صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در بیرجند

ثبت شرکت در بیرجند

ثبت انواع شرکت در بیرجند

در زمینه ثبت شرکت در بیرجند اطلاعات می خواهید؟ ما در کم ترین زمان تمام نکات مربوط به ثبت شرکت در این شهر را به شما خواهیم گفت . تنها کافی است با ما در ادامه همراه باشید.

ماهیت و معنی شرکت در بیرجند

شاید بتوانیم انقلاب توسعه اقتصادی در دنیا را به واسطه شرکت ها بدانیم، با ثبت شرکت در بیرجند برای شما نیز این فرصت استثنائی ایجاد شده تا بتوانید کسب و کار کوچکتان را به یک کسب و کار بزرگ و اعجاب انگیز تبدیل کنید و اولین مرحله ای که در این خصوص باید طی کنید، داشتن اطلاعات کامل و درست در خصوص انواع شرکت ها، روش های کاری و مدیریتی آن ها و مواردی چون مراحلی که باید طی کنید تا یک شرکت به ثبت برسد می باشد، که همه اطلاعات مربوطه در این زمینه را می توانید در ادامه این مقاله مطالعه نمایید.
اما قبل از اینکه به مطالعه کامل شرکت ها بپردازیم شما را با روش کار مجموعه ثبت نوول آشنا می کنیم این مجموعه با سابقه بالای ده سال فعالیت در زمینه های مختلف حوزه ثبت به ویژه ثبت شرکت که ابتدا کارشناسان این مجموعه اطلاعات و مشاوره های لازم را در اختیار موکلین قرار می دهند ، سپس قراردادی فی ما بین این مجموعه با شما بزرگواران منعقد می شود تا کوتاهی در اعطاء خدمات به شما بزرگواران به وجود نیاید، در نهایت طی مدت زمان تعیین شده پرونده به واحد کارشناسان اجرائی و وکلای پایه یک دادگستری این مجموعه ارائه می شود و سپس آگهی ثبت شرکت شما دریافت و به شما بزرگواران تحویل داده می شود.

مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های بیرجند

 • ثبت در سامانه
 • تعیین اسم شرکت
 • تنظیم مدارک و دریافت امضاء اعضاء
 • پست مدارک به اداره ثبت شرکت های بیرجند
 • دریافت ابلاغیه ثبت شرکت
 • دریافت آگهی ثبت شرکت با مراجعه به اداره
 • پرداخت و نشر روزنامه کثیرالانتشار شرکت
 • پرداخت و نشر روزنامه رسمی شرکت
بیشتر بدانید ...
حقوق شرکتهای تجاری در ایران

مهم ترین نوع شرکت ها در حوزه ثبتی بیرجند

شرکت ها یا شخصیت های حقوقی مهمی که در حوضه ثبتی بیرجند به ثبت می رسند عبارت اند از:
ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند: این نوع شرکت برای ثبت احتیاج  به سه سهامدارو هیئت مدیره و دو بازرس دارد تعداد این اعضاء حتماً باید در شرکت لحاظ شود.
اعضاء بازرسین نباید از اقوام هیئت مدیره شرکت باشند. علاوه بر این شرکت سهامی خاص برای ثبت نیاز به مبلغی سرمایه دارد که توسط موسسین تأمین می شود،
موسسین شرکت باید 35% از کل سرمایه ای را که متعهد شده اند بعد از افتتاح حساب شرکت و پس  از تأیید اسم شرکت بلوکه نمایند و این مبلغ تا پایان عملیات ثبت شرکت قابل برداشت نمی باشد، سرمایه این نوع شرکت تحت عنوان سهام بین اعضاء تقسیم می شود.

توضیح ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیرجند

شرکت های محدود کمی ساده ترند از جهت ثبت، این نوع شرکت برای ثبت صرفاً به دو شخص احتیاج دارد، این شرکت تک مدیریتی نیز قابل ثبت است، بر عکس شرکت سهامی شما لازم نیست یک ریال از سرمایه ای را که متعهد شده اید به حساب شرکت واریز کنید، ولی نسبت به این مبلغ متعهد هستید، سرمایه این نوع شرکت تحت عنوان سهم الشرکه بین اعضاء تقسیم می شود.

ثبت موسسات غیر تجاری در بیرجند

موسسات غیر تجاری تا حدودی به مانند شرکت های با مسئولیت محدود می باشند، این نوع موسسات یا باید تحت عنوان موسسه غیر تجاری انتفاعی ثبت شوند ، که در این صورت سود حاصل از درآمد موسسه به نسبت بین موسسین تقسیم می شود و یا تحت عنوان موسسه غیر انتفاعی که در این صورت این موسسات به دلیل عام المنفعه بودن فعالیت شان معاف از مالیات می باشند. سرمایه موسسات هم به مانند شرکت های با مسئولیت محدود معادل سهم الشرکه بین اعضاء تقسیم می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت موسسه در بیرجند این مطلب را مطالعه کنید: ثبت موسسه

ثبت انواع شرکت در بیرجند

ثبت شرکت در بیرجند

مدارک مربوطه برای ثبت شرکت بیرجند

 1. مدارک ثبت شرکت سهامی خاص:
 2. مدارک شناسایی همه کسانی که در شرکت هستند.
 3.  صورت جلسه هیئت مدیره
 4. دو نسخه از اساسنامه شرکت سهامی
 5.  دو نسخه اظهارنامه
 6.  صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 7.  اصل گواهی بانکی مبنی بر سرمایه تعهدی
مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود:
 1.  مدارک شناسایی شرکا
 2. دو نسخه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود
 3. دو نسخه شرکتنامه
 4.  دو نسخه تقاضانامه
 5.  دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 6. دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره
مدارک موسسات غیر تجاری
 1.  دو نسخه تقاضانامه
 2.  کپی مدارک هویتی شرکا
 3.  تنظیم اساسنامه موسسه در دو نسخه
 4.  صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 5.  در بیشتر موارد ثبت موسسات نیاز به اخذ مجوز دارد که در این صورت باید شماره و تاریخ مجوز در سامانه ثبت شرکت ها و خود مجوز به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.
بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت در اهواز با هزینه کم

نکات مهم در ثبت شرکت بیرجند

 • در هیئت مدیره شرکت نباید استخدام رسمی جایی باشند
 • اعضاء شرکت نباید سوء سابقه کییفری داشته باشند
 • افراد زیر18 سال در شرکت فقط می توانند سهامدار باشند.
 • تنها قالب ثبتی شرکت است که بعد از ثبت قابل تغییر نیست.
 • برخی موضوعات برای ثبت شرکت حتماً باید مجوز دریافت کنند.
 • اتباع خارجه با کد فراگیر و پاسپورت می توانند در ایران ثبت شرکت نمایند.

هزینه ثبت شرکت در بیرجند

هزینه های مربوط به ثبت شرکت بسته به موارد متعددی دارد، که کارشناسان ثبت شرکت با توجه به آن هزینه تمام شده را اعلام می کنند، شما نیز برای ثبت شرکت حتماً از مشاوره رایگان تیم ثبت نوول استفاده نمایید، دیگر نکران هزینه های ثبت شرکت در بیرجند نباشید ثبت شرکت ارزان را تنها با ثبت نوول تجربه کنید.
بزرگی می گفت انجام ندادن یک کاری خیلی بهتر از غلط انجام دادن آن کار می باشد، ثبت شرکت هم به همین معنا می باشد، زیرا تبعات عدم درست انجام دادن موارد و نکات ثبت در آخر دامن گیر شما می شود، پس بدین مورد توجه کنید، اگر تا کنون امر ثبتی را پیش نبرده اید قطعاً گرفتار این موضوع خواهید شد،
جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ثبت نوول هم اکنون با شماره های تماس درج شده بر روی سایت تماس بگیرید ، شما می توانید از مقاله های دیگر مرتبط با ثبت شرکت در سامانه ثبت نوول نیز برای اطلاعات بیشتر استفاده نمایید.
به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :