صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در یاسوج و فواید آن

ثبت شرکت در یاسوج و فواید آن

ثبت شرکت در یاسوج و فواید آن
اگر شما هم جزء افرادی هستید که بزرگ فکر می کنید و می خواهید کسب و کارتان از طریق ثبت شرکت در یاسوج پیشرفت نماید، خبر خوبی برایتان دارم ما در مجموعه ثبت نوول این مقاله را بر طبق قواعد و مقررات ثبت شرکت تدوین نموده ایم تا خودتان وکیل خودتان برای ثبت شرکت یاسوج باشید. امروزه خیلی از کسب و کار ها از حالت سنتی خارج می شوند و تبدیل به استارتاپ و شرکت می شوند، فقط باید چند دقیقه از وقت تان را برای مطالعه این مقاله اختصاص دهید.

مهم ترین فواید ثبت شرکت در یاسوج

مهم ترین فواید ثبت شرکت در یاسوج

مهم ترین فواید ثبت شرکت در یاسوج

اگر بخواهیم برخی از مهم ترین فواید ثبت شرکت در یاسوج را عنوان کنیم می توان به موارد زیر اشاره داشت.
1) دریافت تسهیلات بانکی
2) ایجاد شخصیت حقوقی مستقل از موسسین
3) دریافت اوراق و مدارک ثبتی که در حکم اسناد رسمی می باشند و شرکاء نمی توانند آن را انکار کنند.
4) شرکت در مناقصات و مزایداتی که اشخاص حقیقی حق ورود به آن را ندارند.
5) تقسیم وظایف و مسئولیت در برابر شرکت و سایرین که در خیلی از موارد فرد تنها به میزان چیزی که تعهد کرده است مسئول است نه چیزی بیش از این نه کمتر از این
6) انعقاد قرارداد با شرکت های بزرگ و معتبر در قالب شخصیت حقوقی
7) شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی
8) جلب اعتماد بیشتر مشتریان و توسعه کسب و کار

مراحل ثبت شرکت در یاسوج

* مراحل قبل از ثبت:
 1. تعیین سمت اعضاء شرکت
 2. تعیین میزان سرمایه کل
 3. تعیین سهام هر عضو
 4. تعیین 5 اسم به ترتیب اولویت
 5. تهیه مدارک اعضاء

*مراحل ثبت شرکت

 1. ورود به سایت اداره ثبت اسناد و املاک کشور تکمیل اطلاعات ثبتی مربوطه به شرکت
 2. دریافت ابلاغیه مربوط به تأیید اسم شرکت
 3. تکمیل اوراق و اسناد ثبتی شرکت و دریافت امضاء اعضاء
 4. پست اسناد و اوراق به اداره ثبت شرکت های یاسوج
 5. دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس شرکت
 6. مراجعه به اداره ثبت شرکت های یاسوج و دریافت آگهی تأسیس شرکت
 7. مراحل بعد از ثبت شرکت در یاسوج
 8. پرداخت و نشر روزنامه کثیرالانتشار شرکت
 9. دریافت پلمپ دفاتر سالانه
 10. تشکیل پرونده مالیاتی شرکت
 11. دریافت کد اقتصادی  مربوط به شرکت
 12. پرداخت و نشر روزنامه رسمی شرکت
نکته: در صورتی که به تکمیل اطلاعات در سایت اداره ثبت شرکت ها آشنایی ندارید، می توانید از اطلاعات مربوط به کارشناسان ثبت نوول استفاده کنید یا اینکه  لینک مقاله ثبت اینترنتی شرکت را کلیک کنید و مطالعه نمایید. 
ثبت شرکت یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج

چه شرکتی در یاسوج به ثبت برسانیم ؟

فرقی نمی کند شما بخواهید یک شرکت تولید پوشاک و یا اینکه یک شرکت پیمانکاری و فنی مهندسی راه بیندازید، در هر صورت باید یکی از شرکت های مربوط به قانون تجارت را انتخاب کنید، این شرکت ها بر اساس نوع فعالیت، اهداف شرکت، تعداد اعضاء و شرکاء، میزان سرمایه و غیره بستگی دارد، که من در ادامه به تعدادی از آنها که بیشترین سابقه ثبتی در خصوص ثبت شرکت  یاسوج را دارند را به شما معرفی می کنم.

ثبت شرکت سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص شما باید حداقل سه عضو در هیئت مدیره داشته باشید و دو عضو در بازرسین داشته باشید، فراموش نکنید که اعضاء هیئت مدیره نباید نسبت فامیلی با اعضاء بازرس داشته باشند. 35% از سرمایه کل این شرکت باید در حساب شرکت در شرف تأسیس مسدود گردد. این شرکت بیشتر در امور بازرگانی و پیمانکاری به ثبت می رسد. اعتبار اعضاء هیئت مدیره شرکت دو سال می باشد و اعتبار بازرسین یک سال می باشد.

بیشتر بدانید ...
علت انتخاب هیئت مدیره در شرکتهای تجاری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

اگر تعداد اعضاء شما دو نفر است یا اینکه به دنبال ساده ترین نوع شرکت برای مدیریت و ثبت شرکت می گردید، مسئولیت محدود دقیقاً همان شرکتی است که به دنبالش می گشتید.

سرمایه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود اعتباری می باشد و لازم نیست در زمان ثبت تأدیه گردد، بیشترین سابقه ثبت شرکت های تولیدی، تجاری و خرید و فروش و خدمات در گروه شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

هزینه و زمان ثبت شرکت در یاسوج

برای اینکه ثبت شرکت در یاسوج داشته باشید باید یک سری پرداختی های دولتی و غیر دولتی داشته باشید که این پرداختی ها به موارد متعددی بستگی دارد، بنابراین بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه های ثبت شرکت یاسوج با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید تا شما را از هزینه های ثبت شرکت مطلع نماییم. اما بد نیست بدانید هزینه کلی که شما پرداخت می کنید صرف چه اموری می شود، هزینه ثبت، هزینه حق الدرج روزنامه های شرکت، حق الوکاله وکیل، هزینه پست و هزینه حق تمبر سرمایه شرکت.

شرکت هایی که بدون اخذ مجوز به ثبت می رسند. طی محدوده زمانی 14 روزه می توانیم آگهی ثبت آن را دریافت کنیم. البته مشروط بر اینکه با روند ثبت شرکت آشنایی داشته باشید.

ثبت شرکت دانش بنیان در یاسوج

دانش بنیان یک نوع شرکت نیست بلکه یک نوع فعالیت در شرکت است فرقی نمی کند. شما یک شرکت بازرگانی به ثبت برسانید و یا یک شرکت تولیدی اگر شرایط دانش بنیان شدن را داشته باشید می توانید برای ثبت آن اقدام نمایید، در غیر این صورت این امکان برای شما وجود نخواهد داشت چند شرط برای تبدیل شرکت دانش بنیان وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • شرکت شما قبلاً تحت یکی از 8 نوع شرکت قانون تجارت به ثبت رسیده باشد.
 •  اعضاء هیئت مدیره شرکت باید عضو هیئت علمی دانشگاه باشند.
 •  یکی از اعضاء هیئت مدیره اختراع ثبت شده داشته باشد.
 •  شرکت دارای ایده های نوین باشد. (یکی از گزینه های  2 و 3 و4 فراهم باشد کافی است.)
 • فعالیت شرکت باید در زمینه تبدیل فناوری اطلاعات به محصول دانش بنیان باشد.
بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت تولیدی

شرایط و مدارک ثبت شرکت در یاسوج

برای ثبت شرکت باید اسنادی تنظیم شود که علاوه به اینکه باید به امضاء اعضاء شرکت برسد باید در دو نسخه تهیه گردد و به اداره ثبت شرکت ها جهت مهر و تأیید تسلیم گردد، بد نیست بدانید این مدارک کلی می باشند و در برخی شرکت ها ممکن است نحوه تنظیم آنها متغیر باشد، پس جهت تکمیل اسناد و مدارک ثبت شرکت خود حتماً از مشاوره رایگان کارشناسان ثبت نوول استفاده نمایید.

 • اظهارنامه
 • تقاضانامه
 • شرکت نامه
 • اساسنامه
 • مدارک شناسایی اعضاء
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین
 • صورت جلسه هیئت مدیره

ثبت شرکت بازرگانی در یاسوج

شرکت های بازرگانی برای افرادی که به دنبال تجارت در داخل یا خارج از کشور هستند به ثبت می رسد. شرکت های سهامی به صورت ذاتی در قانون در دسته بندی ثبت شرکت بازرگانی قرار گرفته اند اما این نوع شرکت را می توان در دسته بندی های متعدد نیز ثبت کرد. البته موضوع بازرگانی از اموری است که می توان در هر شرکت تجاری انجام داد.

ثبت شرکت پیمانکاری در یاسوج

ثبت شرکت پیمانکاری را می توانید در هر یک از دسته بندی های شرکت های تجاری قرار دهید. شما می توانید با ثبت شرکت در زمینه هایی اعم از؛ عمران، نقشه کشی، ابنیه، راه سازی، امور مربوط به فنی مهندسی، تأسیسات بخشی از امور مربوط به پیمانکاری است. شرکت پیمانکاری در هر یک از دسته بندی ها باید تحت یک شرکت تجاری به ثبت برسد.

ثبت شرکت خدماتی در یاسوج

شرکت خدماتی دو نوع موضوع دارند. یا تنها در زمینه خدماتی می خواهند فعالیت داشته باشند که بسته به موضوع می توانند چنین فعالیتی انجام دهند یا ممکن است بخشی از موضوع شرکت مربوط به ثبت شرکت خدماتی است و بخش دیگر آن مربوط به امور تجاری است. در هر صورت زیر مجموعه موضوع خدمات برای ثبت شرکت خدماتی برای یاسوج فروش خدمات است.

بیشتر بدانید ...
اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

ثبت موسسه غیر تجاری

موسسات غیر تجاری به دو نوع هستند. یا موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی است که در این صورت با حداقل دو نفر و یک میلیون ریال سرمایه قابل ثبت است که در این نوع موسسه هدف کسب سود و ارائه خدمات به امور عام المنفعه است. موسسه غیر تجاری دیگری موسسه انتفاعی است که قواعد ثبت این موسسه نیز همانند موسسه غیر انتفاعی است. اما هدف از کسب سود برای اعضاء موسس است. بنابراین با ارائه خدمات و فروش خدمات اعضاء کسب سود می کنند.

نتیجه:

«میکل د سروانتس» جمله ای دارد که به نظر من بسیار تاثیر گذار بر کسب و کار است . وی می گوید آماده بودن نیمی از پیروزی است. بعد از اتمام این مقاله شما دو راه دارید یک راه اینکه آرزوهایتان را فقط در ذهنتان داشته باشید و راه دوم این است که آرزو هایتان در زندگی شخصیتان تجلی کند و مطمئن باشید یکی از راه های رسیدن به اهداف و آرزو می تواند برای خیلی از افراد در کسب و کارشان تأسیس شرکت خودشان باشد.

این را به خاطر داشته باشید! ثبت شرکت قطعاً قواعد خاص خودش را دارد و شما شاید با خواندن صد ها مقاله نیز نمی توانید شرکتی ثبت کنید که چیدمان آن بر اساس پیش برد اهدافتان باشد، چون تخصص چیزی است که در طی سال ها تجربه کسب می کنید و ما در مجموعه ثبت نوول با هزینه پایین و بازخوردی بالا شرکت مورد نظرتان را به ثبت می رسانیم ، شاید رقبای ما بگویند هیچ ارزانی بی حکمت نیست ولی ما در مجموعه ثبت نوول دقیقاً ارزانی مان بی حکمت است و شما یکی از صد ها پرونده ما خواهید بود که این را بعد از کارکردن با ما متوجه خواهید شد.

ثبت شرکت در شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد

 • ثبت شرکت در دهدشت
 • ثبت شرکت در سی سخت
 • ثبت شرکت در چرام
 • ثبت شرکت در باشت
 • ثبت شرکت در دوگنبدان
 • ثبت شرکت در گچساران
 • ثبت شرکت در دنا

از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی نمودید از شما سپاسگزاریم. با ثبت نوول تجربه ثبتی ارزان، آسان و سریع می توانید داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها