صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در سمنان

ثبت شرکت در سمنان

ثبت سریع شرکت در ایران

چنانچه در صدد ثبت شرکت در سمنان می باشید ولی اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را ندارید خواندن این مقاله کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد زیرا تیم تحریریه موسسه ثبت نوول در این مقاله کوشیده اند تا مطالب سودمندی را به شما متقاضیان محترم ارائه نمایند. از نحوه ثبت شرکت فوری در سمنان گرفته، تا مراحل، مدارک لازم و هزینه ثبت شرکت تهران، پس همراه ما باشید.

درباره سمنان

سمنان مرکز استان سمنان است و پرجمعیت ترین شهر این استان و دارای آب و هوای خشک و معتدل است. وجود آب و هوای خوب و جاذبه های طبیعی به ویژه در بخش شهمیرزاد آن و نیز تمرکز واحدهای تولیدی استان در این شهر سبب شده است تا اشخاص زیادی تمایل به ثبت شرکت در سمنان را داشته باشند.

لزوم ثبت شرکت در سمنان

برای مدیران شرکت و سهامداران ثبت شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا اشخاص با ثبت شرکت از شخصیت حقیقی به شخصیت حقوقی تبدیل می شوند و در دنیای امروز شرکت هایی که دارای اعتبار قانونی و حقوقی می باشند جایگاه بالاتری دارند .

به موجب همین امر شرکت هایی که ثبت می شوند و شماره ثبت اخذ می نمایند دارای اعتبار و ارزش بیشتری می باشند.

موسسه حقوقی ثبت نوول آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت قانونی در سمنان می باشد، لذا می توانید کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

لزوم ثبت شرکت در سمنان

شرایط انواع ثبت شرکت در سمنان

طبق قانون تجارت ایران هفت نوع شرکت تجاری وجود دارد که در اینجا مختصر توضیحی در مورد انواع شرکت تجاری و قالب ثبتی آن ارائه می دهیم.

 با مسئولیت محدود : برای انجام امور بازرگانی در ابعاد کوچک بسیار مناسب است. ساده ترین روند ثبتی را داراست و با حداقل دو نفر عضو قابل ثبت است.

 سهامی خاص : برای انجام امور بازرگانی بزرگتر و امور فنی مهندسی و پیمانکاری این قالب ثبتی بهترین است. این شرکت با حداقل 5عضو به ثبت می رسد و کل سرمایه آن را باید خود سهامداران یا موسسان شرکت تهیه می نمایند.

بیشتر بدانید ...
اخذ کارت بازرگانی در تهران فوری

 سهامی عام : امور تجاری بسیار کلان و پروژه های ملی که نیاز به مشارکت و تهیه سرمایه فراوان دارد در قالب ثبت شرکت سهامی عام به انجام می رسد. این شرکت برخلاف شرکت سهامی خاص ، همه سرمایه اش را موسسان تهیه نمی کنند بلکه 20 درصد از 35 درصد سرمایه تعهدی را واریز می کنند و ما بقی با فروش سهام شرکت در بازار بورس اوراق بهادار تامین می شود.

 تعاونی : این شرکت زیرنظر وزارت تعاون و با مجوز این نهاد به ثبت می رسد . هدف از ثبت تعاونی برطرف کردن بخشی از نیاز قشری خاص است. 25 درصد سرمایه تعاونی را سهامداران و مابقی از طریق تسهیلات و کمک های نهادهای دولتی تامین می شود.

 تضامنی : کل زیان شرکت در این قالب توسط همه شرکا یا شرکای ضامن که اسمشان در نام شرکت قید می شود ، تضمین می گردد. این نوع شرکت برای تشکیل بانک و صرافی و موسسات مالی و اعتباری بیشتر مناسب است.

 نسبی : این شرکت با دو نفر عضو به ثبت می رسد و مسئولیت اعضای آن به نسبت سرمایه آن ها در شرکت است.

 مختلط سهامی : دارای سرمایه به شکل سهام است و دارای سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود است.

 مختلط غیر سهامی : دارای سرمایه نقدی است و هم یک یا چند شریک ضامن و یک یاچند شریک عادی دارد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

همه شرکت های تجاری به طور خلاصه تحت یک شرایطی قابل ثبت هستند. اما آنچه که در بین این شرکت ها تفاوت ایجاد می کند. قوانین و شرایط هر یک است. مثلاً شرکت با مسئولیت محدود برای اشخاصی که می خواهند شرکتی با کمترین میزان مسئولیت به ثبت برسانند مناسب است.

در شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه اولیه‌ای وجود ندارد. بنابراین مسئولیت اعضاء در این نوع شرکت‌های تجاری محدود به مبلغ اسمی سرمایه آنها می‌باشد. از قواعد ثبت شرکت با مسئولیت محدود حضور حداقل دو شریک است. سایر شرایط ثبت این نوع شرکت همانند شرکت‌های دیگر تجاری است.

ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان 

شرکت سهامی خاص انتخاب بسیاری از اشخاص برای ثبت شرکت در سمنان است. اما چگونه می توان یک شرکت سهامی خاص ثبت کرد. شما برای ثبت این شرکت باید حداقل دارای سه شریک و دو بازرس باشید و یک سرمایه حداقلی یک میلیون ریالی در نظر داشته باشید.

اما این شرکت ها دارای یک هیئت مدیره متشکل از رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره و مدیر عامل هستند. در شرکت های سهامی همه اعضاء هیئت مدیره باید از اعضاء سهامدار این شرکت باشند. 35 درصد از سرمایه این شرکت باید در حساب شرکت بلوکه شود.

بیشتر بدانید ...
تعریف شرکت دانش بنیان

ثبت موسسه غیر تجاری در سمنان

شرکت های تجاری همان طور که از نام آنها بر می آید برای امور مربوط به تجارت به ثبت می رسند. اما موسسات غیر تجاری در موضوعات غیر تجاری قابل ثبت هستند. یعنی اگر بخواهید برای اموری مثل امور آموزشی شخصیت حقوقی تشکل دهید لازم است اقدام به ثبت موسسه غیر تجاری کنید. نحوۀ ثبت موسسه غیر تجاری همانند شرکت با مسئولیت محدود است.

موضوع ثبت شرکت بازرگانی در سمنان

هر شرکت تجاری تحت عنوان موضوع خاصی به ثبت می رسد. یکی از اموری که اشخاص اقدام به ثبت شرکت تجاری می کنند موضوع بازرگانی است. برای ثبت شرکت بازرگانی باید اقدام به تدوین یک موضوع خاص کنید.

بخشی از موضوع مربوط به شرکت بازرگانی عبارت است از: کليۀ امور مرتبط با خدمات بازرگانی و اجرایی صادرات و واردات کالای مجاز اعم از ………………………….. و سایر کالاهای مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از داخلی و خارجی است.

موضوع ثبت شرکت خدماتی در سمنان

اما موضوع خدماتی یکی از مواردی است که می توانید با ثبت شرکت خدماتی تجاری در خصوص آن فعالیت انجام دهید. البته برخی از موضوعات خدماتی قابل ثبت برای شرکت تجاری نیستند. برای فعالیت در موضوعات خدماتی از طریق ثبت شرکت لازم است اقدام به تنظیم موضوع مورد نظر نمایید.

موضوع ثبت شرکت پیمانکاری در سمنان

شما برای تنظیم موضوع پیمانکاری باید شاخه فعالیت خود در زمینه پیمانکاری را مشخص کنید و با توجه به اقداماتی که می خواهید انجام دهید. موضوع پیمانکاری را تنظیم نمایید. ثبت شرکت پیمانکاری را می توانید در قالب سرکت های سهامی یا شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در سمنان

هزینه ثبت شرکت سمنان به عواملی مثل متن آگهی تاسیس ، سرمایه شرکت، نوع شرکت و تعداد اعضا وابسته است و بر همین اساس در نوسان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه و هزینه ثبت شرکت تخصصی در سمنان می توانید با موسسه ثبت نوول تماس حاصل نمایید. برای ثبت شرکت در سمنان باید اقلاً مدت زمان 10 الی 15روز کاری سپری شود.

مدارک ثبت شرکت در سمنان

 • مدرک ابراز هویت اعضا ( رونوشت برابر اصل)
 • اوراق ثبتی شرکت ( اساسنامه، شرکتنامه، صورتجلسه هیات موسس و غیره) در دو سری
 • مجوز فعالیت شرکت در صورت نیاز
 • وکالت نامه وکیل موسسه ثبتی در صورت نیاز
 • اوراق تایید نام و ثبت نام شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت های سمنان
مراحل ثبت شرکت در سمنان

ثبت شرکت در سمنان

انتخاب نام شرکت در سمنان

انتخاب نام برای ثبت شرکت در سمنان به این طریق صورت می پذیرد که نام باید ریشه فارسی داشته باشد ،دارنده معنا مفهوم باشد. با فرهنگ اسلامی مغایرتی نداشته باشد .

بیشتر بدانید ...
اهمیت ثبت شرکت

در آن از اسامی خاص استفاده شده باشد نه اسامی مشهور و در نهایت نام شرکت شبیه نام شرکت هایی که تاکنون به ثبت رسیده است نباشد. . با توجه به نکات بالا نامی را انتخاب و به واحد تعیین نام در اداره ثبت شرکت ها تسلیم می نماییم.

نامی که در نهایت منتخب شناخته می شود در برگه ابلاغیه تایید درج میگردد و در دفتر واحد تعیین نام ثبت می شود. جهت اجتناب از تکرار نام شرکت و کاهش احتمال رد آن استعلام اسم شرکت باید انجام شود .

از کارشناسان ثبت شرکت ثبت نوول در این زمینه کمک بخواهید.

مراحل ثبت شرکت در سمنان

 • ثبت نام در سامانه اداره ثبت شرکت سمنان
 • درج اطلاعات متقاضی و شرکت
 • تعیین اسامی منتخب شرکت
 • تعیین موضوع فعالیت و سپس سرمایه شرکت
 • مشخصات سایر اعضا و سهام یا سهم الشرکه و سمت آن ها و تعیین صاحبان حق امضا
 • ورود مشخصات شعبه و ارتباط افراد در صورت لزوم
 • انتخاب روزنامه کثیر الانتشار جهت آگهی های شرکت
 • تکمیل اوراق ثبتی شرکت
 •  اخذ پذیرش نهایی و کد رهگیری سامانه
 • اگر تایید یک اسم برای شرکت و دریافت ابلاغیه
 • ارسال نسخ اصلی اوراق ثبت شرکت در دو سری با امضا همه شرکا یا سهامداران
 • چنانچه تاییدیه فیزیک مدارک را هم از سایت دریافت نمودید باید مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت سمنان کنید.آگهی مراحل ثبت شرکت فوری در سمنان با امضای رئیس اداره ثبت شرکت ها صورتی رسمی و قانونی پیدا می کند.
 • یک نسخه از مدارک در اداره ثبت شرکت ها بایگانی می شود و نسخه دیگری تحویل متقاضی داده می شود که در قالب اسناد شرکت نزد خود نگه می دارید.
 • در تکمیل مراحل ثبت شرکت در سمنان آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت باید به چاپ برسد.

اگر می خواهید یک تجربه ثبتی بی دغدغه، ارزان و راحت داشته باشید باید از متخصصین ثبت شرکت کمک بگیرید. بسیار پیش آمده ه افراد برای هزینه کمتر خود ثبت شرکت کرده اند و اسم شرکت بارها و بارها رد شده است و یا بعدها به دلیل عدم تنظیم درست موضوع فعالیت شرکت بلااستفاده مانده است .

برای احتراز از این قبیل مشکلات کار ثبت شرکت را به کاردان آن سپرده و هم اکنون برای ثبت شرکت در سمنان با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام روز خوش، من با دوستانم در دوران دانشجویی یک شرکت ثبت کردیم و متاسفانه نتونستیم کاری انجام بدیم وبدون فعالیت مانده است. چه پیشنهادی می دهید؟

درود برشما دوست عزیز، اگر با شرکتی که به ثبت رسانده اید فعالیتی ندارید و نخواهید داشت، شما می توانید شرکت را با ثبت یک صورتجلسه انحلال شرکت، منحل کنید.