لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

استعلام برند قبل از ثبت


انتخاب نمودن و به ثبت رسانیدن برند از شرایط خاصی تبعیت می کند.به سبب قانون ثبت علامت ها و اختراع ها علامت تجاری یا برند بایستی ابتکاری باشد و سبب گمراهی و فریب نگردد.

مقصود از بدیع بودن علامت تجاری این می باشد که علامت مورد استعمال برروی محصول که به منظور ثبت ارائه می گردد از نظر شکلی بایستی جدید باشد و در گذشته توسط اشخاص دیگر به ثبت و مورد استفاده واقع نگردیده باشد.

قابل ذکر است که با عنایت به جدول طبقه بندی کالا در صورتی که به منظور نوع کالای معینی علامتی از طبقه ی بخصوصی استعمال گردد، شخص دیگری که بعد از انتخاب نمودن علامت ذکر شده بخواهد به منظور کالای خود از گونه مشابه از طبقه ذکر شده و از همان علامت قبلی استعمال نماید با ممنوعیت استعمال و ثبت علامت روبرو خواهد شد.

در دنیای امروز انتخاب نمودن علامت های تجاری یا برند بسیار دشوار تر از زمان های پیشین شده است،زیرا گنجایش برندهایی که در اداره مالکیت صنعتی ثبت شده اند در دهه های اخیر به صورت چشمگیری با افزایش مواجه شده است.در صورتی که برندی در گذشته ثبت گردیده باشد دیگر این قابلیت را ندارد که به ثبت برسد.به همین جهت به منظور پیشگیری از رد برندی که پیشنهاد شده است قبل از ثبت بایستی از برندی که مورد نظر می باشد استعلام نمود.

روش استعلام برند

جهت کسب نمودن اطمینان از این موضوع که برند پیشنهادی شما به ثبت رسیده است یا خیر می توانید به پایگاه اینترنتی اطلاعاتی روزنامه کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید.

این پایگاه اینترنتی یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین شیوه ها به منظور استعلام برند است در این شیوه به منظور استعلام برند مورد درخواست بعد از آن که به سامانه  فوق الذکر مراجعه نمودید به قسمت آگهی های قانونی رجوع نمایید و با انتخاب نمودن علامت تجاری به عنوان نوع آگهی،ذکر اسم و کامل نمودن دیگر اطلاعاتی که از شما در خواست شده است برروی گزینه جستجو کلیک کنید.قبل از ثبت برند با استعلام گرفتن می توان از کلیه برند هایی که در 45 طبقه کاری به ثبت رسیده اند آگاه شد.

در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که یک برندی را به کالا و یا خدمات خاصی اختصاص دهیم و خواستار این باشیم که از همان نام در کالا و یا خدماتی به صورت دیگر استعمال نماییم. بنابراین قبل از آن که برندی را به ثبت برسانیم بایستی مطلع شویم که آیا آن برند در طبقه های دیگری ثبت شده است یا خیر و به این نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه دیگری را تنظیم نماییم.

انتخاب اسم برند

در انتخاب نمودن اسم برند به مواردی به شرح ذیل توجه نمایید:

⭐ ابتکاری بودن علامت تجاری

یکی از خصیصه ها و ویژگی های علامت تجاری بدیع و نوین بودن آن می باشد یعنی علامت بایستی با طراحی ونکته های شکلی همراه باشد.

در صورتی که علامت ساده باشد و با خود جنس اشتباه گرفته شود از محصولی که به بازار عرضه شده است حمایت نمی نماید و دربرگیرنده آثارخوب تجاری یک علامت خلاقانه نمی باشد. از جانب دیگری ابداع و نوآوری علامت تجاری اقتضا می نماید که اسم های عام مانند کلمه خودکار به عنوان علامت انتخاب نگردد و در نهایت این که استفاده نمودن خطوط هندسی به صورت لوزی و یا مستطیل و هم چنین انتخاب ارقامی که بیان کننده کیفیت جنس باشد جنبه نوآوری و اختراع ندارد اما در صورتی که ارقام مورد استعمال با نوع کالا متفاوت باشد به منظور استعمال نمودن به عنوان علامت بلامانع و بدون اشکال می باشد.

⭐ عدم ایجاد اشتباه در نظر مشتری

علامت تجاری نبایستی به صورتی طراحی شود که برای مشتری اشتباهی به وجود بیاورد  و او را در تفکیک وبازشناسی علامت های تجاری دیگر که مقداری شبیه به هم می باشد به سردرگمی و انتخاب نادرست گرفتار نمایند.به عنوان مثال این امکان وجود دارد که در علامت های مرکب در اجزای دو کلمه مرکب از یک کلمه ای که شبیه به هم می باشند استعمال گردیده باشد و اجزا به صورت برابر و شبیه به هم نباشند، به صورتی که جز مشترک و شبیه دو علامت میان مالکان آن ها سبب اختلاف وادعا را به وجود بیاید.

گاهی ممکن است در نظر مشتری این اشتباه به وجود بیاید که با انتخاب نمودن منطقه به خصوصی به عنوان علامت تجاری به منظور کالایی معین که در اصل میان کالا و آن هیچ گونه ارتباطی وجود ندارد ایجاد شود به صورتی که مصرف کننده به خیال این که این کالا به آن منطقه تعلق دارد درباره نوع و منشا و جنس آن به اشتباه گرفتار شوند و در انتخاب و خریداری نمودن کالا منحرف گردند.

قابل ذکر است که در صورت مواجه شدن با هر گونه سوال و یا مسئله ای می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه حقوقی ارزان ثبت در ارتباط باشید تا بدین وسیله کارشناسان و مشاوران ما با اطلاعات جامع و کاملی که طی سال ها تلاش و کوشش کسب نموده اند شما را در این امر مهم یاری نمایند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مجمع عمومی موسس چیست ؟

یکی از رکن های مهم و اساسی هر شرکت سهامی مجمع عمومی می باشد و ازاجتماع مالکان سهام شرکت تشکیل می گردد.

پلمپ دفاتر چیست ؟

باتوجه به قوانین مصوبه کلیه شرکتهایی که ثبت می شوند باید دارای دفاتر پلمپ باشند . در اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر انجام می شود .

تغییرات آدرس شرکت سهامی خاص

در روند ثبت تغییر نشانی شرکت ها مراحلی را باید طی کرد که اینجا به آنها اشاره حواهیم کرد.پیش از نقد وبررسی چگونگی تغییرات نشانی شرکت ها، ابتدا باید با اصل موضوع آشنا باشیم. با ما همراه باشید اطلاعات بدست آورید .

انتخاب نام شرکت

بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای انتخاب اسم شرکت خود انرژی و زمان زیادی را صرف می کنند، چرا که انتخاب نام مناسب برای شرکت می تواند تمایز آشکاری بین آن ها و رقبا ایجاد کند دراین مقاله به نکات مهم انتخاب نام شرکت میپردازیم لطفا مطالعه نمایید

مراحل ثبت اینترنتی شرکت

در جهت شروع فعالیت شرکت باید موسسین اقدامات لازم را در جهت تاسیس شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام دهند و تا هر شرکتی شخصیت حقوقی را نیز کسب نماید

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت ها به صورت اینترنتی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و با ارائه صورتجلسه و مدارک مورد نیاز امکان پذیر می باشد.در این مقاله به مطالعه مدارک ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت بپردازید.

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باید به انجام امور مالیاتی در اداره ثبت شرکتها وموارد دیگر پرداخته شود که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته شده است لطفا مطالعه نمایید .

انحلال شرکت

به دلایل مختلفی شرکت منحل می گردد و این موارد انحلال شرکت را قانون گذار در قانون تجارت پیش بینی نموده است.می توانید با مطالعه انحلال شرکت اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

انحلال و تصفیه شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود می تواند بر اساس دلایلی که در این مقاله به توضیحات آن پرداخته می شود با تصمیمات مجامع عمومی اقدام به انحلال شرکت نماید .

شرایط انتخاب اعضا هیئت مدیره شرکت سهامی

در شرکتهای سهامی باید اعضای هیئت مدیره را با شرایطی انتخاب کرد که در این مقاله می توانید مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟