صفحه نخست » اخبار و مقالات » روش ثبت شرکت در گرگان

روش ثبت شرکت در گرگان

ثبت شرکت در گرگان فوری و تخصصی

اگر می خواهید ثبت شرکت در گرگان انجام دهید و نمی دانید چگونه، این مقاله مخصوص شما است. با ما باشید. متقاضیانی که در صدد ثبت شرکت در گرگان می باشند ولی اطلاعات لازم در این زمینه را ندارند می توانند تا انتهای مقاله همراه ما باشند.

درباره گرگان

گرگان مرکز استان گلستان است که یکی از شهرهای پرجمعیت و گردشگر پذیر شمال ایران است. همان گونه که از اسم گلستان مشخص است این استان استان سر سبزی است که دارای منابع جنگلی و طبیعی فراوان می باشد.

از دلایلی که این استان اشخاص زیادی را به سمت و سوی خود می کشد تا کسب و کار خود را در این استان آغاز کنند وجود منابع طبیعی و آب و هوای خوب است که سبب ثبت شرکت در زمینه گردشگری و کشاورزی در این شهر و استان می گردد.

شرایط ثبت شرکت در گرگان

انتخاب شریک مناسب مهم ترین مقدمه ثبت شرکت است. شریک باید دارای 18 سال سن بوده و فاقد سو سابقه باشد و در استخدام دولت نباشد. به علاوه معتمد بوده و توان و تخصص یا سرمایه کمک به شما در شرکت را داشته باشد.

از سایر شرایط پیش از ثبت شرکت انتخاب 5 اسم ویژه برای شرکت است تا اداره ثبت شرکت یکی را تایید کند که شرایط انتخاب اسم در بند بعدی توضیح داده شده است، زیرا شما نمی توانید هر اسمی را برای شرکت خود به ثبت برسانید.

از دیگر شرایط ثبت شرکت انتخاب نوع فعالیت و نوع شرکت متناسب با آن، تعیین سرمایه، تعیین مقام اعضا و شرکا در شرکت و سهم آن ها و حق امضا داران و هم چنین در نظر گرفتن مکان مشخصی برای آدرس ثبت شرکت، می باشد.

شرایط انتخاب نام شرکت در گرگان

 1. اسم شرکت باید ریشه فارسی داشته باشد.
 2. غیر فارسی نباشد.
 3. منافاتی با شئونات انقلاب اسلامی ایران نداشته باشد.
 4. تکراری نباشد.به سایت www.ilenc.ir مراجعه کنید و اسم پیشنهادی را جستجو کنید توجه داشته باشید که حتماً دو کلمه از نام پیشنهادی باید با اسامی دارای سابقه متفاوت باشد.
 5. نام شرکت باید اسم خاص داشته باشد.
 6. از اعدادبه صورت ریاضی آن استفاده نشود و باید به صورت حروف نوشته شود.
 7. باید از عنوان های ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده ای صورت نگیرد.
 8. باید از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نگردد.
 9. باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم کوتاه شده و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود. ( مانند پی وی سی)
بیشتر بدانید ...
استعلام نام شرکت

شرایط ثبت شرکت در گرگان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرگان

مطابق ماده 94 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر جهت انجام کارهای تجاری تشکیل شده است در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به سهام و قطعات سهام تقسیم نمی شود و تنها تا اندازه ای که به شرکت آورده اند مقابل بدهی ها و قروض شرکت مسئولیت دارند.

در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به سهام و قطعات سهام تقسیم نمی گردد و مسئولیت شرکا در برابر قروض و دیون شرکت تا اندازه ای است که به شرکت آورده اند. در شرکت با مسئولیت محدود سهم الشرکه قابلیت نقل و انتقال دارد.

ثبت شرکت سهامی خاص در گرگان

شرکت سهامی خاص شرکتی می باشد که همه سرمایه آن به وسیله موسسین فراهم می شود. در شرکت سهامی خاص، مجمع عمومی وجود ندارد و در این شرکت اعلامیه پذیره نویسی صادر نمی شود و در بدو باید 35 در صد از سرمایه شرکت در حساب مخصوصی سپرده گردد.

سرمایه شرکت سهامی خاص به هنگام تاسیس نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد. حداقل تعداد مدیران این شرکت 3 نفر است. نباید تعداد سهامداران از سه نفر کمتر باشد.اوراق قرضه در شرکت سهامی خاص قابل انتشار نیست.

سهام شرکت سهامی خاص،قابل معامله در بازار بورس نمی باشد و نقل و انتقال سهام شرکت، مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است.

ثبت شرکت سهامی عام در گرگان

این شرکت با 5 نفر عضو یعنی سه سهامدار و دو بازرس ثبت شده و تنها 20 درصد از 35 درصد سرمایه تعهدی را اعضا به شرکت می آورند و مابقی این سرمایه از طریق فروش سهام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران تهیه می شود و بر تعداد سهامداران شرکت سهامی عام می افزاید که سقفی ندارد.

این فرق اساسی این شرکت با شرکت سهامی خاص است که در آن شرکت سهامداری خارج از اعضا از طریق فروش سهام شرکت جذب نمی گردد.

شرکت سهامی عام معمولاً جهت انجام پروژه های بزرگ مثل پتروشیمی ، تولید قند و شکر و غیره که نیاز به سرمایه کلان دارند ثبت و تشکیل می گردد.

در خصوص شرکت سهامی عام در این مقاله بیشتر مطالعه نمایید: ثبت شرکت سهامی عام

ثبت موسسه غیر تجاری در گرگان

موسسات غیر تجاری نوعی از شخصیت حقوقی مستند که تنها در موضوعات غیر تجاری یا خدماتی قابل ثبت هستند. برای ثبت موسسه غیر تجاری اگر موضوع موسسه نیاز به اخذ مجوز از ارگان ذیربط را داشته باشد باید مجوز مورد نظر دریافت کنید. حداقل سرمایه ای که برای ثبت موسسه غیر تجاری نیاز است 1000000 ريال است. موسسات غیر تجاری به لحاظ ساختار ثبتی و حقوقی همانند شرکت با مسئولیت محدود هستند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرگان

 • ارائه کپی برابر اصل مدارک اثبات هویت اعضا
 • ارائه اسناد ثبتی در دو نسخه با امضا اعضا
 • ارائه برگ ابلاغ نام و رسید پذیرش ثبت سامانه اداره ثبت شرکت ها
 • ارائه وکالت نامه و مجوز در صورت نیاز
 این مدارک ممکن است در انواع قالب های ثبتی کمی تفاوت داشته باشد. مثلاً در شرکت سهامی عام مجوز بانک مرکزی برای پذیره نویسی سهام هم جز اوراق است و یا در ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به ارائه فیش رسید واریز 35 درصد از سرمایه دارید.

ثبت شرکت بازرگانی در گرگان

شرکتی که فعالیت های تجاری و بازرگانی دارند اقدامات تولید، توزیع، خرید و فروش و حتی واردات و صادرات محصول را شامل می شود. موضوعات ثبت شرکت بازرگانی اصولاً عمومی هستند و شامل امور مختلف بازرگانی می شود.

ثبت شرکت خدماتی در گرگان

آنچه که در شرکت خدماتی محرز است نداشتن محصول است. این نوع شرکت ارائه دهندۀ خدماتی است. از خدمات عمومی گرفته تا ارائه برخی خدمات اختصاصی از مهمترین اصول ثبت شرکت خدماتی است. برخی موضوعات مانند موضوعات حسابداری و حسابرسی را هم می توانید تحت عنوان شرکت به ثبت برسانید و هم در قالب موسسه ثبت کنید.

ثبت شرکت پیمانکاری در گرگان

تأسیس شرکت با موضوع پیمانکاری مستلزم در نظر گرفتن برخی از اهداف و برنامه های آتی شرکت پیمانکاری است. شما می توانید شرکت پیمانکاری را در قالب مسئولیت محدود یا سهامی خاص ثبت کنید. اما اینکه کدام یک از این شرکت های ثبتی را انتخاب می کنید کاملاً به موضوع فعالیت، اهداف و برنامه های شرکت بستگی دارد.

بیشتر بدانید ...
مزایای ثبت شرکت در همدان

مثلاً اگر می خواهید گرید دریافت کنید یا اینکه می خواهید در مناقصه یا مزایده خاصی شرکت کنید به دلیل سهامی بودن شرکت سهامی خاص و مسئولیت بالاتر اعضاء بسته به میزان سرمایه انتخاب شرکت سهامی خاص برای این نوع شرکت انتخاب عاقلانه تری است.

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در گرگان

هزینه ثبت شرکت گرگان منوط به نوع شرکت، تعداد اعضا، سرمایه اولیه و حجم باکس آگهی روزنامه دارد که سبب تغییر قیمت می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه و تعرفه ثبت شرکت در گرگان می توانید با موسسه ثبت نوول تماس بگیرید.

زمان ثبت شرکت در گرگان

شما برای ثبت شرکت در گرگان بعد از تایید نام تنها سه ماه زمان دارید که سایر مراحل را برای ثبت شرکت انجام دهید. البته اگر اقدامات تکمیل مدارک و امضاء اوراق و اسناد ثبت شرکت در گلستان بلافاصله انجام شود طی 14 روز کاری شرکت به ثبت می رسد.

مراحل ثبت شرکت در گرگان

ثبت شرکت در گرگان

مراحل ثبت شرکت در گرگان

برای ثبت شرکت در گرگان نخست باید:

به پایگاه اینترنتی ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه شود.

اطلاعاتی که در سامانه خواسته شده است کامل گردد و 5اسم به ترتیب اولویت انتخاب شود.

با بررسی و ارزیابی اسم های انتخابی شما در سایت ، کارشناس مربوطه جهت انتخاب و تعیین نمودن یک اسم وارد شده عمل خواهد شد.

بعد از آن کارشناس حقوقی اطلاعات وارد شده را بررسی می کند،در صورتی که اطلاعات وارد شده اشکال و ایرادی داشته باشد در سامانه دستور برطرف نمودن نقص برای شما ارسال می شود و شما باید آن عیب را برطرف کنید در صورتی که اطلاعات وارد شده کم و کاستی نداشته باشد آن را تایید می کنند.

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت طراحی گرافیک

پس از آنکه به صورت اینترنتی اطلاعات وارد شده تایید گردید، باید رونوشت اصلی صورت جلسه ای که تنظیم گردیده است همراه با ضمیمه ها به شکل سفارشی از طریق باجه های پست به آدرس ذکر شده ارسال شود.

با کامل کردن فرم ها آن را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمودید در صورت داشتن کم و کاستی در صورتجلسه یا اسناد شما ابلاغیه ای به منظور رفع عیب برای شما ارسال می گردد.

باید عیب را برطرف کنید و این امکان وجود دارد که صورتجلسه یا سایر مدارک شما رد شود در این صورت برای شما طی یک ابلاغیه ای اعلام می شود که به چه دلیل اسناد با کم و کاستی مواجه شده است.

و باید برای ارسال مدارک اصلاحی جدید اقدام کنید.بعد از آن که مسئول اداره ثبت شرکت مدارک را قبول کرد. حکم ثبت در دفتر شرکت ها را صادر می کند و محتوا در دفاتر مخصوص ثبت می گردد.

مسئول دفتر پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها را در دفتر های مخصوص ثبت می کند. کارت شناسایی متقاضیان را دریافت می کند وآن را با مشخصات درج شده در شرکت نامه مطابقت می دهد.

از دیگر مسئولیت های مسئول دفتر ثبت شرکت ها احراز هویت متقاضیان،دریافت امضا از متقاضیان در زیر ثبت در دفتر، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است، نوشتن شمارۀ ثبت در اظهارنامه و شرکتنامۀ شرکت از الزامات می باشد.

سپس بر اساس ماده 6 نظامنامه قانون تجارت وزارت عدلیه و مادۀ 197 قانون تجارت به مدت یک ماه از تاریخ ثبت نمودن شرکت، باید کوتاه شده شرکت نامه و ضمائم آن به وسیلۀ اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت منتشر شود. شایان ذکر است که هزینه روزنامه کثیرالانتشار به عهده شرکتی می باشد که ثبت گردیده است.

بعد از آنکه مراحل ثبت شرکت در گرگان با موفقیت صورت گرفت باید اقدامی به منظور مشخص نمودن حوزه مالیاتی و ایجاد پرونده دارایی ،دریافت کد اقتصادی، پلمپ دفاتر و مهیا نمودن دفاتر قانونی صورت بگیرد.

در پایان طبق ضرب المثل « خشت اول چون نهد معمار کج ، تا ثریا می رود دیوار کج»، چنانچه اولین قدم در ثبت شرکت را اشتباه بردارید مثلاً قالب ثبتی مناسب انتخاب نکنید و یا موضوع فعالیت و اساسنامه درست تنظیم نشود شاید حتی نتوانید در آینده از شرکت ثبت شده خود استفاده کنید و مجبور به منحل کردن آن شوید.

برای جلوگیری از چنین مواردی از ابتدا، کار را به کاردانش سپرده جهت ثبت شرکت در گرگان از مجتمع ثبت نوول راهنمایی بگیرید و از خدماتش بهره ببرید.

ثبت شرکت در استان گلستان

 • ثبت شرکت در گرگان
 • ثبت شرکت در بندرگز
 • ثبت شرکت در بندر ترکمان
 • ثبت شرکت در گنبدکاووس
 • ثبت شرکت در علی آباد کتول
 • ثبت شرکت در آزادشهر
 • ثبت شرکت در کلاله
 • ثبت شرکت در مینودشت
5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن

81  +    =  88

2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت ثبت شرکت بازرگانی در گرگان چه نوع شرکتی را پیشنهاد می دهید؟

درود بر شما دوست عزیز، جهت ثبت شرکت با موضوع بازرگانی می توانید از دوقالب شرکت با مسئولیت محدود و یا سهامی خاص را برگزینید.