لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

معیارهای انتخاب نام شرکت


نام به چه معنایی می باشد ؟ هنگامی که موضوع پیروزی یک کسب و کار عنوان می شود نام ارزش بسیاری زیادی را پیدا می کند.
نام مناسب این قابلیت را دارد تا سبب گردد کسب و کار شما با کل شهرحرف بزند . نام نامناسب می تواند سبب پرتاب شدن آن به ظلمت و در نتیجه نابودی آن گردد. بطور در واقع نامی که شما انتخاب می کنید بایستی معرفی کننده مهارت ، سندیت و بی نظیر بودن محصولات یا خدماتی باشد که شما در حال ارائه و گسترش آن می باشید.

معیارهای انتخاب نام شرکت

بعضی از کارشناسان و متخصصان ثبت شرکت براین باورند که نام های آهنجیده از بهترین نام ها هستند و بایستی به موجب آن ها بینش و مکانی خلق کرد. دیگران بر این باورند که بایستی طرح ابلاغ رسانی داشته باشند تا مشتریان این قابلیت را داشته باشند تا از روی نام کسب و کار در کمترین زمانی که امکان دارد ملتفت نوع کسب و کاری باشند که ارائه شده است. بعضی بر این باورند که اسامی تکوین شده یا به اصطلاح ساخته شده (که از ترکیب شدن و کنار هم قرار گرفتن کلمات به وجود آمده اند ) بیشتر و بهتر از کلمه های حقیقی در ذهن قرار خواهند گرفت. بعضی از اشخاص دیگر گمان می کنند که این چنین از اسامی بسیار زودتر از خاطر می روند.

اما در حقیقت ، هر اسمی که با راهبرد مناسبی بازاریابی شود قادر می باشد بسیار تاثیر گذار و موفق باشد. این ها موارد مواردی می باشند که شما بایستی در خصوص انتخاب نام متناسب به منظور کسب و کار کوچک خود مد نظر داشته باشید.

به منظور آغاز از کمک و یاری کارشناسان استعمال نمایید.

انتخاب و پیدا کردن نامی مناسب جهت کسب و کار پروسه ای سخت و دارای پیچش می باشد. امکان دارد که شما در نظر داشته باشید تا با یک مشاور مشورت نمایید ، مخصوصا اگر در صنعتی مشغولیت داشته باشید که نام منتخب شده به منظور کسب و کار بر موفقیت آتی آن تاثیر گذاری بسیار زیادی باشد.

موسسه های نام گذاری سیستم های دقیق و خلاقانه به منظور خلق اسم های جدید دارند و به طور دقیق از قانون و مقررات مربوط به این دایره و مالکیت معنوی و … اطلاعات کافی و لازم دارند. آن ها قادر می باشند به شما در محدوده این که چرا یک نام بد است و چرا نام دیگری خوب و مناسب می باشد سفارش های مناسبی را ارائه نمایند.

از نکات منفی این موضوع هزینه آن می باشد . این امکان وجود دارد که یک موسسه حرفه ای در این شالوده به منظور این چنین خدماتی هزینه ای تا ۸۰ هزار دلار از شما درخواست نماید که این مبلغ دربردارنده ی کلیه ی فعالیت های جانبی مربوط به آن مشمول طراحی گرافیک، لوگو و . . . می گردد. اگرچه خدمات مشاوره نام گذاری با هزینه های کمتر و حتی تا ۵۰ دلار هم وجود دارد ، اما مصرف نمودن یک هزینه زیاد و یقینا به صورت جامع در نخست به منظور سفارش یک کارشناس باکیفیت قادر می باشد سب صرفه جویی های بسیار زیادی برای شما در مدت زمان طولانی تری شود.

1- تمایز. آیا اسم در میان فراوانی اسامی مختلف، خصوصا در میان اسامی دیگر در طبقه خود برجسته و متفاوت است؟ آیا در متن و زبان عادی به راحتی و آسانی قابل تشخیص است؟ بهترین اسامی برند « خودنمایی و تجلی» اسمی شایسته و مناسب را دارند.

2- کوتاهی و اختصار. آیا اسم به اندازه کافی کوتاه می باشد تا به آسانی و راحتی یادآور و مصرف گردد؟ آیا مفابل کوتاه شدن به شکل یک اسم رمز یا کوچک شده ایستادگی می کند؟ اسامی چند کلمه ای بلند، به طور سریع به صورت اسامی کوتاه که دربردارنده ی حروف اول کلمه، بدون قدرت برقراری ارتباط با مصرف کننده اند، تبدیل می شوند.

3- تناسب و اقتضا. آیا تناسبی منطقی با جوهر و هویت موسسه دارد؟ در صورتی که اسم در شرکت به طور کامل به همان اندازه یا بیشتر به منظور هویتی دیگر تاثیر گذار و عملی است، این موضوع را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

4- املا و تلفظ آسان. آیا بیشتر مردم پس از شنیدن اسم این توانایی را دارند تا آن را هجی کنند و درست بنویسند؟ آیا آن ها این توانایی را دارند تا پس از مشاهده نمودن اسم آن را تلفظ کنند؟ اسم نبایستی به یک آزمون املا تبدیل شود یا سبب شود مردم احساس بی خردی و نادانی کنند.

5- دوست داشتنی بودن. آیا مردم در حین استعمال از اسم کیف خواهند برد؟ اسامی که به صورت ذهنی هیجان انگیز و تحریک کننده می باشد یا در حین تقریر «احساس خوبی» به وجود می آورند ، نسبت به آن هایی که این احساس را مهیا نمی کنند برتری بیشتری در آغاز فعالیت دارند.

6- قابلیت تعمیم. آیا اسم «قابلیت توسعه و تعریض» دارد؟ آیا تفسیری بصری تلقین می کند یا قادر می باشد در تعدادی از کارها و فعالیت های مبتکر به روش های گوناگونی مورد استعمال واقع گردد؟ اسامی بزرگ، مهلت های بی انتهایی را به منظور ساحت فعالیت برند مهیا می کنند.

7- قابلیت محافظت. آیا اسم قادر می باشد به علامت تجاری تبدیل شود؟ آیا به منظور کاربری در وب قابل استعمال می باشد؟ در حالی که بسیار زیادی از اسامی قادر می باشند به علامت تجاری تبدیل شوند، برخی از اسامی بسته به اسامی دیگر بیش تر سزاواری و اهلیت دفاع دارند، که این موضوع و مبحث آن ها را در بلند مدت، مطمئن تر و معتبر تر می سازد.

شرایط انتخاب نام شرکت

  1. نام شرکت باید ریشه فارسی داشته باشد.
  2. نام شرکت باید لاتین نباشد.
  3. نام شرکت باید مخالف شئونات اسلامی ایران نباشد.
  4. نام شرکت نباید تکراری باشد.
  5. نام شرکت باید اسم خاص باشد و در آن از اسم عام کمتر استفاده شده باشد.
  6. در انتخاب اسم شرکت باید از اعداد به صورت ریاضی استفاده نشود و در صورت استفاده به صورت حروف باشد.
  7. در نامشرکت باید از عنوان های ایثارگران و مانند آن ها که تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
  8. در اسم شرکت باید از عنوان های شاعران،کاشفان کنونی استفاده نگردد.
  9. در نام شرکت باید از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.
  10. در نام شرکت باید از حروف اول برخی از کلمات همانند پی وی سی و...استفاده نشود.

نامهای زیر نباید جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت اضافه شود :

ملی - ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت - پتروشیمی - دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز - بهزیست – بانک – بسیج- جهاد - آسانسور - آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد - شهید- آزاده- جانبازان- تکنو - فامیلی -فیلتر - نیک – باور- میکروبرد- تست - استار - تک - مدرن - پیک - امنیت- کارواش - فانتزی - شهروند - اقتصاد -میهن - جوانان - ایمان - دکوراسیون - هدف - سپاه - تکنیک - دیتا- تک نو- تکنولوژی - اورست - مونتاژ- ونوس - دفتر- ایتال - بیو- کنترل – متریک – مترلژی.

برای آپارتمان معادل آن = كاشانه - تکنیک و تکنو معادل آن = فن – تکنولــوژی معادل آن= فن آوری یا فن آوران –کلینیک معادل آن =درمانگاه - دکوراسیون معادل آن= آرایه .سیستم معادل آن= چرخه درخواست شود.

موسسه ارزان ثبت آماده ارائه خدمات می باشد،چنانچه در هر کدام یک از مراحل انتخاب نام شرکت با سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه ارزان ثبت در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرکت های مختلط

شرکت های مختلط - در قانون تجارت ایران، شرکت های مختلط به دو دسته سهامی و غیرسهامی تقسیم می شوند. مهمترین تفاوت این شرکتها با سایر شرکتهای تجاری این است که در شرکت های مختلط دو نوع شریک وجود دارد ولی در شرکتهای تجاری دیگر فقط یک نوع شریک وجود دارد. در شرکتهای مختلط برخی از شرکا دارای مسئولیت نامحدود

ثبت شرکت عمرانی

برای آن که بتوانید شرکت مهندسی عمران را همانند دیگر شرکت ها به ثبت برسانید بایستی براساس نوع فعالیت و رابطه میان شرکاء چارچوب شرکتی را که می خواهید ثبت نمایید را مشخص کنید.

ثبت شرکت جهانگردی

اشخاصی که قصد دارند شرکت گردشگری را به ثبت برسانند با ارائه مدارکی در اداره ثبت شرکتها اقدام به ثبت نمایند .مدارک مورد نیاز ثبت شرکت گرشگریاصل آخرین مدرک تحصیلی همراه با رونوشت آن ارائه گردد.اصل شناسنامه و رونوشت کلیه ی صفحات شناسنامه ارائه گردد.

ثبت شرکت معماری

ثبت شرکت معماری نیز میتواند در قالبهای شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت برسد. - معماری به انگلیسی Architecture گفته می شود که یک نوع هنر می باشد که در بسیاری از موارد کاربرد دارد و متقاضیان ثبت شرکت معماری الزامی است که ثبت شرکت خود را در اداره ثبت شرکتها انجام دهند .

مراحل ثبت موسسه

ثبت موسسه همانطور که می دانید برای انجام امور غیر تجاری و خدماتی مثل امور علمی، دینی ، ادبی ، ورزشی و... انجام می شود . ارزان ثبت کوشیده است در این مقاله مراحل ثبت موسسه و شرایط آن را برای شما شرح دهد .

انواع اشخاص حقوقی و وظایف آن ها

انواع اشخاص حقوقی و نحوه تشکیل آنها - اشخاص حقوقی بر دو نوعند: اشخاص حقوقی حقوق عمومی و اشخاص حقوقی حقوق خصوصی منظور از اشخاص حقوقی حقوق عمومی، اشخاصی هستند که بلافاصله پس از تصویب مجوز قانونی آنها از طرف دولت، به وجود آمده و شروع به فعالیت می کنند مانند تمام وزارتخانه ها.

حقوق ناشی از نام شرکت تجارتی

حقوق ناشی از نام شرکت تجارتی - نام شرکت تجارتی در اکثر کشورهای جهان از جمله موضوعات حقوق مالکیت صنعتی است و جزء سرمایه و مالکیت شرکت محسوب می گردد. بنابراین مالک می تواند در حدود قوانین از مایملک خود شخصا انتفاع ببرد یا آن را به دیگری انتقال دهد.

اساسنامه شرکت

از ارکان اصلی تاسیس یک شرکت سهامی ، اساسنامه شرکت می باشد . الزامی است که شرکتهای سهامی از نوع قالب شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص دارای اساسنامه شرکت باشند

ثبت شرکت فنی مهندسی

مقصود از ثبت شرکت مهندسی این می باشد که در بند 2 اساسنامه شرکت که نشانگر موضوع فعالیت شرکت می باشد مواردی که به فعالیت های مهندسی مرتبط می باشد در آن جای داده شود.

ثبت شرکت سهامی خاص

شهرکت سهامی خاص شرکتی است متشکل از 3 نفر به بالا که تمام سرمایه آنها فقط از سمت موسسین تامین شده و آن سرمایه به سهام تقسیم میشود و مسئولیت سهامداران محدود به مبلغ اسمی سهامشان میباشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟