شود، هزینه ثبت برند و حق الوکاله وکیل می باشد، برای اطلاعات دقیق تر در خصوص هزینه ثبت برند اصفهان هم اکنون با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید.

سخن نهایی اینکه ثبت برند شرایط خاص خودش را دارد و باید افراد واجد این شرایط باشند، نکاتی  در که خصوص ثبت برند در اصفهان وجود داردو به آن ها اشاره کردیم، باید حتماً طی مراحل ثبتی لحاظ گردد و گر نه، نه تنها ثبت برند موفقی نخواهد داشت بلکه هزینه و وقت تان را نیز با آن به هدر داده اید.

ما در ثبت نوول موکلینی داشته ایم که متاسفانه نتوانسته اند بعد از مدت ها صرف هزینه و وقت برندشان را به ثبت برسانند و به ثبت نوول مراجعه کردند و با کمک کارشناسان ثبت نوول توانستند برندشان را ثبت کنند. شما نیز می توانید هم اکنون به کارشناسان ثبت نوول متصل شوید و درخواست ثبت برند در اصفهان را با این مجموعه داشته باشید، همچنین می توانید از دانش و تجربه کارشناسان ثبت نوول استفاده نمایید، با ثبت نوول از طریق تلفن های تماس بر روی سایت همراه باشید.

حوزه های ثبتی ثبت برند در استان اصفهان

 • ثبت برند در اردستان
 • ثبت برند در خوانسار
 • ثبت برند در فریدون شهر
 • ثبت برند در نطنز
 • ثبتبرند در سمیرم
 • ثبت برند در خمینی شهر
 • ثبت برند در نائین
 • ثبت برند در نجف آباد
 • ثبت برند در فلاورجان
 • ثبت برند در گلپایگان
 • ثبت برند در شهررضا
 • ثبت برند در شاهین شهر

جهت ثبت برند در همه شهرهای استان اصفهان می توانید از  خدمات مجتمع ثبت نوول استفاده کنید زیرا اداره ثبت برند برای همه ایران تنها در تهران وجود دارد و فاقد واحد در سایر شهرهاست و بنابراین ما در ثبت نوول به این اداره نزدیک بوده با ثبت برند در اصفهان یا استان اصفهان برای شما کار  را آسان می کنیم. روی ما حساب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *