صفحه نخست » اخبار و مقالات » منافع ثبت شرکت در ارومیه

منافع ثبت شرکت در ارومیه

گلم به گام ثبت شرکت ارومیه

تیم تحریریه موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله تلاش بر آن دارد تا به مطالبی درباره ثبت شرکت  بپردازد. چنانچه در صدد ثبت شرکت در ارومیه هستید ولی اطلاعات لازم در این زمینه ندارید، تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

شرایط ثبت شرکت در ارومیه

اگر از شرایط ثبت شرکت مطلع نباشید در زمان ثبت درخواست یا ثبت درخواست ممکن است درخواست شما با رد مواجه شود.

انتخاب مدیران در شرکت تجاری ضروری است و یکی از ارکان اصلی تشکیل شرکت است. اما انتخاب مدیران نیز دارای شرایطی است و اشخاصی که ویژگی مورد نظر را نداشته باشد نمی تواند در شرکت سمت مورد نظر را قبول کند. مثلاً داشتن سن قانونی، نداشتن سوء سابقه کیفری ممنوعیت از حقوق اجتماعی، نداشتن سمت دولتی یا استخدام رسمی دولت نباشد.

دیگر شرایط ثبت رعایت حداقل های قانونی در خصوص ثبت هر یک از شرکت های تجاری است. شما نمی توانید شرکت تجاری را بدون در نظر داشتن شرایط قانونی آن با توافقات خلاف مواد قانونی ثبت کنید. مگر اینکه در قانون چنین اجازه ایی داده شده باشد.

شرکت باید تحت نام مخصوصی به ثبت برسد. با توجه به این موضوع برای انتخاب اسم نیز شرایطی وجود دارد که انتخاب نام در چهارچوب این شرایط بسیار دارای اهمیت است.

شرایط ثبت شرکت در ارومیه

ثبت شرکت یعنی چی؟

ثبت شرکت یعنی ثبت یک فعالیت اشتراکی تحت نظر قانون با افراد مشخص در مکان مشخص و یک فعالیت معین و مجاز. اصولاً فواید بالقوه زیادی در ثبت شرکت در ارومیه وجود دارد که اگر با مدیریت درست شرکت پس از ثبت شرکت بالفعل گردد می تواند سبب شکوفایی کسب و کار شما شود.

اما در هر صورت اولین قدم در این راه ثبت شرکت است ، ما در مجموعه ثبتی حقوقی ثبت نوول در خدمت شما هستیم تا این اولین قدم را اصولی و درست بردارید.

مزایای ثبت شرکت در ارومیه

 • از طریق ثبت شرکت، می توانید رسمی شوید و با این رسمی شدن قانون از شما حمایت می کند.
 • با توجه به ثبت شرکت، می توانید نمایندگی رسمی اخذ کنید.
 • می توانید اعتماد بیشتر مشتریان را جلب کنید و این کسب اعتماد باعث می شود تا شرکت ها بخواهند با شما همکاری داشته باشند.
 • کارها به صورت گروهی و شراکتی انجام می شود.
 • کیفیت بهتر و خدمات هم متناسب تر می شود.
 • از تسهیلات بانکی و مالی بیشتری استفاده کنید.
 • می توانید در مناقصه ها و مزایده ها حضور داشته باشید.
 • تبلیغاتی موثر و قدرتمند تر داشته باشید.
 • جهانی شوید و با اشخاص حقیقی و حقوقی کشورهای دیگر قرارداد منعقد کنید.
 • امکان اخذ نمایندگی و ثبت شعبه شرکت را پیدا می کنید.
بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت با مسئولیت محدود

تأسیس و ثبت شرکت پیمانکاری در ارومیه

موضوعات مربوط به امور عمرانی، ساخت و ساز، مهندسی و نظارت، راه سازی و شهرسازی و غیره از موارد مربوط به شرکت های تجاری است. بنابراین می توان گفت موضوع ثبت شرکت پیمانکاری دسته بندی های زیادی را شامل می شود و اشخاص یا افرادی که می خواهند چنین شرکتی به ثبت برسانند باید به موضوع آن توجه داشته باشند و موضوع مربوطه را تنظیم کنید.

تأسیس و ثبت شرکت خدماتی در ارومیه

موضوع خدماتی نیز دارای دسته بندی کلی است و در ثبت شرکت خدماتی نیز موضوع حول محور امور خدماتی قرار می گیرد. در قانون تجارت شرکت موظف است تنها در چهارچوب قوانین مربوطه فعالیت داشته باشد. بنابراین هر فعالیتی خارج از موضوع شرکت برای شرکت تبعات قانونی به دنبال دارد.

تأسیس و ثبت شرکت بازرگانی در ارومیه

برخی از شرک های بازرگانی در قانون تجارت معرفی شده اند. این شرکت ها حتی اگر فعالیت بازرگانی نداشته باشند به موجب قانون بازرگانی محسوب می شوند. اما اگر موضوع شرکتی مانند شرکت با مسئولیت محدود در امور مربوط به بازرگانی یا واردات و صادرات تعریف شده باشد. به اعتبار موضوع شرکت با مسئولیت محدود عنوان شرکت بازرگانی را پیدا می کند. پس اگر می خواهید شرکت بازرگانی ثبت کنید باید موضوع بازرگانی را انتخاب کنید.

انواع شرکت های ثبتی در ارومیه

برای ثبت شرکت در ارومیه می توانید یکی از قالب های ثبتی ذیل را انتخاب کنید:

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • تضامنی
 • سهامی (خاص و عام)
 • نسبی
 • مختلط غیر سهامی
 • مختلط سهامی
 • تعاونی

از میان شرکت های ثبتی فوق الذکر دو شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص متداول ترین شرکتهای ثبتی می باشند که در ادامه مطالب به توضیحاتی درباره هر کدام یک می پردازیم همراه ما باشید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه

یکی از رایج ترین و متداول ترین شرکت های بازرگانی در کشور ایران،شرکت با مسئولیت محدود می باشد. زیرا دارای پیچیدگی های ثبتی و حقوقی نمی باشد و مراحل ثبت و هم چنین مدیریت آن بسیار آسان است.

این شرکت معمولاً میان اعضای یک خانواده و یا افراد فامیل و دوستان و آشنایان تشکیل می شود و سهام در این شرکت به قطعات سهام تقسیم نمی شود و متناسب با آنچه شرکا به شرکت آورده اند مسئولیتی در برابر قروض و دیون شرکت دارند.خاطر نشان می شویم که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچ مبلغی معین نشده است.

ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه

شرکت سهامی خاص شرکتی می باشد که همه سرمایه آن به وسیله موسسین فراهم می شود و در این شرکت مجمع عمومی و اعلامیه پذیره نویسی وجود ندارد و 35 در صد از سرمایه آن باید در حساب مخصوصی سپرده گردد تا پایان ثبت شرکت سهامی خاص در آن بماند.

بیشتر بدانید ...
اشخاصی که برای مدیریت شرکت رد صلاحیت می شوند

برای اینکه شرکت دانش بنیان شود، اخذ گرید و شرکت در مناقصات و غیره بسیار مناسب است و مسئولیت سهامداران در آن به اندازه سهامشان در شرکت است.

شرکت سهامی خاص دارای دو بازرس و سه سهامدار است که سهامداران هر سال تمدید یا تعویض و بازرسان هر دو سال یکبار باید تمدید یا تعویض گردند.

ثبت شرکت دانش بنیان در ارومیه

برای ثبت شرکت دانش بنیان در ارومیه ابتدا باید شرکت سهامی خاص ثبت کرده ، آن را تبدیل به شرکت دانش بنیان نمایید. این شرکت باید دارای اعضای هیات علمی با مدرک دکترا و اختراع ثبت شده باشد و موضوع فعالیت آن علم محور و تبدیل دانش به محصولات کاربردی باشد.

این شرکت زیر نظر بنیاد ملی نخبگان ثبت می شود و از تخفیف یا معافیت مالیاتی ، تسهیلات مالی این بنیاد و امکان استفاده از مکان استیجاری ارزان در پارک های علم و فناوری برخوردار است. گاهاً یک دانشگاه عضو حقوقی یک شرکت دانش بنیان است که چنانچه دانشگاه سراسری باشد ، شرکت دانش بنیان شرکت دولتی محسوب می گردد.

مراحل ثبت شرکت در ارومیه

مراحل ثبت شرکت در ارومیه توسط متقاضی

جهت ثبت شرکت در ارومیه نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را بر مبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نمایید.

سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت در ارومیه نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت بورزید و همه مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.

ثبت شرکت توسط موسسه ثبت نوول

در ابتدای امر کارشناسان موسسه ثبت نوول مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شما را به صورت کاملاً تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند.

پس از نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکتها در ارومیه می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز را در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت اعم از اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه، متن صورتجلسه و غیره را مرتب می نمایند.

با تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ارومیه، وکیل ثبت شرکت در ارومیه روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نماید و بعد از گذشت 10-15 روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

گلم به گام ثبت شرکت ارومیه

ثبت شرکت در ارومیه

مدارک ثبت شرکت در ارومیه

 • برگه تایید اسم شرکت
 • برگه تایید ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها
 • دو نسخه از اوراق ثبتی امضا شده توسط همه اعضا
 • مجوز در صورت لزوم
 • نسخه برابر اصل مدارک مثبت هویت کلیه شرکا یا سهامداران
 • وکالت نامه وکیل در صورت لزوم
بیشتر بدانید ...
فواید ثبت شرکت

اگر نیاز به المثنی مدارک شرکت در ارومیه باشد چه باید کرد ؟

بعد از ثبت هر شرکتی ممکن است به دلایلی مدارک شرکت مخدوش یا مفقود شود. در این صورت چه باید کرد ؟ اصلاً آیا نیاز به آن ها دارید؟ پاسخ این سوال بلی است، زیرا جهت انجام هرگونه تغییر در شرکت و نیز امور مالیاتی نیاز به مدارک شرکت دارید آن هم اصل آن نه کپی و اما اینکه چه باید کرد. در این خصوص باید درخواست المثنی مدارک ثبت شرکت را داد.

این درخواست ابتدا کتباً نوشته شده و توسط همه اعضا شرکت امضا و تایید می شود و سپس باید یک نفر با نامه نمایندگی از جانب بقیه با این دو برگه به اداره ثبت شرکت مربوطه مراجعه کرده و سپس فرم تقاضای المثنی را در آنجا پر کند که پس از طی روال اداری از روی مدارک موجود در بایگانی اداره ثبت یک نسخه المثنی از مدارک ثبتی شرکت با مهر اداره ثبت برای شما صادر می گردد و در مراجعه مجدد به شما تحویل می گردد.

هزینه و تعرفه و زمان ثبت شرکت در ارومیه

لازم به ذکر است که ثبت شرکت ارومیه هزینه مشخصی ندارد و بنا بر نوع شرکت، سرمایه آن، تعداد اعضا و موضوع فعالیت و تعداد خطوط آگهی روزنامه این هزینه متغیر است و مشتمل بر هزینه حق الثبت، حق الدرج آگهی، هزینه پستی، هزینه وکیل و غیره می باشد جهت اطلاع از ریز هزینه ها هم اکنون با کارشناسان مجموعه ثبت نوول تماس حاصل نمایید.

مدت زمان ثبت شرکت حدوداً 14 روز کاری از زمان پست مدارک به ادارۀ ثبت شرکت‌ها محاسبه می شود. از این رو اگر این مدت زمان زمان بر تر شود به دلیل ایراد ها یا رد درخواست اسامی شرکت یا دریافت مجوز خواهد بود.

قواعد ثبت موسسه غیر تجاری

ثبت موسسه غیرتجاری همانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. یعنی شما با دو عضو و یک میلیون ریال سرمایه و تدوین اساسنامه موسسه غیر تجاری، ارائه اظهارنامه ثبت شرکت می توانید اقدام به ثبت موسسه غیر تجاری نمایید.

اگر منافع حاصل برای موسسه غیر تجاری برای اعضاء باشد ثبت موسسه غیر تجاری انتفاعی خواهد بود. در غیر این صورت یعنی سود حاصل از موسسه اگر خرج امور عام المنفعه شود ثبت موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی خواهد شد.

ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی

 • ارومیه
 • مهاباد
 • بوکان
 • خوی
 • میاندوآب
 • سردشت
 • سلماس
 • پیرانشهر
 • نقده
 • تکاب
 • شاهین دژ
 • چالدران

مفتخریم که در مجتمع ثبتی حقوقی ثبت نوول بیش از ده سال درخدمت شما بزرگواران بوده ایم . با ما جهت مشاوره در خصوص ثبت شرکت در ارومیه و سایر امور ثبتی تماس بگیرید ، تماس از شما، ضمانت تجربه یک همکاری خوب ثبتی از ما.

به این مقاله امتیاز دهید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن

  +  77  =  87

2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام و روزبخیر برای شروع ثبت کردن یک شرکت سهامی خاص حداقل چه میزان سرمایه می توان آورد؟

درود بر شما دوست عزیز، حداقل میزان سرمایه و یا آورده شرکت، طبق قانون تجارت یک میلیون ریال می باشد که در شرکتهای سهامی خاص 35درصد آن واریز به حساب افتتاح شده شرکت می شود.