ثبت برند در یزد ارزان و به صرفه

برندینگ تخصصی

موسسه حقوقی ثبت نوول با تیم وکلا و کارشناسان حقوقی خود در نظر دارد که در این مقاله از جدید ترین اطلاعات و قواعد شما را مطلع نماید پس تنها کافی است از هم اکنون بخواهید رویکرد مذرجموعه تان با ثبت برند در یزد تغییر دهید. پس اگر قصد تغییر بزرگی در مجموعه تان را دارید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید در ضمن پیشنهاد می کنم مقاله اصلی ثبت برند نوول را از دست ندهید.

ثبت برند و علائم تجاری در یزد

برند و علاامت تجاری را هم می توانید با هم به ثبت برسانید. هم می توانید یکی از این دو را به ثبت برسانید. جدا از این می توانید علامت تجاری یا برند را به تنهایی به ثبت برسانید. اسم، برند و علامت تجاری، لوگو محسوب می شود. برای ثبت علامت تجاری و برند در یزد شما می توانید دو درخواست را در یک اظهارنامه درخواست دهید.

ثبت برند و علائم تجاری در یزد

اینکه درخواست ثبت برند و علامت تجاری در یزد در یک درخواست به ادارۀ ثبت مالکیت صنعتی تجاری قابل ارائه برای ثبت است. اما بهترین روش برای ثبت برند و علائم تجاری در یزد ارائه درخواست هر یک در اظهارنامه الکترونیکی مجزا است. در این حالت اگر هر یک از درخواست ها منجر به ثبت نشود درخواست دیگر روند ثبت را طی خواهد نمود.

شرایط ثبت برند در یزد

امروزه هر کسب و کاری در یزد برای شناساندن خدماتی که ارائه می کند به ثبت برند نیاز دارد تا اشخاص عادی با مشاهده آن برند ببینند که این علامت مربوط به کدام شرکت یا تولیدکننده می باشد و همان کالاهایی را خریداری کند که برند مورد نظر بر روی آن حک شده است. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

برند به هر نوع اسم یا کلمه یا جمله ای گفته می شود و علامت تجاری به ترکیب اشکال و رنگ و نماد یا طرح خاصی اطلاق می شود. در دنیای برندینگ شما می توانید اسم خلاقانه یا علامت تجاری خاص برای معرفی کسب و کار خود فراهم کنید. با هر محصولی و در هر زمینه کاری تنها با ارائه مجوز خود می توانید ثبت برند و علامت تجاری در یزد داشته باشید و در کوتاه ترین زمان با کمی تبلیغات تبدیل به یک برند تجاری موفق شوید.

اما چگونه باید برند یا نام تجاری خود را ثبت کرد. ابتدا نیاز دارید بدانید. برای ثبت برند یا علامت تجاری باید چه شرایط و مدارکی را ارائه دهید. همچنین اینکه چه مدارکی لازم است ارائه شود نیز باید ارائه شود. تا پایان این مطلب همراه ما باشید و در صورت داشتن سوال یا ایرادی با کارشناسان ثبت نوول تماس حاصل کنید.

نکات ثبت برند در یزد

برای ثبت برند باید نکات زیر را رعایت نمایید:

 • نکته1: ابتدا توجه نمایید که متقاضی ثبت برند شخص حقیقی یا شخص حقوقی می باشد تا نسبت به آن اظهار نامه ثبت برند  را تکمیل نمایید.
 • نکته2: بعد از دریافت تأیید ثبت توجه داشته باشید تا انجام مرحله بعد تنها سی روز زمان دارید و بعد از آن تأیید درخواست ثبت شما منقضی می شود.
 • نکته3: در صورت رد برند شما می توانید از دانش تیم وکلا و کارشناسان ثبت نوول استفاده کنید و اعتراض ثبت برند یزد را داشته باشید.
 • نکته 4: شما ظرف سی روز از تاریخ انتشار روز نامه اول نمی توانید اقدامی برای ثبت داشته باشید زیرا این مدت زمان برای این می باشد که اگر کسی برای ثبت برند شما اعتراضی دارد به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه نماید.

مراحل ثبت برند در یزد

 1. تکمیل فرم اظهار نامه ثبت برند در سامانه ثبت علائم تجاری.
 2. دریافت ابلاغیه بت برند بعد از حداکثر 45 روز از ارسال اظهار نامه ثبت برند.
 3. پرداخت روزنامه نوبت اول برند حداکثر ظرف 30 روز از تاریخ ابلاغ تأیید ثبت برند.
 4. پرداخت هزینه ثبت برند بعد از 30 روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی نوبت اول.
 5. پرداخت هزینه ثبت روزنامه رسمی نوبت دوم بعد از صدور شماره ثبت برند .
 6. تشکیل پرونده ثبت برند اداره ثبت علائم تجاری استان تهران جهت صدور گواهی نامه ثبت علائم تجاری یزد.

مدارک ثبت برند در یزد

مدارک ثبت برند بسته به اشخاصی دار که متقاضی ثبت برند تخصصی و سریع دریزد هستند، این متقاضیان یا اشخاص حقیقی هستند و یا شرکت ها هستند هر چند یک سری مدارک وجود دارد که هر متقاضی برای ثبت برند باید آنها را دارا باشد، این مدارک عبارت است از:

 • مجوز فعالیت به نام متقاضی با موضوع مرتبط.
 • کارت بازرگانی برای برند هایی که فارسی نیستند.
 • گواهی امضاء متقاضی در شرکت ها مدیر عامل باید گواهی امضاء بدهد.
 • متقاضی ثبت برند، برندی را برای ثبت در نظر دارد که باید همراه مدارک ارائه شود.
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل.
 • مدارکی که فقط شرکت ها باید ارائه دهند: کپی کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل، کپی مدارک ثبتی شرکت مثل آگهی ثبت و آگهی آخرین تغییرات شرکت شماره تلفن به نام مدیر عامل شرکت.
 •   مدارکی که اشخاص حقیقی برای ثبت برند باید ارائه دهند: کپی مدارت ملی و شناسنامه متقاضی یا متقاضیان، شماره تلفن به نام متقاضی.

شرایط ثبت برند و علامت تجاری در یزد

برخی از شرایط ثبت برند برای اشخاص حقیقی است و برخی دیگر برای متقاضیان حقیقی و حقوقی به یک شکل است. متقاضی حقیقی حتماً باید دارای حداقل سن قانونی باشند. از دیگر شرایط ثبت برند فارسی است.

لازم است نام برند فارسی و دارای معنا در لغت نامه های فارسی باشد. بنابراین انتخاب نام برند غیر فارسی یا بدون معنا در لغت نامه های فارسی مستلزم داشتن کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی یزد است. همچنین متقاضی ثبت برند لازم است مجوزی برای ثبت برند ارائه دهد.

زیرا برند برای معرفی و فروش محصول یا خدماتی در کشور است و بدون داشتن مجوز امکان تولید و توزیع برای علامت تجاری مورد نظر وجود ندارد. آخرین موردی که برای شرایط ثبت علامت تجاری وجود دارد تکراری نبودن آن است که می توانید از سامانه مالکیت صنعتی استعلام برند یا علامت تجاری را به صورت آنلاین دریافت کنید.

شرایط ثبت برند و علامت تجاری در یزد

ثبت برند در یزد

شرایط ثبت برند در یزد

 • برای اینکه بتوانید ثبت برند در یزد داشته باشی باید شرایط ثبت برندو علامت تجاری را داشته باشید، شرایط ثبت برند عبارت است از:
 • شرط اول ثبت برند در یزد داشتن سن قانونی می باشد، متقاضیان ثبت برند باید حداقل سن قانونی 18 سال را داشته باشند.
 • اخذ مجوز مرتبط به نام متقاضی یکی دیگر از شرایط ثبت برند می باشد.
 • کارت بازرگانی بری برند هایی که فارسی نیستند یا بی معنا هستند.
 • برند فارسی در صورتی که کارت بازرگانی نداشته باشید.
 • عدم تکراری بودن برند یکی دیگر از شرایط ثبت برند می باشد که با استعلام قبل از ثبت می توانید آن را رفع نمایید، استعلام برند را از مشاوران ثبت نوول دریافت کنید.

هزینه ثبت برند در یزد

تعرفه یا هزینه ثبت برند در یزد بسته به درخواست متقاضی دارد، گاهی متقاضی قصد ثبت برند خود در یک یا چند طبقه را دارد و در برخی موارد متقاضی قصد ثبت برند خود در طبقات زیادی را دارد و بسته به درخواستی که دارد هزینه حق ثبت آن و باکس روزنامه های نوبت اول و دوم آن افزایش پیدا می کند.

هزینه در واحد مالکیت صنعتی ثبت برند در یزد

تمامی هزینه های ثبت برند در ادارۀ مالکیت صنعتی در هر مرحله با توجه به حقیقی یا حقوقی بودن پرونده و نیز تعداد طبقات ثبت برند و نیز یکی بودن درخواست ثبت برند و علامت تجاری یا درخواست ثبت به صورت مجزا تعیین خواهد شد. هزینه ثبت برند در یزد در اداره مالکیت صنعتی شامل؛ هزینه اظهارنامه ثبت برند، هزینه روزنامه نوبت اول، هزینه حق ثبت، هزینه روزنامه نوبت دوم است. هزینه های مربوط به ثبت برند و علامت تجاری برای اشخاص حقیقی بالاتر از اشخاص حقوقی است.

زمان در واحد مالکیت صنعتی ثبت برند در یزد

مدت زمان ثبت برند و علامت تجاری به این بستگی دارد که چقدر به سیستم مالکیت صنعتی آشنا باشید. زیرا اگر درخواست شما درست انجام شده باشد طی 35 الی 45 روز مشخص می شود برند ثبت خواهد شد یا خیر! اما اگر درخواست درست نباشد بعد از این مدت درخواست شما نقض خواهد شد و تا مجدداً اصلاحات لازم را انجام دهید.

خدمات ثبت مالکیت صنعتی در یزد

خدمات ثبت مالکیت صنعتی شامل ثبت علامت تجاری، ثبت برند، ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی است. علاوه بر این خدمات بانک اطلاعاتی این اشخاص را نیز می توانید از این سامانه دریافت کنید. از دیگر خدمات مربوط به مالکیت صنعتی ارائه خدمات بین الملالی در زمینه مالکیت معنوی است. شما می توانید هر یک از این خدمات را دریافت نمایید.

ثبت اختراع در یزد

جهت ثبت اختراع در یزد لازم است ابتدا تصاویر اختراع را تهیه کنید. سپس با ارائه مدارک شناسایی مخترع و ایجاد حساب کاربری در سایت مالکیت صنعتی می توانید اظهارنامه ثبت اختراع را تنظیم کنید. بعد از بررسی کارشناسان اداره ثبت نتیجه ثبت یا عدم ثبت اختراع به شما ابلاغ خواهد شد.

ثبت طرح صنعتی در یزد

طرح صنعتی به هر نوع تغییرات ظاهری در انواع محصول یا بسته بندی محصول یا وسایل و اشیاء مختلف گفته می شود. از این رو اشخاصی که به دنبال ثبت طرح صنعتی در یزد هستند می توانند در سایت مالکیت صنعتی اقدام به ثبت طرح صنعتی مورد نظر کنند.

روند ثبت طرح صنعتی تقریباً همانند ثبت اختراع است. یعنی طی اظهارنامه ای به اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان مالکیت صنعتی طرح مورد نظر مورد بررسی قرار می گیرد که در صورتی که طرح تمام امتیاز ها را داشته باشد به ثبت خواهد رسید. طرح صنعتی دارای اعتبار 5 ساله است. اگر به مدت بیشتری مورد حمایت قرار گیرد اعتبار آن تمدید خواهد شد.

در چه مواردی ثبت برند در یزد اجباری است؟

ثبت برند در کل اجباری نیست ولی در بعضی از محصولات برای اینکه راهی برای ورود به کسب و کار و فروش داشته باشند باید برند ثبت شده ای داشته باشند تا مردم بتوانند به برند آنها اعتماد کنند و آن را خریداری نمایند، این محصولات محصولاتی هستند که باید استاندارد های لازم تولید را نیز دریافت کنند، مثل سیب سلامت، علامت استاندارد و… این استاندارد ها برای فروش محصولاتی نظیر محصولات غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، محصولات شیمیایی و …

خاطر نشان می شویم که ثبت برند برای هر کسب و کاری این روزها تبدیل به یک الزام شده زیرا این روزها با اندکی تکنیک تبلیغات در فضای مجازی می توانید با پایین ترین هزینه برند تان را معروف کنید در همین خصوص بد نیست بدانید همان طور که فضای تبلیغات ارزان فضای مجازی وجود دار سوء استفاده هایی نیز در این فضا از اسم و اعتبار شما وجود دارد و لازم است که از ابتدا تعابیر احقاق حقوق مادی و معنوی خود را در نظر بگیرید تا از سو استفاده های این فضا در امان بمانید.

با ثبت برند در یزد شما می توانید مهم ترین عامل شناخت یک مجموعه یعنی نام آن را به طور انحصاری در ایران داشته باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «ثبت برند در یزد ارزان و به صرفه»

  1. درود بر شما دوست عزیز، بنابراین انتخاب نام برند بدون معنا در لغت نامه های فارسی مستلزم داشتن کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *