صفحه نخست » اخبار و مقالات » لزوم ثبت شرکت در خرم آباد

لزوم ثبت شرکت در خرم آباد

ثبت انواع شرکتها در خرم اباد

برای انجام امور تجاری به صورت قانونی و بهره مندی از تسهیلات باید ثبت شرکت در خرم آباد را انجام داده و از این راه به فعالیت تجاری کسب و کار پرداخت . در این متن به موارد مهمی در ارتباط با ثبت شرکت می پردازیم که راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

ثبت شرکت در خرم آباد

به مجموعه ای که به سبب قرارداد، دو یا چند نفر گردهم آمده، هر کدام مقداری سرمایه می گذارند و با آن امور تجاری را انجام می دهند و سود و زیان به دست آمده را تقسیم می نمایند ، شرکت مدنی و در صورت ثبت آن شرکت تجاری گفته می شود که شرکت تجاری و در حقیقت ثبت شرکت در خرم آباد مزایای زیادی دارد.

با ثبت شرکت شرکای شما متعهد شده قانوناً مسئول پیگیری امور شرکت و انجام وظایف کاری خود هستند و در صورت بروز اختلاف در سایه قانون مشکلات حل می شود.

در شرکت ثبت شده می توان از تخصص و توانمندی افرادی به غیر از شرکا با استخدام استفاده کرد و از مزایای بیمه استفاده نمود. مهم ترین مزیت ثبت شرکت اما جلب اعتماد اشخاص ثالث و عقد قرارداد با شرکت های معتبر و دولتی و کسب مشتریان بیشتر و بهتر است و مزایای بسیار دیگر مثل امکان شرکت در مناقصه و مزایده، امکان اخذ وام شرکتی، شرکت در نمایشگاه، اخذ نمایندگی و ثبت شعبه ، امکان اخذ گرید و غیره. لذا جهت ثبت شرکت در خرم آیاد بیش از این درنگ نکنید.

انواع شرکت ها در خرم آباد

طبق ماده ی 20 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران ، شرکت های ثجاری بر 7 قسم است :

 1. شرکت سهامی(شرکت سهامی خاص،شرکت سهامی عام)
 2. شرکت بامسئولیت محدود
 3. شرکت تضامنی
 4. شرکت مختلط غیرسهامی
 5. شرکت مختلط سهامی
 6. شرکت نسبی
 7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

در اینجا در مورد ثبت شرکت سهامی خاص در خرم آباد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم آباد توضیح می دهیم که بیشترین تقاضا را دارند.

ثبت شرکت سهامی خاص در خرم آباد

شرکت سهامی خاص شرکتی است که همه سرمایه آن که به قطعات سهام تبدیل می شود، به وسیله موسسین فراهم می شود و.در شرکت سهامی خاص اعلامیه پذیره نویسی صادر نمی شود و 35درصد از سرمایه باید در طی مراحل ثبت شرکت در حسابی به نام شرکت در حال ثبت سپرده گردد.

این شرکت با سه سهامدار و دو بازرس به ثبت می رسد و برای امور پیمانکاری، فنی مهندسی، عمرانی و ساختمانی ، دانش بنیان شدن، تولیدی و موضوعات دیگر مناسب است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت های سهامی خاص

 • ارائه اظهار نامه شرکت سهامی خاص در دو نسخه
 • ارائه اساسنامه شرکت سهامی خاص در دو نسخه
 • ارائه صورتجلسات مؤسسین و مجمع عمومی در دو نسخه
 • ارائه رونوشت مدارک شناسایی وکارت ملی شامل: بازرسین،هیأت مدیره وسهامداران
 • ارائه گواهی مبنی بر عدم سابقه کیفری یا ممنوعیت فعالیت اعضای شرکت
 • تنظیم اقرار نامه صورتجلسه شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت با مسئولیت محدود درخرم آباد

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که میزان مسئولیت سهامداران آن محدود است و هنگامی که شرکت بدهی و قرض داشته باشد سهامداران با توجه به آنچه به شرکت آورده اند در برابر قروض و دیون شرکت مسئولیت دارند.این شرکت سرمایه اش نقدی است و اسمی و واریزی سرمایه به هنگام ثبت ندارد و شرکتی ساده در ثبت و مدیریت است و برای امور بازرگانی، تولیدی کوچک و غیره مناسب است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم آباد

 • ارائه رونوشتی از مدارک شناسایی اعضاء، هیأت مدیره وشرکا
 • ارائه سمت اعضاء و مسئولیت هر یک از آنها که باید کاملاً مشخص گردد.
 • ارائه شرکت نامه با امضای هر کدام ازسهامداران در دو رونوشت
 • ارائه تقاضا نامه شرکت با مسئولیت محدود، با امضای هر کدام ازسهامداران در دو رونوشت
 • ارائه اظهار نامه شرکت با مسئولیت محدود، با امضای هرکدام از سهامداران در دو رونوشت
 • تنظیم نمودن صورتجلسه مجمع عمومی و مؤسسین، با امضای هر یک از سهامداران و بازرسین در دو رونوشت
 • تنظیم نمودن صورتجلسه هیأت مدیره و مؤسسین در دو رونوشت
 • ارائه گواهی عدم اشتغال اعضای شرکت در فعالیت ها و ارگان های دولتی
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان شرکت
 • ارائه وکالتنامه وکیلی که امور ثبت شرکت بر عهده او بوده است
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه و ممنوعیت کاری و یا کیفری اعضای شرکت
ثبت انواع شرکتها در خرم اباد

ثبت شرکت در خرم آباد

مراحل ثبت شرکت در خرم آباد

برای ثبت شرکت در خرم آباد باید به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنید و فرم مربوطه را کامل کنید و نام شرکت را انتخاب نمایید. در صورتی که در اطلاعات وارد شده اشکال و ایرادی وجود نداشته باشد تاییدیه نام شرکت در سامانه ابلاغ می گردد.

پس از آن مدارک به صورت سفارشی از طریق اداره پست جهت انجام ثبت شرکت در خرم آباد ارسال می گردد .سپس بارکد پستی در سامانه درج می گردد .پس از آن که مراحل بالا سپری شد، کارشناسان اداره به بررسی و ارزیابی مدارک ارسال شده می پردازند و در صورتی که مدارک ارسال شده مورد تایید قرار گرفت به منظور صدور آگهی مبادرت می نمایند .

در این صورت شخص درخواست کننده یا وکیل ثبت شرکت باید به منظور دریافت مدارک ثبتی و به امضاء رسانیدن ذیل دفاتر به اداره رجوع نماید.پس از آن که همه مراحل تایید شد و شماره ثبت دریافت شد،ب اید آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی به ثبت برسد.

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت در خرم آباد

پس از به پایان رسیدن پروسه ثبت شرکت باید نسبت به اخذ دفاتر پلمپ تجاری ، انجام امور مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.به موجب همین امر پس از این که شرکت را ثبت کردید باید طی یک هفته دفاتر پلمپ را دریافت نمایید.

جهت پلمپ دفترها باید توجه داشته باشید که دفترهای مرتبط با امور شرکت شامل روزنامه، دفتر کل ، دفتر دارایی و دفتر کپیه می باشد که تنها 2 دفتر روزنامه و دفتر کل باید پلمپ شوند و همین طور که گفته شد، در این باره اجبار وجود دارد.

پس از آن باید نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام کنید.

مدت زمان ثبت شرکت در خرم آباد

مدت زمان ثبت شرکت در خرم آباد به یک سری عوامل بستگی دارد.به موجب همین امر زمان دقیقی را برای ثبت شرکت در خرم آباد نمی توان ابلاغ کرد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدت زمان ثبت شرکت در خرم آباد می توانید با موسسه ثبتی حقوقی ثبت نوول تماس بگیرید.

هزینه ثبت شرکت در خرم آباد

هزینه ثبت شرکت در شهر خرم آباد شامل سه قسمت می باشد

 1.  هزینه ی واریزی دولتی که باید به اداره ثبت شرکت ها واریز گردد
 2.  هزینه حق الوکاله موسسه ای که کار ثبت شرکت را انجام می دهد.
 3.  هزینه های متفرقه مانند هزینه پست، گیره، پاکت و غیره منظور از حق الوکاله هزینه ای است که موسسه با دریافت آن از متقاضی ثبت کلیه روند ثبتی آنها را به سرانجام می رساند.

هزینه های دولتی هم شامل حق الدرج آگهی ، حق الثبت و حق ابطال تمبر سرمایه می باشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت تخصصی خرم آباد این مقاله را مطالعه نمایید: هزینه و تعرفه ثبت شرکت

در پایان باید گفت که اگر هنوز سوالی دارید حتماً با کارشناسان خبره مجموعه ثبت شرکت ثبت نوول تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تیم ثبت نوول در مورد ثبت شرکت خرم آباد بهره ببرید و با اطمینان خاطر بیشتر و قدم های محکم تر در این راه گام بردارید .

خشت اول که درست باشد باقی مسیر موفقیت هموار است این یعنی ثبت شرکت درست و حرفه ای با متخصصان مجتمع ثبت نوول به علاوه مدیریت درست شرکت و کسب و کارتان در آینده که در کنار هم دو فاکتور اصلی موفقیت شغلی شما خواهند بود. پس بی درنگ با ثبت نوول جهت ثبت شرکت خرم آباد تماس بگیرید.

ثبت شرکت در استان لرستان

 • ثبت شرکت در خرم آباد
 • ثبت شرکت در پل دختر
 • ثبت شرکت در کوهدشت
 • ثبت شرکت در درود
 • ثبت شرکت در الیگودرز
 • ثبت شرکت در ازنا
 • ثبت شرکت در بروجرد
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *