لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

چرا باید ثبت شرکت در قزوین انجام دهیم؟


معنای شرکت،شریک شدن می باشد،به بیان دیگر اشخاصی که جهت رسیدن به هدف خاصی کنار یکدیگر جمع می شوند شرکتی را تشکیل می دهند.شرکت ها شخصیت حقوقی دارند و در صورتی که ثبت شوند قانون آن ها را مورد حمایت قرار می دهد.گروه تحریریه موسسه ارزان ثبت در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا به متقاضیان محترمی که در صدد ثبت شرکت در قزوین می باشند مطالبی را در خصوص مدارک لازم ثبت شرکت قزوین ، هزینه ثبت شرکت در قزوین و چگونگی و مراحل ثبت شرکت به همراه توضیح ثبت دو نوع محبوب شرکت یعنی سهامی خاص و مسئولیت محدود و توضیحات کاملی در خصوص نام شرکت را تحویل نماید.

متقاضیان محترم چنانچه می خواهید شرکتی را در قزوین به ثبت برسانید ولی اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را ندارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دلایل ثبت شرکت در قزوین

پس از ثبت شرکت مزایای زیادی برای شما به وجود می آید که پاسخگوی سوال «چرا باید ثبت شرکت در قزوین انجام دهیم؟» است .

 • فعالیت گسترده تر اقتصادی
 • امکانات بازاریابی بیشتر
 • امکان استفاه از تسهیلات بانکی بیشتر و بزرگتر
 • امکان استفاده از تخصص ، سرمایه و علم سایر افراد به شکل شریک یا کارمند
 • امکان برقراری بیمه کارفرمایی برای خود ، خانواده ، اعضای شرکت و کارمندان آن
 • امکان تکیه بر حمایت قانون تجارت در موارد احتمالی بروز مشکلات

انواع شرکت

از میان هفت شرکت تجاری تعریف شده در قانون تجارت ایران دو شرکت اعم از با مسئولیت محدود و سهامی خاص از پرکاربرد ترین و پر متقاضی ترین شرکت های ثبتی در قزوین می باشند که در ادامه مطالب به توضیحاتی درباره هر کدام یک خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

انتخاب نام شرکت در قزوین

برای انتخاب اسم شرکت در قزوین باید حداقل 3 بخش را در نظر گرفت: اسم شرکت بهتراست باموضوع فعالیت شرکت همخوانی داشته باشد. اسم برای ثبت شرکت بایدمعنی و ریشه داشته باشددر تعیین اسم شرکت بایدنهایت دقت شودتامورد تایید کارشناس واقع شود

برای انتخاب نمونه اسم برای شرکت خود باکارشناسان موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید.

ثبت شرکت در قزوین با ارزان ثبت

نکاتی در خصوص انتخاب نام شرکت

 • ریشه فارسی داشته باشد.
 • غیر فارسی نباشد.
 • منافاتی با شئونات انقلاب اسلامی ایران نداشته باشد.
 • تکراری نباشد.
نکته : شما می توانید به سایت www.ilenc.irمراجعه کنید و اسم پیشنهادی را جستجو کنید توجه داشته باشید که دو کلمه باید از نام پیشنهادی یا اسامی دارای سابقه متفاوت باشد.
 1. باید اسم خاص داشته باشد.
 2. اسم‌های خاص رامی توان به چهار دسته به شرح ذیل تعریف نمود:
 3. اسم مختص انسان‌ها اعم از:مهسآرمان ، امین ، سبحان ، آراد و ...که می توان به عنوان یک سیلاب در اسم شرکت استفاده نمود .
 4. اسم مختص حیوان‌ها اعم از: خروس،شترمرغ،گوسفند،طاووس.
 5. اسم مختص اماکن مختلف جغرافیایی اعم از: آسیا،آفریقا،دماوند، اصفهان ، ری و... که در صورتی که شرکت در همان محل باشد قابل استفاده است
 6. اسم مختص اشیائی که بیشترازیکی نیستند اعم از:قرآن،تورات،انجیل استفاده از این اسامی در نام شرکت ممنوع می باشد.
 7. ازاعداد به صورت ریاضیات و عددی استفاده نشود و باید به صورت حروف در اسم شرکت نوشته شود.
 8. باید از عنوان های ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده ای صورت نگردد مگر با اخذ مجوز از نهادهای ذ ی صلاح.
 9. بایداز عنوان های شعرا،دانشمندان وکاشفان درعصرحاضراستفاده نگردد.
 10. باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم کوتاه شده و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود ، البته استفاده غیر رسمی از آن بر روی سربرگ یا مهر شرکت پس از ثبت اسم کامل شرکت بلامانع است.
 11. باید از حرف اول بعضی از کلمات مثل: پی وی سی و ...... استفاده نشود.

نمونه اسم برای ثبت شرکت را اینجا بخوانید : نمونه اسم برای شرکت

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است با اقل دو نفر عضو و اقل سرمایه صد هزار تومان که برای انجام امور ساده تجاری مثل خرید و فروش ، صادرات و واردات و پخش و توزیع و غیره مناسب است. سرمایه این شرکت نقدی بوده و سهم الشرکه نام دارد و اعضا شریک نامیده می شوند و این شرکا مسئولیتشان محود به میزان سرمایه آن ها در شرکت است . جهت اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه شرکت این مقاله را مطالعه نمایید : سرمایه اولیه شرکت

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

 • تحویل کارت ملی برابر اصل همه سهامداران.
 • تحویل برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران.
 • تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 نسخه کامل شود و ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران امضاء شود.
 • شرکت نامه در 2 برگ کامل شود و ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران به امضاء برسد.
 • اساسنامه در 2 جلد کامل شود و ذیل همه صفحات آن توسط کلیه سهامداران به امضا برسد.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 رونوشت که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد تحویل گردد.
 • در صورت نیاز مجوز اخذ و تحویل گردد.
 • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن تحویل گردد.
 • چنانچه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند تحویل معرفی نامه نمایندگان و تحویل تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن الزامی است.
 • تحویل مجوز در صورت نیاز و مطابق تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها.

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

شرکت سهامی خاص نوعی شرکت تجاری سهامی است که کل سرمایه آن که به شکل سهام است را اعضا و موسسین شرکت فراهم می کنند . مثل شرکت مسئولیت محدود سرمایه اولیه آن کمینه صد هزار تومان را دارد و سی و پنج درصد از سرمایه اولیه به هر مبلغی که باشد نیاز به واریز در دوره ثبت شرکت سهامی خاص قزوین را دارد و سپس پس از پایان ثبت قابل برداشت است. اعضای شرکت سهامی خاص سهامدار می باشند و سرمایه آن ها به شکل اوراق سهام با اسم ذر شرکت ثبت می گردد. جهت ثبت شرکت سهامی خاص حضور پنج نفر الزامی است.در شرکت سهامی خاص بر خلاف شرکت سهامی عام اوراق قرضه قابل انتشار نیست.سهام شرکت،قابلیت معامله در بازار بورس را ندارد و نقل و انتقال سهام شرکت،مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است.هم چنین این شرکت نمی تواند جهت صدور اوراق قرضه مبادرت کند.در شرکت سهامی خاص،مسئولیت هر کدام یک از صاحبان سهام به مبلغ اسمی سهام آن ها محدود می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

 1. دو برگ از اظهارنامه شرکت سهامی خاص،کامل شود و ذیل اظهارنامه توسط کلیه سهامداران امضاء شود.
 2. تحویل دو برگ از اساسنامه شرکت سهامی خاص که ذیل تمام صفحات آن به امضاء کلیه سهامداران رسیده باشد.
 3. تحویل دو برگ از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 4. تحویل دو برگ از صورت جلسه هیئت مدیره که به امضاء مدیران برگزیده مجمع رسیده باشد.
 5. . رونوشت شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین برابر اصل شود.
 6. تحویل گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است.
 7. تحویل مجوز در صورت نیاز و مطابق اعلام کارشناس اداره ثبت شرکت ها.
 8. تحویل رونوشت کارت ملی.

 قرارداد ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در قزوین

برای ثبت شرکت قزوین نخست باید:

ابتدا دوجلد ازتقاضانامه و دو جلد از شرکتنامه رسمی تکمیل گردد. سپس دو جلد از اساسنامه شرکت تهیه و تدوین شود و همه شرکاء بایدهمه صفحات آن را امضا نمایند. بعد از آن به پایگاه اینترنتی ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.irمراجعه شود.اطلاعاتی که در سامانه خواسته شده است وارد گردد و پنج اسم به ترتیب اولویت انتخاب و تایپ شود. با بررسی و ارزیابی اسم های انتخابی کارشناس مربوطه، جهت انتخاب و تعیین نمودن یک اسم وارد شده، عمل خواهد شد.بعد از آن کارشناس حقوقی اطلاعات وارد شده را بررسی می کند،در صورتی که اطلاعات وارد شده اشکال و ایرادی داشته باشد در سامانه دستور برطرف نمودن نقص برای شما ارسال می شودو شما باید آن عیب را برطرف کنید در صورتی که اطلاعات وارد شده کم و کاستی نداشته باشد آن را تایید می کنند.پس از پذیرش اینترنتی، باید نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاییدیه پذیرش ارسال نمایید.بعد از آنکه به صورت اینترنتی اطلاعات وارد شده تایید گردید، باید رونوشت اصلی صورت جلسه ای که تنظیم گردیده است همراه با ضمیمه ها به شکل سفارشی از طریق باجه های پست به آدرس ذکر شده ارسال شود .بعد از اینکه فرم ها را کامل نمودید و آن را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمودید در صورت داشتن کم و کاستی در صورتجلسه شما ابلاغیه ای به منظور رفع عیب برای شما ارسال می گردد باید عیب را برطرف کنید و این امکان وجود دارد که صورتجلسه شما رد شود در این صورت برای شما طی یک ابلاغیه ای اعلام می شود که به چه دلیل صورتجلسه با کم و کاستی مواجه شده است. و باید برای ارسال صورتجلسه اصلاح شده اقدام کنید.بعد از آنکه مسئول اداره ثبت شرکت مدارک را قبول کرد.حکم ثبت در دفتر شرکت ها را صادر می کند و محتوا در دفاتر مخصوص ثبت می گردد و شرکت شما شماره ثبت و شناسه ملی می گیرد.مسئول دفتر پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها را در دفتر های مخصوص ثبت می کند. کارت شناسایی متقاضیان را دریافت می کند وآن را با مشخصات درج شده در شرکتنامه مطابقت می دهد.از دیگر مسئولیت های مسئول دفتر ثبت شرکت ها احراز هویت متقاضیان،دریافت امضا از متقاضیان در زیر ثبت در دفتر، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است،نوشتن شماره ی ثبت در اظهارنامه و شرکتنامه ی شرکت از الزامات مسئولیت های وی می باشد.در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران براساس ماده 6 نظامنامه ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده ی 197 قانون تجارت به مدت یک ماه از تاریخ ثبت نمودن شرکت، باید کوتاه شده ی شرکت نامه و ضمائم آن به وسیله ی اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به عنوان مرحله تکمیلی ثبت شرکت در قزوین منتشر شود. شایان ذکر است که هزینه روزنامه کثیرالانتشار به عهده شرکتی می باشد که ثبت گردیده است مانند سایر هزینه های ثبت شرکت قزوین.بعد از آنکه مراحل ثبت شرکت در قزوین با موفقیت صورت گرفت باید اقدامی به منظور مشخص نمودن حوزه مالیاتی و ایجاد پرونده دارایی ،دریافت کد اقتصادی،پلمپ دفاترو مهیا نمودن دفاتر قانونی که به آن ها اقدامات پس از ثبت می گویند ، صورت بگیرد.

نکته : هزینه ثبت شرکت در قزوین را در این لینک بخوانید : هزینه ثبت شرکت ها

سخن آخر

هیچ وقت برای شروع هیچ کاری دیر نیست .اگر سال هاست فعالیت دارید و ثبت شرکتی نکرده اید و اکنون قصد گسترش شغل خود و دنبال کردن آن به شکل رسمی و حرفه ای ، ایجاد شعبه و شرکت در مناقصات و غیره را دارید همین الان وقت ثبت شرکت است . پس بلافاصله با کارشناسان ارزان ثبت تماس بگیرید و از تجربیات و خدمات و علم آنها در زمینه ثبتی حقوقی با نرخی ارزان برخوردار شوید.

خدمات ثبتی در شهرهای استان قزوین

 • ثبت شرکت در تاکستان
 • ثبت شرکت در الوند
 • ثبت شرکت در اقبالیه
 • ثبت شرکت در آبیک
 • ثبت شرکت در محمدیه
 • ثبت شرکت در بیدستان
 • ثبت شرکت در محمودآباد نمونه
 • ثبت شرکت در بوئین زهرا
 • ثبت شرکت در آبگرم
 • ثبت شرکت در خرمدشت
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در شیراز از ابتدا تا انتها

در مطلب پیش رو کلیه اطلاعات لازم در خصوص ثبت شرکت در شیراز از ابتدا تا انتهای مراحل ثبتی حقوقی را بازگو کرده ایم تا راه گشا باشیم پس تا انتهای مقاله با ما بمانید.

مزایای ثبت شرکت در همدان

با ارزان ثبت ، ثبت شرکت همدان را ارزان تجربه کنید. اگر باور ندارید این مقاله را تا انتها بخوانید تا از هزینه و سایر موارد مطلع شوید.

ثبت شرکت در یاسوج و فواید آن

ثبت شرکت در یاسوج و فواید آن را در این مقاله به همراه مدارک، مراحل و هزینه ثبت شرکت تشریح کرده ایم. تا پایان با ما باشید تا جواب سوالاتتان را بگیرید.

گام به گام ثبت شرکت در اردبیل

ثبت شرکت در اردبیل با ارزان ثبت ، ارزانترین و آسان ترین ثبت شرکتی است که می توانید تجربه کنید ، این مقاله را تا پایان بخوانید تا خود به این امر پی ببرید.

صفر تا صد ثبت شرکت در تبریز

در این مقاله انواع شرکت ، مدارک لازم برای ثبت شرکت ، هزینه ثبت ، مراحل و نحوه ثبت شرکت تبریز را گنجانده ایم تا پاسخ گوی همه نیازهای شما باشیم . پس با ما باشید.

لزوم ثبت شرکت در خرم آباد

در این مقاله از ارزان ثبت در مورد مزیت ثبت شرکت، انواع شرکت، ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص، مدارک، مراحل و هزینه ثبت شرکت در خرم آباد اطلاعات کامل و جامعی را می خوانید.

روال ثبت شرکت در ایلام

ثبت شرکت ایلام را با تیم ارزان ثبت تجربه کنید تا بهترین خاطره برای شما رقم بخورد همچنین این مقاله را در خصوص ثبت شرکت در ایلام بخوانید.

چرا باید ثبت شرکت در قزوین انجام دهیم؟

در این مقاله دلیل ثبت شرکت قزوین و همه موارد لازم مثل چگونگی ثبت ، مراحل ، مدارک لازم ثبت شرکت در قزوین و هزینه ها را بر شمرده ایم ، پس با ما باشید.

ارزانترین ثبت شرکت در اصفهان

هر چه در مورد ثبت شرکت ارزان در اصفهان لازم است بدانید را در این مقاله آورده ایم . ارزانترین ثبت شرکت را با ارزان ثبت تجربه کنید.

ثبت شرکت سریع در مشهد

ارزان ثبت در اسرع وقت شرکت شما را در مشهد به ثبت می رساند. این مقاله را بخوانید تا با خدمات ارزان ثبت مشهد و مراحل ، مدارک و هزینه ثبت شرکت آشنا شوید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟