صفحه نخست » اخبار و مقالات » معیارهای انتخاب نام شرکت

معیارهای انتخاب نام شرکت

معیارهای انتخاب نام شرکت
نام به چه معنایی می باشد؟ معیارهای انتخاب نام شرکت چه می باشد؟ هنگامی که موضوع پیروزی یک کسب و کار عنوان می شود نام ارزش بسیاری زیادی را پیدا می کند.
نام مناسب این قابلیت را دارد تا سبب گردد کسب و کار شما با کل شهرحرف بزند. نام نامناسب می تواند سبب پرتاب شدن آن به ظلمت و در نتیجه نابودی آن گردد. به طور در واقع نامی که شما انتخاب می کنید بایستی معرفی کننده مهارت، سندیت و بی نظیر بودن محصولات یا خدماتی باشد که شما در حال ارائه و گسترش آن می باشید.

انتخاب نام شرکت

بعضی از کارشناسان و متخصصان ثبت شرکت براین باورند که نام های آهنجیده از بهترین نام ها هستند و بایستی به موجب آن ها بینش و مکانی خلق کرد.

دیگران بر این باورند که بایستی طرح ابلاغ رسانی داشته باشند تا مشتریان این قابلیت را داشته باشند تا از روی نام کسب و کار در کمترین زمانی که امکان دارد ملتفت نوع کسب و کاری باشند که ارائه شده است.

بعضی بر این باورند که اسامی تکوین شده یا به اصطلاح ساخته شده (که از ترکیب شدن و کنار هم قرار گرفتن کلمات به وجود آمده اند) بیشتر و بهتر از کلمه های حقیقی در ذهن قرار خواهند گرفت. بعضی از اشخاص دیگر گمان می کنند که این چنین از اسامی بسیار زودتر از خاطر می روند.

اما در حقیقت، هر اسمی که با راهبرد مناسبی بازاریابی شود قادر می باشد بسیار تاثیر گذار و موفق باشد. این ها موارد مواردی می باشند که شما بایستی در خصوص انتخاب نام متناسب به منظور کسب و کار کوچک خود مد نظر داشته باشید.

انتخاب و پیدا کردن نامی مناسب جهت کسب و کار پروسه ای سخت و دارای پیچش می باشد. امکان دارد که شما در نظر داشته باشید تا با یک مشاور مشورت نمایید، مخصوصا اگر در صنعتی مشغولیت داشته باشید که نام منتخب شده به منظور کسب و کار بر موفقیت آتی آن تاثیر گذاری بسیار زیادی باشد.

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت

موسسه های نام گذاری سیستم های دقیق و خلاقانه به منظور خلق اسم های جدید دارند و به طور دقیق از قانون و مقررات مربوط به این دایره و مالکیت معنوی و غیره اطلاعات کافی و لازم دارند. آن ها قادر می باشند به شما در محدوده این که چرا یک نام بد است و چرا نام دیگری خوب و مناسب می باشد سفارش های مناسبی را ارائه نمایند.

از نکات منفی این موضوع هزینه آن می باشد . این امکان وجود دارد که یک موسسه حرفه ای در این شالوده به منظور این چنین خدماتی هزینه ای تا ۸۰ هزار دلار از شما درخواست نماید که این مبلغ دربردارنده ی کلیه ی فعالیت های جانبی مربوط به آن مشمول طراحی گرافیک، لوگو و غیره می گردد.

بیشتر بدانید ...
اسم شرکت تضامنی

اگرچه خدمات مشاوره نام گذاری با هزینه های کمتر و حتی تا ۵۰ دلار هم وجود دارد ، اما مصرف نمودن یک هزینه زیاد و یقینا به صورت جامع در نخست به منظور سفارش یک کارشناس باکیفیت قادر می باشد سب صرفه جویی های بسیار زیادی برای شما در مدت زمان طولانی تری شود.

1- تمایز. آیا اسم در میان فراوانی اسامی مختلف، خصوصا در میان اسامی دیگر در طبقه خود برجسته و متفاوت است؟ آیا در متن و زبان عادی به راحتی و آسانی قابل تشخیص است؟ بهترین اسامی برند « خودنمایی و تجلی» اسمی شایسته و مناسب را دارند.

2- کوتاهی و اختصار. آیا اسم به اندازه کافی کوتاه می باشد تا به آسانی و راحتی یادآور و مصرف گردد؟ آیا مفابل کوتاه شدن به شکل یک اسم رمز یا کوچک شده ایستادگی می کند؟ اسامی چند کلمه ای بلند، به طور سریع به صورت اسامی کوتاه که دربردارنده ی حروف اول کلمه، بدون قدرت برقراری ارتباط با مصرف کننده اند، تبدیل می شوند.

3- تناسب و اقتضا. آیا تناسبی منطقی با جوهر و هویت موسسه دارد؟ در صورتی که اسم در شرکت به طور کامل به همان اندازه یا بیشتر به منظور هویتی دیگر تاثیر گذار و عملی است، این موضوع را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

4- املا و تلفظ آسان. آیا بیشتر مردم پس از شنیدن اسم این توانایی را دارند تا آن را هجی کنند و درست بنویسند؟ آیا آن ها این توانایی را دارند تا پس از مشاهده نمودن اسم آن را تلفظ کنند؟ اسم نبایستی به یک آزمون املا تبدیل شود یا سبب شود مردم احساس بی خردی و نادانی کنند.

بیشتر بدانید ...
هزینه ثبت شرکت

5- دوست داشتنی بودن. آیا مردم در حین استعمال از اسم کیف خواهند برد؟ اسامی که به صورت ذهنی هیجان انگیز و تحریک کننده می باشد یا در حین تقریر «احساس خوبی» به وجود می آورند ، نسبت به آن هایی که این احساس را مهیا نمی کنند برتری بیشتری در آغاز فعالیت دارند.

6- قابلیت تعمیم. آیا اسم «قابلیت توسعه و تعریض» دارد؟ آیا تفسیری بصری تلقین می کند یا قادر می باشد در تعدادی از کارها و فعالیت های مبتکر به روش های گوناگونی مورد استعمال واقع گردد؟ اسامی بزرگ، مهلت های بی انتهایی را به منظور ساحت فعالیت برند مهیا می کنند.

7- قابلیت محافظت. آیا اسم قادر می باشد به علامت تجاری تبدیل شود؟ آیا به منظور کاربری در وب قابل استعمال می باشد؟ در حالی که بسیار زیادی از اسامی قادر می باشند به علامت تجاری تبدیل شوند، برخی از اسامی بسته به اسامی دیگر بیش تر سزاواری و اهلیت دفاع دارند، که این موضوع و مبحث آن ها را در بلند مدت، مطمئن تر و معتبر تر می سازد.

شرایط انتخاب نام شرکت

  1. نام شرکت باید ریشه فارسی داشته باشد.
  2. نام شرکت باید لاتین نباشد.
  3. نام شرکت باید مخالف شئونات اسلامی ایران نباشد.
  4. نام شرکت نباید تکراری باشد.
  5. نام شرکت باید اسم خاص باشد و در آن از اسم عام کمتر استفاده شده باشد.
  6. در انتخاب اسم شرکت باید از اعداد به صورت ریاضی استفاده نشود و در صورت استفاده به صورت حروف باشد.
  7. در نامشرکت باید از عنوان های ایثارگران و مانند آن ها که تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
  8. در اسم شرکت باید از عنوان های شاعران،کاشفان کنونی استفاده نگردد.
  9. در نام شرکت باید از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.
  10. در نام شرکت باید از حروف اول برخی از کلمات همانند پی وی سی و…استفاده نشود.
بیشتر بدانید ...
مجمع عمومی فوق العاده

نامهای زیر نباید جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت اضافه شود:

ملی – ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت – پتروشیمی – دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز – بهزیست – بانک – بسیج- جهاد – آسانسور – آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد – شهید- آزاده- جانبازان- تکنو – فامیلی -فیلتر – نیک – باور- میکروبرد- تست – استار – تک – مدرن – پیک – امنیت- کارواش – فانتزی – شهروند – اقتصاد -میهن – جوانان – ایمان – دکوراسیون – هدف – سپاه – تکنیک – دیتا- تک نو- تکنولوژی – اورست – مونتاژ- ونوس – دفتر- ایتال – بیو- کنترل – متریک – مترلژی.

برای آپارتمان معادل آن = كاشانه – تکنیک و تکنو معادل آن = فن – تکنولــوژی معادل آن= فن آوری یا فن آوران –کلینیک معادل آن =درمانگاه – دکوراسیون معادل آن= آرایه .سیستم معادل آن= چرخه درخواست شود.

موسسه ثبت نوول آماده ارائه خدمات می باشد،چنانچه در هر کدام یک از مراحل انتخاب نام شرکت با سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه ثبت نوول در ارتباط باشید. همچنین به فهرست نام شرکت ها نیز می توانید مراجعه نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها