صفحه نخست » اخبار و مقالات » فرایند ثبت شرکت در رشت

فرایند ثبت شرکت در رشت

ثبت سریع شرکت

در مقاله ای که به تشریح ذیل است تیم تحریریه موسسه ثبت نوول تلاش و کوشش نموده اند تا به مطالبی در خصوص ثبت شرکت در رشت بپردازند.

متقاضیان محترم در صورتی که تمایل به ثبت شرکت در رشت دارید ولی در این خصوص اطلاعات لازم و کافی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و چنانچه در هر یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با موسسه حقوقی ثبت نوول تماس حاصل نمایید.

ماهیت کلی شرکت چیست؟

شرکت به معنی شریک شدن می باشد به معنای اینکه اشخاص جهت دستیابی به هدف خاص کاری و مالی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جمع می شوند و یک نهاد را به ثبت می رسانند در صورت شریک شدن افراد در کنار یکدیگر بدون ثبت، شرکت مدنی تشکیل می شود که فاقد شخصیت حقوقی است و از مزایای آن برخوردار نیست، اما پس از ثبت شرکت تجاری و شخصیت حقوقی به وجود می آید که انواع مختلفی برای انجام موضوعات مختلف دارد.

کلیه اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند جهت ثبت شرکت رشت اقدام کنند. شرکت ها پس از ثبت مورد حمایت قانون قرار می گیرند.

برای ثبت شرکت در رشت، بهترین روش این است که امور را به یکی از موسسه های ثبتی بسپارید. خاطر نشان می شویم که موسسه حقوقی ثبت نوول آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت در رشت می باشد. لذا می توانید کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

انواع شرکت

همان طور که گفتیم شرکت ها بر حسب موضوعات فعالیت در انواع مختلفی به ثبت می رسند . زیرا هر نوع قالب ثبتی برای یک یا چند کار بخصوص مفید و مناسب است.

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت در کرمان

مثلاٌ شرکت تضامنی چون همه اعضا ضامن پرداخت بدهی شرکت هستند برای راه اندازی صرافی و موسسات مالی ، اعتباری یا بانک ها مناسب است و به همین ترتیب حسب نوع فعالیت یک نوع شرکت متناسب با آن در قانون معرفی شده است.

از میان شرکت های پرتقاضا برای ثبت، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص و بعد از آن شرکت تعاونی بسیار پر کاربرد می باشند و اشخاص بسیار زیادی تمایل به ثبت این شرکت ها دارند، در ذیل درباره هر یک از شرکت های مذکور توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. همراه موسسه ثبت نوول باشید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت

شرکت با مسئولیت محدود،حداقل با دو شریک قابلیت به ثبت رسیدن را دارد. برای اشخاصی که می خواهند فعالیت های بازرگانی انجام بدهند شرکت با مسئولیت محدود بهترین گزینه می باشد.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه یک میلیون ریال است.برای اعضای هیات مدیره این شرکت،مدت عضویت نامحدود می باشد، مگر اینکه در اساسنامه موارد دیگری ذکر شده باشد. در این شرکت مسئولیت شرکا مطابق آنچه است که به شرکت آورده اند نه کمتر نه بیشتر.

ثبت شرکت سهامی خاص در رشت

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکت های تجاری می باشد که جهت ثبت آن باید حداقل سه عضو وجود داشته باشد و حداقل سرمایه برای ثبت آن یک میلیون ریال است.

در شرکت سهامی خاص ،رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس باید به صورت اجباری مشخص گردد و هم چنین وجود دو نفر تحت عنوان بازرس اصلی و علی البدل الزامی است.

در شرکت سهامی خاص، هیات مدیره برای دو سال و بازرسان برای یک سال مالیاتی منصوب می شوند و بعد از آن تمدید حضور اعضاء و تعویض آن ها طی صورتجلسه های سالیانه می باشد.

ثبت شرکت تعاونی در رشت

شرکت های تعاونی با 7 نفر عضو و سرمایه حداقل پنج میلیون ریال با مجوز وزارت تعاون و رفاه اجتماعی به ثبت می رسند و برای برطرف نمودن نیاز یک قشربا هزینه کم و به جهت همیاری و تعاون با مردم و آن قشر بخصوص تشکیل می شوند مثل شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان.

بیشتر بدانید ...
مدارک لازم برای ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت تعاونی سرمایه اش به شکل سهام است که 20 درصد از سرمایه تعهدی توسط سهامداران و مابقی توسط ارگان های دولتی از طریق وام و تسهیلات تادیه می گردد.

موسسه ثبت نوول آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت در رشت می باشد، کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

ثبت سریع شرکت

ثبت شرکت در رشت

مدارک ثبت شرکت رشت

 • مدارک ثبتی شرکت مثل تقاضانامه ، اساسنامه و غیره
 • مدارک سجلی یا هویتی همه اعضا
 • جواز کسب یا تاسیس یا موافقت نامه اصولی در مورد نیاز
 • وکالت نامه در صورت استفاده از وکیل جهت ثبت شرکت رشت

مزایای ثبت شرکت در رشت

1. برای ثبت شرکت در رشت باید سلسله مراتبی سپری شود و رعایت این سلسله مراتب الزامی می باشد.در این خصوص ماده 195 قانون تجارت مقرر نموده است که ثبت همه شرکت های ذکر شده در این قانون الزامی می باشد و تابع همه مقررات قانون ثبت شرکت ها می باشد.به موجب همین امر،زمانی هر شرکت تجاری معتبر می باشد و از نظر قانون رسمی و قانونی می شود که ثبت شده باشد.علاوه بر اینکه ثبت شرکت برای معرفی و شناسایی اشخاص می باشد از نظر قانون و حاکمیت اجتماع هم وجود قانونی دارد.

2. زمانی که شرکتی به ثبت می رسد همه قراردادهایی که میان شرکا بسته می شود رسمی و قانونی می شود و پس از آن هیچ یک از اشخاص نمی توانند همانند اسنادی که غیر رسمی می باشد از وجود اساسنامه،شرکتنامه و تصمیم های دیگری که ثبت می شود اظهار بی اطلاعی کنند.

3. وقتی شرکتی به ثبت می رسد می تواند منبع آثار،اعمال و روابط اقتصادی و مالی باشد.

4. وقتی شرکتی به ثبت می رسد، چنانچه ورشکسته شود و یا منحل شود با مقررات و قوانین خاصی به وضع مالی شرکت رسیدگی می شود.

بیشتر بدانید ...
مراحل اخذ استاندارد و نشان حلال

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در رشت

هزینه ثبت شرکت شامل هزینه ثبت و ابطال تمبر سرمایه، حق الچاپ آگهی، هزینه وکیل و هزینه های پست است که حسب هر مورد و نوع تقاضای ثبت متفاوت است.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و تعرفه ثبت شرکت در رشت با موسسه حقوقی ثبت نوول تماس حاصل نمایید.

مراحل ثبت شرکت در رشت

مرحله اول: پیدا کردن شریک خوب

مرحله‌ دوم: ثبت نام در سامانه‌ی ثبت شرکت

مرحله‌ سوم: انتخاب نام مناسب برای شرکت

مرحله‌ چهارم: مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت

مرحله پنجم: وارد کردن آدرس شرکت

مرحله‌ ششم: مشخص کردن سرمایه‌ی اولیه

مرحله‌ی هفتم: وارد کردن نام شرکا

مرحله‌ هشتم: مشخص کردن سمت اشخاص

مرحله‌ نهم: وارد کردن سهام اشخاص

مرحله دهم: مشخص کردن ارتباط بین اشخاص

مرحله‌ یازدهم: ثبت شعب شرکت

مرحله‌ دوازدهم: انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی

مرحله‌ سیزدهم: وارد کردن متن صورت‌جلسه

مرحله چهاردهم: تکمیل اظهارنامه یا تقاضانامه

مرحله‌ پانزدهم: تکمیل اساسنامه

مرحله‌ شانزدهم: تکمیل شرکت‌نامه

مرحله‌ پایانی: پست کردن مدارک در صورتی که مرحل فوق تایید و اسم شرکت اعلام شد.

در نهایت بعد از پر کردن فرم‌های بالا باید کلیه‌ی مدارک لازم را آماده کنید، به امضای همه‌ی شرکا برسانید و برای اداره‌ی ثبت شرکت‌ها از طریق پاکت‌های مخصوص ارسال کنید.

جهت ثبت شرکت در رشت و سایر شهرهای استان گیلان موسسه ثبتی ثبت نوول مفتخر به ارائه خدمات ارزان و سریع به شما عزیزان است. روی ما تا پایان حساب کنید.

ثبت شرکت در استان گیلان

 • ثبت شرکت در رشت
 • ثبت شرکت در لاهیجان
 • ثبت شرکت در بندرانزلی
 • ثبت شرکت در آستارا
 • ثبت شرکت در رودبار
 • ثبت شرکت در لنگرود
 • ثبت شرکت در فومن
 • ثبت شرکت در آستانه اشرفیه
 • ثبت شرکت در ماسوله
 • ثبت شرکت در صومعه سرا
 • ثبت شرکت در رودسر
 • ثبت شرکت در سیاهکل
 • ثبت شرکت در منجیل
 • ثبت شرکت در ماسال
 • ثبت شرکت در املش
 • ثبت شرکت در رضوان شهر
به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :