ثبت برند در اردبیل گام به گام

ثبت برند حرفه ایی در اردبیل

ثبت برند در اردبیل  قطعاً نیازمند داشتن اطلاعاتی در این زمینه است که در این مقاله با آن آشنایی کامل پیدا خواهید کرد، پس چند دقیقه ای وقتتان را به ما بدهید تا با مهم ترین نکات ثبت برند در اردبیل آشنا شوید.

ضوابط و شرایط ثبت برند در اردبیل

برندی که انتخاب می کنید باید از یک سری شرایط برخوردار باشد تا بتوانید برای ثبت آن اقدام نمایید.

 • در ابتدا باید اسمی انتخاب کنید که از یک اسم خاص تشکیل شده باشد یا یک اسم خاص در آن باشد زیرا برند عام به تنهایی قابل ثبت نمی باشد.
 • برندتان نباید اسم یک محصول یا همان محصول باشد زیرا نمی توانید انحصار برند اسم محصولی را بگیرید که تولید کنندگان دیگر نیز حق تولید آن را دارند.
 • برندتان نباید صفت باشد زیرا صفت به طور کلی سیلاب محسوب نمی شود و به تنهایی قابل ثبت نیست.
 •  اسامی مذهبی یا مشهور که همه افراد می شناسند به عنوان برند قابل ثبت نیست و به نوعی برند باید نو و جدید باشد.
 •  اسم شهر ها و کشور ها و هم چنین سازمان ها حتی به صورت مخفف نیز قابل ثبت نیستند و در نهایت باید استعلام نمایید که برندتان پیش از این به ثبت نرسیده باشد زیرا برند ثبت شده مجدداً قابل ثبت نمی باشد.
ثبت برند تخصصی در اردبیل

ثبت برند در اردبیل

درباره اسم برند، انتخاب نام برند، انتخاب نام تجاری و ویژگی های اسم برند در این مقاله توضیحاتی به همراه نمونه اسامی برای شما قرارداده ایم :اسامی خاص برای برند

برای ثبت برند در اردبیل چه مدارکی لازم است ؟

با توجه به رشد چشم گیر تبلیغات داشتن یک برند خوب که به روند جذب مخاطب شما در تبلیغات کمک کند بسیار دارای اهمیت است. به علاوه برای اینکه سایر اشخاص از موقعیت برند شما سوء استفاده نکنند باید ثبت برند اردبیل داشته باشید تا از این امر جلوگیری به عمل آورید.

برای ثبت برند بسته به نوع متقاضی مدارک را باید تهیه نمایید که متقاضی ممکن است شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

 • مدارک شناسایی: ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی می باشد.
 • متقاضیان حقیقی:  مدارک شناسایی خود متقاضی یا متقاضیان را باید ارائه دهند.
 •  متقاضیان حقوقی: باید مدارک شناسایی مدیر عامل را ارائه دهند.
 • متقاضیان خارجی: باید پاسپورت ترجمه شده و کد فراگیر ارائه دهند.
 • جواز: جواز تأسیس یا جواز کسب یا پروانه بهره برداری یا هر گونه پروانه فعالیت باید ارائه شود.
 • کارت بازرگانی: در صورتی که پرونده ثبت برند تقاضای برند غیر فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
 • مدارک ثبتی: این مدارک را تنها باید اشخاص حقوقی یا شرکت ها برای ثبت برند تهیه نمایند.
 • ارائه آگهی تأسیس شرکت.
 • ارائه آخرین آگهی تغییرات شرکت.
 • ارائه علامت تجاری: یک نسخه علامت تجاری جهت بررسی باید همراه با سایر مدارک ارسال شود.
 • ارائه وکالتنامه: در صورتی که برای ثبت برند در اردبیل وکیل گرفته باشید باید یک نسخه از وکالتنامه هم به اداره ثبت علائم تجاری ارسال شود.

برند اشتراکی در اردبیل چگونه برندی است ؟

برندی است که چند متقاضی به نسبت در صد مشخصی، برند به نام آنها صادر می شود و مدارکی مانند جواز و یا کارت بازرگانی می تواند به نام هر یک از شرکا باشد و 100% سهام بین آنها تقسیم می شود.

در برند اشتراکی حداقل 2 و حداکثر چند نفر می توانند سهم داشته باشند که حق هر عضو به میزان سهم او می باشد و این حق و سهم در گواهی ثبت برند قید می شود.

مراحل ثبت برند در اردبیل

مراحل ثبت برند در اردبیل

مراحل ثبت برند در اردبیل

 1. ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و تکمیل اظهارنامه الکترونیکی
 2. دریافت تأییدیه پذیرش ثبت برند در اردبیل
 3. ثبت نام و پرداخت روزنامه رسمی نوبت اول
 4. پرداخت هزینه ثبت و صدور شماره ثبت برند
 5. ثبت نام و پرداخت روزنامه نوبت دوم
 6.  تشکیل پرونده ثبت برند در اداره ثبت علائم تجاری استان تهران
 7. دریافت گواهی نامه ثبت علامت تجاری

هزینه ثبت برند در اردبیل

هزینه ثبت برند در اردبیل بسته به تعداد محصولات یا خدمات یا طبقاتی است که متقاضی برند خود را در آنها به ثبت می رساند، کلیه هزینه های ثبت برند بر اساس حق الدرج محاسبه می شود. شما برای اطلاع از هزینه ثبت برند در اردبیل هم اکنون با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید و از هزینه های ثبت برند مطلع گردید.

مدت زمان ثبت برند در اردبیل چقدر است ؟

ثبت برند مراحل متعددی دارد که تا حدودی تعیین کننده زمان ثبت برند است، اگر خودتان بخواهید برای ثبت برند در اردبیل اقدام کنید قطعاً تا مدت های طولانی باید زمان صرف دریافت تأییدیه برند کنید! اگر از دانش و تجربه افراد خبره در این زمینه استفاده کنید بین 35 الی 45 روز می توانید تأییدیه اولیه ثبت برندتان را دریافت کنید و سپس سایر مراحل اداری را طی کنید.

با توجه به مواردی که بیان شد تلاش نمودیم باید ها و نباید ها را برایتان در این مقاله بیاوریم، اگر هنوز هم فکر می کنید بدون ثبت برند اتفاقی برای برندتان نمی افتد باید ماجرای یکی از موکلین عزیزمان را برایتان شرح دهیم ایشان یک برند معمولی برای کسب و کارشان داشتند و حدود 15 سال با آن برند مشغول فعالیت بودند.

بعد از رشد کسب و کار و رسانه ای شدن آن وقتی مشتریان زیادی را جذب کردند حالا تازه می خواستند برند شان را به ثبت برسانند که متاسفانه برند شان اصلاً قابل ثبت نبود زیرا شخصی در تبلیغات از اسم برند این فرد خوشش آمده و پیش دستی کرده و آن را به نام خود ثبت کرده بود.

خدمات مالکیت مالکیت صنعتی در اردبیل

اگر بخواهید از خدمات اداره مالکیت صنعتی استفاده کنید باید از فعالیت های این سازمان نیز مطلع باشید. سازمان مالکیت صنعتی در استان تهران به صورت آنلاین خدماتی از قبیل؛ ثبت برند، خدمات مرتبط با ثبت برند مانند تغییرات در برند، تمدید اعتبار برند، خدمات مربوط به ثبت اختراع تغییرات مرتبط با اختراع، ثبت طرح صنعتی، تمدید اعتبار طرح صنعتی، تغییرات مربوط به طرح صنعتی. این خدمات به صورت آنلاین از اداره ثبت مالکیت صنعتی ارائه می شود.

ثبت طرح صنعتی در اردبیل

اداره مالکیت صنعتی یکی از خدمات خود را تحت عنوان طرح صنعتی معرفی کرده است. طرح صنعتی به ایده های تازه ای که در شکل محصولات مختلف وسط یک طراح انجام می شود گفته می شود. طرح صنعتی اگر به ثبت برسد دارای حمایت مالکیت صنعتی است یعنی تا تاریخ اعتبار طرح هیچ کس حق بهره برداری از طرح را بدون اذن مالک طرح ندارد. استفاده از امتیاز طرح صنعتی به مدت 15 سال است که در ابتدا 5 ساله اعتبار دارد و در صورت تمایل مالک طرح می تواند اقدام به تمدید اعتبار آن به مدت 5 سال دیگر نماید.

ثبت اختراع در اردبیل

مخترعینی که اختراعی برای ارائه دارند اگر می خواهند از مزایا و امتیاز های مربوط به ثبت اختراع استفاده کنند. لازم است مراحل ثبت اختراع را در این سازمان طی نمایید. با پایان روند ثبت اختراع نسبت به ان گواهی نامه 20 ساله صادر خواهد شد. مخترع مالکیت صنعتی می تواند حق مالکیت خود را انتقال دهد.

در نهایت و با صرف زمان بیشتر با مشاوره های به جای مجموعه ثبت نوول توانستیم برندی نزدیک به برندی که دارند برای آنها ثبت کنیم،

بله این ماجرای برند شما نیز ممکن است باشد، پس قبل از اینکه دیر شود از صحت ثبت برندتان اطمینان پیدا کنید. از اینکه تا این لحظه با ما بودید سپاس گذاریم. هم اکنون می توانید با مشاوران ثبت نوول تماس بگیرید.

حتی اگر برندی به ثبت نرسیده باشد و تنها مرحله اول یعنی ثبت اظهارنامه را در سامانه طی کرده باشد وی برای ثبت برند به نسبت کسی که دیرتر اقدام کرده در اولویت قرار می گیرد و اصطلاحاً حق تقدم دارد، فلذا بیشتر از این تعلل نکرده جهت ثبت برند سریع در اردبیل همین الان اقدام نمایید.

حوزه های ثبت برند در اردبیل و شهرستان های آن

 • ثبت برند در اردبیل
 • ثبت برند در مشکین شهر
 • ثبت برند در سرعین
 • ثبت برند در خلخال
 • ثبت برند در پارس آباد
 • ثبت برند در بیله سوار
 • ثبت برند در نیر
 • ثبت برند در نمین
 • ثبت برند در انباران

4 دیدگاه دربارهٔ «ثبت برند در اردبیل گام به گام»

 1. بهادر اصلانی

  سلام خدمت شما. من جواز تولید محصولات کشاورزی دارم آیا می توانم با این جواز دو عدد برند به ثبت برسانم؟

  1. درود بر شما دوست عزیز، اگر برندهایی که می خواهید به ثبت برسانید طبق جوازتان بابت تولید محصولات کشاورزی باشد هیچگونه منعی برای ثبت وجود ندارد و شما می توانید روی مجوزتان دو برند دلخواهتان را به ثبت برسانید.

 2. سلام
  من میخوام یک طرح صنعتی و یک برند رو ثبت کنم
  نیاز به مشاوره حضوری دارم
  آدرس شما در اردبیل کجا هست که من مراجعه کنم

  1. درود دوست عزیز برای اخذ مشاوره آنلاین و رایگان ثبتی و حقوقی می توانید با شماره 02632137 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *