صفحه نخست » اخبار و مقالات » مدیرعامل شرکت

مدیرعامل شرکت

مدیرعامل شرکت

همه شرکت های تجاری چه در زمان ثبت و چه بعد از اتمام روند ثبت شرکت باید شخص حقیقی را به عنوان مدیر عامل انتخاب کنند. مدیرعامل شرکت وظایف اجرایی در شرکت را بر عهده دارد. مدیر عامل عضو اجرایی شرکت است و تصمیم گیری ها و مدیریت امور شرکت بر عهده  دارد مدیر عامل نسبت به سایر مدیران مسئولیت بیشتری دارد زیرا تصمیمات او مستقیماً با وضعیت شرکت در ارتباط است.

انتخاب مدیر عامل شرکت

شرکت های سهامی بعد از مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها به وسیله هیئت مدیره اداره می شوند ولی معلوم است که برای امور تجارت، باید یک نفر متصدی عمل باشد و مراجعین به شرکت نمی توانند به تمام افراد هیئت مدیره رجوع نمایند و هرگاه مجتمعاً بخواهند به کلیه کارها رسیدگی نمایند باعث کندی کار و از دست دادن منفعت خواهد بود. بنابراین یکی از آنها یا (از خارج به سمت مدیر عامل انتخاب می شود که اختیار خرید و فروش و یا حق امضای اوراق تجارتی را خواهد داشت.)

انتخاب مدیر عامل شرکت

مدیرعامل شرکت

هیئت مدیره باید اقلا یک نفر شخص حقیقی را به مدیریت عامل شرکت برگزیند و حدود اختیارات و مدت تصدی و حق الزحمه او را تعیین کند. در صورتی که مدیر عامل عضو هیئت مدیره باشد دوره مدیریت عامل او از مدت عضویت او در هیئت مدیره بیشتر نخواهد بود. مدیر عامل شرکت نمی تواند در عین حال رئیس هیئت مدیره همان شرکت باشد، مگر با تصویب سه چهارم آرای حاضر در مجمع عمومی هیئت مدیره در هر موقع می تواند، مدیرعامل را عزل نماید. نام و مشخصات و حدود اختیارات مدیر عامل باید با ارسال نسخه ای از صورت جلسه هیئت مدیره به مرجع ثبت شرکت ها اعلام و پس از ثبت در روزنامه رسمی آگهی شود. (ماده ۱۲۴ و ۱۲۸ ل.ا.ق.ت)
مدیر عامل شرکت در حدود اختیاراتی که توسط هیئت مدیره به او تفویض شده است نماینده شرکت محسوب و از طرف شرکت حق امضا دارد. (ماده ۱۲۵ ال.ا.ق.ت)

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت در یاسوج و فواید آن

وظایف مدیر عامل در شرکت چیست ؟

وظایف مدیرعامل در شرکت ها با موضوعات مختلف متفاوت است و هر نوع شرکتی دارای مدیریت با اختیارات متفاوت خواهد بود . اختیارات مدیران در شرکت ها بسته به اندازه و نوع قوانین سازمانی متفاوت است.

برای درک بهتر این موضوع به اندازه شرکت اشاره می کنیم که هرچقدر شرکت ها کوچک تر باشند مدیر نقش موثرتری در شرکت دارند برای مثال اینگونه مدیران می توانند حتی در گزینش افراد برای استخدام نیز دخیل باشند و به شخصه این امور را انجام دهند. در محیط ها و شرکت های بزرگ مدیران تنها به سطوح میانی و جهت استراتژی های سطح بالا نظارت خواهند داشت.

انتخاب مدیرعامل بر چه اساسی است ؟

وظیفه مدیر عامل ایجاد ارتباط بین هیئت مدیره و کارمندان شرکت می باشد . مدیر توسط اعضای هیئت مدیره و اعضای شرکت انتخاب می شوند و می تواند از سهامداران یا شرکای شرکت و یا از افراد خارج از شرکت انتخاب شوند.

وظایف عمده مدیران چیست ؟

  • ایجاد جهت و سو برای شرکت و برقراری ارتباطات موثر بین افراد در شرکت و مشتریان
  • رهبری و تعیین استراتژی های شرکت
  • نظارت و پشتیبانی در کارهای شرکت و برنامه های کلی سازمان
  • تعیین اختیارات و مسئولیت های هرشخص در سازمان

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ثبت نوول

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ثبت نوول

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

برای ثبت شرکت در کشور مدیران و اعضای هیئت مدیره با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها اقدام به ثبت شرکت در کرج خواهند کرد . برای تخصصی انجام شدن امور ثبت شرکت در کشور تنها کافی است با شماره تماس های ثبت نوول تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به موسسه مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و برآورد هزینه های ثبت شرکت در کرج و تمامی استان ها به کارشناسان ثبتی موسسه امور ثبتی و حقوقی شرکت خود را به صورت تخصصی به نتیجه برسانید.

بیشتر بدانید ...
ماهیت حقوقی شرکت های تجاری

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ثبت نوول در حوزه ثبت شرکت (مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها) خدمات نام و علائم تجاری (برند) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل (ثبت برند، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید) – ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) – ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی (دعاوی کیفری، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی در سراسر ایران.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها