لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

فواید ثبت شرکت


 

هنگامی که کسب و کارتان را تاسیس و راه اندازی می کنید این امکان وجود دارد که ثبت شرکت نخست مهم به نظر نرسد اما اگر تمایل دارید از مزایای پرداخت مالیات،حفظ سرمایه و گسترش فعالیت هایتان برخوردار شوید به موضوع ثبت شرکت جدی تر نگاه کنید. از دیدگاه حرفه ای ثبت شرکت یعنی رسمیت یافتن فعالیت تجاری شما.

یک شرکت با ماهیت شخصیت حقوقی ، بین دو یا چند فرد تشکیل می شود که با هدف مشترک با یکدیگر همکاری می کنند. همکاری اشخاص در شرکت تابع قوانین وضع شده از سوی قانون گذار است که به شرکاو سهامداران ارجاع داده می شود که بر طبق آن امورات خود را در جهت اهدافی خاص پیش ببرند و در جهت افزایش سرمایه شرکت و کسب سود گام بردارند . تشکیل یک شرکت بنابه خواسته شرکا و سهام داران انجام خواهد پذیرفت . تشکیل شخصیت حقوقی تابع قوانین خاصی نیست و به اجازه خاصی نیاز ندارد . در صورت قانونی نبودن شرکت باید آن را به صورتی دیگر در حیطه قانونی به ثبت رساند .

در این صورت اگر شرکتی می خواهد خود را در عرصه تجارت و رقابت مطرح سازد باید ثبت شرکت را به صورت تخصصی و با مشاوره متخصص مجرب ثبت شرکت ها آن را به سرانجام برساند . ثبت شرکت ها به عنوان یک موضوع قانونی نیاز به رعایت قوانین اداره ثبت شرکتها دارد که باید توسط موسسین و وکلا به صورت کامل و دقیق انجام پذیرد. 

فواید ثبت شرکت

قانون مقررات زیادی برای شرکت های تجاری وضع نموده که رعایت آن ها هر یک به نوبه ی خود لازم است،ولی یک رسیدگی و بازرسی کلی و دقیق در ابتدای تاًسیس شرکت لازم است تا معلوم شود به وجود آوردن این شخصیت حقوقی،با رعایت مقرراتی است که وضع شده یا خیر و آن ثبت شرکت ها است.با فعالیت به صورت شرکت ،کلیه ی امور تجاری و غیر تجاری شرکت به صورت رسمی و قانونی صورت گرفته و اعتبار بیشتری خواهد یافت.

از طرفی دیگر فعالیت تحت عنوان شرکت به علت امتیازاتی که قانون برای شرکت ها در نظر گرفته است –نظیر اعطای وام-و حمایت هایی که از اشخاص حقوقی به عمل می آورد ،موجب اطمینان خاطر شرکت ها جهت فعالیت با امنیت شغلی بیشتر نسبت به فعالیت شخصی می گردد. همچنین ثبت شرکت ، به شرکت ها امکان حضور در مناقصات و مزایدات را می دهد که سود قابل توجهی را برای طرفین معامله به همراه دارد .

شما با به ثبت رسانیدن شرکت خود می توانید از اسم شرکتتان محافظت نمایید در صورتی که شرکت شما به ثبت رسیده باشدهیچ شخص دیگری قادر نمی باشد شرکتی را با نام شرکت شما به ثبت برساند. از دیدگاه دیگر با ثبت شرکت شما در برخی از موارد از مصونیت قانونی برخوردار می گردید و تنها مسئولیت فردی نخواهید داشت.شما با به ثبت رسانیدن شرکت خود می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید و یا سرمایه گذاران را جذب نمایید زیرا آن ها اطمینان دارند که شما به تنهایی مسئول بقا و تداوم شرکت نمی باشید.

به ثبت رسانیدن شرکت می تواند فعالیت های تجاری یا غیر تجاری افراد حقیقی را ساماندهی نمایند و به آن نظم و نظام ببخشد و مزایای قانونی که دولت برای آن ها در نظر گرفته را نیز به همراه اعتبار بیشتر برای آن ها به ارمغان بیاورد . می توان ادعا نمود که بهترین روش برای به دست آوردن سود های گسترده تر و بیشتر و رسیدن به مدارج بالاتر ، ثبت شرکت می باشد .

هر چند فعالیت به عنوان یک شخصیت حقوقی در کنار مزایای فراوان معایبی را نیز به همراه دارد ، لیکن این افراد هستند که با شناخت مزایا و معایب شغلی خود و اینکه گسترش فعالیت آن در غالب شرکت می تواندمناسب باشد یا خیر تصمیم گیری می نمایند .

فواید ثبت شرکت ها برای موسسین

فعالیت اشخاص در قالب شرکت برای موسسین و سهامداران دارای مزیت های زیادی می باشد که به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد . با انجام ثبت شرکت به صورت قانونی می توان از مزایای اعطای وام برای حمایت از کسب و کار و تشکیل شرکت و نیز حمایت از اشخاص حقوقی از طریق ثبت شرکت را می توان نام برد . با ثبت شرکتها به صورت قانونی می توان از مزایای شرکت در مناقصات و مزایدات شرکت ها اشاره کرد که اینکار باعث اشنایی با شرکتهای بزرگ و مطرح می انجامد . با ثبت شرکت دولت می تواند مقرراتی را برای ثبت شرکت های تجاری وع کرده و آن را برای ثبت شرکت به شرکت ها ارجاع دهد و بر طبق آن به صورت قانونی شرکت ها را به ثبت برسانند . قوانین تصویب شده برای ثبت شرکت ها دارای فواید زیر است :

با ثبت شرکت ، قراردادهای منعقد شده در شرکت بین شرکا و خریداران رسمی بوده و در آینده طرف های قرارداد نمی توانند از وجود آن اعلام بی اطلاعی کنند و در صورت غیر رسمی بودن قراردادها امکان ثبت آن ها با موضوع مورد نظر وجود ندارد .

ثبت شرکت از نقطه نظر معامله کنندگان شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بدون مراجعه به آن نمی توانند به مانند قبل از وجود شرکت با یکدیگر داد و ستد کنند . با ثبت شرکت قراردادهایی که بین طرفین منعقد می شود را می توان رسمی دانست و بدین ترتیب تمام معاملات دارای اعتبار می باشند. از طرفی شخصی که تمایل به همکاری و انعقاد قرار داد با شرکت می کند باید از میزان سرمایه شرکت آگاه باشد و هرکدام از شرکا و مدیران شرکت ها تا چه میزان مسئولیت دارند .

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختیارات مدیران در شرکت ها و هم چنین مزایای کلی ثبت شرکت ها در کرج و تهران و تمامی شهرهای کشور با شماره تماس های موسسه ارزان ثبت تماس حاصل فرمایید تا در کم ترین زمان با تکیه بر سابقه و تخصص مشاوران ارزان ثبت از امور حقوقی مربوط به خود آگاه شوید . 

راه های ارتباطی با مشاوران ثبت شرکت ارزان ثبت 

شعبه کرج : 02632137

شعبه تهران : 02126655119

 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست

مجمع عمومی فوق العاده مجمعی می باشد که از اجتماع صاحبان سهام شرکت متشکل است و در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد تشکیل می گردد برای کسب اطلاعات در مورد وظایف مجمع عمومی فوق العاده مقاله را بخوانید.

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در صورتی مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می گردد که امر فوق العاده ای مورد نظر باشد و تصمیم گیری در خصوصو آن خارج از صلاحیت و وظایف مجمع عمومی عادی باشد.

تقاوت اساسنامه و شرکتنامه چیست ؟

اساسنامه شرکت از جمله اسنادی می باشد که به آن اعتبار می بخشد .شرکتنامه از جمله قراردادی می باشد که در میان شرکا نیز تعریف می شود .در نتیجه شرکا و اعضا ملزم به تنظیم و تدوین به صورت کتبی شرکتنامه هستند

تنظیم طرح توجیهی

در اصل طرح توجیهی بررسی پروژه ای است که در حال انجام می باشد که این بررسی بر روی کلیه مسائلی که در موفقیت پروژه تأثیرگذار است نیز انجام می شود.

انتخاب نام شرکت

بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای انتخاب اسم شرکت خود انرژی و زمان زیادی را صرف می کنند، چرا که انتخاب نام مناسب برای شرکت می تواند تمایز آشکاری بین آن ها و رقبا ایجاد کند دراین مقاله به نکات مهم انتخاب نام شرکت میپردازیم لطفا مطالعه نمایید

مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی عادی به منظور انتخاب و برکناری مدیران و بازرسان و تصویب گزارش های مالی تشکیل می شود.

مجمع عمومی موسس چیست ؟

یکی از رکن های مهم و اساسی هر شرکت سهامی مجمع عمومی می باشد و ازاجتماع مالکان سهام شرکت تشکیل می گردد.

پلمپ دفاتر چیست ؟

باتوجه به قوانین مصوبه کلیه شرکتهایی که ثبت می شوند باید دارای دفاتر پلمپ باشند . در اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر انجام می شود .

وظایف مجمع عمومی موسس چیست

اولین وظیفه مجمع عمومی موسس، رسیدگی به گزارش مذکور و تصویب آن خواهد بود. گزارش موسسین باید حداقل پنج روز قبل از تشکیل مجمع عمومی موسس در محلی که در آگهی دعوت مجمع تعیین شده است؛ برای کسب اطلاع پذیره نویسان سهام آماده باشد.

ثبت صورتجلسه هیئت مدیره

اداره شرکت سهامی به عهده هیئت مدیره ای متشکل از تعدادی اعضای اصلی و علی البدل یا جانشین مطابق اساسنامه می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟