لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

استعلام نام شرکت


هر شرکتی بایستی نامی مخصوص به خود داشته باشد، نام شرکت شاخصه ای می باشد که ماهیت او را معلوم می کند و سبب شناخته شدن و تشخیص آن از دیگر شرکت ها می شود.پس از آن که شرکتی به ثبت رسید ،قانون این شرکت را تحت نام انتخابی به عنوان یک شخص حقوقی می شمارد و از آن حمایت می کند. به این دلیل که شخصیت حقیقی شرکاء از شخصیت حقوقی و تجاری آن ها متمایز می باشد ،معمولا اسم شرکت از اسم حقیقی یا تجاری شرکاء انتخاب نمی شود و قانون تجارت هم در این رابطه به صورت اشکار و واضح بیان نموده است که که شرکت بایستی تحت اسم مخصوصی تشکیل شود.

ثبت تغییرات شرکت

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت تغییرات شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

به منظور معین نمودن نام شرکت ،موسسان بایستی در ابتدا با اداره ثبت شرکت ها مشورت نمایند و نظر مساعد آن ها را دریافت کنند. در انتخاب نمودن نام شرکت بایستی به نکات ذیل توجه نمایید:

نام انتخاب شده بایستی ، سابقه ثبت نداشته نباشد؛ معنا داشته باشد و با فرهنگ اسلامی مغایرتی نداشته باشد؛ حداقل دارای سه سیلاب باشد؛ واژه غیرفارسی نباشد و از واژه ی غیر فارسی برگرفته نشده نباشد.

در دنیای امروز انتخاب نمودن نام شرکت خیلی دشوار تر از گذشته شده است، زیرا گنجایش اسامی که طی دهه های اخیر در شرکت ثبت گردیده است به صورت قابل توجهی با افزایش مواجه شده است. در صورتی که اسمی در گذشته در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده باشد این امکان برای او مهیا و فراهم نمی شود که بتواند در اداره به ثبت برسد. برای آن که از انتخاب نمودن نام تکراری یا مشابه جلوگیری نمایید لازم است قبل از آن که در سامانه ثبت شرکت ها ثبت نام نمایید از نام مورد نظر خود استعلام بگیرید.

رتبه بندی شرکت فوری و سریع

برای مطالعه بیشتر درباره رتبه بندی شرکت فوری و سریع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

روش استعلام نام شرکت

برای ان که اطمینان داشته باشید نام انتخاب شده شما تکراری نمی باشد به سامانه اینترنتی ذیل مراجعه کنید.

🔸 1- به پایگاه اینترنتی استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.irمراجعه نمایید.

این پایگاه اینترنتی یکی از روش های معتبر به منظور استعلام از نام شرکت می باشد شایان ذکر است که این سازمان تحت نظارت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد و به جز شرکت ها دربرگیرنده ی کلیه ی اشخاص حقوقی کشور مانند نهاد های دولتی و شهرداری ها می باشد.

پس از آن که در سامانه وارد شدید قید نمودن حداقل یکی از سه اطلاعات ذیل الزامی و ضروری می باشد.

 • شماره ثبت
 • شناسه ملی
 • نام شخصیت حقوقی

هنگامی که شرکت مورد نظر در گذشته به ثبت نرسیده باشد چنانچه حداقل یکی از اطلاعات فوق، را وارد نمایید اطلاعات کلی آن که دربردارنده ی نام کامل،تاریخ تاسیس و ثبت،شناسه ملی واحد ثبتی آدرس و کد پستی شرکت می باشد قابل مشاهده می باشد.

🔸 2- به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه نمایید.

در این روش به منظور استعلام از نام شرکت،بعد از آن که وارد پایگاه اینترنتی فوق شدید به قسمت آگهی های قانونی مراجعه فرمایید و نام را وارد کنید و دیگر اطلاعات خواسته شده را کامل کنید و سپس بر روی گزینه ی جستجو کلیک کنید .در این سامانه اینترنتی، کلیه ی آگهی های اشخاص حقوقی همراه با اطلاعاتی از قبیل نام شرکت،موضوع شرکت و مشخصات اعضای شرکت به منظور ارزیابی وبررسی در دسترس می باشد.

کد کرج - اخذ ایران کد در کرج

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره کد کرج - اخذ ایران کد در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

در انتخاب نام شرکت، رعایت نمودن نکته های ذیل الزامی و ضروری می باشد.

 1. در انتخاب نمودن نام شرکت نبایستی ،از عنوان های ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که تحت حمایت ونظارت موسسه ی بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد استفاده گردد.
 2. نمی توان از اسامی مشهور و معروف که سبب گمراهی افکار عمومی می گردد استفاده نمود و این عمل ممنوع می باشد.
 3. نمی توان از عنوان های دانشمندان و کاشفان معاصر استفاده کرد.
 4. در انتخاب نمودن نام شرکت بایستی از اسم خاص استفاده شود.
 5. برای انتخاب نمودن نام شرکت،نبایستی از کلماتی کلیشه ای و خسته کننده استفاده نمود.
 6. استفاده نمودن از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت بلامانع می باشد در خاطرتان داشته باشید که این کلمات جزئی از اسم شرکت محسوب نمی شوند و اسم شرکت بایستی به غیر از این کلمات در بردارنده ی سه کلمه باشد.
 7. اشخاص حقوقی برای آن که نام درخواستی آن ها ثبت گردد نیازبه دریافت مجوز از مراجع صلاحیتدار دارندبه همین بایستی قبل از آن که درخواست ثبت شرکت را ارائه نمایند مدارک و مجوز های لازم را دریافت کنند سپس به اداره ثبت شرکت مربوطه ارائه دهند.
 8. استفاده نمودن از کلماتی مانند بنیاد، انجمن، کانون، تشکل، بانک، بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، لیزینگ و ...در نام شرکت یا موسسه ، نیازمند به دریافت مجوز از مراجع صلاحیتدار خواهد بود.
 9. استفاده نمودن از اسامی ائمه و نام های متبرکه در موسسات خیریه،فرهنگی و شرکت های خدمات زیارتی بعد از دریافت نمودن جواز و در صورتی که موارد دیگر را رعایت کنند میسر و امکان پذیر می باشد.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ارزان ثبت در ارتباط باشند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی عادی به منظور انتخاب و برکناری مدیران و بازرسان و تصویب گزارش های مالی تشکیل می شود.

تقاوت اساسنامه و شرکتنامه چیست ؟

اساسنامه شرکت از جمله اسنادی می باشد که به آن اعتبار می بخشد .شرکتنامه از جمله قراردادی می باشد که در میان شرکا نیز تعریف می شود .در نتیجه شرکا و اعضا ملزم به تنظیم و تدوین به صورت کتبی شرکتنامه هستند

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باید به انجام امور مالیاتی در اداره ثبت شرکتها وموارد دیگر پرداخته شود که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته شده است لطفا مطالعه نمایید .

شرایط انتخاب هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص

هر شرکت سهامی به وسیله ی تعدادی از اشخاص صاحب سهم (سهام دار) اداره می شود که هیئت مدیره نامیده می شود در این مقاله به شرایط انتخاب هیئت مدیره شرکت سهامی خاص پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

انتخاب نام شرکت

بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای انتخاب اسم شرکت خود انرژی و زمان زیادی را صرف می کنند، چرا که انتخاب نام مناسب برای شرکت می تواند تمایز آشکاری بین آن ها و رقبا ایجاد کند دراین مقاله به نکات مهم انتخاب نام شرکت میپردازیم لطفا مطالعه نمایید

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در صورتی مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می گردد که امر فوق العاده ای مورد نظر باشد و تصمیم گیری در خصوصو آن خارج از صلاحیت و وظایف مجمع عمومی عادی باشد.

مراحل ثبت اینترنتی شرکت

در جهت شروع فعالیت شرکت باید موسسین اقدامات لازم را در جهت تاسیس شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام دهند و تا هر شرکتی شخصیت حقوقی را نیز کسب نماید

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست

مجمع عمومی فوق العاده مجمعی می باشد که از اجتماع صاحبان سهام شرکت متشکل است و در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد تشکیل می گردد برای کسب اطلاعات در مورد وظایف مجمع عمومی فوق العاده مقاله را بخوانید.

وظایف مجمع عمومی موسس چیست

اولین وظیفه مجمع عمومی موسس، رسیدگی به گزارش مذکور و تصویب آن خواهد بود. گزارش موسسین باید حداقل پنج روز قبل از تشکیل مجمع عمومی موسس در محلی که در آگهی دعوت مجمع تعیین شده است؛ برای کسب اطلاع پذیره نویسان سهام آماده باشد.

استعلام نام شرکت

هر شرکتی بایستی نامی مخصوص به خود داشته باشد، نام شرکت شاخصه ای می باشد که ماهیت او را معلوم می کند و سبب شناخته شدن و تشخیص آن از دیگر شرکت ها می شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟