صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت برند در اهواز را از کجا شروع کنیم ؟

ثبت برند در اهواز را از کجا شروع کنیم ؟

برندسازی سریع

یکی از راه هایی که می توانید کسب و کارتان را در مدت زمان محدود به مردم بشناسانید ثبت برند در اهواز است، شما بدین سبب صاحب برندتان خواهید شد و رقبا و افراد سود جو نمی توانند پس از ثبت برند در اهواز  از برندتان استفاده کنند و پس از ثبت برند یا نشان تجاری شما، هر گونه سود جویی در این زمینه پیگرد قانونی دارد.

خیلی از برند های معروف در دنیای امروز در کنار کیفیت محصول یا خدماتشان مهم ترین بخش درآمدشان را از برندشان دارند و هر محصول جدیدی که به بازار عرضه می شود این برندشان است که آن را تبلیغ می نماید و سبب فروش تولیدات جدیدشان می شود. ثبت برند تخصصی در اهواز مشتری را نسبت به کالا یا خدمات شما وفادار می سازد، پس اگر به دنبال مشتری دائمی هستید، با کارشناسان ثبت نوول همراه باشید تا ثبت برندتان در اهواز به بهترین نحو انجام شود.

شرایط ثبت برند در اهواز

برای ثبت برند اهواز لازم است شرایط  زیر را داشته باشید.

شرایط ثبت برند در اهواز

 • متقاضیان حقیقی باید از حداقل سن 18 سال برخوردار باشند.
 • مجوز فعالیت مرتبط با طبقه برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی است.
 • در صورت لاتین بودن ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
 • عدم تکراری بودن برند ضروری است
 • بهتر است که برند از کلمات فارسی انتخاب شود. (در صورت نداشتن کارت بازرگانی)

لوگو چیست ؟

برند یا لوگو یکی از انواع تقسیم بندی برند از لحاظ شکل ظاهر است. لوگو نام یا نشان یا ترکیبی از نام و نشان است که می تواند معرف محصول یا خدمات تان باشد و بر روی تابلو شما، بر روی محصولات شما و در تبلیغاتتان آورده می شود تا همگان با آن نشان یا نام تجاری شما را بشناسند.

ارزش لوگو زمانی است که به ثبت رسیده باشد و شما برای ثبت لوگو می توانید از دانش و اطلاعات کارشناسان ثبت نوول استفاده نمایید، با این مجموعه تماس بگیرید و ثبت لوگوی خود را درخواست نمایید.

بیشتر بدانید ...
روش ثبت برند در ارومیه

مدارک ثبت برند در اهواز

برای ثبت برند در اهواز دو نوع متقاضی وجود دارد؛

1) متقاضی حقیقی،

2) متقاضی حقوقی هر دو این اشخاص برای ثبت برند در اهواز باید یک راه را طی نمایند و تنها در ارائه مدارک بین آنها تفاوت وجود دارد.

مدارک ثبت برند برای اشخاص حقیقی در اهواز

 •  کپی مدارک هویتی متقاضی
 •  کپی جواز کسب یا جواز تأسیس یا هر پروانه ای مبنی بر فعالیت متقاضی
 •  کپی کارت بازرگانی در شرایطی که برند فارسی نباشد.
 •  نمونه ای از برند متقاضی
 •  وکالت نامه در صورتی که برای ثبت برند در اهواز وکیل گرفته باشید.

مدارک ثبت برند برای اشخاص حقوقی در اهواز

 •  کپی آگهی تأسیس شرکت
 •  کپی مدارک هویتی مدیر عامل شرکت
 •  کپی آخرین آگهی تغییرات شرکت در صورتی که شرکت تغییراتی را اعمال نموده باشد.
 •  کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن برند
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل قانونی
 •  نمونه ای از علامت تجاری مربوطه

مدت زمان اعتبار برند و تمدید آن

هر برندی که ثبت می گردد در واقع یک زمان مشخصی اعتبار دارد به زبان ساده تمام برند ها ده سال اعتبار دارند و بعد از این مدت زمان باید مجدد اقدام به ثبت و تمدید برند نمایند.

شرایط تمدید برند به نام مالک قبلی بدین صورت است که طی 6 ماه مانده به اتمام تاریخ برند ثبت شده کارتابل اداره ثبت علائم تجاری فقط برای متقاضی ثبت مجوز تمدید برند را صادر می نماید و در صورتی که طی شش ماه مانده به اتمام تاریخ اعتبار برند متقاضی اقدام به ثبت مجدد برند نکند.

قانون شش ماه پس از تاریخ اتمام برند هم فقط ثبت مجدد برند را برای متقاضی قبلی ممکن می کند و شخصی جز وی مجاز به ثبت مجدد برند نخواهد بود، بنابراین برای تمدید برندتان می توانید هم اکنون با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید.

مراحل ثبت برند در اهواز

ثبت برند در اهواز

مراحل ثبت برند در اهواز

اظهارنامه: برای ثبت هر برندی باید اظهارنامه الکترونیکی تنظیم شود این اظهارنامه در سامانه ثبت علائم تجاری تنظیم می شود که بعد از ارسال آن، در صف نوبت دهی کارشناسان اداره ثبت قرار می گیرد، سه کارشناس به نوبت بخش هایی از موارد اظهارنامه را رسیدگی می کنند.

در نهایت اظهارنامه با نظر سه کارشناس به دست رئیس اداره ثبت علامت می رسد وی با بررسی نظرات سه کارشناس نظر نهایی را به متقاضی ابلاغ می نماید که برای طی نمودن روال ثبت باید نظر بر تأیید ثبت برند باشد.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در زنجان

روزنامه اول: پس از تایید اولیه نوبت ثبت نام روزنامه نوبت اول است که بعد از انتشار باید سی روز از مدت زمان نشر آن زمان بگذرد تا باقی مراحل ثبت طی شود.

شماره ثبت: شماره ثبت برای برند بعد از سی روز نوبت روزنامه اول با پرداخت هزینه ثبت برند صادر می شود.

روزنامه دوم: با صدور شماره ثبت، برند به ثبت رسیده است که باید روزنامه نوبت دوم نیز پرداخت گردد تا ثبت شدن برند به اطلاع عموم برسد.

تشکیل پرونده: با ارائه اصل مدارک به اداره ثبت علائم تجاری و تشکیل پرونده به مراحل پایانی ثبت برندتان نزدیک می شوید.

گواهی نامه ثبت علامت: گواهی نامه یا تصدیق برند بعد از تشکیل پرونده صادر می شود.

هزینه ثبت برند در اهواز

هزینه ثبت برند در اهواز را می توانید از طریق تماس با کارشناسان ثبت نوول در یابید، بد نیست بدانید گوناگونی هزینه ثبت برند در اهواز به دلیل اولاً نوع خدمات موسسات مختلف است و ثانیاً به دلیل تفاوت طبقاتی است که در خصوص ثبت برند وجود دارد.

به طور کلی برند دارای 45 طبقه می باشد که هر طبقه محصول و خدمات خاص خود را معرفی می نماید و بر حسب نوع فعالیت تان ممکن است درخواست ثبت برندتان در چند طبقه باشد.

ثبت اضافه طبقه و کالا در برند اهواز

در برخی موارد پیش می آید که بعد از ثبت برند متقاضی تمایل دارد طبقات یا محصولاتی جدیدی را به برندش اضافه نماید، در این حالت باید اظهارنامه جدیدی مبنی بر ثبت اضافه محصول یا طبقه تنظیم گردد، برای تنظیم اظهارنامه مربوط به ثبت علامت لازم است مدارکی ارائه شود.

مدارک ثبت اضافه طبقه و محصول هم همانند مدارک ثبت علامت است و علاوه به مدارک ثبت علامت باید گواهی نامه ثبت علامت نیز ارائه شود زیرا طبقات اضافه در پشت گواهی نامه چاپ می گردد و تصدیق نامه جدیدی در این خصوص صادر نمی شود.

خدمات ثبت مالکیت صنعتی در اهواز

از خدمات مربوط به سازمان مالکیت صنعتی باید دبه ثبت اختراع، طرح صنعتی و ثبت برند اشاره نمود. لازم به ذکر است خدمات مربوط به تمدید این موارد نیز توسط این سازمان انجام خواهد شد. خدمات مالکیت صنعتی آنلاین و سراسری می باشد.

بیشتر بدانید ...
راهنمای ثبت برند در گرگان فوری

ثبت اختراع در اهواز

شما می توانید برای ثبت اختراع ابتدا در سامانه مالکیت صنعتی کارتابلی ایجاد کنید و از طریق دسترسی به اظهارنامه ثبت اختراع نسبت به تکمیل و ثبت آن اقدام کنید. کارشناسان مالکیت صنعتی در حداقل زمان به بررسی آن خواهند پرداخت در صورت تایید ثبت اختراع به مدت 20 سال انجام خواهد شد.

ثبت طرح صنعتی در اهواز

برای ثبت طرح صنعتی نیز با داشتن کارتابل می توانید اظهارنامه مربوط به طرح صنعتی را تکمیل و ثبت نمایید. هزینه مربوط به اظهارنامه طرح صنعتی را پرداخت کنید تا کارشناسان مالکیت صنعتی در نوبت مقرر به بررسی طرح شما بپردازند. در نهایت طرح صنعتی نیز مانند اختراع اگر مورد تایید قرار گیرد آگهی ثبت آن صادر خواهد شد.

ثبت برند در استان خوزستان

 • ثبت برند در آبادان
 • ثبت برند در دزفول
 • ثبت برند در شوشتر
 • ثبت برند در رامهرمز
 • ثبت برند در خرمشهر
 • ثبت برند در بهبهان
 • ثبت برند در مسجد سلیمان
 • ثبت برند در اندیمشک
 • ثبت برند در امیدیه
 • ثبت برند در ایذه
 • ثبت برند در شوش
 • ثبت برند در ماهشهر

پایان: تمام برند های معروف دنیا را که ببینید ارزش برخی از برندهای شان از ارزش کل دارایی آن ها بیشتر خواهد بود زیرا برند زمانی که شناخته شود برای هر محصولی می تواند موفق عمل کند و تأثیر روانی که در ذهن مشتری می گذارد، مشتری حس وفادارانه به آن پیدا خواهد کرد.

با ثبت برند سریع در اهواز دیر یا زود شما هم بدین جایگاه خواهید رسید، اما آنچه که بیشترین تأثیر را در این زمینه دارد اسم برند است، شما برای اینکه از ابتدا در مسیر درست قرار بگیرید نیازمند مشاوری درست و کار بلد هستید که علاوه بر دانش لازم تجربه کافی را نیز داشته باشد.

بنابراین می توانید با کارشناسان ثبت نوول همراه باشید و ثبت برند اهواز را با رعایت تمام اصول آن در کمترین زمان پیش ببرید.

به منظور ثبت برند در کلیه شهرهای استان خوزستان مجموعه ثبت نوول آماده ارائه خدمات سریع با قیمت مناسب می باشد. کافی است یکبار ما را امتحان کنید تا ثبت نوول خود تبدیل به برندی ماندگار در ذهن شما شود.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آیا می توان با مدرک مهندسی هم برند ثبت کرد؟

درود بر شما دوست عزیز، خیر تنها با مجوزی که نشان دهنده نوع فعالیت مرتبط با کار شماست می توانید برندتان را به ثبت برسانید.