صفحه نخست » اخبار و مقالات » روش ثبت برند در ارومیه

روش ثبت برند در ارومیه

روش ثبت برند در ارومیه

با ثبت نوول همراه باشید تا ببینید یک برند چگونه به ثبت می رسد و چه مراحلی را طی می کند، چه مدارکی برای ثبت برند ارومیه لازم است و چه هزینه ای دارد.

توجه داشته باشید که امروزه برند ها دنیای کسب و کارها را را به طور کل تغییر داده اند و انقلابی را در سبک فروش ایجاد کرده اند، امروزه دیگر ثبت برند یک انتخاب نیست یک الزام است تا بتوانید به واسطه تبلیغات از امتیازهای ایجاد شده آن استفاده نمایید.

شرایط ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

برای ثبت برند و علائم تجاری باید شرایطی انجام درخواست آن را داشته باشید. بخشی از شرایط ثبت برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی یکسان است و بخشی یعنی هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی باید مجوزی برای ثبت برند داشته باشند و این مجوز باید به نام شخص و با موضوع مربوطه به طبقه برند در ارتباط باشد.

شرایط ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

شرایط ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

همچنین شخص متقاضی باید حداقل 18 سال را داشته باشد. برند باید فارسی و تکراری نباشد. بنابراین اگر بخواهید برند لاتین و غیر فارسی باشد باید همراه سایر مدارک کارت عضویت در اتاق بازرگانی یا کارت بازرگانی را ارائه دهید.

اسم برند در ثبت برند ارومیه

 • اسم برند باید حتماً از واژه یا اسم خاص ایجاد شود، اسم محصول برای همان محصول، صفت و اسم عام قابل ثبت نیستند.
 • اسم شهر ها و کشور ها به عنوان اسم برند قابل ثبت نیستند و اسم سازمان های بین المللی و داخلی را حتی به صورت مخفف نیز نمی توان ثبت نمود.
 • پرچم کشور ها، نماد های نظامیان نیز قابل ثبت نیستند.
 • برند باید به گونه ای باشد که قابلیت ثبت را نیز داشته باشد منظور از قابلیت ثبت جدا از ویژگی های فوق نباید قبل از این توسط شخص دیگری ثبت شده باشد.
 • برند نباید مغایر با هنجارهای اجتماعی کشورمان باشد.
 • اسامی مقدس و مشهور تحت عنوان برند به ثبت نمی رسند.
 • برند باید ساده شفاف و رو شن باشد و چند معنای مختلف نداشته باشد.
بیشتر بدانید ...
کوتاه ترین راه ثبت برند در اراک

نکته: جهت آگاهی از نحوه انتخاب نام برند و اسم تجاری برای ثبت برند در ارومیه حتماً این مقاله را مطالعه کنید: انتخاب نام برند

ثبت برند مادرید پس از ثبت برند در ارومیه

اگر جزو کسانی هستید که محصولات و خدمات شما در سایر کشور ها نیز عرضه می شود در واقع شما نیز نیاز به ثبت برند مادرید دارید، برند مادرید یک برند بین المللی می باشد که باید مطابق پروتکل مادرید اقدام به ثبت آن در کشور هایی که عضو این پروتکل بین المللی هستند نمایید، برای ثبت بین المللی برند ابتدا باید برندتان ثبت ملی در کشور ایران شود.

بدین منظور باید اقدام به ثبت برند در ارومیه نمایید، کارشناسان و وکلای ثبت نوول به صورت کاملاً رایگان به شما مشاوره ثبت برند ملی و بین المللی را خواهند داد، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

زمان در واحد مالکیت صنعتی در ارومیه

مدت زمان ثبت برند با توجه به ارسال اظهارنامه دریافت نتیجه اظهارنامه ارسالی در حدود زمانی 35 الی 45 روزه می باشد. در صورت تایید برند یا علامت تجاری حداکثر تا دو ماه به ثبت می رسد. و گواهی نامه ثبت آن صادر خواهد شد.

مدارک ثبت برند در ارومیه

 • مدارک شناسایی: شامل شناسنامه و کارت ملی
 • اشخاص حقیقی مدارک شناسایی متقاضی را ارائه می دهند.
 • اشخاص حقوقی مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت را ارائه می کنند.
 • اتباع خارجی کد فراگیر و پاسپورت ترجمه شده باید ارائه دهند.
 • مدارک ثبتی: فقط مربوط به متقاضیان ثبت برند حقوقی می باشد.
 • آخرین آگهی تغییرات شرکت
 • آگهی ثبت شرکت
 • جواز: جواز می تواند هر نوع مجوز فعالیتی باشد که متقاضی جهت ثبت هر نوع برندی باید ارائه دهد، مثل جواز تأسیس، جواز کسب، پروانه بهره برداری ،موافقت اصولی و برای مشاغل اینترنتی هم اینماد مجوز فعالیت است.
 • کارت بازرگانی: کارت بازرگانی در واقع برای برند هایی که فارسی نیستند باید تهیه شود.
 • وکالت نامه: در صورتی که وکیلی برای پرونده ثبت برند تان در نظر گرفته باشید.
 • نمونه علامت تجاری: برای ثبت برند باید یک نمونه از علامتی را که قصد ثبت آن را دارید جهت بررسی ارائه کنید.
بیشتر بدانید ...
ثبت لوگو و نشان تجاری

مراحل ثبت برند در ارومیه

مراحل ثبت برند در ارومیه

ثبت برند در ارومیه

اول: در مرحله اولیه باید برند انتخاب شود و استعلامات مربوطه آن گرفته شود، پس از اطمینان از ثبت برند باید مدارک مربوطه را تهیه نمایید.

دوم: در مرحله ثانوی نوبت به تکمیل اظهارنامه الکترونیکی ثبت برند است، در این اظهارنامه اطلاعات مربوط به متقاضی، نماینده قانونی وی، اطلاعات و مستندات برند و غیره تکمیل می گردد.

سوم: در این مرحله نیز نتیجه اظهارنامه ثبت برندتان می آید که بر حسب نظر کارشناس یا مبنی بر رد است یا بر نقص پرونده و یا بر تأییدیه اولیه ثبت برند است.

چهارم: در صورت دریافت تأییدیه اولیه باید هزینه آگهی روزنامه نوبت اول پرداخت شود که طی سی روز از تاریخ چاپ روزنامه اشخاص حقیقی یا حقوقی اگر ادعایی در این زمینه دارند می توانند به اداره ثبت علائم تجاری در تهران مراجعه نمایند.

پنجم: در این مرحله با پرداخت روزنامه نوبت اول باید هزینه ثبت برند پرداخت شود تا برای برند شما شماره ثبت صادر می شود.

ششم: در این قسمت نوبت به پرداخت هزینه آگهی روزنامه رسمی نوبت دوم است تا ثبت برندتان اعلام شود.

هفتم: در نهایت با اصل مدارک ثبت برندتان به اداره ثبت علامت تجاری در استان تهران که تنها ارگان صادر کننده تصدیق نامه برند در ایران است مراجعه می نمایید و تصدیق ثبت برند در ارومیه را دریافت می کنید.

آیا ثبت برند در ارومیه مالیات دارد ؟

برای ثبت برند هیچ گونه مالیاتی پرداخت نمی گردد و تنها هزینه ثبت و روزنامه و اظهارنامه از اصلی ترین هزینه های ثبت است که مالیات محسوب نمی شود، بدین سبب می توان گفت در واقع ثبت برند آسان در ارومیه مالیات ندارد زیرا ثبت یک اسم یا علامت است برای یک کسب و کار و چون از خود کسب و کارها مالیات اخذ می شود دیگر برای نام و نشان یک محصول یا تابلو یک شرکت خدماتی نیاز به پرداخت مالیات نیست.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در رشت

خدمات اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی

اداره ثبت شرکت ها وظیفه بررسی برند، اختراع، طرح صنعتی را بر عهده دارد. ادارۀ ثبت مالکیت صنعتی وظیفه ثبت، هر نوع نقل و انتقال، تایید و انحلال و حتی ابطال موضوعات فوق بررسی خواهد کرد.

قوانین ثبت اختراع در ارومیه

مخترع با ارائه مدارک شناسایی و همچنین تصاویر مربوط به اختراع می تواند اقدام به ثبت اختراع کند. سپس می توانید برای ایجاد حساب کاربری و ارسال اظهارنامه ثبت اختراع از سامانۀ مالکیت صنعتی اقدام نمایید. بعد از 35 الی 45 روز نتیجۀ ثبت اختراع مشخص می شود.

قوانین ثبت طرح صنعتی در ارومیه

طرح صنعتی از دیگر خدماتی است که می توانید اقدام به ثبت آن کنید. برای ثبت طرح صنعتی نیز لازم است تصاویری از طرح را به همراه مدارک شناسایی جهت ایجاد حساب کاربری و ارسال اظهارنامه ثبت طرح صنعتی تهیه نمایید. سپس می توانید برای ثبت طرح صنعتی خود اقدام کنید.

هزینه ثبت برند در ارومیه

هزینه ثبت برند در ارومیه بر حسب تعداد محصولات و طبقات آن محاسبه می شود، از جمله هزینه های برند هزینه ثبت، هزینه اظهارنامه، هزینه روزنامه های آن می باشد که باید پرداخت شود، برای اینکه از هزینه دقیق ثبت برند در ارومیه اطلاع کسب نمایید هم اکنون با کارشناسان مجتمع ثبت نوول تماس بگیرید.

نتیجه گیری اینکه آینده چه برنامه ای برای شما دارد به این بستگی دارد که امروز چه فعالیتی را انجام می دهید. ثبت یا عدم ثبت برند را می توان به بذری تشبیه کرد، اگر ثبت برند انجام دهید مانند این است که دانه ای گندم کاشته اید و قطعاً باید در انتظار هزاران خوشه اش باشید اما عدم ثبت برند  و ادامه کار بدون آن هم همانند کاشتن و رشد یک علف هرز است و هیچ منفعتی برای کار شما نخواهد داشت.

با ثبت برند تخصصی در ارومیه بذر گندم تان را در خاک بکارید. با مجتمع ثبت نوول همراه باشید تا از مشاوره رایگان ثبت برند این مجموعه استفاده کنید هم اکنون به خانواده میلیونی ثبت نوول اضافه شوید.

ثبت برند در استان آذربایجان غربی

 • مهاباد
 • بوکان
 • خوی
 • میاندوآب
 • سردشت
 • سلماس
 • پیرانشهر
 • نقده
 • تکاب
 • شاهین دژ
 • چالدران
5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با سلام خدمت شما کارشناسان محترم من یک برند تجاری در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی دارم آیا می توانم آن را واگذار به غیر نمایم؟

سلام دوست عزیز بله شما می توانید بطور قانی نام تجاری خود را به شخص حقیقی یا حقوقی نقل و انتقال دهید.