صفحه نخست » اخبار و مقالات » استعلام برند

استعلام برند

استعلام برند

ما در این مقاله می خواهیم درباره استعلام برند مطالبی را تقدیم شما عزیزان متقاضی ثبت برند، نماییم. از شما درخواست داریم تا انتهای این مقاله همراه و همگام ما باشید.

الزاماتی درباره استعلام برند

برند علامتی تجاری برای یک محصول و یا خدمات است که می تواند شامل: حرف، تصویر و عدد باشد. برند معرف ویژگی های یک محصول خاص است که توسط طراح گرافیک طراحی می شود. در صورت ثبت برند و علامت تجاری به نام دارنده آن دیگر وی مالک آن تلقی می شود و شخصی دیگر نمی تواند ادعای مالکیت آن را داشته باشد.

به همین دلیل استعلام یک برند قبل از به ثبت رساندن آن به دلیل تنوع علامت های تجاری محصولات با یکدیگر بسیار مهم تلقی می شود و باید بسیار به آن توجه شود. بعد پرسیدن درباره برند متقاضیان ثبت برند می توانند از تایید و یا رد برند مورد نظر اطمینان حاصل فرمایند. بنابراین با استعلام برند از ثبت شدن برند از قبل توسط اشخاص دیگر در کشور اطمینان حاصل خواهید کرد.

با استعلام برند توسط مشاور ثبتی متخصص از طریق اداره ثبت اسناد و املاک کشور از تکراری نبودن آن اطلاع کسب کرده و این خود باعث عدم فرستادن نامه های متعدد به اداره و وقت گیری موارد تکراری خواهد شد. قبل از ثبت برند بهترین کار استعلام اولیه برند می باشد. برای همین منظور به آن استعلام قبل از ثبت نیز گفته می شود.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در قم

بواسطه ی تنوع و تعداد درخواست زیاد برند در ایران و خارج از ایران، احتمال ایجاد تشابه و یا اینکه برند مورد نظر ما قبلاً به ثبت رسیده باشد، هست. بنابراین با استعلام برند قبل از ثبت برند می توان از اسامی، طرح ها و شکل های برندهایی که قبلاً ثبت شده اند به همراه نوع کالا یا خدمات و طبقه ی ثبت شده در آن اطلاع پیدا کرد.

طبقات ثبت برند

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی طبقات ثبت برند می توانید به سامانه مالکیت صنعتی مراجعه نمایید. با خبرجویی برند قبل از ثبت می توان اطمینان خاطر پیداکرد که برند مورد نظر ما قبلاً به ثبت نرسیده باشد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم رد برند خواهد گردید.

طبقات ثبت برند

مزایای استعلام قبل از ثبت

با استعلام قبل از ثبت به موارد ذیل پی خواهیم برد:

  • تشابه در عنوان علامت پیدا خواهد شد.
  • یکی از کلمات عنوان برند دقیقا مساوی و یا برابر کلمه مورد نظر ما باشد.
  • در عنوان علامت مشابه عنوان مورد نظر وجود داشته باشد.

نحوه استعلام برند

برای بررسی و استعلام برند قبل از ثبت می توان به پایگاه اینترنتی زیر مراجعه نمود.

* پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی https://www.rrk.ir/News/NewsList.aspx این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام برند می باشد.

برای استعلام برند ،پس از ورود به سامانه روزنامه رسمی کشور، به قسمت آگهی های قانونی مراجعه کنید و با انتخاب برند به عنوان نوع آگهی، قید نام و تکمیل سایر اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ی جستجو کلیک نمایید.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در ایلام

بواسطه ی استعلام برند قبل از ثبت می شود از تمامی برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری مطلع شد.

نحوه استعلام برند

ثبت برند در طبقات کاری اداره مالکیت صنعتی

در برخی مواقع ممکن است یک برند را مختص کالا و یا خدماتی خاص بدانیم و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم. لذا با استعلام برند قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگر نیز مطلع می شویم و نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه ای دیگر تنظیم کنیم.

علائم تجاری قابل ثبت

در کشورایران، بند الف و ب ماده 30 قانون جدید ثبت علائم مصوب 1386 ثبت علائمی قابل قبول روئت باشد و ثبت علائم تجاری صوتی، بوها یا طعم های مختلف و هر گونه علائم غیر قابل روئت پذیرفته نیست.

1. علائم لفظی و قابل نوشتن

این علائم که اکثرا علائم تجاری را تشکیل می دهد هم دیدنی و هم شنیدنی هستند و نقطه مشترک دیگر آن ها این است که از حروف الفبا تشکیل شده اند.

2. واژه های زبان رایج

الزام واژه جدید وجود ندارد که واژه بتواند به اندازه کافی موضوع (کالا یا خدمات) را مشخص سازد مناسب است. (مانند صابون عروس) در این روش معمولاَ از لغات زبان رایج برای علائم تجاری استفاده می شود.

3. اعداد

ارقام برای ثبت برند جذابیت ندارد، بر عکس کلمات، جملات شعار و عبارات، در جهان طرفدارانی ندارند اما اشکال اکثر آن ها در این است که ارقام پایین تر از ده هزار ثبت شده است، زیرا مشابهت به ثبت ارقام ثبت شده دارند.

بیشتر بدانید ...
کوتاه ترین راه ثبت برند در اراک

علائم شماره mvm برای یک اتومبیل شماره های 10 و4 برای عطر chanel، شماره 223 c برای نوعی هواپیمای باربری اروپایی … شماره هایی که تمایز قائل می شود بین دیگر ارقام.

4. حروف تخصصی

سال های گذشته برای نشان دادن نام طولانی یک سازمان، تجارتخانه، موسسه تولیدی یا خدماتی، حروف ابتدایی واژه مشخص شده نام آن سازمان ها را در کنار هم قرار می دهند و به اصطلاح حرف تخصصی سیگل نشان می دهند. از میان مشهور ترین گروه حروف می توان از آی، بی، ام یاد نمود. امروزه در سراسر جهان از مجموعه حروف استفاده گسترده می شود.

ثبت شرکت و برند در کشور با کم ترین هزینه

انجام امورات ثبتی و حقوقی به تخصص زیادی نیاز است که باید به آن توجه ویژه ای شود. واژه و مفهوم ثبت به معنای حق مالکیت به یک فرد یا شئی می باشد و واژه ای حقوقی است.

به منظور ثبت تخصصی برند و استعلام برند قبل از ثبت می توانید به تخصص موسسه ثبت نوول تکیه کنید. با در اختیار گذاشتن مدارک مربوط به برند و شرکت خود، امورات ثبت شرکت و  ثبت برند خود را به کارشناسان ثبت نوول واگذار کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها