لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت


در مقالات گذشته در مورد امور ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها و مراحل و مدارک آن توضیحات لازم پرداخته شده است . باید این مورد توجه نمایید که بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها مراحل قانونی امور مالیاتی و موارد دیگر که در ذیل توضیح داده شده است از موارد ضروری است که باید انجام شود . که از آن به عنوان اقدامات لازم بعد از ثبت شرکت در کرج و تمامی شهرهای ایران نیز یاد می شود که عدم انجام آن شرکت متحمل مشکلات جریمه مالی می شوند .

 

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

پس از ثبت شرکت اقداماتی به صورت اجباری می بایست انجام گیرد. این موارد عبارتند از:

  • انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی
  • اخذ کد اقتصادی
  • پلمپ دفاتر تجارتی
  • اخذ کارت بازرگانی (لازم جهت فعالیت بازرگانی)

منظور از تشکیل پرونده مالیاتی چیست؟

یکی از مواردی که باعث ایجاد توازن و تعادل در کشور می شود پرداختن به امورات مالیاتی است . هر شخصی که تبعه ایران است و در آن ساکن است باید برای تامین هزینه های عمومی و منافع اقتصادی ملی برطبق قوانین و بر اساس توانایی مالی خود اقدام به پرداخت مالیات به دولت کند .

بر اساس قانون نیز افراد عضو در شرکت نیز موظف هستند که مالیات معیین شده را پرداخت کنند.

در صورت نپرداختن به امر مالیات شرکتها از مزایا و تسهیلات و هم چنین معافیت های قانونی بهره نخواهید برد و هم چنین شامل پرداخت جریمه خواهید شد. تمام شرکت هایی ک در اداره ثبت به ثبت رسیده اند و دارای شماره ثبت هستند مشمول پرداخت مالیات هستند . بعد از ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری ، موسسین باید امور مالیاتی شرکت را بلافاصله در حوزه های مالیاتی انجام داده وگرنه شامل جریمه های سنگینی خواهند شد . در صورتی که شرکت ها هیچ فعالیتی نداشته باشند نیز مشمول پرداخت مالیات هستند .

مدت زمان تشکیل پرونده دارایی و ارائه مدارک شرکت ها 2ماه از زمان ثبت شرکت می باشد . میزان مالیات پرداختی شرکت بعد از 2 ماه از زمان ثبت دو در هزار سرمایه کلی شرکت می باشد که در صورت پرداخت نکردن آن باید تا 2 برابر آن را پرداخت کنند.

چه افرادی باید مالیات پرداخت کنند ؟

هر فردی که تابعیت ایرانی دارد به نسبت درآمد وی در ایران ویا درآمد از خارج کشور

هرفرد غیرایرانی که در ایران اقدام به فعالیت تجلری دارد به نسبت درآمدی که کسب می کند .

اخذ کد اقتصادی

از اقدامات ضروری که بعد از اتمام مراحل ثبت شرکت در قانون تجارت ضروری است اخذ کد اقتصادی می باشد .

شرکت و یا موسسات غیر تجاری بعد از اتمام مراحل ثبت در اداره ثبت شرکتها به مدت 2 ماه زمان دارند تا به اداره دارایی مراجعه نمایید و سپس اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی نمایند .

کد اقتصادی به صورت یک کد 12 رقمی می باشد و مطابق قانون سال 73 جهت اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد که به تولید کالا و خدمات اشتغال دارند تعیین شده است تا در جهت شناسایی شرکت در واحد مالیاتی مربوطه به حوزه فعالیت از ان استفاده شود .

به صورتی دیگر شماره اقتصادی حز شماره شناسایی فعالان تجاری می باشد .

پلمپ دفاتر قانونی

کلیه شرکتهای که مشمول قوانین مالیاتی می باشند ضروری است که دفاتر قانونی پلمپ را از اداره مالیاتی تهیه کرده و تمام فعالیتهای اقتصادی را در آن درج نمایند .

شرکت ها باتوجه به دستورالعمل ها و آیین نامه باید کلیه فعالیتهای خود را در دفاتری که دفاتر قانونی می باشد به صورت دقیق و خوانا و بدون خط خوردگی درج نمایند .الزامی است در انتهای سال مالی این دفاتر را به همراه اظهارنامه مالیاتی به صورت پلمپ شده به دارایی تحویل دهند .در این دفاتر اجباری است که کلیه فعالیت مالی شرکت و ثبت شرکت نیز به صورت واضح و مشخص درج شود .

سازمان امور مالیاتی کشور جهت نظارت بر اجرای قوانین مالیاتی از سوی شرکت ها مجاز است هیاتی تشکیل شده از سه نفر را به جهت بازدید و کنترل دفاتر مودیان مالیاتی طبق آیین نامه ای که به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور و تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی خواهد بود اعزام نماید و در صورتی که شرکت از ارایه دفاتر به این هیات خودداری نماید بنا بر تشخیص آنان در بند (3) ماده 97 این قانون درآمد مشمول مالیات سال مربوط از طریق علی الراس تشخیص خواهد شد.

تبصره: هیات های موضوع این ماده می توانند حسب تجویز سازمان امور مالیاتی کشور کلیه دفاتر و اسناد و مدارک مالی مودیان را اعم از این که مربوط به سال مراجعه یا سنوات قبل باشند به منظور کسب اطلاعات لازم و ارائه آن به اداره امور مالیاتی ذیربط مورد بازرسی قرار دهند و یا در صورت لزوم دفاتر و اسناد و مدارک سنوات قبل را در قبال ارائه رسید به اداره امور مالیاتی ذیربط منتقل نمایند.

طبقه بندی افراد حقوقی در مقررات مالیاتی کشور
  • شرکت هایی که تمامی سرمایه آن ها مربوط به بخش خصوصی می باشد مانند شرکت های سهامی ، تعاونی .
  • شرکت هایی که سرمایه آن ها مربوط به شهرداری و شرکت های دولتی می باشد
  • افرادی که فعالیت هایی غیرتجاری و انتفاعی دارند و برای تقسیم سود بین شرکا تشکیل نشده اند .
  • شرکت هایی که توسط اشخاص خارجی تاسیس می شوند و در کشور اقدام به تاسیس نمایندگی می کنند .
  • در صورتی که اشخاص یاد شده اقدامات مربوط به مالیات را انجام ندهند بنابر قوانین مشمول پرداخت جریمه خواهند شد .

افراد حقوقی باید در زمان پرداخت حقوق مالیات که در ماده 85 قوانین حقوقی کشور به ان اشاره شده اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی مربوط به کسب و کار خود کنند و در مدت زمان 30 روز با تسلیم فهرست کامل نام حقوق بگیران به امور مالیاتی محل رجوع کرده و آن را پرداخت کنند.

بعد از تسلیم لیست فوق اشخاص حقوقی باید اظهارنامه ، ترازنامه و حساب سود و زیان را در مدت حداکثر 4ماه بعد از سال مالی با تمام مشخصات هویتی شرکا و سهامداران شرکت ها و میزان سهم هرکدام از آن ها و نیز نشانی هرکدام از شرکا را به اداره مالیاتی ارائه کنند .
 

انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی

از اقدامات بعد از ثبت شرکت ، ملزم به تشکیل پرونده دارایی در اداره مالیات می باشند در قانون مالیاتی های مستقیم شرکتها بعد از تاسیس آنها در اداره ثبت شرکتها 2 ماه فرصت دارند که تشکیل پرونده و حوزه مالیاتی خود را مشخص نمایید . ملزم به ارائه مدارک در جهت تشکیل پرونده مالیاتی می باشد .

در صورت کوتاهی در این مورد شرکتها مشمول جریمه مالیاتی می شوند .

اخذ کارت بازرگانی

جهت اجرای فعالیتهای بازرگانی در شرکتهایی که موضوع فعالیت بازرگانی داشته باشند. اخذ کارت بازرگانی ضروری می باشد.(جهت مطالعه شرایط و قوانین اخذ کارت بازرگانی به مقاله مربوط به شرایط اخذ کارت بازرگانی مراجعه نمایید.)

ثبت شرکت و تغییرات در کم ترین زمان 

موسسه ارزان ثبت مفتخر است که در کم ترین زمان امور مالیاتی و ثبت شرکت را با کم ترین هزینه برای مشتریان خود به سرانجام خواهند رساند . هم چنین این موسسه با بهره مندی از مجرب ترین مشاوران و کارشناسان حقوقی خود بهترین موسسه برای ثبت شرکت در کرج ، تهران و تمامی شهرهای کشور خواهد بود . پس بی تعلل با موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید و با مشاوران ثبتی ارزان ثبت در ارتباط باشید . 

پل ارتباطی ارزان ثبت 

شعبه کرج : 02632137 

شعبه تهران 02126655119

 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت اینترنتی شرکت

در جهت شروع فعالیت شرکت باید موسسین اقدامات لازم را در جهت تاسیس شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام دهند و تا هر شرکتی شخصیت حقوقی را نیز کسب نماید

انتخاب نام شرکت

بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای انتخاب اسم شرکت خود انرژی و زمان زیادی را صرف می کنند، چرا که انتخاب نام مناسب برای شرکت می تواند تمایز آشکاری بین آن ها و رقبا ایجاد کند دراین مقاله به نکات مهم انتخاب نام شرکت میپردازیم لطفا مطالعه نمایید

ثبت صورتجلسه هیئت مدیره

اداره شرکت سهامی به عهده هیئت مدیره ای متشکل از تعدادی اعضای اصلی و علی البدل یا جانشین مطابق اساسنامه می باشد.

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باید به انجام امور مالیاتی در اداره ثبت شرکتها وموارد دیگر پرداخته شود که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته شده است لطفا مطالعه نمایید .

رتبه بندی شرکت چیست؟

معیاری که صلاحیت و تضمین کننده کیفیت و کمیت پیمانکاران را مشخص می سازد و در ارائه خدمات و دفاع از حقوق آنها می باشد که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گرفته می شود .

بازرس قانونی در شرکت کیست ؟

بازرس قانونی در شرکت کیست ؟ - بر اساس قانون بازرس وظایفی را بر عهده دارد که البته این ماموریتها متنوع می باشد . در واقع اصلی ترین مأموریتی که یک بازرس دارد بررسی نمودن حسابها می باشد

انحلال شرکت

به دلایل مختلفی شرکت منحل می گردد و این موارد انحلال شرکت را قانون گذار در قانون تجارت پیش بینی نموده است.می توانید با مطالعه انحلال شرکت اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

انحلال و تصفیه شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود می تواند بر اساس دلایلی که در این مقاله به توضیحات آن پرداخته می شود با تصمیمات مجامع عمومی اقدام به انحلال شرکت نماید .

شرایط انتخاب اعضا هیئت مدیره شرکت سهامی

در شرکتهای سهامی باید اعضای هیئت مدیره را با شرایطی انتخاب کرد که در این مقاله می توانید مطالعه نمایید

شرایط انتخاب هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص

هر شرکت سهامی به وسیله ی تعدادی از اشخاص صاحب سهم (سهام دار) اداره می شود که هیئت مدیره نامیده می شود در این مقاله به شرایط انتخاب هیئت مدیره شرکت سهامی خاص پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟