نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه

جهت انجام تغییرات در شرکت الزامی است که صورتجلسه تغییرات نیز تنظیم گردد . در این مقاله نمونه ای از صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه ذکر شده است :

مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ثبت نوول آماده ارائه خدمات در زمینه ثبت تغییرات شرکت به شما می باشند هم اکنون با ثبت نوول تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه

صورت جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه (یا عادی بطور فوق العاده) شرکت سهامی خاص ثبت شده به شماره در تاریخ ساعت با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت( اگر جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید.

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه

الف: در اجرای ماده ۱۰۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت:

 1. خانم /آقای به سمت رییس جلسه
 2. خانم /آقای به سمت ناظر جلسه
 3. خانم /آقای به سمت ناظر جلسه
 4. خانم / آاقای به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

ب:در خصوص دستور جلسه

‍۱-انتخاب مدیران ۲- انتخاب بازرسین ۳-انتخاب روزنامه کثیر الانتشار ۴-تصویب ترازنامه حساب سود و زیان به شرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.

 1. اعضای هیئت مدیره عبارتند از خانم /آقای خانم / آقای خانم /آقای برای مدت دو سال انتخاب و با امضا ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام میدارند.
 2. با رعایت ماده ۱۴۷ لایحه اصلاحی قانون تجارت خانم / آقای به سمت بازرس اصلی و خانم / آقای به سمت بازرس علی البدل برای مدت یکسال مالی انتخاب شدند.
 3. روزنامه کثیر الانتشار جهت نشر آگهی های شرکت انتخاب شد.
 4. پس از قرائت گزارش بازرسی قانونی ترازنامه و حساب سود و زیان شرکت منتهی به سال مورد تصویب قرار گرفت.

ج: به خانم / آقای احدی از سهامداران یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضا ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

امضا هیئت رییسه

رییس جلسه ناظر جلسه ناظر جلسه منشی جلسه

امضا اعضای هیئت مدیره:

امضا بازرسین بازرس اصلی بازرس علی البدل

تذکرات :

 1.  چنانچه تعیین هیئت مدیره و گزینش بازرس/بازرسان و انتخاب روزنامه و تایید ترازنامه و رسیدگی به حساب سود و ضرر شرکت و یا یک یا دو تا از آنها در دستور جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه یا عادی بطور فوق العاده قرار داشته باشد، می توان با استفاده از نمونه صورت جلسه، موضوعات مد نظر را در آن قید کرد.
 2.  تا هنگامی انتخاب روزنامه کثیر الانتشار اولیه معتبر است که تصمیم تغییر آن را نداشته باشیم و لزومی به انتخاب روزنامه کثیر الانتشار دیگری نیست.
 3.  طی 4 ماه نخست سال مالی باید مجمع عمومی عادی سالیانه تشکیل شود و مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده زمانی تشکیل می شود که به هر دلیلی مجمع عادی در موعد مقرر برگزار نشود.
 4.  اعضای هیئت مدیره و بازرسین پس از امضا نمودن پایین برگه صورت جلسه ، موافقت خود را ابراز می کنند و البته امکان دارد از طریق نامه های مجزایی، موافقت خود را اعلان کنند . سپس این اوراق باید به پیوست صورت جلسه به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.
 5.  درصورتی که قرار باشد یک نفر مسئولیت ریاست هیئت مدیره و مدیر عاملی شرکت را به عهده داشته باشد ولی به این حالت در اساسنامه اشاره ای نشده باشد، باید مراتب مطابق ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت توسط دو سوم اعضای مجمع تایید شود.
 6. ارائه صورتجلسه هیئت مدیره با استفاده از نمونه پیوست شده در زمینه موضوعاتی از قبیل تعیین منصب اعضای هیئت مدیره و مشخص نمودن افراد دارای حق امضا، صورت می گیرد.
 7.  تدوین صورتجلسه در چند نسخه انجام می شود و هیئت رئیسه تمامی صفحات آن را امضا کرده و اداره ثبت شرکت ها یک نسخه آن را دریافت می دارد.
 8.  در صورت برگزاری مجمع با حضور بیشترین تعداد سهامداران ، لازم است روند دعوت مطابق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت( ماده ۹۹)انجام شود. .
 9.  در صورت برگزاری مجمع با حضور بیشترین تعداد سهامداران، اصل روزنامه ای که آگهی دعوت در آن منتشر شده به انضمام صورت جلسه باید تسلیم اداره ثبت شرکت ها شود.
 10.  در فهرستی سامی سهامدارانی که در مجمع حضور یافته اند به همراه تعداد سهام آنها نوشته می شود و آنها ذیل آن را امضا می کنند وپس ازتایید صحت آن توسط هیئت رئیسه مجمع، آن را به انضمام صورت جلسه تسلیم اداره ثبت شرکت ها می کنند.
 11.  بیشترین مدت زمان برگزاری جلسه تا تحویل آن به اداره ثبت شرکت ها ، یک ماه می باشد.

10 دیدگاه دربارهٔ «نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه»

 1. سلام
  آیا امکان این که در صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه یک نفر همزمان ناظر و منشی باشه ؟ اعضای هیات مدیره و سهامداران ما کلا 3 نفر هستش ، خودم بشم ناظر و منشی جلسه ؟

  1. درود بر شما دوست عزیز. اگر منظور شما از ناظر همان بازرس می باشد باید بگوییم خیر . یک بازرس در مجامع تنها می تواند یک سمت که همان بازرسی است انجام دهد و نمی تواند منشی باشد.

 2. سلام اگر شرکتی ثبت شده اما فعالیت مالی نداشته باشد آیا نیاز به برگزاری مجمع عمومی است ؟ و اگر نیاز است مورد تصویب ترازنامه حساب سود و زیان الزامی است برای صورتجلسه یا خیر؟

  1. درود برشما دوست عزیز . در صورت نداشتن فعالیت مالی موظف به ارائه گزارش مالی به اداره مالیات هستید. اگر تمایل به فعالیت ندارید بهتر است با تشکیل مجمع عمومی اقدام به بررسی موضوع کنید.

 3. سلام اگر شرکتی فقط 3 نفر سهام دار داشته باشه اونا نمیتونن مجمع عمومی برگزار کنن چون نفرات به حد نیاز که حداقل 4 نفر هست نمیرسه ایا میشه فقط یه ناظر داشته باشه

  1. درود بر شما خیر ربطی به این موضوع ندارد همه شرکت ها مجمع عمومی عادی را می تونن برگزار کنند قواعد عمومی شرکت ها با قواعد اخصاصی آنها فرق داره مثلاً در شرکت سهامی خاص شما با دو سوم دارندگان 75 درصد از سهم الشرکه هم می تونید مجمع عمومی عادی را تشکیل دهید.

  1. درود بر شما متاسفانه منظور سوالتون رو نفهمیدم میشه کامل تر سوالتون رو بفرمایید تا در اسرع وقت پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *