لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

معیارهای انتخاب نام شرکت


نام به چه معنایی می باشد ؟ هنگامی که موضوع پیروزی یک کسب و کار عنوان می شود نام ارزش بسیاری زیادی را پیدا می کند.
نام مناسب این قابلیت را دارد تا سبب گردد کسب و کار شما با کل شهرحرف بزند . نام نامناسب می تواند سبب پرتاب شدن آن به ظلمت و در نتیجه نابودی آن گردد. بطور در واقع نامی که شما انتخاب می کنید بایستی معرفی کننده مهارت ، سندیت و بی نظیر بودن محصولات یا خدماتی باشد که شما در حال ارائه و گسترش آن می باشید.

معیارهای انتخاب نام شرکت

بعضی از کارشناسان و متخصصان ثبت شرکت براین باورند که نام های آهنجیده از بهترین نام ها هستند و بایستی به موجب آن ها بینش و مکانی خلق کرد. دیگران بر این باورند که بایستی طرح ابلاغ رسانی داشته باشند تا مشتریان این قابلیت را داشته باشند تا از روی نام کسب و کار در کمترین زمانی که امکان دارد ملتفت نوع کسب و کاری باشند که ارائه شده است. بعضی بر این باورند که اسامی تکوین شده یا به اصطلاح ساخته شده (که از ترکیب شدن و کنار هم قرار گرفتن کلمات به وجود آمده اند ) بیشتر و بهتر از کلمه های حقیقی در ذهن قرار خواهند گرفت. بعضی از اشخاص دیگر گمان می کنند که این چنین از اسامی بسیار زودتر از خاطر می روند.

اما در حقیقت ، هر اسمی که با راهبرد مناسبی بازاریابی شود قادر می باشد بسیار تاثیر گذار و موفق باشد. این ها موارد مواردی می باشند که شما بایستی در خصوص انتخاب نام متناسب به منظور کسب و کار کوچک خود مد نظر داشته باشید.

به منظور آغاز از کمک و یاری کارشناسان استعمال نمایید.

انتخاب و پیدا کردن نامی مناسب جهت کسب و کار پروسه ای سخت و دارای پیچش می باشد. امکان دارد که شما در نظر داشته باشید تا با یک مشاور مشورت نمایید ، مخصوصا اگر در صنعتی مشغولیت داشته باشید که نام منتخب شده به منظور کسب و کار بر موفقیت آتی آن تاثیر گذاری بسیار زیادی باشد.

موسسه های نام گذاری سیستم های دقیق و خلاقانه به منظور خلق اسم های جدید دارند و به طور دقیق از قانون و مقررات مربوط به این دایره و مالکیت معنوی و … اطلاعات کافی و لازم دارند. آن ها قادر می باشند به شما در محدوده این که چرا یک نام بد است و چرا نام دیگری خوب و مناسب می باشد سفارش های مناسبی را ارائه نمایند.

از نکات منفی این موضوع هزینه آن می باشد . این امکان وجود دارد که یک موسسه حرفه ای در این شالوده به منظور این چنین خدماتی هزینه ای تا ۸۰ هزار دلار از شما درخواست نماید که این مبلغ دربردارنده ی کلیه ی فعالیت های جانبی مربوط به آن مشمول طراحی گرافیک، لوگو و . . . می گردد. اگرچه خدمات مشاوره نام گذاری با هزینه های کمتر و حتی تا ۵۰ دلار هم وجود دارد ، اما مصرف نمودن یک هزینه زیاد و یقینا به صورت جامع در نخست به منظور سفارش یک کارشناس باکیفیت قادر می باشد سب صرفه جویی های بسیار زیادی برای شما در مدت زمان طولانی تری شود.

1- تمایز. آیا اسم در میان فراوانی اسامی مختلف، خصوصا در میان اسامی دیگر در طبقه خود برجسته و متفاوت است؟ آیا در متن و زبان عادی به راحتی و آسانی قابل تشخیص است؟ بهترین اسامی برند « خودنمایی و تجلی» اسمی شایسته و مناسب را دارند.

2- کوتاهی و اختصار. آیا اسم به اندازه کافی کوتاه می باشد تا به آسانی و راحتی یادآور و مصرف گردد؟ آیا مفابل کوتاه شدن به شکل یک اسم رمز یا کوچک شده ایستادگی می کند؟ اسامی چند کلمه ای بلند، به طور سریع به صورت اسامی کوتاه که دربردارنده ی حروف اول کلمه، بدون قدرت برقراری ارتباط با مصرف کننده اند، تبدیل می شوند.

3- تناسب و اقتضا. آیا تناسبی منطقی با جوهر و هویت موسسه دارد؟ در صورتی که اسم در شرکت به طور کامل به همان اندازه یا بیشتر به منظور هویتی دیگر تاثیر گذار و عملی است، این موضوع را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

4- املا و تلفظ آسان. آیا بیشتر مردم پس از شنیدن اسم این توانایی را دارند تا آن را هجی کنند و درست بنویسند؟ آیا آن ها این توانایی را دارند تا پس از مشاهده نمودن اسم آن را تلفظ کنند؟ اسم نبایستی به یک آزمون املا تبدیل شود یا سبب شود مردم احساس بی خردی و نادانی کنند.

5- دوست داشتنی بودن. آیا مردم در حین استعمال از اسم کیف خواهند برد؟ اسامی که به صورت ذهنی هیجان انگیز و تحریک کننده می باشد یا در حین تقریر «احساس خوبی» به وجود می آورند ، نسبت به آن هایی که این احساس را مهیا نمی کنند برتری بیشتری در آغاز فعالیت دارند.

6- قابلیت تعمیم. آیا اسم «قابلیت توسعه و تعریض» دارد؟ آیا تفسیری بصری تلقین می کند یا قادر می باشد در تعدادی از کارها و فعالیت های مبتکر به روش های گوناگونی مورد استعمال واقع گردد؟ اسامی بزرگ، مهلت های بی انتهایی را به منظور ساحت فعالیت برند مهیا می کنند.

7- قابلیت محافظت. آیا اسم قادر می باشد به علامت تجاری تبدیل شود؟ آیا به منظور کاربری در وب قابل استعمال می باشد؟ در حالی که بسیار زیادی از اسامی قادر می باشند به علامت تجاری تبدیل شوند، برخی از اسامی بسته به اسامی دیگر بیش تر سزاواری و اهلیت دفاع دارند، که این موضوع و مبحث آن ها را در بلند مدت، مطمئن تر و معتبر تر می سازد.

شرایط انتخاب نام شرکت

  1. نام شرکت باید ریشه فارسی داشته باشد.
  2. نام شرکت باید لاتین نباشد.
  3. نام شرکت باید مخالف شئونات اسلامی ایران نباشد.
  4. نام شرکت نباید تکراری باشد.
  5. نام شرکت باید اسم خاص باشد و در آن از اسم عام کمتر استفاده شده باشد.
  6. در انتخاب اسم شرکت باید از اعداد به صورت ریاضی استفاده نشود و در صورت استفاده به صورت حروف باشد.
  7. در نامشرکت باید از عنوان های ایثارگران و مانند آن ها که تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
  8. در اسم شرکت باید از عنوان های شاعران،کاشفان کنونی استفاده نگردد.
  9. در نام شرکت باید از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.
  10. در نام شرکت باید از حروف اول برخی از کلمات همانند پی وی سی و...استفاده نشود.

نامهای زیر نباید جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت اضافه شود :

ملی - ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت - پتروشیمی - دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز - بهزیست – بانک – بسیج- جهاد - آسانسور - آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد - شهید- آزاده- جانبازان- تکنو - فامیلی -فیلتر - نیک – باور- میکروبرد- تست - استار - تک - مدرن - پیک - امنیت- کارواش - فانتزی - شهروند - اقتصاد -میهن - جوانان - ایمان - دکوراسیون - هدف - سپاه - تکنیک - دیتا- تک نو- تکنولوژی - اورست - مونتاژ- ونوس - دفتر- ایتال - بیو- کنترل – متریک – مترلژی.

برای آپارتمان معادل آن = كاشانه - تکنیک و تکنو معادل آن = فن – تکنولــوژی معادل آن= فن آوری یا فن آوران –کلینیک معادل آن =درمانگاه - دکوراسیون معادل آن= آرایه .سیستم معادل آن= چرخه درخواست شود.

موسسه ارزان ثبت آماده ارائه خدمات می باشد،چنانچه در هر کدام یک از مراحل انتخاب نام شرکت با سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه ارزان ثبت در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت عمرانی

برای آن که بتوانید شرکت مهندسی عمران را همانند دیگر شرکت ها به ثبت برسانید بایستی براساس نوع فعالیت و رابطه میان شرکاء چارچوب شرکتی را که می خواهید ثبت نمایید را مشخص کنید.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص با انتخاب 5 موسس شروع می شود . یعنی شما باید در کنار خود 4 نفر دیگر را به عنوان اعضای شرکت به هنگام ثبت شرکت سهامی خاص در نظر بگیرید .به منظور آگاهی یافتن از سایرشرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.

اسامی سه سیلابی ایرانی

انتخاب اسم ویژگی اساسی یک شرکت محسوب می شود . ، نام یک ثبت شرکت باید حدااکثر سه ریشه اصلی یا به اصطلاح “سه سیلابی” تشکیل شده باشد اسم مشابه آن‌ در اسم سایر شرکت های ثبت شده وجود نداشته باشد.

ثبت شرکت جهانگردی

اشخاصی که قصد دارند شرکت گردشگری را به ثبت برسانند با ارائه مدارکی در اداره ثبت شرکتها اقدام به ثبت نمایند .مدارک مورد نیاز ثبت شرکت گرشگریاصل آخرین مدرک تحصیلی همراه با رونوشت آن ارائه گردد.اصل شناسنامه و رونوشت کلیه ی صفحات شناسنامه ارائه گردد.

معیارهای انتخاب نام شرکت

هنگامی که موضوع پیروزی یک کسب و کار عنوان می شود نام ارزش بسیاری زیادی را پیدا می کند.دراین مقاله به معیارهای انتخاب نام شرکت پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مدارک لازم برای ثبت شرکت های با مسئولیت محدود - 1. یک نسخه مصدق از شرکت نامه.۲. یک نسخه مصدق از اساسنامه (اگر باشد) شده اند. ٣. اسامی شریک یا شرکایی که برای اداره کردن شرکت معين.۴. نوشته به امضای مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی و تسلیم تمام سرمایه غیرنقدی با تعیین حصه های غیر نقدی.

لزوم تعیین و تأیید نام شرکتها قبل از ثبت

لزوم تعیین و تأیید نام شرکتها و مؤسسات غیر تجاری قبل از ثبت - تمامی شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری باید در بدو مراحل تأسیس شرکت و قبل از ثبت برای خود نامی انتخاب نمایند، اولین قدم، جهت ثبت شرکت یا مؤسسه انتخاب اسم آنست؛ لذا نام پیشنهادی برای شرکت با مؤسسه باید از اداره ثبت شرکت ها استعلام و در صورت

انواع اشخاص حقوقی و وظایف آن ها

انواع اشخاص حقوقی و نحوه تشکیل آنها - اشخاص حقوقی بر دو نوعند: اشخاص حقوقی حقوق عمومی و اشخاص حقوقی حقوق خصوصی منظور از اشخاص حقوقی حقوق عمومی، اشخاصی هستند که بلافاصله پس از تصویب مجوز قانونی آنها از طرف دولت، به وجود آمده و شروع به فعالیت می کنند مانند تمام وزارتخانه ها.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

مدارک لازم برای ثبت شرکت های تضامنی - یک نسخه مصدق از شرکت نامه - در اسم شرکت تضامنی باید عبارت(شرکت تضامنی) و لااقل اسم یک نفر از شرکاء ذکر شود.در صورتی که اسم شرکت مشتمل بر اسامی تمام شرکاء نباشد باید بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده است عبارتی از قبیل(و شرکاء) یا(و برادران) قید شود.

انواع شرکت

ثبت شرکت یکی از الزامات قانونی میباشد که مقررات و قوانینی برای آن وضع شده است. بنا بر تعریف قانون مدنی ایران، شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکین متعدد در شیء واحد به نحو اشاعه. ولی این تعریف در برگیرنده مشاعات نیز می‌باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟