صفحه نخست » اخبار و مقالات » همه آنچه باید در مورد ثبت شرکت در بندرعباس بدانید

همه آنچه باید در مورد ثبت شرکت در بندرعباس بدانید

ثبت شرکت تخصصی بندرعباس

ثبت نوول با تیم وکلا و کارشناسان متخصص یکی از بهترین گزینه ها برای ثبت شرکت در بندرعباس و انتخاب یک وکیل کار بلد و با تجربه می باشد، دیگر نگران هزینه های سر سام آور ثبتی نباشید با ثبت نوول، تجربه یک پرونده ثبتی ارزان و موفق را تجربه کنید، اما قبل از اینکه با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید، حتماً این مقاله را که در خصوص ثبت شرکت در بندر عباس و قواعد مرتبط با آن تدوین شده را مطالعه نمایید.

اصول تعیین اسم شرکت و استعلام آن در بندرعباس

«الوین تافلر» می گوید وقتی کارهای کوچک انجام می دهی، باید باز هم به کارهای بزرگ فکر کنی، تا تمام کارهای کوچک در مسیر درست پیش بروند. شاید داشتن یک شرکت بزرگ و فعال نیز یک رویا برایتان باشد اما این رویا زمانی محقق می شود که شما ستون های اولیه ثبت شرکت بندرعباس را درست و به جا پی ریزی کرده باشید.

طبق قواعد کلی تمام شرکت ها باید اسمی را برای شرکت انتخاب کنند که اولاً قبل از این به ثبت نرسیده باشد، ثانیاً کاملا فارسی باشد و هر اسم دارای معنا و مفهوم باشد.

ثالثاً از سه یا چهار سیلاب تشکیل شده باشد و در نهایت خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه ایران نباشد، در خصوص نکته اول می توان تا حدودی قبل از ثبت نسبت به تکراری نبودن اسم اطمینان حاصل کرد. مجموعه ثبت نوول با کارشناسان خبره در این زمینه آماده ارائه استعلام اسم شرکت و تعیین اسم برای ثبت شرکت به شما بزرگواران می باشد.

شرکت چیست ؟

دو یا چند شخص که می خواهند فعالیت اقتصادی را در باب شراکت راه اندازی کنند و حق و حقوق یکدیگر از این شراکت را در قراردادی پیش بینی می کنند شرکت به وجودمی آورند. شرکت ها یا مدنی هستند مثل شراکت چند نفر در یک کارگاه تولیدی لباس و یا تجاری می باشد مثل شرکت های موضوع ماده 20 قانون تجارت که عبارت اند از؛

 •  شرکت سهامی خاص و سهامی عام
 • شرکت تضامنی
 •  شرکت تعاونی تولید و مصرف
 •  شرکت با مسئولیت محدود
 •  شرکت نسبی
 •  شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
اصول تعیین اسم شرکت و استعلام آن در بندرعباس

ثبت شرکت در بندرعباس

مراحل ثبت شرکت در بندرعباس

مراحل ثبت توسط متقاضی ثبت:

بیشتر بدانید ...
شرایط صحت انتخاب نام شرکت

متقاضی باید وارد سایت ثبت اسناد و املاک کشور شود و ابتدا درخواست ثبت شرکت را در این سامانه تکمیل نماید و با ثبت نهایی درخواست را به کارشناس حوضه ثبت شرکت های حوضه مربوطه ارسال می کند.

سپس اوراق مربوطه را تنظیم و پس از امضاء به اداره ثبت شرکت های کرمانشاه پست می نماید. در نهایت آگهی تأسیس شرکت صادر و به متقاضی ابلاغ می گردد و پس از آن هزینه های مربوط به روزنامه پرداخت می شود.

مراحل ثبت توسط تیم ثبت ثبت نوول:

 • گروه ثبت ثبت نوول ابتدا مشاوره های لازم را در اختیار متقاضی قرار می دهند.
 • سپس قرار داد فی ما بین موسسه ثبت نوول و متقاضی ثبت شرکت بسته می شود.
 •  مدارک توسط متقاضی به تیم کارشناسان ثبت نوول ارسال می گردد.
 •  پرونده به واحد اجرای مجموعه تحویل و طی ده الی پانزده روز پرونده ثبت شرکت تکمیل و آگهی تأسیس در خصوص آن دریافت می شود.
 • در انتها هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار پرداخت می شود و طی یک ماه به موکل تحویل داده می شود.

اقدامات پس از ثبت شرکت در بندرعباس

اخذ پلمپ دفاتر: دفاتر پلمپ دفاتری است که هر شرکت تجاری موظف است طی هر سال مالی آن را دریافت کند و صورت های مالی شرکت اعم از درآمد، هزینه، سود را در آن وارد نماید. در نهایت بعد از ارسال اظهارنامه سال قبل بعد از بررسی مامور مالیات این دفاتر را در اختیار مامور مالیات قرار دهند.

تشکیل پرونده مالیاتی : هر شرکتی موظف است بعد از ثبت طی دو ماه به اداره مالیات حوضه مربوطه خود مراجعه نماید و درخواست تشکیل پرونده مالیاتی خود را بدهد.

دریافت کد اقتصادی: کد اقتصادی بعد از تشکیل پرونده مالیاتی برای شرکت صادر می شود و ده رقمی می باشد با دریافت کد اقتصادی می توانید جهت قرار دادهای شرکت های بزرگ فاکتور رسمی صادر کنید.

مدارک ثبت شرکت در بندرعباس

 1. مدارک مثبت هویت: همه اعضاء شرکت اعم از شرکا، سهامداران، هیئت مدیره، بازرسین، باید مدارک شناسایی را برای ثبت شرکت ارائه دهند.
 2. اساسنامه: این سند که یکی از مهمترین اوراق و اسناد شرکت محسوب می شود در دو نسخه تنظیم می شود و بسته به نوع شرکت و توافق اعضاء تدوین می گردد.
 3. صورت جلسه مجمع عمومی موسس: این صورت جلسه در عمر شرکت یک بار تدوین می شود و چگونگی تأسیس شرکت را بیان می دارد و در دو نسخه نیز می باشد.
 4. تقاضانامه یا اظهار نامه: در شرکت های با مسئولیت محدود و غیر سهامی ما تقاضا نامه ثبت شرکت را باید تنظیم کنیم و در شرکت های سهامی اظهارنامه ثبت شرکت تنظیم می شود.
 5. شرکت نامه: این سند که در شرکت های غیر سهامی مثل شرکت با مسئولیت محدود تنظیم می شود، چگونگی اطلاعات مربوط به شرکت را بیان می کند.
 6. صورت جلسه هیئت مدیره: این صورت جلسه، هیئت مدیره شرکت و حدود اختیارات آنها را در شرکت تعیین می کند که در دو نسخه به اداره ثبت شرکت ها تسلیم می گردد.
بیشتر بدانید ...
راهنمای تخصصی ثبت شرکت در کرج

مزایای ثبت شرکت در بندرعباس

 • با خیال راحت می توانید با ثبت شرکت اقدام به اخذ وام نمایید.
 • بعد از ثبت شرکت شرکت دارای شخصیت حقوقی می شود بنابراین اعتبار شما در مقابل مشتریان و سایرین بسیار بالا می رود.
 • با ثبت شرکت می توانید در هر نوع مناقصه یا مزایده ای که بخواهید شرکت کنید.
 • تمام اسناد شرکت رسمی می باشد و در صورتی که شرکا بخواهند ادعایی خارج از اسناد ثبتی داشته باشند با شاهد قابل اثبات نمی باشد.
 • با ثبت شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی شرکت می کنید.
 • بعد از ثبت شرکت در بندرعباس قراردادهای بزرگتر منعقد می کنید و از همکاری با شرکت های دولتی و معتبر برخوردار می شوید.
 • با ثبت شرکت بندر عباس می توانید اخذ نمایندگی یا تاسیس شعبه کنید.
مراحل ثبت شرکت در بندرعباس

مراحل ثبت شرکت در بندرعباس

ثبت موسسه در بندرعباس

موسسات با موضوعاتی مانند خدمات به جامعه به دونوع انتفاعی و غیرانتفاعی قابل ثبت می باشند. از این رو برای ثبت هرکدام باید با توجه به قوانین تجارت اقدام کحرد که در موسسه حقوقی نوول با بیش از 10سال سابقه ثبت موسسات و شرکت ها راهنمای تخصصی شما خواهیم بود. با ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

شرکت تجاری با مسئولیت محدود را با مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسانید که مشاوره حقوقی در این مسیر راهنمای شما خواهند بود. شرکت های مسئولیت محدود با 2 شخص قابلیت ثبت دارند که با ارائه مدارک آن ها و شرکت مورد نظر می توان به ثبت رسد.

بیشتر بدانید ...
انواع شرکتهای سهامی

ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس

شرکت سهامی خاص در بندرعباس با تصمیم سهامداران و پرداخت سهام و سرمایه قبل از ثبت نزد بانک تاسیس می شوند که در این مسیر مشاوران و وکلای نوول ثبت همراه شما خواهند بود. با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان حقوقی بهره مند شوید.

ثبت شرکت بازرگانی در بندرعباس

شرکت های بازرگانی به صورت تخصصی قابل ثبت می باشند که با موضوع فعالیت تجارت بین الملل و داخل کشور امکان ثبت دارند. با ثبت شرکت بازرگانی می توانید از مزایای ویژه و تسهیلات بهره مند شوید.

ثبت شرکت پیمانکاری در بندرعباس

برای رسیدگی به امور مربوط به عمران و شهرسازی باید شرکت را با عنوان پیمانکاری به ثبت رساند تا بتوان از مزیت های دولتی و تسهیلاتی بهره برد. موسسه نوول در این مسیر برای ثبت شرکت پیمانکاری در بندرعباس همراه شما خواهند بود و مشاوره رایگان وکلا بهره مند شوید.

ثبت شرکت خدماتی در بندرعباس

خدمات شامل مواردی مانند تحویل کالا، تعمیرات و نظافت ساختمان ها می شود که تمامی امور را باید در حیطه قانون انجام داد. از این رو موسسه نوول راهنمای صفر تا صد شما برای ثبت شرکت خدماتی در کم ترین زمان خواهد بود. با ما در ارتباط باشید.

تعرفه و هزینه ثبت شرکت در بندرعباس

هزینه ثبت در هر شرکت متفاوت است و به نسبت مواردی در شرکت محاسبه می شود مثل میزان سرمایه و نوع شرکت ، برای اینکه دقیقاً از هزینه ثبت مطلع شوید با کارشناسان  مجتمع ثبت نوول تماس بگیرید.

به پایان این مقاله رسیدیم ولی قطعاً مطالب مربوط به ثبت شرکت در بندرعباس بسیار زیاد است، اما ما در این مقاله تلاش کردیم مهم ترین مطالب مربوط به ثبت شرکت در بندر عباس را به شما بزرگواران ارائه نماییم و اکنون تصمیم با شما است به قول« جیم ران» اگر بخواهید کاری انجام دهید، راهی پیدا می کنید و اگر نخواهید بهانه ای پیدا می کنید. ما در گروه ثبت نوول راهنمای شما در این راه خواهیم بود تنها کافی است هم اکنون با ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در استان هرمزگان

 • ثبت شرکت در بندرلنگه
 • ثبت شرکت در میناب
 • ثبت شرکت در قشم
 • ثبت شرکت در بندر خمیر
 • ثبت شرکت در جاسک
 • ثبت شرکت در درگاهان
 • ثبت شرکت در کیش

جهت ثبت انواع شرکت و انجام امور ثبتی دیگر در تمام نقاط استان هرمزگان روی ثبت نوول حساب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام آیا می توان از اسامی یک سیلاب برای اسم شرکت استفاده کرد؟

درود بر شما دوست عزیز، اسامی یک سیلابی بعلت تکمیلی ظرفیت دیگر امکان ثبت وجود ندارد و اکنون اسم شرکت باید سه سیلاب یا چهار سیلاب باشد.