صفحه نخست » اخبار و مقالات » وجوه ثبت شرکت در کرمانشاه

وجوه ثبت شرکت در کرمانشاه

ثبت شرکت ها

ما در ثبت نوول به شما بزرگواران توضیح خواهیم داد که شرکت چیست و چرا افراد اقدام به ثبت شرکت می نمایند. ثبت شرکت در کرمانشاه از قواعد خاصی تبعیت می کند که ما در این مقاله به تمام قواعد مربوط به آن خواهیم پرداخت. شاید خواندن این مقاله چند دقیقه از وقتتان را بگیرد اما مدتهای طولانی می توانید از اطلاعات مربوط در این مقاله استفاده نمایید. پس توجه شما را به خواندن ادامه این مقاله جلب می کنیم.

شرایط و قوانین ثبت شرکت در کرمانشاه

شرایط و قوانین ثبت شرکت در کرمانشاه

برای ثبت شرکت در کرمانشاه باید ابتدا نوع شرکت را مشخص کنید. (نوع شرکت بسته به فعالیت شرکت و همچنین تعداد اعضاء شرکا دارد حتماً در این خصوص از کارشناسان ثبت شرکت ثبت نوول مشاوره دریافت کنید.) در مرحله بعد مشخص کنیم هر عضو چقدر سهم دارد که کاملاً طبق توافق اعضاء می باشد، تعیین سمت هر عضو، تعیین دارندگان حق امضاء در شرکت، آدرس و کد پستی شرکت و اسامی شرکت باید قبل از ثبت شرکت مشخص شود.

بر اساس قانون باید اشخاص بر اساس نوع شرکت تجاری که در قانون شرایط آن تعیین شده است برای ثبت شرکت اقدام کنند. قانون کلی در خصوص تاسیس شخصیت حقوقی منوط به داشتن شریک است. سرمایه اولیه شرکت بسته به نوع شخصیت حقوقی متفاوت است ولی نباید سرمایه اولیه از حداقل تعیین شده در قانون کمتر باشد.

تعریف شرکت از نظر ماده 20 قانون تجارت

شاید یکی از مهم ترین نکات در ثبت شرکت دانستند این امر باشد که اصلاً شرکت یعنی چه؟ چرا باید اقدام به ثبت شرکت نمایید ؟

در ماده 20 درست است که تعریفی از شرکت ارائه نشده اما این ماده شرکت ها را به 7 قسم تقسیم کرده که برخی از این اقسام شرکت برای متقاضیان ثبت شرایط ثبت بهتری دارند که ما هم به تعریف همان چند مورد در این مقاله اکتفا می کنیم.

شرکت های قابل ثبت در تعریف ماده 20 عبارت اند از؛ 1)شرکت های سهامی، 2)شرکت های تعاونی تولید و مصرف، 3) شرکت های با مسئولیت محدود، 4) شرکت های تضامنی، 5)شرکت های نسبی، 6)شرکت های مختلط سهامی، 7)شرکت های مختلط غیر سهامی.

بیشتر بدانید ...
مدارک ثبت شرکت در کرج

تعریفی از ثبت شرکت سهامی خاص و عام

این شرکت ها که تحت عنوان شرکت های سهامی عام و خاص در قانون از آنها نام برده شده در برخی موارد مشابه هستند ولی شرایط ثبت هر یک قانون مجزای خود را دارد، بنابراین شرکت های سهامی خاص شرکت هایی هستند که با سه عضو یا بیشتر سهامدار و هیئت مدیره و دو بازرس شکل می گیرند که هیئت مدیره دو سال یک بار و بازرسین هر سال باید تمدید یا تغییر کنند.

سرمایه این شرکت به طور کامل توسط موسسین آن تأمین می شود و باید قبل از ثبت 35% از 100% سرمایه را در حسابی به نام شرکت در شرف تأسیس بلوکه کنند. اما شرکت های سهامی عام عبارت اند از شرکت هایی که با 5 عضو موسس و هیئت مدیره و 2 عضو بازرس قابل ثبت می باشند و این شرکت بخش زیادی از سرمایه خود را از طریق پذیره نویسی سهام تأمین می کند و تنها 20% از سرمایه این شرکت توسط موسسین تعهد می گردد و موسسین باید 35% از مبلغی را که تعهد کردند در حساب شرکت بلوکه نمایند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

تاسیس این شرکت با دو یا چند عضو یا شرکا انجام می شود و سرمایه در این شرکت به طور کل تعهدی می باشد و نیاز نیست در زمان ثبت حتماً موجود باشد، اما شرکا نسبت به مبلغی که تعهد کردند مسئولیت دارند و مبلغ مربوط به هر عضو تحت عنوان سهم الشرکه تعریف می شود.

برای انتخاب نام شرکت این مقاله را حتماً بخوانید: شرایط صحت انتخاب نام شرکت

مدارک ثبت شرکت در کرمانشاه

 1. کپی مدارک شناسایی اعضاء
 2. دو نسخه از تقاضانامه
 3. دو نسخه از شرکت نامه
 4. دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 5. دو نسخه از اساسنامه
 6. دو نسخه از اظهارنامه
 7. دو نسخه از صورت جلسه هیئت مدیره
 8. اصل گواهی بانک در صورت بلوکه بخش یا کل سرمایه

موضوعاتی که در ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز دارند

تمام موضوعات در خصوص امور مالی جدید و پولی و بانکی، فعالیت های مربوط به امور بیمه، شرکت هایی تعاونی و بخش خصوصی سازی، امور قرآنی و حج و زیارت، هر گونه موضوع فعالیت هنری و فرهنگی و تبلیغاتی و خبری، موضوعات علمی آموزشی، فرهنگی گردشگری، شرکت های مسافربری و حمل کالا به شکل زمینی هوایی دریایی، مترجمان رسمی، موضوعات جامعه حسابداران و حسابرسان رسمی، موضوعات امنیتی، نظامی  و موضوعات مربوط به شهرداری ها، ساخت و تولید سلاح، تاسیس مهد کودک و یا تاسیس خانه سلامت و غیره همگی نیاز به اخذ مجوز دارند و ارگان صادر کننده هر مجوز نهاد مجزایی می باشد.

بیشتر بدانید ...
ثبت موسسه غیر تجاری

هزینه ثبت شرکت در کرمانشاه

برای اطلاع از هزینه ثبت شرکت کرمانشاه حتماً با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید، چرا که ثبت شرکت به لحاظ تعدد زیاد شرکت ها متغیر است و باید ابتدا مشاوره رایگان ثبت شرکت مجموعه ثبت نوول را دریافت کنید و ببینید ثبت چه نوع شرکتی برای کسب و کار شما بهتر است و سپس هزینه های مربوط به آن را به شما بزرگواران اعلام کنیم، در ثبت شرکت کرمانشاه هزینه ای تحت عنوان ابطال تمبر از متقاضی دریافت می شود که بر اساس سرمایه شرکت می باشد و نیز در هر شرکت میزان سرمایه هم متفاوت می باشد.

زمان ثبت شرکت در کرمانشاه

یکی از اصلی ترین موارد برای ثبت شرکت در کرمانشاه تعیین زمان ثبت شرکت است. از زمان تکمیل مدارک و ثبت نام و تعین نام شرکت زمان قابل مشخصی در دست نیست. زیرا این زمان کاملاً به متقاضیان ثبت شرکت بستگی دارد. اما بعد از انجام این مراحل از زمان پست مدارک به اداره ثبت شرکت های کرمانشاه 14 روز کاری زمان لازم است.

شرایط اعضاء در ثبت شرکت کرمانشاه

1. اعضاء سمت دار شرکت باید 18 سال تمام باشند.

2. اعضاء سمت دار شرکت باید کارت پایان خدمت داشته باشند.

3. افراد دارای سابقه کیفری نمی توانند وارد شرکت شوند.

4. اتباع خارجه باید برای ثبت شرکت کرمانشاه کد فراگیر و پاسپورت ترجمه شده داشته باشند.

5. اشخاصی که در استخدام دولت هستند نمی توانند در شرکت سمت داشته باشند اما می توانند سهامدار باشند.

6. بازنشستگان دولت می توانند در شرکت دارای سمت باشند.

مراحل ثبت شرکت در کرمانشاه

ثبت شرکت در کرمانشاه

مراحل ثبت شرکت در کرمانشاه

اقدامات و مراحل ثبت شرکت:

 • تکمیل اطلاعات ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت های کرمانشاه
 • دریافت ابلاغ تعیین اسم شرکت
 • تنظیم اوراق و اسناد ثبت شرکت و امضاء آن
 • ارسال اوراق و اسناد به اداره ثبت شرکت های کرمانشاه
 • دریافت آگهی تأسیس شرکت
 • پرداخت هزینه روزنامه رسمی مربوط به ثبت شرکت
 • پرداخت روزنامه کثیرالانتشار مربوط به تأسیس

مراحل بعد از ثبت:

 • دریافت پلمپ دفاتر سالانه
 • تشکیل پرونده دارایی و مالیات مربوط به شرکت
 • دریافت کد اقتصادی شرکت

نتیجه: درست است که ما به تنهایی نمی توانیم دنیا را تغییر دهیم اما می توانیم سنگی را در آب بیندازیم تا موج های زیادی تولید کند، باید در نظر داشته باشید تنها و تنها ایمان و اراده شما برای آغاز برداشتن آن سنگ است که سنگ بنای رشد شما است، که ای سنگ بنا در توسعه کسب و کارتان از طریق ثبت شرکت در کرمانشاه به وجود می آید.

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت در سمنان

باید توجه داشته باشید کسی که می خواهد شرکتی تأسیس کند باید در نظر داشته باشد که  به موارد متعددی در این زمینه باید توجه کند، تا شرکتی که به ثبت می رسد، در بازدهی زمان فعالیت برای وی به جای سود زیان نداشته باشد.

هر چند که در برخی موارد علت شکست شیوه و روش کار شرکت است، اما در برخی موارد ما در مجتمع ثبت نوول شاهد انحلال شرکت هایی بودیم که کوچک ترین کارایی را برای موسسین نداشته و نوع فعالیت نبوده که باعث ضرر شده بلکه اشتباه رفتن مسیر ثبت شرکت بوده است، لذا درنگ نکنید و جهت ثبت شرکت خود در کرمانشاه از تیم متخصص مجتمع ثبت نوول مشاوره و راهنمایی بگیرید.

ثبت شرکت بازرگانی در کرمانشاه

شرکت های بازرگانی نوعی از شرکت های تجاری هستند که در موضوع بازرگانی ثبت شده اند. یعنی متقاضی ابتدا باید یکی از انواع شرکت تجاری را انتخاب کند و سپس در یکی از دسته بندی های مربوطه موضوع شرکت را انتخاب نماید. که موضوع بازرگانی که دسته بندی کلی از فعالیت در زمینه تجارت است را شامل می شود. بدین رو می توانید ثبت شرکت بازرگانی را داشته باشید.

ثبت شرکت پیمانکاری در کرمانشاه

موضوع مربوط به امور پیمانکاری شامل موارد متعددی می شود. یعنی خود پیمانکاری رشته ای از انواع فعالیت های مهندسی است. بنابراین باید دسته بندی مورد نظر را انتخاب نماید. مثلاً اگر می خواهید در زمینه ساخت و ساز فعالیت داشته باشید لازم است ثبت شرکت پیمانکاری ابنیه تأسیس کنید. پس باید موضوع پیمانکاری را به طور دقیق مشخص کنید.

ثبت شرکت خدماتی در کرمانشاه

شرکت خدماتی از موارد متعدد شرکت تجاری است. شما می توانید در زمینه های متعدد خدماتی اقدام به ثبت شرکت خدماتی کنید. البته برخی از موضوعات خدماتی در قالب شرکت قابل ثبت نیستند و باید تحت عنوان موسسه غیر تجاری به ثبت برسند.

ثبت شرکت در شهرهای استان کرمانشاه

 • ثبت شرکت در کرمانشاه
 • ثبت شرکت در جوان رود
 • ثبت شرکت در کنگاور
 • ثبت شرکت در پاوه
 • ثبت شرکت در قصرشیرین
 • ثبت شرکت در سرپل ذهاب
 • ثبت شرکت در روانسر
 • ثبت شرکت در صحنه
 • ثبت شرکت در هرسین
 • ثبت شرکت در گیلان غرب
 • ثبت شرکت در اسلام آباد غرب

مجموعه ثبتی حقوقی ثبت نوول آماده ارائه خدمات ثبت شرکت در کرمانشاه و امور ثبتی دیگر به شما عزیزان است..

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها