صفحه نخست » اخبار و مقالات » فواید ثبت شرکت

فواید ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت های تخصصی

باید قبل از ثبت شرکت به این موضوع توجه کنید که فواید ثبت شرکت اصولاً چیست و چرا باید شرکت را به ثبت رساند . ما در این متن به صورت اجمالی به این بحث می پردازیم . پس بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

فایده ثبت شرکت چیست ؟

قانون مقررات زیادی برای شرکت های تجاری وضع نموده که رعایت آن ها هر یک به نوبه ی خود لازم است، ولی یک رسیدگی و بازرسی کلی و دقیق در ابتدای تاسیس شرکت لازم است تا معلوم شود به وجود آوردن این شخصیت حقوقی، با رعایت مقرراتی است که وضع شده یا خیر و آن ثبت شرکت ها است.

با فعالیت به صورت شرکت، کلیه ی امور تجاری و غیر تجاری شرکت به صورت رسمی و قانونی صورت گرفته و اعتبار بیشتری خواهد یافت.

از طرفی دیگر فعالیت تحت عنوان شرکت به علت امتیازاتی که قانون برای شرکت ها در نظر گرفته است. نظیر اعطای وام و حمایت هایی که از اشخاص حقوقی به عمل می آورد، موجب اطمینان خاطر شرکت ها جهت فعالیت با امنیت شغلی بیشتر نسبت به فعالیت شخصی می گردد.

همچنین ثبت شرکت، به شرکت ها امکان حضور در مناقصات و مزایدات را می دهد که سود قابل توجهی را برای طرفین معامله به همراه دارد.

فایده ثبت شرکت چیست ؟

شما با به ثبت رسانیدن شرکت خود می توانید از اسم شرکتتان محافظت نمایید. در صورتی که شرکت شما به ثبت رسیده باشد هیچ شخص دیگری قادر نمی باشد شرکتی را با نام شرکت شما به ثبت برساند. از دیدگاه دیگر با ثبت شرکت شما در برخی از موارد از مصونیت قانونی برخوردار می گردید و تنها مسئولیت فردی نخواهید داشت.

بیشتر بدانید ...
نکات کلیدی جهت ثبت نام در بهین یاب

شما با به ثبت رسانیدن شرکت خود می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید یا سرمایه گذاران را جذب نمایید زیرا آن ها اطمینان دارند که شما به تنهایی مسئول بقا و تداوم شرکت نمی باشید.

به ثبت رسانیدن شرکت می تواند فعالیت های تجاری یا غیر تجاری افراد حقیقی را ساماندهی نمایند و به آن نظم و نظام ببخشد. مزایای قانونی که دولت برای آن ها در نظر گرفته را نیز به همراه اعتبار بیشتر برای آن ها به ارمغان بیاورد .

می توان ادعا نمود که بهترین روش برای سود های گسترده تر و بیشتر و رسیدن به مدارج بالاتر، ثبت شرکت می باشد.

هر چند فعالیت به عنوان یک شخصیت حقوقی در کنار مزایای فراوان معایبی را نیز به همراه دارد. لیکن این افراد هستند که با شناخت مزایا و معایب شغلی خود و اینکه گسترش فعالیت آن در غالب شرکت می تواند مناسب باشد یا خیر تصمیم گیری می نمایند.

فواید کلی ثبت شرکت ها

هنگامی که کسب و کارتان را تاسیس و راه اندازی می کنید این امکان وجود دارد که ثبت شرکت نخست مهم به نظر نرسد اما اگر تمایل دارید از مزایای پرداخت مالیات، حفظ سرمایه و گسترش فعالیت هایتان برخوردار شوید به موضوع ثبت شرکت جدی تر نگاه کنید. از دیدگاه حرفه ای ثبت شرکت یعنی رسمیت یافتن فعالیت تجاری شما.

یک شرکت با ماهیت شخصیت حقوقی، بین دو یا چند فرد تشکیل می شود که با هدف مشترک با یکدیگر همکاری می کنند. همکاری اشخاص در شرکت تابع قوانین وضع شده از سوی قانون گذار است که به شرکا و سهامداران ارجاع داده می شود که بر طبق آن امورات خود را در جهت اهدافی خاص پیش ببرند و در جهت افزایش سرمایه شرکت و کسب سود گام بردارند. تشکیل یک شرکت بنابه خواسته شرکا و سهام داران انجام خواهد پذیرفت.

بیشتر بدانید ...
راهنمای فوق العاده سریع ثبت شرکت در بجنورد

تشکیل شخصیت حقوقی تابع قوانین خاصی نیست و به اجازه خاصی نیاز ندارد. در صورت قانونی نبودن شرکت باید آن را به صورتی دیگر در حیطه قانونی به ثبت رساند.

در این صورت اگر شرکتی می خواهد خود را در عرصه تجارت و رقابت مطرح سازد باید ثبت شرکت را به صورت تخصصی و با مشاوره متخصص مجرب ثبت شرکت ها آن را به سرانجام برساند.

ثبت شرکت ها به عنوان یک موضوع قانونی نیاز به رعایت قوانین اداره ثبت شرکتها دارد که باید توسط موسسین و وکلا به صورت کامل و دقیق انجام پذیرد.

مزایای ثبت شرکت ها

فواید ثبت شرکت

فواید ثبت شرکت ها برای موسسین

فعالیت اشخاص در قالب شرکت برای موسسین و سهامداران دارای مزیت های زیادی می باشد که به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد. با انجام ثبت شرکت به صورت قانونی می توان از مزایای اعطای وام برای حمایت از کسب و کار و تشکیل شرکت و نیز حمایت از اشخاص حقوقی از طریق ثبت شرکت را می توان نام برد.

ثبت شرکتها به صورت قانونی می توان از مزایای شرکت در مناقصات و مزایدات شرکت ها اشاره کرد که اینکار باعث آشنایی با شرکتهای بزرگ و مطرح می انجامد.

با ثبت شرکت دولت می تواند مقرراتی را برای ثبت شرکت های تجاری وضع کرده و آن را برای ثبت شرکت به شرکت ها ارجاع دهد و بر طبق آن به صورت قانونی شرکت ها را به ثبت برسانند.

فواید قوانین تصویب شده برای ثبت شرکت ها

با ثبت شرکت ، قراردادهای منعقد شده در شرکت بین شرکا و خریداران رسمی بوده و در آینده طرف های قرارداد نمی توانند از وجود آن اعلام بی اطلاعی کنند و در صورت غیر رسمی بودن قراردادها امکان ثبت آن ها با موضوع مورد نظر وجود ندارد .

بیشتر بدانید ...
وجوه افتراق شرکتهای مدنی و تجاری

ثبت شرکت از نقطه نظر معامله کنندگان شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بدون مراجعه به آن نمی توانند به مانند قبل از وجود شرکت با یکدیگر داد و ستد کنند.

با ثبت شرکت قراردادهایی که بین طرفین منعقد می شود را می توان رسمی دانست و بدین ترتیب تمام معاملات دارای اعتبار می باشند. از طرفی شخصی که تمایل به همکاری و انعقاد قرار داد با شرکت می کند باید از میزان سرمایه شرکت آگاه باشد و هر کدام از شرکا و مدیران شرکت ها تا چه میزان مسئولیت دارند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختیارات مدیران در شرکت ها و هم چنین مزایای کلی ثبت شرکت ها در کرج و تهران و تمامی شهرهای کشور با شماره تماس های موسسه ثبت نوول تماس حاصل فرمایید تا در کم ترین زمان با تکیه بر سابقه و تخصص مشاوران ثبت نوول از امور حقوقی مربوط به خود آگاه شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام.آیا میشه شرکت برای شغل پرورش مرغ بومی ثبت کرد

درود بر شما . ثبت انواع شرکت را می توانید با مشاوره کارشناسان حقوقی نوول پیش برده و در این مسیر با تخصص کامل گام بردارید.