لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

مالیات کارت بازرگانی


کارت بازرگانی به مجوزی اطلاق می شود که به مالک آن اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی امکان می دهد با در دست داشتن آن در حوزه صادرات و واردات مشغول فعالیت شود این فعالیت شامل ثبت سفارش و ترخیص کالا تا واردات از مناطق آزاد، حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز می باشد.

مالیات کارت بازرگانی چیست؟

قوانین مصوب در قوانین گمرکی کشور برای مبادلات داشتن کارت بازرگانی را الزامی دانسته و دارندگان کارت بازرگانی با در دست داشتن آن می توانند اقدام به مبادلات تجاری در سطح بین المللی کنند . در قوانین مطرح در قانون تجارت تنها مالکان کارت بازرگانی می توانند اقدام به واردات و صادرات کالا کنند . با داشتن کارت بازرگانی تنها مالیات را مشمول نمی شود بلکه موضوع  فعالیت و کالای وارده یا صادره به کشور تعیین کننده میزان مالیات شرکت می باشد . افراد حقیقی بر طبق درآمد حاصله خود بر طبق ماده 131 قانون مالیات  محاسبه می شود این موضوع در صورتی است که اشخاص حقوقی به نسبت 25 درصد از دستمزدشان را صرف مالیات کارت بازرگانی می کنند .

وزارت بازرگانی نهاد ناظر بر صدور کارت بازرگانی است و ما به نمایندگی از شما درخواست کارت را ارائه داده تا تقاضای شما مورد بررسی قرار گیرد.

برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اخذ کارت بازرگانی صادر می شود. داشتن این کارت به منزله آن است که شما به شکل قانونی مجاز به انجام تجارت در کشورهای خارجی می باشید.

موارد استفاده از کارت بازرگانی

- به ثبت رساندن سفارش و ترخيص كالا

- واردات کالا از مناطق آزاد

- صادرات کلیه کالاهای مجاز

- مبادرت به انجام حق العمل كاری در گمرك

- ثبت نام تجاری لاتین

- دریافت وام‌های بانکی

مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت در زمینه های زیر ، سرویس ارائه می نماید:

گرفتن کارت بازرگانی- تمدید مدت کارت بازرگانی- کسب مجوزهای لازم جهت صدور کارت بازرگانی

شرایط دریافت کارت بازرگانی

  • داشتن دست کم سن(23 سال)
  • اشخاص حقیقی ایرانی
  • داشتن سابقه کار در تجارت
  • اشخاص حقیقی غیر ایرانی :
  • در اختیار داشتن مدارک اقامت دائم و معتبر
  • برای پسران : برگه پایان خدمت

نحوه‌ی مالیات سالانه‌ی کارت بازرگانی

مالیات قابل پرداخت از طریق درآمد مشمول مالیات تعیین می شود. این مقدار برای اشخاص حقیقی، بر اساس درآمد مشمول مالیات ( معافیت مالیاتی- سودویژه) طبق نرخ ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم محاسبه و کسب می شود و برای اشخاص حقوقی 25% درآمد محاسبه و اخذ میگردد.

- ماده۱۳۱: نرخ مالیات بردرآمد اشخاص حقیقی ، دارای نرخ مجزایی به شرح زیر است و چند مورد را طبق مقررات این قانون مستثنی می سازد:

- تا مبلغ سی میلیون (۳۰۰۰۰۰۰۰) ریال درآمد، مشمول مالیات سالانه با نرخ پانزده درصد (۱۵%(

- تا مبلغ یکصد میلیون (۱۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال ، درآمد مشمول مالیات سالانه متناسب با مازاد سی میلیون (۳۰۰۰۰۰۰۰) ریال به نرخ بیست درصد(۲۰% )می شود

- تا مبلغ دویست و پنجاه میلیون (۲۵۰۰۰۰۰۰۰) ریال، درآمدمشمول مالیات سالانه متناسب با مازاد یکصد میلیون ( ۱۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال به نرخ بیست و پنج درصد (۲۵% )می شود

- تا مبلغ یک میلیارد ( ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال ، درآمد مشمول مالیات سالانه متناسب با مازاد دویست و پنجاه میلیون (۲۵۰۰۰۰۰۰۰) ریال به نرخ سی درصد (۳۰% )می شود

- نسبت به مازاد یک میلیارد (۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال، درآمدمشمول مالیات سالانه به نرخ سی و پنج درصد (۳۵%)می شود

نکته: تملک کارت بازرگانی به منزله مشمول مالیات شدن، نمی باشد.

ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی 

از موارد قبل از اخذ کارت بازرگانی و لازمه اخذ کارت بازرگانی انجام امورات لازم برای ثبت شرکتها در کشور می باشد . 

با اخذ کد اقتصادی و پرداخت مالیات و ثبت دفاتر پلمپ مخصوص شرکت در واقع خود را به صورت کاملا قانونی به دیگر افراد خواهید شناخت . موسسه ارزان ثبت در کم ترین زمان ممکن امورات ثبت شرکتها در کرج و تهران و تمامی شهرهای کشور را با توجه به هزینه های جانبی ثبت و تخصص سال های متمادی کارشناسان خود به سرانجام خواهد رساند . 

پس  با شماره گیری شماره های زیر از قانونی انجام شدن امورات ثبت شرکت خود خیالتان را آسوده کنید .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) - ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تفاوت کارت بازرگانی

کارت بازرگانی را هم می توان افراد حقیقی و هم می توان افراد حقوقی نیز درخواست دهند البته در برخی از موارد از جمله مدارک تفاوت هایی وجود دارد که باید به آن توجه نمایید در ذیل به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

مالیات کارت بازرگانی

مالیات قابل پرداخت کارت بازرگانی از طریق درآمد مشمول مالیات تعیین می شود -این مقدار برای اشخاص حقیقی، بر اساس درآمد مشمول مالیات ( معافیت مالیاتی- سودویژه) طبق نرخ ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم محاسبه و کسب می شود و برای اشخاص حقوقی 25%

هزینه تمدید کارت بازرگانی

اشخاصی که کارت بازرگانی را اخذ می نمایند بعد از پایان تاریخ انقضا امکان تمدید آن با پرداخت هزینه هایی امکان پذیر است در این مقاله به هزینههای تمدید کارت بازرگانی پرداخته می شود .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟