صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت اختراع

ثبت اختراع

موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقال برآنست تا درباره ی ثبت اختراع مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت اختراع می باشند ارائه نماید مقاله را تا انتها بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت اختراع – شرکت ثبت اختراع

برای مطالعه بیشتر درباره ی ثبت اختراع – شرکت ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

ثبت اختراع

اختراع حاصل و ثمره تلاش فکری و تراوش ذهنی مخترع است که در قالب یک طرح صنعتی یا فرایند صنعتی متبلور می شود و اختراع در اینجا معادل واژه (INVENTION) است. اما از اختراع در قوانین مختلف کشورها زمانی حمایت میشود که این اختراعات طبق تشریفات خارجه آن کشور در موعد و زمان مقرر به ثبت رسیده باشد و شرایط استفاده از این حق ثبت آن در نزد مرجع ذیصلاح (اداره ثبت اختراعات) می باشد و در اینجا حق اختراع معادل واژه (PATENT) می باشد.

 

ثبت طرح صنعتی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ثبت طرح صنعتی می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

پس از ثبت و اعطاء حق اختراع به مالک و مخترع بر طبق قانون به دو شکل از اختراع حمایت می شود.جهت ثبت اختراع ثبت نوولدر خدمت شماست شایان ذکر است که مدت زمان ثبت اختراع زیاد طولانی نمی باشد.

استعلام ثبت اختراع

قبل از آن که شما اختراع خود را به ثبت برسانید باید از ثبت یا عدم ثبت آن مطلع شوید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی استعلام ثبت اختراع به مقاله آن مراجعه کنید.

جستجوی اختراعات ثبت شده 

اختراعی را می توان به ثبت رساند که دارای قابلیت های خاص و نوین باشد و در زمینه فعالیت و خدمات خود دارای ویژگی های نوین و ابتکاری جدید به حساب بیایند. برای اطلاع از شرایط و مراحل ثبت اختراع و هم چنین اطلاع از آخرین اختراعات ثبت شده در اداره ثبت مالکیت معنوی می توانید به سایت اداره ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی اینترنتی www.ssaa.ir مراجعه کرده و امورات ثبت اختراع خود و نیز استعلام اختراعات را در کم ترین زمان مشاهده کنید . هم چنین با اخذ وکیل حقوقی برای ثبت اختراع خود می توانید امورات ثبتی خود را به صورت تخصصی به سرانجام برسانید . 

ثبت اختراع

معافیت سربازی و کسری خدمت با ثبت اختراع

در جهت مطالعه بیشتر درباره معافیت سربازی و کسری خدمت با ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

مدارك لازم جهت تقاضای ثبت اختراع

وفق ماده ٢٢و ٢٣ آیین نامه اجرایی قانون ثبت علایم تجارتی و اختراعات متقاضی ثبت باید مدارك ذیل راتهیه و به اداره مالیكت صنعتی تسلیم نماید.

اظهارنامه اختراع ٣ نسخه:

اظهارنامه اختراع به فرم مخصوص بوده و جزئ اوراق بهادار می باشد متقاضی بایستی از واحد فروش اوراق بهادار مستقر در اداره كل ثبت شركتها تهیه و مانند فرم نمونه صفحات بعدی نسبت به تكمیل و امضای آن اقدام نماید.

توصیف مشروح اختراع یا وسیله جدیدی كه بررسی آن تقاضا می شود ٣ نسخه

اختراع مورد ادعای مخترع باید بطور كامل شرح داده شود در شرح اختراع باید تمام جنبه های اختراع ادعایی بطور وضوح بیان گردد توصیه می شود در تهیه شرح توصیف اختراع از كاغذهای آ ٤ استفاده گردد.

نقشه های اختراع ٣ نسخه

نقشه كامل اختراع باید با مركب و از روی مقیاس متری تهیه و ذیل نقشه ها توسط متقاضی یا وكیل او امضا و مهر شود وفق ماده ٢٧ آیین نامه اجرایی قانون ثبت علایم تجارتی و اختراعات نقشه ها و توصیف مشروح اختراع در روی كاغذی كه ٣٤ سانتی متر طول و ٢٢ سانتی متر عرض داشته باشد رسم گردد

مراحل ثبت اختراع

  1. ورود به پنل اداره کل مالکیت صنعتی به سایت https://iripo.ssaa.ir و ورود به بخش ثبت اظهارنامه .
  2. قبول تعهد نامه جهت رعایت مواد قانونی.
  3. انتخاب نوع اظهارنامه ( مبنی بر ثبت یک اظهار نامه جدید و اعتراض به ثبت اظهارنامه اختراع)
  4. وارد کردن اطلاعات اظهارنامه.

وارد کردن اطلاعات اظهارنامه به این شرح می باشد:

همچنین برای انجام امر مذكور فقط از یك روی كاغذ استفاده شود.
در صورتی كه تقاضانامه توسط وكیل متقاضی تسلیم اداره مالیكت صنعتی شود اصل وكالت نامه یا رونوشت یا فتوكپی برابر اصل شده بایستی ضمیمه اظهارنامه گردد.
در صورتی كه تقاضای ثبت اختراع از طرف شركت ثبت شده بعمل آمده باشد یك برگ روزنامه رسمی دال بر مدیریت شركت بایستی به ضمیمه مدارك تسلیم اداره مالكیت صنعتی شود.
فتوكپی شناسنامه مخترع یا مخترعین.
قبض رسید بانكی حق الثبت اظهارنامه تقاضای ثبت اختراع.

هزینه ثبت اختراع در اداره مالکیت معنوی

ثبت اختراع در این روزها از موارد قابل توجه این روزها به حساب می آید که باید توسط متقاضیان ثبت اختراع انجام گیرد . هزینه های ثبت اختراع به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید با توجه به شرایط و مراحل ثبت اختراع توسط کارشناسان ثبتی و حقوقی موسسات ثبت انجام گیرد . برای برآورد بهترین هزینه های ثبت شرکت و ثبت اختراعات کافی است با شماره تماس های موسسه ثبت نوول تماس بگیرد . 

آدرس اداره ثبت مالکیت معنوی 

افراد به منظور ثبت اختراع و ثبت محصولات نوپا و خاص خود باید با در دست داشتن مدارک مورد نظر برای ثبت اختراعات خود به اداره مالکیت معنوی در تهران به آدرس : تهران خیابان فیاض بخش -ضلع شمال شرقی پارک شهر-ساختمان شماره 3 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کرده و یا با تماس با مشاوران متخصص ثبت نوول و در اختیار گزاشتن مدارک های مورد نیاز برای ثبت اختراع نزد آن ها امورات ثبت اختراع خود را تخصصی به سرانجام برسانید . 

ثبت شرکتها در کرج 

موسسه ثبت نوول متخصص در انجام امور حقوقی و ثبتی در کشور تمامی امورات ثبتی متقاضیان را در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه انجام داده و بدین ترتیب متقاضیان دیگر از بابت انجام به موقع ثبت شرکت ها در کرج آسوده خاطر خواهند بود . این موسسه با بهره مندی از کارشناسان متخصص ثبتی خود در سراسر کشور آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمات ثبتی خواهد بود . برای استفاده از مزایای ثبتی و حقوقی در کم ترین زمان با شماره های موسسه ثبت نوول تماس حاصل فرمایید . 

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ثبت نوول

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ثبت نوول

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ثبت نوول در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) – ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *