صفحه نخست » اخبار و مقالات » روال ثبت شرکت در ایلام

روال ثبت شرکت در ایلام

ثبت شرکت ها

ما در مجتمع ثبت نوول علاوه بر قبول وکالت پرونده ثبت شرکت ایلام برای شما این مقاله را تدوین نمودیم تا اگر خودتان تمایل به ثبت شرکت در ایلام داشتید، بدانید از کجا باید شروع کنید و چه اقداماتی انجام دهید و مدارکی که در این زمینه باید ارائه نمایید شامل چه اوراق اسنادی می باشد، بنابراین ما را در ادامه این مقاله همراهی نمایید.

نکات مربوط به شرایط ثبت شرکت در ایلام

خیلی از افراد موفق به خاطر شکست هایی که خوردند ناراحت نیستند زیرا پله های ترقی شان بوده است ولی به خاطر فرصت هایی که بدون امتحان کردنشان از دست دادند ناراحت هستند، شاید این فرصت در کسب و کار شما ثبت شرکت در ایلام باشد،این فرصت را از دست ندهید و نگران هیچ چیز نباشد!

 • موسسین شرکت یا اعضائی که در شرکت وارد می شوند باید فاقد سو پیشینه کیفری باشند.
 • کسانی که در استخدام رسمی دولت هستند نمی توانند به عنوان اعضاء سمت دار در شرکت باشند اما می توانند سهامدار باشند.
 • شرکای خارجی شرکت نباید بیش از 50% سهام شرکت را داشته باشند.
 • افراد زیر 18 سال نباید در شرکت سمت داشته باشند.
 •  در برخی مواد اساسنامه می توانید صلاحیت تغییر آن را به هیئت مدیره شرکت محول نمود.
 • اسم شرکت باید 3 یا 4 سیلاب باشد.
 • در خصوص 23 موضوع اخذ مجوز قبل از ثبت شرکت الزامی است.

شرکت های قابل ثبت در ایلام

به طور کلی 8 نوع شرکت و 2 نوع موسسه غیر تجاری در ایران قابل ثبت هستند که در ایلام برخی از این  شرکت ها به دلیل سازگار بودن از هر جهت برای ثبت مناسب تر هستند، شرکت ها عبارت اند از ؛ شرکت سهامی خاص ، شرکت با مسئولیت محدود، سهامی عام، تعاونی تولید و مصرف، تضامنی، نسبی، مختلط سهامی ، مختلط غیر سهامی. و موسسات که عبارت اند از موسسه غیر تجاری انتفاعی، موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی.

اما از جمله مهمترین نوع شرکت ها شامل موارد ذیل است:

1) ثبت شرکت با مسئولیت محدود؛ برای ثبت این  شرکت دو یا چند نفر با سرمایه معین که می تواند نقد یا غیر نقد باشد به نسبت سهم الشرکه ای که دارند وارد می شوند و نسبت به همان سهم الشرکه مسئول سود و زیان شرکت هستند.

بیشتر بدانید ...
صفر تا صد ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در زاهدان

2) ثبت شرکت سهامی خاص؛ این شرکت با 3 عضوء یا بیشتر با 2 بازرس در زمینه های مختلف با سرمایه مشخص به ثبت می رسد که سرمایه این شرکت باید تحت عنوان سهام بین اعضاء شرکت منقسم گردد و 35% از این سرمایه قبل از ثبت در حساب شرکت در شرف تأسیس بلوکه شود.

3) ثبت موسسات غیر تجاری: در موسسات غیر تجاری شرایط ثبت تقریباً مشابه شرکت های با مسئولیت محدود می باشد این شخصیت حقوقی با دو یا چند عضو با سرمایه مشخص که تحت عنوان سهم الشرکه می باشد در موضوعات متعدد قابل ثبت است باید در نظر داشته باشید به دلیل اینکه بیشتر موضوعات در ثبت موسسه نیاز به اخذ مجوز دارد اساسنامه آن بر اساس اساسنامه پیش فرض ارگان صادر کننده مجوز باید تنظیم شود.

موسسات غیر تجاری انتفاعی سود حاصل از فعالیت شرکت را بین موسسین تقسیم می کنند اما موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی سود حاصل از فعالیت موسسه را برای امور عام المنفعه صرف می کنند.

نکات مربوط به شرایط ثبت شرکت در ایلام

ثبت شرکت در ایلام

مدارک ثبت شرکت در ایلام

اوراق و مدارک شرکت های با مسئولیت محدود جهت ثبت شرکت ایلام:

 1. دو رونوشت از تقاضانامه ثبت شرکت ایلام
 2. دو رونوشت از شرکت نامه
 3. دو رونوشت از اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود
 4. دو رونوشت از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین
 5. دو رونوشت از صورت جلسه هیئت مدیره شرکت
 6. دو سری کپی از مدارک هویتی شرکا

مدارک شرکت های سهامی خاص جهت ثبت شرکت ایلام:

 1. دو رونوشت از اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام
 2. دو رونوشت از اساسنامه شرکت
 3. ارائه اصل گواهی بانک جهت بلوکه 35% سرمایه شرکت
 4. دو سری کپی از مدارک شناسایی هیئت مدیره ، سهامداران، بازرسین

اسناد و مدارک ثبت موسسه در ایلام:

 1. دو رونوشت از تقاضانامه موسسه
 2. دو رونوشت از اساسنامه ثبت موسسه غیر تجاری
 3. دو رونوشت از صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 4. دو سری کپی مدارک سجلی شرکا موسسه

نکته: تمام اوراق و مدارکی که برای اشخاص حقوقی فوق الذکر تنظیم می شود باید به امضاء همه اعضاء شرکت برسد.

انواع شرکت از نظر موضوع

جدا از تعریفی که قانون تجارت از شرکت های تجاری کرده است این شرکت ها از نظر موضوع نیز تفاوت هایی با سایر شرکت های تجاری دارند. بنابراین دسته بندی شرکت از نظر موضوع شامل موارد زیر است.

ثبت شرکت بازرگانی

شما می توانید با استفاده از دسترسی روزنامه رسمی موضوع مربوط به شرکت بازرگانی را مشاهده کنید. از این طریق می توانید شرکت بازرگانی را تأسیس نمایید. موضوعات بازرگانی حول محور تجارت محصولات مختلف و کالاهایی مجاز بازرگانی است.

بیشتر بدانید ...
وظایف مجمع عمومی موسس چیست

ثبت شرکت پیمانکاری

شرکت پیمانکاری در زمینه های مختلف اعم از؛ عمران، آب، ابنیه و غیره به ثبت می رسد. در شرکت پیمانکاری لازم نیست اعضاء مدرک مرتبط ارائه دهند اما بعد از ثبت شرکت برای فعالیت هایی از قبیل اخذ گرید داشتن مدرک مرتبط لازم است. شرکت پیمانکاری در هر یک از دسته بندی های شرکت تجاری قابل ثبت است.

ثبت شرکت تولیدی

اگر می خواهید محصول یا کالایی را تولید کنید و برای این فعالیت می خواهید شرکت ثبت کنید لازم است شرکت شما شرکت تولیدی باشد. البته در کنار امور تولیدی بیشتر شرکت ها زمینه های بازرگانی را نیز قرار خواهند داد. نوع محصولات تولیدی در شرکت های تولیدی باید مشخص باشد.

ثبت شرکت خدماتی

امور مربوط به شرکت های خدماتی اعم از شرکت های تامین نیروی انسانی، شرکت هایی با فعالیت های عمومی خدماتی مانند تامین فضای سبز و غیره از موارد مشابه شرکت خدماتی در قالب ثبت شرکت هستند. این نوع موضوعات را می توان تحت عنوان موسسه غیر تجاری نیز ثبت کرد.

مراحل ثبت شرکت در ایلام

مراحل ثبت شرکت در ایلام

 • ورود به سامانه ثبت اسناد و املاک کل کشور
 • ورود اطلاعات مربوط به حوضه ثبتی مربوطه
 • ورود 5 نام به ترتیب اولویت متقاضی ثبت شرکت
 • موضوع فعالیت شرکت باید در مرحله بعد طبق زیر مجموع مشاغل و به طور کلی وارد شود.
 • مشخصات مربوط به اعضاء باید در مرحله بعد وارد شود
 • مشخصات مربوط به شعبه را در صورت وجود شعبه وارد نمایید.
 • در مرحله بعد روزنامه کثیرالانتشار شرکت را انتخاب نمایید.
 • و در مراحل بعد باید اوراق ثبتی شرکت تنظیم شود.
 • بعد از ثبت نهایی باید در انتظار تعیین اسم شرکت باشیم.
 • در صورت تأیید اسم باید مدارک اوراق تنظیم و به امضاء شرکت برسد و به اداره ثبت شرکت های حوضه ثبتی مربوطه پست گردد.
 • بعد از بررسی کارشناس نسبت به شرکت آگهی تأسیس صادر می شود.
 • در نهایت روزنامه رسمی و کثیر الانتشار مربوط به شرکت پرداخت و چاپ می گردد.

هزینه  و زمان ثبت شرکت در ایلام

ثبت شرکت شرایط خاص خود را دارد و جالب است هیچ گاه تقاضای ثبت دو نفر برای ثبت دو شرکت هیچ وقت عین هم نیست و شاید گاهاً تشابهاتی وجود داشته باشد بدین منظور ما در مجتمع ثبت نوول بدین دلیل و نبود قیمت های معین و لیست قیمت سر سام آور رقبا تصمیم بر این داشتیم لیست قیمت های متعارف را تنظیم کنیم که در دست کارشناسان ثبت نوول می باشد .

بیشتر بدانید ...
نکات کلیدی جهت ثبت نام در بهین یاب

باید سوالاتی از شما عزیزان در خصوص نوع شرکت، میزان سرمایه، تعداد اعضاء و نوع فعالیت پرسیده شود و به این دلیل می توانید از طریق تماس از هزینه ثبت شرکت در ایلام آگاه شوید.

به طور کلی هر شرکت تجار از زمان تکمیل مدارک خود و پست به اداره ثبت شرکت های ایلام طی 14 روز کاری شرکت مورد نظر خود را ثبت خواهد نمود.

روزنامه رسمی ثبت شرکت چیست؟

روزنامه رسمی شرکت سندی است که بعد از صدور آگهی تأسیس شرکت باید دریافت شود. زمانی که آگهی تأسیس شرکت صادر می شود در بالای سمت راست آگهی یک شماره ای درج شده است که ابتدای آن با سال ثبت شرکت شروع می شود برای پرداخت روزنامه رسمی باید در سایت قوه قضاییه ثبت نام کنید و برای پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت اقدام نمایید حدود یک ماه بعد از زمان پرداخت روزنامه رسمی شرکت به آدرس شرکت پست می شود به یاد داشته باشید این روزنامه هم در حکم اسناد رسمی شرکت می باشد.

کلام آخر: همیشه تلاش کنید رویای خودتان را بسازید در غیر این صورت شخصی شما را استخدام می کند تا رویای او را بسازید، پس لطفاً برای رسیدن به رویاهایتان هم اکنون اقدام کنید، اما به یاد داشته باشید،

ثبت شرکت فقط ورود اطلاعات در یک سامانه نیست ، قوانین شرکت ها بسیار نامحدود و در برخی  موارد هم محدود می باشد، شما برای ثبت شرکت باید بدانید چگونه این پازل را برای کسب و کارتان بچینید، اگر آقای الف یک شرکت پیمانکاری تأسیس کرده، نحوه و روش ثبت شرکت او به درد کسب و کار  شما که شاید یک خط تولید مواد غذایی و یا توزیع محصول خاصی باشد نمی خورد!

به یاد داشته باشید شرکت شما باید قواعد خاص خودش را داشته باشد و همان طور که اثر انگشت برای هر شخص منحصر بفرد است، موارد ثبت برای هر شرکت منحصر به همان شرکت است و برای شرکت مشابه پیشنهاد نمی شود، هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره کامل ثبت شرکت در ایلام را از کارشناسان گروه ثبت نوول دریافت کنید.

ثبت شرکت در شهرهای استان ایلام

 •  ثبت شرکت در دهلران
 • ثبت شرکت در چرداول
 •  ثبت شرکت در ایوان
 •  ثبت شرکت در آبدانان
 •  ثبت شرکت در دره شهر
 •  ثبت شرکت در مهران
 •  ثبت شرکت در ملکشاهی
 • ثبت شرکت در بدره
 •  ثبت شرکت در سیروان
5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام من خودم در سامانه ثبت شرکتها اطلاعات وارد نموده ام وبرای چندمین بار رد شده است شما می توانید راهنمایی کنید؟

درود بر شما دوست عزیز، لطفا نوع اخطارهایی که داده شده را بفرمایید می توانم راهنمایی کنم. در صورت تمایل با شماره32137-026 تماس حاصل فرمایید تا نکات مربوط به رد یا اخطارها را در میان بگذاریم.