صفحه نخست » اخبار و مقالات » فرایند ثبت شرکت در رشت

فرایند ثبت شرکت در رشت

ثبت سریع شرکت

در مقاله ای که به تشریح ذیل است تیم تحریریه موسسه ثبت نوول تلاش و کوشش نموده اند تا به مطالبی در خصوص ثبت شرکت در رشت بپردازند.

متقاضیان محترم در صورتی که تمایل به ثبت شرکت در رشت دارید ولی در این خصوص اطلاعات لازم و کافی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و چنانچه در هر یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با موسسه حقوقی ثبت نوول تماس حاصل نمایید.

شرایط ثبت شرکت در رشت

قانون تجارت شرایط هر یک از شرکت های تجاری را به طور مجزا بیان نموده است. اما برخی از شرایط ثبت شرکت برای همه شرکت ها یکی است. اما شرایط اختصاصی بر اساس نوع شرکت تعیین می شود. مثلاً مدیران همه شرکت ها باید اهلیت استیفاء داشته باشند. یعنی محجور نباشند. همچنین افرادی که سوء سابقه محکومیت در خصوص محرومیت از حقوق اجتماعی را دارند باید.

ماهیت کلی شرکت چیست ؟

شرکت به معنی شریک شدن می باشد به معنای اینکه اشخاص جهت دستیابی به هدف خاص کاری و مالی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جمع می شوند و یک نهاد را به ثبت می رسانند در صورت شریک شدن افراد در کنار یکدیگر بدون ثبت، شرکت مدنی تشکیل می شود که فاقد شخصیت حقوقی است و از مزایای آن برخوردار نیست، اما پس از ثبت شرکت تجاری و شخصیت حقوقی به وجود می آید که انواع مختلفی برای انجام موضوعات مختلف دارد.

کلیه اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند جهت ثبت شرکت رشت اقدام کنند. شرکت ها پس از ثبت مورد حمایت قانون قرار می گیرند.

برای ثبت شرکت در رشت، بهترین روش این است که امور را به یکی از موسسه های ثبتی بسپارید. خاطر نشان می شویم که موسسه حقوقی ثبت نوول آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت در رشت می باشد. لذا می توانید کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

انواع شرکت

همان طور که گفتیم شرکت ها بر حسب موضوعات فعالیت در انواع مختلفی به ثبت می رسند . زیرا هر نوع قالب ثبتی برای یک یا چند کار بخصوص مفید و مناسب است.

مثلاٌ شرکت تضامنی چون همه اعضا ضامن پرداخت بدهی شرکت هستند برای راه اندازی صرافی و موسسات مالی ، اعتباری یا بانک ها مناسب است و به همین ترتیب حسب نوع فعالیت یک نوع شرکت متناسب با آن در قانون معرفی شده است.

بیشتر بدانید ...
اهمیت ثبت شرکت

از میان شرکت های پر تقاضا برای ثبت، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص و بعد از آن شرکت تعاونی بسیار پر کاربرد می باشند و اشخاص بسیار زیادی تمایل به ثبت این شرکت ها دارند، در ذیل درباره هر یک از شرکت های مذکور توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. همراه موسسه ثبت نوول باشید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت

شرکت با مسئولیت محدود،حداقل با دو شریک قابلیت به ثبت رسیدن را دارد. برای اشخاصی که می خواهند فعالیت های بازرگانی انجام بدهند شرکت با مسئولیت محدود بهترین گزینه می باشد.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه یک میلیون ریال است.برای اعضای هیات مدیره این شرکت،مدت عضویت نامحدود می باشد، مگر اینکه در اساسنامه موارد دیگری ذکر شده باشد. در این شرکت مسئولیت شرکا مطابق آنچه است که به شرکت آورده اند نه کمتر نه بیشتر.

ثبت شرکت سهامی خاص در رشت

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکت های تجاری می باشد که جهت ثبت آن باید حداقل سه عضو وجود داشته باشد و حداقل سرمایه برای ثبت آن یک میلیون ریال است.

در شرکت سهامی خاص ،رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس باید به صورت اجباری مشخص گردد و هم چنین وجود دو نفر تحت عنوان بازرس اصلی و علی البدل الزامی است.

در شرکت سهامی خاص، هیات مدیره برای دو سال و بازرسان برای یک سال مالیاتی منصوب می شوند و بعد از آن تمدید حضور اعضاء و تعویض آن ها طی صورتجلسه های سالیانه می باشد.

ثبت موسسه غیر تجاری در رشت

موسسات تجاری دو نوع هستند. اگر هدف از ثبت موسسه غیر تجاری امور خیریه و منافع عام باشد. یعنی سود و درآمد موسسه صرف امور عام المنفعه شود. موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی باید به ثبت برسد. اما اگر سود و درآمد موسسه غیر تجاری برای منافع شرکاء آن باشد. موسسه غیر تجاری انتفاعی خواهد بود. پس لازم است نوع موسسه تجاری را در زمان ثبت تعیین کنید.

موسسات غیر تجاری حداقل لازم است دو عضو شریک و یک میلیون ریال سرمایه اولیه برای ثبت تعیین کرده باشند. در خصوص موسسات غیر تجاری که برای ثبت لازم است از ارگان خاصی مجوز دریافت کنند. لازم است برای ثبت موسسه غیر تجاری نیز شرایط و تیپ اساسنامه ارگان مربوطه را ملاک قرار دهند.

ثبت شرکت تعاونی در رشت

شرکت های تعاونی با 7 نفر عضو و سرمایه حداقل پنج میلیون ریال با مجوز وزارت تعاون و رفاه اجتماعی به ثبت می رسند و برای برطرف نمودن نیاز یک قشربا هزینه کم و به جهت همیاری و تعاون با مردم و آن قشر بخصوص تشکیل می شوند مثل شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان.

بیشتر بدانید ...
صفر تا صد ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در زاهدان

شرکت تعاونی سرمایه اش به شکل سهام است که 20 درصد از سرمایه تعهدی توسط سهامداران و مابقی توسط ارگان های دولتی از طریق وام و تسهیلات تادیه می گردد.

موسسه ثبت نوول آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت در رشت می باشد، کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

شرایط ثبت شرکت در رشت

ثبت شرکت در رشت

مدارک ثبت شرکت رشت

 • مدارک ثبتی شرکت مثل تقاضانامه ، اساسنامه و غیره
 • مدارک سجلی یا هویتی همه اعضا
 • جواز کسب یا تاسیس یا موافقت نامه اصولی در مورد نیاز
 • وکالت نامه در صورت استفاده از وکیل جهت ثبت شرکت رشت

مزایای ثبت شرکت در رشت

1. برای ثبت شرکت در رشت باید سلسله مراتبی سپری شود و رعایت این سلسله مراتب الزامی می باشد.در این خصوص ماده 195 قانون تجارت مقرر نموده است که ثبت همه شرکت های ذکر شده در این قانون الزامی می باشد و تابع همه مقررات قانون ثبت شرکت ها می باشد.به موجب همین امر،زمانی هر شرکت تجاری معتبر می باشد و از نظر قانون رسمی و قانونی می شود که ثبت شده باشد.علاوه بر اینکه ثبت شرکت برای معرفی و شناسایی اشخاص می باشد از نظر قانون و حاکمیت اجتماع هم وجود قانونی دارد.

2. زمانی که شرکتی به ثبت می رسد همه قراردادهایی که میان شرکا بسته می شود رسمی و قانونی می شود و پس از آن هیچ یک از اشخاص نمی توانند همانند اسنادی که غیر رسمی می باشد از وجود اساسنامه، شرکتنامه و تصمیم های دیگری که ثبت می شود اظهار بی اطلاعی کنند.

3. وقتی شرکتی به ثبت می رسد می تواند منبع آثار،اعمال و روابط اقتصادی و مالی باشد.

4. وقتی شرکتی به ثبت می رسد، چنانچه ورشکسته شود و یا منحل شود با مقررات و قوانین خاصی به وضع مالی شرکت رسیدگی می شود.

مراحل ثبت شرکت در رشت

مراحل ثبت شرکت در رشت

مرحله اول: پیدا کردن شریک خوب

مرحله‌ دوم: ثبت نام در سامانه‌ی ثبت شرکت

سوم: انتخاب نام مناسب برای شرکت

چهارم: مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت

مرحله پنجم: وارد کردن آدرس شرکت

ششم: مشخص کردن سرمایه‌ی اولیه

هفتم: وارد کردن نام شرکا

مرحله‌ هشتم: مشخص کردن سمت اشخاص

نهم: وارد کردن سهام اشخاص

دهم: مشخص کردن ارتباط بین اشخاص

یازدهم: ثبت شعب شرکت

مرحله‌ دوازدهم: انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی

سیزدهم: وارد کردن متن صورت‌جلسه

چهاردهم: تکمیل اظهارنامه یا تقاضانامه

مرحله‌ پانزدهم: تکمیل اساسنامه

شانزدهم: تکمیل شرکت‌نامه

پایانی: پست کردن مدارک در صورتی که مرحل فوق تایید و اسم شرکت اعلام شد.

در نهایت بعد از پر کردن فرم‌های بالا باید کلیه‌ی مدارک لازم را آماده کنید، به امضای همه‌ی شرکا برسانید و برای اداره‌ی ثبت شرکت‌ها از طریق پاکت‌های مخصوص ارسال کنید.

جهت ثبت شرکت در رشت و سایر شهرهای استان گیلان موسسه ثبتی ثبت نوول مفتخر به ارائه خدمات ارزان و سریع به شما عزیزان است. روی ما تا پایان حساب کنید.

بیشتر بدانید ...
ثبت طرح صنعتی در تهران به صورت تخصصی و فوری

مدت زمان ثبت شرکت در رشت

زمان ثبت شرکت تجاری حدوداً 14 روز کاری است. البته این زمان برای تمامی شرکت ها صدق نمی کند. برخی از شرکت ها نیاز به دریافت مجوز دارند و باید مجوز خود را از ارگان ذیربط دریافت کنند. مدت زمان دریافت مجوز را نیز باید به زمان ثبت شرکت اضافه کنید.

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در رشت

هزینه ثبت شرکت شامل هزینه ثبت و ابطال تمبر سرمایه، حق چاپ آگهی، هزینه وکیل و هزینه های پست است که حسب هر مورد و نوع تقاضای ثبت متفاوت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و تعرفه ثبت شرکت در رشت با موسسه حقوقی ثبت نوول تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت بازرگانی در رشت

مهمترین رکن شکل گیری شرکت بعد از اعضاء شرکاء موضوعی است که اعضاء باید در زمینه آن فعالیت داشته باشند. قانون تجارت موضوعات شرکت های سهامی را در دسته بندی بازرگانی قرار داده است. البته این شرکت ها در سایر موضوعات نیز می توانند فعالیت داشته باشند اما ماهیت اصلی آنها در دسته بندی شرکت بازرگانی قرار دارد. به فعالست هایی نظیر؛ خرید، فروش، واردات، صادرات کالاهای مجاز فعالیت بازرگانی گفته می شود.

ثبت شرکت پیمانکاری در رشت

یکی از اصلی ترین دغدغه های اشخاصی که می خواهند اقدام به ثبت شرکت پیمانکاری کنند این است که آیا می توانند با ثبت شرکت پیمانکاری گرید دریافت کنند. بی شک که یکی از اصلی ترین شرایط دریافت گرید در زمینه پیمانکاری است. اما مهمترین مورد این است که چه نوع شرکتی برای موضوع فعالیت پیمانکاری مناسب است.

بدون شک شما هر یک از شرکت های تجاری را که بخواهید می توانید در قالب شرکت پیمانکاری تأسیس کنید. اما بهترین نوع شرکت که هم از لحاظ اعتباری در بین شرکت های برگذار کننده مناقصه بیشتر مورد تایید است شرکت سهامی خاص است.

ثبت شرکت خدماتی در رشت

برخی متقاضیان ثبت شرکت نیز تمایل به ثبت شرکت خدماتی دارند. موضوعات خدماتی دو دسته هستند. 1) موضوعات خدماتی که می توانید با آنها اقدام به ثبت شرکت کنید. 2) موضوعات خدماتی که اشخاص مجاز به ثبت شرکت در آن نیستند. یعنی برخی از موضوعات به دلیل اینکه به هیچ عنوان جنبه تجاری ندارند را نمی توان به عنوان موضوع شرکت تجاری ثبت کرد. چنین موضوعاتی را می توانید به عنوان موضوع موسسه غیر تجاری ثبت کرد.

ثبت شرکت در استان گیلان

 • ثبت شرکت در رشت
 • ثبت شرکت در لاهیجان
 • ثبت شرکت در بندرانزلی
 • ثبت شرکت در آستارا
 • ثبت شرکت در رودبار
 • ثبت شرکت در لنگرود
 • ثبت شرکت در فومن
 • ثبت شرکت در آستانه اشرفیه
 • ثبت شرکت در ماسوله
 • ثبت شرکت در صومعه سرا
 • ثبت شرکت در رودسر
 • ثبت شرکت در سیاهکل
 • ثبت شرکت در منجیل
 • ثبت شرکت در ماسال
 • ثبت شرکت در املش
 • ثبت شرکت در رضوان شهر
4/5 - (2 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام و روز بخیر. من یک شرکت را در چند سال پیش ثبت کرده ام آیا می توانم وام و تسهیلات از بانک بگیرم؟

درود بر شما دوست عزیز، بله زمانی شما می توانید وام و تسهیلات بانکی روی شرکت اخذ کنید که در موضوع شرکت حتما قید گردیده باشد. اگر در موضوع شرکتتان نبود با یک صورتجلسه الحاق به موضوع این مورد را به موضوع شرکت اضافه نمایید.