لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

استعلام برند قبل از ثبت


با ثبت قانونی و برپایه قوانین ثبت علائم تجاری می توانید حرفه و کسب و کار خود را به نام خود و با طرح و علامت مخصوص به خود به جامعه بشناسانید و خیال خود را از خطر سواستفاده از نام و شهرت خود بکاهید و در صورت مشاهده هرگونه سواستفاده اقدامات قانونی را برای رفع آن برگزینید انتخاب نمودن و به ثبت رسانیدن برند از شرایط خاصی تبعیت می کند. به سبب قانون ثبت علامت ها و اختراع ها علامت تجاری یا برند بایستی ابتکاری باشد و سبب گمراهی و فریب نگردد.

مقصود از بدیع بودن علامت تجاری این می باشد که علامت مورد استفاده برروی محصول که برای ثبت ارائه می گردد از نظر شکلی بایستی جدید باشد و در گذشته توسط اشخاص دیگر به ثبت و مورد استفاده واقع نگردیده باشد.

قابل ذکر است که با توجه به جدول طبقه بندی کالا در صورتی که به منظور نوع کالای معینی علامتی از طبقه ی بخصوصی استعمال گردد، شخص دیگری که بعد از انتخاب نمودن علامت ذکر شده بخواهد به منظور کالای خود از گونه مشابه از طبقه ذکر شده و از همان علامت قبلی استعمال نماید با ممنوعیت استعمال و ثبت علامت روبرو خواهد شد.

در دنیای امروز انتخاب نمودن علامت های تجاری یا برند بسیار دشوار تر از زمان های پیشین شده است، زیرا گنجایش برندهایی که در اداره مالکیت صنعتی ثبت شده اند در دهه های اخیر به صورت چشمگیری با افزایش مواجه شده است.در صورتی که برندی در گذشته ثبت گردیده باشد دیگر این قابلیت را ندارد که به ثبت برسد.به همین جهت به منظور پیشگیری از رد برندی که پیشنهاد شده است قبل از ثبت بایستی از برندی که مورد نظر می باشد استعلام نمود.

روش استعلام برند

جهت کسب نمودن اطمینان از این موضوع که برند پیشنهادی شما به ثبت رسیده است یا خیر می توانید به پایگاه اینترنتی اطلاعاتی روزنامه کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید. این پایگاه اینترنتی یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین شیوه ها برای استعلام برند است در این شیوه برای استعلام برند مورد درخواست بعد از آن که به سامانه فوق الذکر مراجعه نمودید به قسمت آگهی های قانونی رجوع نمایید و با انتخاب نمودن علامت تجاری به عنوان نوع آگهی،ذکر اسم و کامل نمودن دیگر اطلاعاتی که از شما در خواست شده است بر روی گزینه جستجو کلیک کنید. قبل از ثبت برند با استعلام گرفتن می توان از کلیه برند هایی که در 45 طبقه کاری به ثبت رسیده اند آگاه شد.

در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که یک برندی را به کالا و یا خدمات خاصی اختصاص دهیم و خواستار این باشیم که از همان نام در کالا و یا خدماتی به صورت دیگر استعمال نماییم. بنابراین قبل از آن که برندی را به ثبت برسانیم بایستی مطلع شویم که آیا آن برند در طبقه های دیگری ثبت شده است یا خیر و به این نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه دیگری را تنظیم نماییم.

انتخاب اسم برند

در انتخاب نمودن اسم برند به مواردی به شرح ذیل توجه نمایید:

اعمال ابتکار در علائم تجاری

یکی از خصوصیات و ویژگی های علامت تجاری بدیع و نوین بودن آن می باشد یعنی علامت بایستی با طراحی و نکته های شکلی همراه باشد.

در صورتی که علامت ساده باشد و با خود جنس اشتباه گرفته شود از محصولی که به بازار عرضه شده است حمایت نمی نماید و دربرگیرنده آثارخوب تجاری یک علامت خلاقانه نمی باشد. از جانب دیگری ابداع و نوآوری علامت تجاری اقتضا می نماید که اسم های عام مانند کلمه خودکار به عنوان علامت انتخاب نگردد و در نهایت این که استفاده نمودن خطوط هندسی به صورت لوزی و یا مستطیل و هم چنین انتخاب ارقامی که بیان کننده کیفیت جنس باشد جنبه نوآوری و اختراع ندارد اما در صورتی که ارقام مورد استفاده با نوع کالا متفاوت باشد به منظور استعمال نمودن به عنوان علامت بلامانع و بدون اشکال می باشد.

اشتباهات رایج در مورد برند و ثبت برند 

علامت تجاری نبایستی به صورتی طراحی شود که برای مشتری اشتباهی به وجود بیاورد و او را در تفکیک و بازشناسی علامت های تجاری دیگر که مقداری شبیه به هم می باشد به سردرگمی و انتخاب نادرست گرفتار نمایند.به عنوان مثال این امکان وجود دارد که در علامت های مرکب در اجزای دو کلمه مرکب از یک کلمه ای که شبیه به هم می باشند استعمال گردیده باشد و اجزا به صورت برابر و شبیه به هم نباشند، به صورتی که جز مشترک و شبیه دو علامت میان مالکان آن ها سبب اختلاف وادعا را به وجود بیاید.

گاهی ممکن است در نظر مشتری این اشتباه به وجود بیاید که با انتخاب نمودن منطقه به خصوصی به عنوان علامت تجاری به منظور کالایی معین که در اصل میان کالا و آن هیچ گونه ارتباطی وجود ندارد ایجاد شود به صورتی که مصرف کننده به خیال این که این کالا به آن منطقه تعلق دارد درباره نوع و منشا و جنس آن به اشتباه گرفتار شوند و در انتخاب و خریداری نمودن کالا منحرف گردند.

اقدامات قبل از ثبت برند 

جهت ثبت برند و علامت تجاری مخصوص خود الزامی به ثبت آن نیست . ولی باید این نکته را مدنظر قرار دهید که در صورت سواستفاده افراد از محصول و نام شما ، دیگر هیچ مسئولیت قانونی برای اثبات مالکیت آن برند نخواهید داشت . قبل از ثبت برند باید شرکت خود را به ثبت رسانده و با مشخص کردن نوع فعالیت و نیز نشانی شرکت موردنظر در اداره ثبت اسناد و املاک کشور اقدامات لازم را انجام خواهید داد . بعد از انجام امور ثبت شرکت های خود می توانید برند و علامت تجاری مربوطه را به نام خود به ثبت برسانید . این کار باید توسط شخصی متخصص و خبره با رزومه موفق در ثبت شرکت و برند در کشور انجام دهد.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اسامی خاص برای برند

زمان ثبت برند هر کدام علائم تجاری و هزینه خاص خود را دارد . علائم تجاری هر کدام دارای علائم مثبت و گیرا قابل انتخاب هستند که قابل انتخاب می باشند .

مراحل ثبت برند

چنانچه فعالیتی انجام می دهید و قصد دارید خود را در این صنعت به بازار مرتبط با کار خود معرفی کنید و با یک اسم خاص تبلیغات انجام دهید و آن اسم را در محیط کار خود بر روی ست اداری خود و یا محصولات خود درج و استفاده کنید باید ثبت برند و یا لوگو و یا ثبت علامت تجاری انجام دهید .

ثبت برند

برند *(Brand)، نمانام یا نام تجاری‏: یک نام ، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا محصولی خاص باشد که به وسیله آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد.نشان تجاری یا برند باید به گونه ای باشد که مخاطب ،صفات و ویژگی های آن را با دیدن ،شنیدن ،حس کردن،و... به صورت ذهنی

استعلام برند

قبل از ثبت برند بهترین کاراستعلام اولیه برند می باشد. برای همین منظور به استعلام قبل از ثبت نیز گفته میشود. بواسطه ی تنوع و تعداد درخواست زیاد برند در ایران و خارج از ایران، احتمال ایجاد تشابه و یا اینکه برند مورد نظر ما قبلا به ثبت رسیده باشد نیز وجود دارد.

استعلام علامت تجاری

جهت استعلام علامت تجاری می توان از دو طریق اقدام کرد که در ذیل آنها را شرح خواهیم داد:- به سامانه اداره مالکیت صنعتی به نشانی اینترنتی www.iripo.ssaa.ir وارد شده و روی دکمه جستجو کلیک کرده ، و در این صفحه نام و طبقه مورد تقاضای خود را تعیین کنید.با انتخاب گزینه جستجو، قادر خواهید بود

تعریف علامت، علامت جمعی و نام تجاری

تعریف علامت، علامت جمعی و نام تجاری - الف) علامت، یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد. ب) علامت، جمعی یعنی هر نشان قابل رؤیتی که با عنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدأ و یا هر گونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یا خدمات

استعلام برند قبل از ثبت

انتخاب نمودن و به ثبت رسانیدن برند از شرایط خاصی تبعیت می کند.به سبب قانون ثبت علامت ها و اختراع ها علامت تجاری یا برند بایستی ابتکاری باشد و سبب گمراهی و فریب نگردد.در این مقاله از استعلام برند قبل از ثبت توضیحاتی داده می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت بین المللی علامت و برند تجاری

ثبت بین المللی علامت و برند تجاری براساس موافقت نامه و پروتکل مادرید - ثبت بین المللی علامت تجاری از طریق پروتکل مادرید، صورت می پذیرد امتیاز این سیستم آنست که متقاضی با ثبت یا تسلیم یک برگ اظهارنامه بین المللی (به زبان انگلیسی یا فرانسه) می تواند در صورت تمایل در ۷۳ کشور طرف قرارداد با تعدادی از آن

ثبت لوگو و نشان تجاری

نقش لوگو، نام تجاری به صورت هویت سازی که مخاطب را جذب می نماید و در حیطه کاری تصویری از شرکت که سبب کسب سود و درامد برای شرکت یا کسب و کار شخصی ما می شود . شرحی از نشان تجاری ؟ در این مقاله علاوه بر شرحی از نشان تجاری، نحوه ثبت لوگو و نشان تجاری نیز توضیح داده شده است .

انتخاب نام برند

نام تجاری اهمیت بسیارویژه دارد و باید به عنوان مورد خاص به آن نگاه کرد. نیاز به توجه بالا برای انتخاب برند الزامی می باشد . و مربوط به محصول یا خدمات شما داردکه به چه صورت انجام می شود . ابه علاوه موارد ذکر شده ، نام تجاری شما به همراه لبرند آن، به طریقی گونه ی خاص مخاطب مشاهده می شود .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟