لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

استعلام برند قبل از ثبت


با ثبت قانونی و برپایه قوانین ثبت علائم تجاری می توانید حرفه و کسب و کار خود را به نام خود و با طرح و علامت مخصوص به خود به جامعه بشناسانید و خیال خود را از خطر سواستفاده از نام و شهرت خود بکاهید و در صورت مشاهده هرگونه سواستفاده اقدامات قانونی را برای رفع آن برگزینید

انتخاب نمودن و به ثبت رسانیدن برند از شرایط خاصی تبعیت می کند.به سبب قانون ثبت علامت ها و اختراع ها علامت تجاری یا برند بایستی ابتکاری باشد و سبب گمراهی و فریب نگردد.

مقصود از بدیع بودن علامت تجاری این می باشد که علامت مورد استعمال برروی محصول که به منظور ثبت ارائه می گردد از نظر شکلی بایستی جدید باشد و در گذشته توسط اشخاص دیگر به ثبت و مورد استفاده واقع نگردیده باشد.

قابل ذکر است که با عنایت به جدول طبقه بندی کالا در صورتی که به منظور نوع کالای معینی علامتی از طبقه ی بخصوصی استعمال گردد، شخص دیگری که بعد از انتخاب نمودن علامت ذکر شده بخواهد به منظور کالای خود از گونه مشابه از طبقه ذکر شده و از همان علامت قبلی استعمال نماید با ممنوعیت استعمال و ثبت علامت روبرو خواهد شد.

در دنیای امروز انتخاب نمودن علامت های تجاری یا برند بسیار دشوار تر از زمان های پیشین شده است،زیرا گنجایش برندهایی که در اداره مالکیت صنعتی ثبت شده اند در دهه های اخیر به صورت چشمگیری با افزایش مواجه شده است.در صورتی که برندی در گذشته ثبت گردیده باشد دیگر این قابلیت را ندارد که به ثبت برسد.به همین جهت به منظور پیشگیری از رد برندی که پیشنهاد شده است قبل از ثبت بایستی از برندی که مورد نظر می باشد استعلام نمود.

روش استعلام برند

جهت کسب نمودن اطمینان از این موضوع که برند پیشنهادی شما به ثبت رسیده است یا خیر می توانید به پایگاه اینترنتی اطلاعاتی روزنامه کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید.

این پایگاه اینترنتی یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین شیوه ها به منظور استعلام برند است در این شیوه به منظور استعلام برند مورد درخواست بعد از آن که به سامانه فوق الذکر مراجعه نمودید به قسمت آگهی های قانونی رجوع نمایید و با انتخاب نمودن علامت تجاری به عنوان نوع آگهی،ذکر اسم و کامل نمودن دیگر اطلاعاتی که از شما در خواست شده است برروی گزینه جستجو کلیک کنید.قبل از ثبت برند با استعلام گرفتن می توان از کلیه برند هایی که در 45 طبقه کاری به ثبت رسیده اند آگاه شد.

در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که یک برندی را به کالا و یا خدمات خاصی اختصاص دهیم و خواستار این باشیم که از همان نام در کالا و یا خدماتی به صورت دیگر استعمال نماییم. بنابراین قبل از آن که برندی را به ثبت برسانیم بایستی مطلع شویم که آیا آن برند در طبقه های دیگری ثبت شده است یا خیر و به این نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه دیگری را تنظیم نماییم.

انتخاب اسم برند

در انتخاب نمودن اسم برند به مواردی به شرح ذیل توجه نمایید:

اعمال ابتکار در علائم تجاری

یکی از خصیصه ها و ویژگی های علامت تجاری بدیع و نوین بودن آن می باشد یعنی علامت بایستی با طراحی ونکته های شکلی همراه باشد.

در صورتی که علامت ساده باشد و با خود جنس اشتباه گرفته شود از محصولی که به بازار عرضه شده است حمایت نمی نماید و دربرگیرنده آثارخوب تجاری یک علامت خلاقانه نمی باشد. از جانب دیگری ابداع و نوآوری علامت تجاری اقتضا می نماید که اسم های عام مانند کلمه خودکار به عنوان علامت انتخاب نگردد و در نهایت این که استفاده نمودن خطوط هندسی به صورت لوزی و یا مستطیل و هم چنین انتخاب ارقامی که بیان کننده کیفیت جنس باشد جنبه نوآوری و اختراع ندارد اما در صورتی که ارقام مورد استعمال با نوع کالا متفاوت باشد به منظور استعمال نمودن به عنوان علامت بلامانع و بدون اشکال می باشد.

اشتباهات رایج در مورد برند و ثبت برند 

علامت تجاری نبایستی به صورتی طراحی شود که برای مشتری اشتباهی به وجود بیاورد و او را در تفکیک وبازشناسی علامت های تجاری دیگر که مقداری شبیه به هم می باشد به سردرگمی و انتخاب نادرست گرفتار نمایند.به عنوان مثال این امکان وجود دارد که در علامت های مرکب در اجزای دو کلمه مرکب از یک کلمه ای که شبیه به هم می باشند استعمال گردیده باشد و اجزا به صورت برابر و شبیه به هم نباشند، به صورتی که جز مشترک و شبیه دو علامت میان مالکان آن ها سبب اختلاف وادعا را به وجود بیاید.

گاهی ممکن است در نظر مشتری این اشتباه به وجود بیاید که با انتخاب نمودن منطقه به خصوصی به عنوان علامت تجاری به منظور کالایی معین که در اصل میان کالا و آن هیچ گونه ارتباطی وجود ندارد ایجاد شود به صورتی که مصرف کننده به خیال این که این کالا به آن منطقه تعلق دارد درباره نوع و منشا و جنس آن به اشتباه گرفتار شوند و در انتخاب و خریداری نمودن کالا منحرف گردند.

ثبت برند در کشور با کم ترین هزینه 

قابل ذکر است که در صورت مواجه شدن با هر گونه سوال و یا مسئله ای می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه حقوقی ارزان ثبت در ارتباط باشید تا بدین وسیله کارشناسان و مشاوران ما با اطلاعات جامع و کاملی که طی سال ها تلاش و کوشش کسب نموده اند شما را در این امر مهم یاری نمایند.

اقدامات قبل از ثبت برند 

جهت ثبت برند و علامت تجاری مخصوص خود الزامی به ثبت آن نیست . ولی باید این نکته را مدنظر قرار دهید که در صورت سواستفاده افراد از محصول و نام شما ، دیگر هیچ مسئولیت قانونی برای اثبات مالکیت آن برند نخواهید داشت . قبل از ثبت برند باید شرکت خود را به ثبت رسانده و با مشخص کردن نوع فعالیت و نیز نشانی شرکت موردنظر در اداره ثبت اسناد و املاک کشور اقدامات لازم را انجام خواهید داد . بعد از انجام امور ثبت شرکت های خود می توانید برند و علامت تجاری مربوطه را به نام خود به ثبت برسانید . این کار باید توسط شخصی متخصص و خبره با رزومه موفق در ثبت شرکت و برند در کشور انجام دهد . موسسه ارزان ثبت برای انجام امورات ثبت شرکت در کرج و تهران و تمام شهرهای کشور آماده انجام کارهای ثبتی و حقوقی شما می باشد . با شماره تماس های 02632137 و 02126655119 تماس بگیرید و با مشاوران مجرب موسسه در ارتباط باشید . 

 

 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

بازرس قانونی در شرکت کیست ؟

بازرس قانونی در شرکت کیست ؟ - بر اساس قانون بازرس وظایفی را بر عهده دارد که البته این ماموریتها متنوع می باشد . در واقع اصلی ترین مأموریتی که یک بازرس دارد بررسی نمودن حسابها می باشد

شرایط انتخاب اعضا هیئت مدیره شرکت سهامی

در شرکتهای سهامی باید اعضای هیئت مدیره را با شرایطی انتخاب کرد که در این مقاله می توانید مطالعه نمایید

تنظیم طرح توجیهی

در اصل طرح توجیهی بررسی پروژه ای است که در حال انجام می باشد که این بررسی بر روی کلیه مسائلی که در موفقیت پروژه تأثیرگذار است نیز انجام می شود.

انحلال و تصفیه شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود می تواند بر اساس دلایلی که در این مقاله به توضیحات آن پرداخته می شود با تصمیمات مجامع عمومی اقدام به انحلال شرکت نماید .

تغییرات آدرس شرکت سهامی خاص

در روند ثبت تغییر نشانی شرکت ها مراحلی را باید طی کرد که اینجا به آنها اشاره حواهیم کرد.پیش از نقد وبررسی چگونگی تغییرات نشانی شرکت ها، ابتدا باید با اصل موضوع آشنا باشیم. با ما همراه باشید اطلاعات بدست آورید .

پلمپ دفاتر چیست ؟

باتوجه به قوانین مصوبه کلیه شرکتهایی که ثبت می شوند باید دارای دفاتر پلمپ باشند . در اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر انجام می شود .

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست

مجمع عمومی فوق العاده مجمعی می باشد که از اجتماع صاحبان سهام شرکت متشکل است و در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد تشکیل می گردد برای کسب اطلاعات در مورد وظایف مجمع عمومی فوق العاده مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت اینترنتی شرکت

در جهت شروع فعالیت شرکت باید موسسین اقدامات لازم را در جهت تاسیس شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام دهند و تا هر شرکتی شخصیت حقوقی را نیز کسب نماید

شرایط انتخاب هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص

هر شرکت سهامی به وسیله ی تعدادی از اشخاص صاحب سهم (سهام دار) اداره می شود که هیئت مدیره نامیده می شود در این مقاله به شرایط انتخاب هیئت مدیره شرکت سهامی خاص پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی عادی چیست

مجمع عمومی عادی باید حداقل سالی یک بار تشکیل شود.در حالت کلی این مجمع برای انتخاب وعزل مدیران و بازرسان و تصویب گزارش های مالی تشکیل شود.مطابق ماده 86 لایحه ،وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آن چه که در صلاحیت مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشد ،در صلاحیت مجمع عمومی عادی قرار دارد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟