صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در بیرجند

ثبت شرکت در بیرجند

ثبت انواع شرکت در بیرجند

در زمینه ثبت شرکت در بیرجند اطلاعات می خواهید؟ ما در کم ترین زمان تمام نکات مربوط به ثبت شرکت در این شهر را به شما خواهیم گفت. تنها کافی است با ما در ادامه همراه باشید.

شرایط ثبت شرکت در بیرجند چیست ؟

شرایط ثبت شرکت در بیرجند با توجه به نوع شرکت باید تعین شود. اما مواردی هست که همه شرکت های تجاری باید در خصوص ثبت شرکت در بیرجند از این شرایط برخوردار باشند. اولین مورد داشتن شریک است. شرکت از شراکت می آید و حداقل نفرات برای تأسیس بیشتر شرکت های تجاری دو نفر است. لازم است موضوع شرکت به صورت منجز و صریح تنظیم شود.
شرایط دیگر انتخاب هیئت مدیره، تعیین سرمایه و تعیین سهام هر یک و رعایت اصول و مقررات غیر قابل تغییر شرکت که توسط قانون تجارت تعیین شده است.

ماهیت و معنی شرکت در بیرجند

شاید بتوانیم انقلاب توسعه اقتصادی در دنیا را به واسطه شرکت ها بدانیم، با ثبت شرکت در بیرجند برای شما نیز این فرصت استثنائی ایجاد شده تا بتوانید کسب و کار کوچکتان را به یک کسب و کار بزرگ و اعجاب انگیز تبدیل کنید و اولین مرحله ای که در این خصوص باید طی کنید، داشتن اطلاعات کامل و درست در خصوص انواع شرکت ها، روش های کاری و مدیریتی آن ها و مواردی چون مراحلی که باید طی کنید تا یک شرکت به ثبت برسد می باشد، که همه اطلاعات مربوطه در این زمینه را می توانید در ادامه این مقاله مطالعه نمایید.
اما قبل از اینکه به مطالعه کامل شرکت ها بپردازیم شما را با روش کار مجموعه ثبت نوول آشنا می کنیم این مجموعه با سابقه بالای ده سال فعالیت در زمینه های مختلف حوزه ثبت به ویژه ثبت شرکت که ابتدا کارشناسان این مجموعه اطلاعات و مشاوره های لازم را در اختیار موکلین قرار می دهند، سپس قراردادی فی ما بین این مجموعه با شما بزرگواران منعقد می شود تا کوتاهی در اعطاء خدمات به شما بزرگواران به وجود نیاید، در نهایت طی مدت زمان تعیین شده پرونده به واحد کارشناسان اجرائی و وکلای پایه یک دادگستری این مجموعه ارائه می شود و سپس آگهی ثبت شرکت شما دریافت و به شما بزرگواران تحویل داده می شود.
شرایط ثبت شرکت در بیرجند چیست ؟

مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های بیرجند

 • ثبت در سامانه
 • تعیین اسم شرکت
 • تنظیم مدارک و دریافت امضاء اعضاء
 • پست مدارک به اداره ثبت شرکت های بیرجند
 • دریافت ابلاغیه ثبت شرکت
 • دریافت آگهی ثبت شرکت با مراجعه به اداره
 • پرداخت و نشر روزنامه کثیرالانتشار شرکت
 • پرداخت و نشر روزنامه رسمی شرکت
بیشتر بدانید ...
تشکیل پرونده مالیاتی

مهم ترین نوع شرکت ها در حوزه ثبتی بیرجند

شرکت ها یا شخصیت های حقوقی مهمی که در حوضه ثبتی بیرجند به ثبت می رسند عبارت اند از:
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت تضامنی
 • شرکت نسبی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت مختلط غیر سهامی

ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند

این نوع شرکت برای ثبت احتیاج  به سه سهامدارو هیئت مدیره و دو بازرس دارد تعداد این اعضاء حتماً باید در شرکت لحاظ شود.
اعضاء بازرسین نباید از اقوام هیئت مدیره شرکت باشند. علاوه بر این شرکت سهامی خاص برای ثبت نیاز به مبلغی سرمایه دارد که توسط موسسین تأمین می شود، موسسین شرکت باید 35% از کل سرمایه ای را که متعهد شده اند بعد از افتتاح حساب شرکت و پس  از تأیید اسم شرکت بلوکه نمایند. این مبلغ تا پایان عملیات ثبت شرکت قابل برداشت نمی باشد، سرمایه ثبت شرکت سهامی خاص تحت عنوان سهام بین اعضاء تقسیم می شود.

توضیح ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیرجند

ثبت شرکت های مسئولیت محدود کمی ساده ترند از جهت ثبت، این نوع شرکت برای ثبت صرفاً به دو شخص احتیاج دارد، این شرکت تک مدیریتی نیز قابل ثبت است، بر عکس شرکت سهامی شما لازم نیست یک ریال از سرمایه ای را که متعهد شده اید به حساب شرکت واریز کنید، ولی نسبت به این مبلغ متعهد هستید، سرمایه این نوع شرکت تحت عنوان سهم الشرکه بین اعضاء تقسیم می شود.

ثبت موسسات غیر تجاری در بیرجند

موسسات غیر تجاری تا حدودی به مانند شرکت های با مسئولیت محدود می باشند، این نوع موسسات یا باید تحت عنوان موسسه غیر تجاری انتفاعی ثبت شوند، که در این صورت سود حاصل از درآمد موسسه به نسبت بین موسسین تقسیم می شود و یا تحت عنوان موسسه غیر انتفاعی که در این صورت این موسسات به دلیل عام المنفعه بودن فعالیت شان معاف از مالیات می باشند. سرمایه موسسات هم به مانند شرکت های با مسئولیت محدود معادل سهم الشرکه بین اعضاء تقسیم می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت موسسه در بیرجند این مطلب را مطالعه کنید: ثبت موسسه

مهم ترین نوع شرکت ها در حوزه ثبتی بیرجند

ثبت شرکت در بیرجند

ثبت شرکت بازرگانی در بیرجند

اشخاصی که به دنبال ثبت شرکت بازرگانی هستند ابتدا باید فعالیت و زمینه کاری خود را برای ثبت شرکت بازرگانی تعیین کنند. لازم به ذکر است که شرکت بازرگانی خود جزئی از شرکت های تجاری نیست. هرگاه شرکت تجاری در زمینه بازرگانی به ثبت برسد باید در قالب یکی از شرکت های تجاری قرار گیرد.

بیشتر بدانید ...
اظهارنامه مالیاتی

ثبت شرکت خدماتی در بیرجند

در این نوع شرکت نیز شرایط به مانند شرکت بازرگانی است. با این تفاوت که هر موضوعی را نمی توانید تحت عنوان موضوع شرکت خدماتی انتخاب کنید. تنها موضوعاتی در قالب موضوع خدماتی شرکت تجاری قابل ثبت هستند که منافع تجاری همانند ماهیت شرکت داشته باشند. مثلاً موضوع آموزش تحت هیچ عنوانی برای شرکت قابل ثبت نیست.

ثبت شرکت پیمانکاری در بیرجند

شرکت های پیمانکاری انواع مختلفی دارند و بر اساس زمینه امور پیمانکاری یک موضوع جامع و کامل برای فعالیت در زمینه پیمانکاری برای شرکت تدوین خواهد شد. تاسیس شرکتی با موضوع پیمانکاری لازمه ثبت در یکی از قالب های معتبر شرکت تجاری است شما می توانید شرکت سهامی خاص را برای شرکت پیمانکاری تأسیس نمایید.

مدارک مربوطه برای ثبت شرکت بیرجند

اسناد و مدارک ثبت شرکت سهامی خاص:

 1. مدارک شناسایی همه کسانی که در شرکت هستند.
 2.  صورت جلسه هیئت مدیره
 3. دو نسخه از اساسنامه شرکت سهامی
 4.  دو نسخه اظهارنامه
 5.  صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 6.  اصل گواهی بانکی مبنی بر سرمایه تعهدی
اوراق و مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود:
 1.  مدارک شناسایی شرکا
 2. دو نسخه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود
 3. دو نسخه شرکتنامه
 4.  دو نسخه تقاضانامه
 5.  دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 6. دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره
مدارک موسسات غیر تجاری
 1.  دو نسخه تقاضانامه
 2.  کپی مدارک هویتی شرکا
 3.  تنظیم اساسنامه موسسه در دو نسخه
 4.  صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 5.  در بیشتر موارد ثبت موسسات نیاز به اخذ مجوز دارد که در این صورت باید شماره و تاریخ مجوز در سامانه ثبت شرکت ها و خود مجوز به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.
بیشتر بدانید ...
مالیات کارت بازرگانی

نکات مهم در ثبت شرکت بیرجند

 • در هیئت مدیره شرکت نباید استخدام رسمی جایی باشند
 • اعضاء شرکت نباید سوء سابقه کیفری داشته باشند
 • افراد زیر18 سال در شرکت فقط می توانند سهامدار باشند.
 • تنها قالب ثبتی شرکت است که بعد از ثبت قابل تغییر نیست.
 • برخی موضوعات برای ثبت شرکت حتماً باید مجوز دریافت کنند.
 • اتباع خارجه با کد فراگیر و پاسپورت می توانند در ایران ثبت شرکت نمایند.

هزینه و زمان ثبت شرکت در بیرجند

هزینه های مربوط به ثبت شرکت بسته به موارد متعددی دارد، که کارشناسان ثبت شرکت با توجه به آن هزینه تمام شده را اعلام می کنند، شما نیز برای ثبت شرکت حتماً از مشاوره رایگان تیم ثبت نوول استفاده نمایید، دیگر نگران هزینه های ثبت شرکت در بیرجند نباشید ثبت شرکت ارزان را تنها با ثبت نوول تجربه کنید.
زمان تقریبی برای ثبت شرکت در بیرجند از زمانی که مدارک و مستندات مربوط به ثبت شرکت تکمیل گردد طی 14 روز کاری خواهد بود. با صدور پیشنویس آگهی تأسیس می توانید برای دریافت اوراق به آدرس اداره ثبت شرکت های بیرجند مراجعه داشته باشید.
بزرگی می گفت انجام ندادن یک کاری خیلی بهتر از غلط انجام دادن آن کار می باشد. ثبت شرکت هم به همین معنا است، زیرا تبعات عدم درست انجام دادن موارد و نکات ثبت در آخر دامن گیر شما می شود. پس بدین مورد توجه کنید، اگر تا کنون امر ثبتی را پیش نبرده اید قطعاً گرفتار این موضوع خواهید شد،
جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ثبت نوول هم اکنون با شماره های تماس درج شده بر روی سایت تماس بگیرید ، شما می توانید از مقاله های دیگر مرتبط با ثبت شرکت در سامانه ثبت نوول نیز برای اطلاعات بیشتر استفاده نمایید.
5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام شما شرکت ثبت شده قابل انتقال هم دارید؟

درود بر شما دوست عزیز، پیشنهاد میدهیم که حتما خودتان شرکتی را از صفر به ثبت برسانید چون گذشته آن شرکت را نمی دانید. مثلا بدهی مالیات دارد یا خیر و دیگر مسائل اینچنینی.