صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در سمنان

ثبت شرکت در سمنان

ثبت سریع شرکت در ایران

چنانچه در صدد ثبت شرکت در سمنان می باشید ولی اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را ندارید خواندن این مقاله کمک بسیارزیادی به شما خواهد کرد زیرا تیم تحریریه موسسه ثبت نوول در این مقاله کوشیده اند تا مطالب سودمندی را به شما متقاضیان محترم ارائه نمایند.

از نحوه ثبت شرکت فوری در سمنان گرفته ، تا مراحل، مدارک لازم و هزینه ثبت شرکت تهران، پس همراه ما باشید.

درباره سمنان

سمنان مرکز استان سمنان است و پرجمعیت ترین شهر این استان و دارای آب و هوای خشک و معتدل است. وجود آب و هوای خوب و جاذبه های طبیعی به ویژه در بخش شهمیرزاد آن و نیز تمرکز واحدهای تولیدی استان در این شهر سبب شده است تا اشخاص زیادی تمایل به ثبت شرکت در سمنان را داشته باشند.

لزوم ثبت شرکت در سمنان

برای مدیران شرکت و سهامداران ثبت شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا اشخاص با ثبت شرکت از شخصیت حقیقی به شخصیت حقوقی تبدیل می شوند و در دنیای امروز شرکت هایی که دارای اعتبار قانونی و حقوقی می باشند جایگاه بالاتری دارند .

به موجب همین امر شرکت هایی که ثبت می شوند و شماره ثبت اخذ می نمایند دارای اعتبار و ارزش بیشتری می باشند.

موسسه حقوقی ثبت نوول آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت قانونی در سمنان می باشد، لذا می توانید کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

انواع شرکت های ثبتی در ایران

طبق قانون تجارت ایران هفت نوع شرکت تجاری وجود دارد که در اینجا مختصر توضیحی در مورد انواع شرکت تجاری و قالب ثبتی آن ارائه می دهیم.

بیشتر بدانید ...
تفاوت شرکت تعاونی با شرکت سهامی خاص

 با مسئولیت محدود : برای انجام امور بازرگانی در ابعاد کوچک بسیار مناسب است. ساده ترین روند ثبتی را داراست و با حداقل دو نفر عضو قابل ثبت است.

 سهامی خاص : برای انجام امور بازرگانی بزرگتر و امور فنی مهندسی و پیمانکاری این قالب ثبتی بهترین است. این شرکت با حداقل 5عضو به ثبت می رسد و کل سرمایه آن را باید خود سهامداران یا موسسان شرکت تهیه می نمایند.

 سهامی عام : امور تجاری بسیار کلان و پروژه های ملی که نیاز به مشارکت و تهیه سرمایه فراوان دارد در قالب ثبت شرکت سهامی عام به انجام می رسد. این شرکت برخلاف شرکت سهامی خاص ، همه سرمایه اش را موسسان تهیه نمی کنند بلکه 20 درصد از 35 درصد سرمایه تعهدی را واریز می کنند و ما بقی با فروش سهام شرکت در بازار بورس اوراق بهادار تامین می شود.

 تعاونی : این شرکت زیرنظر وزارت تعاون و با مجوز این نهاد به ثبت می رسد . هدف از ثبت تعاونی برطرف کردن بخشی از نیاز قشری خاص است. 25 درصد سرمایه تعاونی را سهامداران و مابقی از طریق تسهیلات و کمک های نهادهای دولتی تامین می شود.

 تضامنی : کل زیان شرکت در این قالب توسط همه شرکا یا شرکای ضامن که اسمشان در نام شرکت قید می شود ، تضمین می گردد. این نوع شرکت برای تشکیل بانک و صرافی و موسسات مالی و اعتباری بیشتر مناسب است.

 نسبی : این شرکت با دو نفر عضو به ثبت می رسد و مسئولیت اعضای آن به نسبت سرمایه آن ها در شرکت است.

 مختلط سهامی : دارای سرمایه به شکل سهام است و دارای سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود است.

بیشتر بدانید ...
استعلام علامت تجاری

 مختلط غیر سهامی : دارای سرمایه نقدی است و هم یک یا چند شریک ضامن و یک یاچند شریک عادی دارد.

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در سمنان

هزینه ثبت شرکت سمنان به عواملی مثل متن آگهی تاسیس ، سرمایه شرکت ، نوع شرکت و تعداد اعضا وابسته است و بر همین اساس در نوسان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه و هزینه ثبت شرکت تخصصی در سمنان می توانید با موسسه ثبت نوول تماس حاصل نمایید. برای ثبت شرکت در سمنان باید اقلاً مدت زمان 10 الی 15روز کاری سپری شود.

مدارک ثبت شرکت در سمنان

 • مدرک ابراز هویت اعضا ( رونوشت برابر اصل)
 • اوراق ثبتی شرکت ( اساسنامه، شرکتنامه، صورتجلسه هیات موسس و غیره) در دو سری
 • مجوز فعالیت شرکت در صورت نیاز
 • وکالت نامه وکیل موسسه ثبتی در صورت نیاز
 • اوراق تایید نام و ثبت نام شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت های سمنان
ثبت سریع شرکت در ایران

ثبت شرکت در سمنان

انتخاب نام شرکت در سمنان

انتخاب نام برای ثبت شرکت در سمنان به این طریق صورت می پذیرد که نام باید ریشه فارسی داشته باشد ،دارنده معنا مفهوم باشد. با فرهنگ اسلامی مغایرتی نداشته باشد .

در آن از اسامی خاص استفاده شده باشد نه اسامی مشهور و در نهایت نام شرکت شبیه نام شرکت هایی که تاکنون به ثبت رسیده است نباشد. . با توجه به نکات بالا نامی را انتخاب و به واحد تعیین نام در اداره ثبت شرکت ها تسلیم می نماییم.

نامی که در نهایت منتخب شناخته می شود در برگه ابلاغیه تایید درج میگردد و در دفتر واحد تعیین نام ثبت می شود. جهت اجتناب از تکرار نام شرکت و کاهش احتمال رد آن استعلام اسم شرکت باید انجام شود .

از کارشناسان ثبت شرکت ثبت نوول در این زمینه کمک بخواهید.

مراحل ثبت شرکت در سمنان

 • ثبت نام در سامانه اداره ثبت شرکت سمنان
 • درج اطلاعات متقاضی و شرکت
 • تعیین اسامی منتخب شرکت
 • تعیین موضوع فعالیت و سپس سرمایه شرکت
 • مشخصات سایر اعضا و سهام یا سهم الشرکه و سمت آن ها و تعیین صاحبان حق امضا
 • ورود مشخصات شعبه و ارتباط افراد در صورت لزوم
 • انتخاب روزنامه کثیر الانتشار جهت آگهی های شرکت
 • تکمیل اوراق ثبتی شرکت
 •  اخذ پذیرش نهایی و کد رهگیری سامانه
 • اگر تایید یک اسم برای شرکت و دریافت ابلاغیه
 • ارسال نسخ اصلی اوراق ثبت شرکت در دو سری با امضا همه شرکا یا سهامداران
 • چنانچه تاییدیه فیزیک مدارک را هم از سایت دریافت نمودید باید مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت سمنان کنید.آگهی مراحل ثبت شرکت فوری در سمنان با امضای رئیس اداره ثبت شرکت ها صورتی رسمی و قانونی پیدا می کند.
 • یک نسخه از مدارک در اداره ثبت شرکت ها بایگانی می شود و نسخه دیگری تحویل متقاضی داده می شود که در قالب اسناد شرکت نزد خود نگه می دارید.
 • در تکمیل مراحل ثبت شرکت در سمنان آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت باید به چاپ برسد.
بیشتر بدانید ...
آگهی تاسیس شرکت

اگر می خواهید یک تجربه ثبتی بی دغدغه، ارزان و راحت داشته باشید باید از متخصصین ثبت شرکت کمک بگیرید. بسیار پیش آمده ه افراد برای هزینه کمتر خود ثبت شرکت کرده اند و اسم شرکت بارها و بارها رد شده است و یا بعدها به دلیل عدم تنظیم درست موضوع فعالیت شرکت بلااستفاده مانده است .

برای احتراز از این قبیل مشکلات کار ثبت شرکت را به کاردان آن سپرده و هم اکنون برای ثبت شرکت در سمنان با ما تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :