لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

هزینه ثبت شرکت


در جهت ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باید هزینه های قانونی ان را پرداخت نمایید در صورتی که هزینه های ثبت شرکت را پرداخت نشوند ثبت شرکت به رسمیت شناخته نمی شود . 

هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص

برای تعریف هزینه ثبت شرکت میتوان گفت باوجود اینکه مقدار هزینه برای تاسیس شرکت کم و خیلی ساده به دست می آید اما در روند ادامه ی ثبت شرکت با هزینه هایی روبرو خواهید شد که اگر مجموع آنها را درنظر بگیرید نتیجه می گیرید که ثبت شرکت خیلی کم هزینه و ارزان هم نبوده است.به خاطر داشته باشید که اگر بخواهید از هزینه های روند کار کم کرده و مراحلی را جهت فرار از مخارج ان نادیده بگیرید،قطعا شرکت تشکیل شده شما به اندازه ای که باید،قابل قبولی و کیفیت مطلوب را ندارد.

هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود

اینکه روند تشکیل شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود چه مقدار هزینه ای را دربرمی گیرد به مواردی مثل: میزان رواج موضوع فعالیت، سرمایه اولیه، آمار اگهی روزنامه رسمی و شیوه فعالیت شرکت( مثلا  خدمات، تجارت، صادرات و... )بستگی دارد. همچنین هزینه هایی باید ابتدا جهت ثبت شرکت تحت عنوان هزینه های ثابت ولازم پرداخت شود اعم از: دستمزد وکیل موسسه های ثبت مثل موسسه حقوقی.....، قیمت نشرتبلیغات،حق ثبت وهزینه های واریزشده به حساب دولت.

هزینه انواع ثبت شرکت به ترتیب مراحل ثبتی

هزینه تعیین نام شرکت

ابتدا باید ۵نام مورد نظر را انتخاب و به ترتیب اولویت بندی درفهرست مخصوص واردکرد.تایید نام شرکت به مواردی بستگی دارد که ذکر میکنیم:ریشه فارسی داشتن،بیش ازسه بخش بودن،تکراری نبودن.درصورتیکه این شرایط را دارا باشد و هزینه مشخص شده پرداخت شده وفیش واریزی به اداره ثبت نام تحویل داده شود،بررسی کارشناسان انجام شده وسپس تایید شده و به ثبت خواهدرسید.

هزینه پستی ثبت شرکت

زمانیکه نام موردنظر ثبت شد،باید مدارک موردنیاز را کامل کرده و توسط اداره پست شهر مربوطه صادرکنید.هزینه پست نیز همانجا باید پرداخت شود.ضمنا هزینه پست را وزن و تعداد ورقه های ارسالی شما مشخص خواهدکرد.

هزینه حق الثبت

هزینه حق الثبت درواقع هزینه ای است که باید درقبال باطل شدن فیش واریزی سرمایه پرداخت شود و میزان آن بستگی به سرمایه شرکت دارد.

نکته:محاسبه ی هزینه حق الثبت براساس تعرفه ی سازمان ثبت شرکت ها انجام می گیرد.

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

می توان گفت ثبت شرکت طی دو مرحله در روزنامه درج می شود.اولین بار که توسط اداره ثبت در روزنامه ی محلی درج شده و هزینه آن نیز همان جا در اداره ثبت گرفته می شود.اما بار دوم نشرآن در روزنامه رسمی کشور می باشد که به عهده ی خود موسسین شرکت است که درصورت تقاضا،هزینه ی آن به صورت اینترنتی قابل واریزاست.

نوع شرکت و میزان تبلیغات نشرشده در آگهی تاسیس شرکت در نحوه ی حساب وقیمت تبلیغات در اداره ثبت شرکت تاثیر بسزایی دارد.دراصل میزان موصوع شرکت و اعضای شرکت،دقیقا میزان هزینه ی نشر آگهی در روزنامه را مشخص می کنند و رابطه ی مستقیمی دارند.

نکته: به علاوه هزینه مخصوص ثبت شرکت،قیمت پاکت،پوشه و سایر موارد پرونده نیز باید پرداخت شود.

هزینه روزنامه رسمی کل کشور

چنانچه شرکت با موفقیت به ثبت رسید و آگهی نخست تاسیس آن در روزنامه محلی توسط اداره ثبت به نشر رسیداینک نوبت به درج آگهی در روزنامه رسمی کشور می رسد.

در شیوه ی محاسبه ی هزینه ی روزنامه رسمی میتوان گفت هرچقدر نوع شرکت،گستره موضوع فعالیت شرکت و تعداد اعضای موسس شرکت بیشترباشند،هزینه قابل پرداخت نیز بیشتر خواهدشد.هزینه مربوطه را باید بصورت اینترنتی در سایت مورد نظر پرداخت نمود.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

پرداخت هزینه ی مربوط به پلمپ مراکز تجاری و گرفتن انها اقدامی است که باید پس ازبه ثبت رساندن شرکت و درج آن در روزنامه رسمی کشور به آن توجه کرد.

قیمت دفترکل وروزنامه و دفتردارایی وواحدهای ثبتی آن بسته به تعداد برگه ها(۵۰یا۱۰۰یا بیش ازاین..)دارای تفاوت هایی می باشد.

دفاتر پلمپ تجاری دراصل از دفترکل و روزنامه تشکیل شده اند و اداره ثبت شرکت ها مسئولیت پلمپ آنهارا به عهده دارد.این دفاتر در حساب و کتاب میزان مالیات بر درآمد سالانه بسیار حائز اهمیت می باشند.به بیان بهتر دفاتر پلمپ تجاری معیار حسابرسی مالیات شما به حساب می آیند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

به منظور تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی به 2٪ سرمایه شرکت نیاز است تا صرف هزینه ی باطل شدن تمبر سرمایه شود.پس از آن باید فیش های واریزی جهت تشکیل پرونده و کداقتصادی تحویل داده شود.

باتوجه به موارد ذکر شده و توضیحات بالا تاحدودی برای شما مشخص شد که ثبت شرکت شامل هزینه های متفاوتی می باشد و دلایلی که باعث بروز تفاوت در این هزینه ها است دراین مقاله باهم مرور کردیم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مجمع عمومی موسس چیست ؟

یکی از رکن های مهم و اساسی هر شرکت سهامی مجمع عمومی می باشد و ازاجتماع مالکان سهام شرکت تشکیل می گردد.

استعلام برند قبل از ثبت

انتخاب نمودن و به ثبت رسانیدن برند از شرایط خاصی تبعیت می کند.به سبب قانون ثبت علامت ها و اختراع ها علامت تجاری یا برند بایستی ابتکاری باشد و سبب گمراهی و فریب نگردد.در این مقاله از استعلام برند قبل از ثبت توضیحاتی داده می شود لطفا مطالعه نمایید

مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی عادی به منظور انتخاب و برکناری مدیران و بازرسان و تصویب گزارش های مالی تشکیل می شود.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست

مجمع عمومی فوق العاده مجمعی می باشد که از اجتماع صاحبان سهام شرکت متشکل است و در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد تشکیل می گردد برای کسب اطلاعات در مورد وظایف مجمع عمومی فوق العاده مقاله را بخوانید.

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت ها به صورت اینترنتی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و با ارائه صورتجلسه و مدارک مورد نیاز امکان پذیر می باشد.در این مقاله به مطالعه مدارک ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت بپردازید.

انحلال شرکت

به دلایل مختلفی شرکت منحل می گردد و این موارد انحلال شرکت را قانون گذار در قانون تجارت پیش بینی نموده است.می توانید با مطالعه انحلال شرکت اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

پلمپ دفاتر چیست ؟

باتوجه به قوانین مصوبه کلیه شرکتهایی که ثبت می شوند باید دارای دفاتر پلمپ باشند . در اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر انجام می شود .

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در صورتی مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می گردد که امر فوق العاده ای مورد نظر باشد و تصمیم گیری در خصوصو آن خارج از صلاحیت و وظایف مجمع عمومی عادی باشد.

وظایف مجمع عمومی موسس چیست

اولین وظیفه مجمع عمومی موسس، رسیدگی به گزارش مذکور و تصویب آن خواهد بود. گزارش موسسین باید حداقل پنج روز قبل از تشکیل مجمع عمومی موسس در محلی که در آگهی دعوت مجمع تعیین شده است؛ برای کسب اطلاع پذیره نویسان سهام آماده باشد.

بازرس قانونی در شرکت کیست ؟

بازرس قانونی در شرکت کیست ؟ - بر اساس قانون بازرس وظایفی را بر عهده دارد که البته این ماموریتها متنوع می باشد . در واقع اصلی ترین مأموریتی که یک بازرس دارد بررسی نمودن حسابها می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟