صفحه نخست » اخبار و مقالات » اداره ثبت اختراع و مالکیت معنوی و صنعتی

اداره ثبت اختراع و مالکیت معنوی و صنعتی

ما در این مقاله تلاش برآن داریم تا درباره ی اداره ثبت اختراع و مالکی معنوی و صنعتی مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و چنانچه با هر سوال و موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ثبت نوول در ارتباط باشید.

هزینه و تعرفه ثبت اختراع

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هزینه و تعرفه ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

اداره ثبت اختراع و مالکیت معنوی و صنعتی

اداره ثبت اختراع سازمانی دولتی یا غیر دولتی که صدور گواهی‌نامه‌های ثبت اختراع را بر عهده دارد و با تقاضای موسسین از آنها پشتیبانی حقوقی می شود .

سامانه اداره مالکیت معنوی

موضوع مالکیت معنوی استفاده از ابتکارات و اختراعات یک فرد می باشد که علاوه بر جنبه های معنوی ابتکار می باشد . به دلیل ارزش مادی و معنوی یک اختراع در حقوق ملی کشورها و در حقوق بین الملل اقداماتی را در جهت حمایت از آن محصول صورت میگیرد .

به صورت کلی مالکیت معنوی را می توان به مالکیت صنعتی و ادبی و نیز هنری تقسیم کرد . در ادامه به بحث در این مورد اشاره خواهیم کرد . با موسسه ثبت نوول در ارتباط باشید .

اداره مالکیتهای صنعتی

مالکیت صنعتی بخشی از حقوق تجارت می باشد که حق ثبت علائم تجاری و یا صنعتی و خدماتی که برند و علامت تجاری جزوی از آن می باشد . امروزه مالکیت صنعتی، هم در حقوق داخلی و هم در سطح بین المللی، به علت الزامات بازرگانی بین المللی و روابط اقتصادی کشورها با یکدیگر، مورد حمایت قرار خواهد گرفت و به مخترع مبتکر، و بالاخره به فرد خلاق امکان آن که کاملاً انحصاری از علامت یا اختراع خود استفاده کرده و از ان طریق فرد متجاوز به حقوق خود از طریق حقوقی یا قانونی قرار دهد.

آدرس اداره ثبت مالکیت معنوی

آدرس : تهران خیابان فیاض بخش -ضلع شمال شرقی پارک شهر-ساختمان شماره 3 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (مرکز مالکیت معنوی)

مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع

 • اختراعاتی که مرتبط با فرآورده ها باشد می توانید آن ها را ذخیره کرده تا در آینده بفروش برسانید
 • دارنده یک اختراع به عنوان مالک آن اختراع می تواند آن را به دیگر افراد واگذار کرده و در مقابل آن مبلغی ویا حق امتیازی اخذ کند .
 • یا ثبت اختراع باعث افزایش هرچه بیشتر ارزش تجاری اختراع و درنهایت منجربه افزایش سود خواهید شد
 • از مزایای دسترسی به بازارهای جدید بهره می برید
 • از انجام امورات تکراری جلوگیری خواهد شد
 • حقوق حاصل از ثبت اختراع قابلیت انتقال دارد و در صورت فوت مالک آن می توان به وراث انتقال یابد
 • اگر از طرح و اختراع سو استفاده شود می توان به وسیله قانون اقدامات لازم را به جهت اثبات مالکیت انجام داده و بدین ترتیب از امتیازات و حقوق مالکیت بهره برد
 • امکان استفاده از تسهیلات و مزایای شرکت های دانش بنیان
 • مزایای استخدام افراد

اعطای تسهیلات برای سربازی

اداره ثبت اختراع ومالکیت معنوی و صنعتی

مراجعه به این گونه است که مخترع با استفاده از مشاوره‌های تخضصی مدارک ثبت اختراع خود را تدوین و با ارسال آن یا مراجعه حضوری به اداره ثبت اختراع، وکیل رسمی دادگستری فرایند ثبت اختراع را صورت می گیرد.

مدت زمان ثبت اختراع

در جهت مطالعه بیشتر درباره ی مدت زمان ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

اداره ثبت اختراع و اداره مالکیت صنعتی و اداره مالکیت معنوی ساختمان اداری در استان تهران واقع گردیده اند. این اداره با بخش های متفاوت در زمینه ثبت برند یا علامت تجاری، ثبت طرح صنعتی اختراع یا ایده مشغول به کار بوده و به عنوان اولین مرکز مالکیت صنعتی و معنوی در ایران محسوب می گردد. لازم به ذکر است، کارشناسان و مسئولین اداره مالکیت صنعتی و معنوی تهران به هیچ عنوان به صورت حضوری پاسخگو نبوده و تنها از طریق سامانه و سایت رسمی اداره مالکیت صنعتی و معنوی، فرآیند کارها قابل پیگیری خواهد بود. در ذیل نحوه تمای با این اداره برای شما گفته خواهد شد.

نحوه تماس با اداره مالکیت معنوی و صنعتی و اداره اختراعات تهران

آدرس و نشانی مرکزمالکیت معنوی، اداره ثبت علائم تجاری و اداره ثبت طرح های صنعتی و اداره ثبت اختراعات :

میدان امام خمینی (ره) خیابان خیام ،خیابان فیاض بخش، جنب ساختمان شماره یک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ساختمان قدیم بانک ملت کد پستی: 1114678513

معافیت سربازی و کسری خدمت با ثبت اختراع

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره معافیت سربازی و کسری خدمت با ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ثبت نوول

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ثبت نوول

 • شعبه کرج: 137 32 – 026
 • شعبه تهران :119 55 266 – 021
 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ثبت نوول در حوزه ثبت شرکت در کرج و تهران و تمام شهرهای کشور   ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) – ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *