صفحه نخست » اخبار و مقالات » 7 گام ساده برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

7 گام ساده برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

اقدامات اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

استان البرز یکی از مراکز مهم صنعتی و تجاری در ایران است و به دلیل مجاورت با استان تهران متقاضیان زیادی به دنبال سرمایه گزاری به واسطه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج هستند. جالب است بدانید قوانین تجاری در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص کلی است و فرقی ندارد در کدام استان می خواهید شرکت ثبت کنید این قوانین در همه جا لازم الاجرا است. به هر دلیلی که تصمیم به ثبت شرکت سهامی خاص گرفته اید باید بدانید چگونه می توانید برای ثبت این شرکت اقدام کنید.

اولین و مهمترین موضوع آشنایی با مفهوم شرکت سهامی خاص است. قانون تجارت شرکت های مختلفی را با شرایط مختلف برای ثبت در ایران معرفی کرده است اما در بین آنها شرکت سهامی خاص بیشترین تقاضای ثبت دارد. زیرا این شرکت ها دارای سهام هستند و هر یک از سهامداران به میزان سهامی که در شرکت دارند در سود و زیان شرکت سهیم هستند. به ادامه این مطلب توجه نمایید.

اقدامات اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

در ابتدا برای ثبت شرکت سهامی خاص باید با چگونگی ثبت این نوع شرکت ها آشنا شوید. قانون تجارت ثبت شرکت سهامی خاص را منوط به ارائه مدارک و انجام شرایط پیش بینی شده در این قانون انجام می دهد. بنابراین برای ثبت شرکت لازم است ابتدا شرکاء و سهامدارن و بازرسان و سرمایه و موضوع شرکت را مشخص نمایند. البته قبل از هر چیزی بهتر است با متخصصان این حوزه تماس بگیرید و مشاوره ای در این خصوص دریافت کنیدتا با آگاهی کامل مقدمات ثبت شرکت را آغاز کنید.

ثبت شرکت سهامی خاص در گوهردشت کرج

گوهردشت کرج به عنوان یکی از مراکز اصلی در کرج و به عنوان یکی از شهر های مرکزی کرج باید ثبت شرکت سهامی خاص را در واحد ثبت شرکت های کرج انجام دهند. از این رو با توجه به مواردی که در ادامه می خوانید می توانید ثبت شرکت سهامی خاص را داشته باشید. توجه داشته باشید آدرسی که به اداره ثبت ارائه می دهید باید در گوهر دشت کرج یک ملک تجاری یا اداری باشد. زیرا تشکیل پرونده دارایی برای شرکت های دارای ملک تجاری یا اداری ممکن است.

بیشتر بدانید ...
تفاوت شرکتها

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کرج

  • اساسنامه
  • اظهارنامه
  • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
  • صورتجلسه هیئت مدیره
  • مدارک شناسایی اعضاء
  • وکالت نامه
  • فیش واریزی سرمایه تعهدی
  • پذیرش نهایی
  • اقرار نامه مدیران و بازرسان

اقدامات اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

نحوه ثبت شرکت سهامی خاص در سامانه ثبت شرکت ها

سامانه ثبت شرکت ها یک سایت رسمی و جامع و کامل است که تمامی خدمات ثبتی مربوط به اشخاص حقوقی در این سایت ارائه می شود. از این رو بعد از ورود به سایت در قسمت تاسیس شخصیت حقوقی باید عنوان شرکت سهامی خاص را انتخاب کنید. در ابتدا اطلاعات حوزه ثبتی وارد می شود که باید یکی از واحد های ثبت شرکت های کرج را انتخاب نمایید.

هنگام ثبت سامانه ای باید اطلاعات اولیه ثبتی اعم از اسامی انتخابی، موضوع فعالیت شرکت، سمت و اطلاعات هویتی اعضاء و غیره می باشد. در واقع هر یک از گام های ثبت شرکت دارای جدولی است که از شما خواسته شده اطلاعاتی را وارد نمایید. لازم به ذکر است وارد کردن اطلاعات در جدول های دارای ستاره اجباری است.

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت کلیه شرکت ها و موسسات غیر تجاری در سامانه ثبت شرکت ها انجام می شود. این سامانه ملی است و افراد از همه جای ایران می توانند به سایت ادارره ثبت شرکت ها وارد شوند. شرکت سهامی خاص نیز یکی از انواع شخصیت های حقوقی است که با کلیک بر روی تاسیس شخصیت حقوقی می توانید نوع شرکت سهامی خاص را انتخاب نمایید. شرکت سهامی خاص نیز برای ثبت اصولی دارد که پیش از این به آن پرداختیم. مدارک مربوطه نیز باید اسکن و محتوای برخی مدارک مانند اساسنامه باید در سایت وارد شود. اطلاعات هویتی، اسامی انتخابی و غیره باید در سایت وارد شود. انتخاب اسم در سامانه حدوداً 72 ساعته انجام می شود.

بیشتر بدانید ...
مهمترین موارد ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بیرجند

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص بسته به موارد مختلفی در ثبت شرکت دارد. بنابراین نمی توان هزینه مشخصی را در این خصوص اعلام کرد. علاوه بر این هزینه ها و تعرفه های ثبتی به روز اعلام می شود. شما می توانید در چت آنلاین یا ارائه شماره یا تماس با کارشناسان نوول ثبت هزینه های ثبتی را استعلام نمایید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

جهت ثبت شرکت سهامی خاص باید شرایط و مراحل زیر را انجام دهید.

انتخاب اعضاء: ثبت شرکت به تنهایی ممکن نیست. علاوه بر این برخی شرکت ها دارای حداقل های قانونی هستند. از این رو برای ثبت شرکت سهامی خاص لازم است سه عضو سهامدار که باید هیئت مدیره شرکت هم باشند با حداقل دو عضو بازرس قابل ثبت است. اعضاء باید دارای سهام مشخص، در صورت داشتن سمت عنوان سمت و اطلاعات فردی و هویتی در اساسنامه باشد.

تعیین موضوع: مهمترین بخش تنظیم موضوع است این شرکت ها در کلیه موضوعات اقتصادی، تجاری، پیمانکاری، فنی مهندسی و تولیدی می باشد. برای تنظیم موضع باید توجه داشته باشید ثبت موضوع در زمینه های انتخابی بر اساس قوانین ایران بلامانع باشد.

تعیین سمت: در شرکت سهامی خاص سمت ها شامل: مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره، بازرس اصلی، بازرس علی البدل می باشد.

انتخاب نام شرکت: شرکت سهامی خاص باید تحت نام مخصوص به ثبت برسد. بنابراین 5 حق اولویت برای تعیین نام دارید و انتخاب اسم باید از حداقل ترکیب 3 یا 4 وازه باشد. تعیین نام 72 ساعت بعد از ثبت نهای انجام می شود.

تکمیل مدارک: مدارکی که پیش از این عنوان کردیم در دو نسخه طی پاکت پستی مخصوص ثبت باید به اداره ثبت شرکت های کرج پست شود. تمامی اسناد ثبتی باید با امضاء اعضاء شرکت و بازرسان ان رسیده باشد.

بیشتر بدانید ...
شرکت های اشخاص

ثبت اینترنتی: همان طور که پیش از این خواندید ثبت اینترنتی را در سامانه با ثبت نهایی در چندین گام انجام می شود.

صدور آگهی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج: اگر تمامی موارد به درستی انجام شده باشد و نقصی در پرونده احراز نشود کارشناس ثبتی کرج پیشنویس آگهی را صادر می کند که با ارائه آن به اداره ثبت می توانید اصل مدارک را دریافت کنید.

زمان ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

اگر برای ثبت شرکت عجله دارید باید تمامی مراحل را در کمترین زمان انجام دهید. بخشی از مراحل مانند ثبت درخواست در سایت اداره ثبت شرکت ها و انتخاب نام مورد تایید و تکمیل مدارک و امضاء از اعضاء شرکت از مراحلی است که بر عهده خود شما است. سایر زمان نیز بسته به رسیدگی کارشناس اداره ثبت و سرعت عمل و تکمیل بودن مدارک ثبتی می باشد. به طور معمول رسیدگی به پرونده های ثبتی در سازمان ثبت شرکت های کرج بیشتر از 14 روز نخواهد بود.

اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در کرج

سازمان ثبت شرکت های کرج خدمات ثبتی تمامی مناطق استان البرز را انجام می دهد. شهرستان های زیر مجموع استان البرز پیش از این خدمات خود رزا باید از واحد های ثبت شرکت ها در شهرستان خود اقدام می کردند. اما در حال حاضر تمامی شهرستان ها دارای نماینده در سازمان ثبت شرکت های مرکزی کرج هستند. از این رو درخواست ثبت شرکت سهامی خاص را از سایت باید انجام دهید و مدارک را به اداره ثبت شرکت های کرج ارسال نمایید.

در پایان: خرسندیم که توانستیم مطلبی مفید برای آگاهی شما در خصوص مبانی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ارائه دهیم. در صورتی که نمی دانید چگونه باید شرکت تجاری خود را ثبت کنید یا اینکه نمی دانید برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج چه اصولی تعریف شده است. بهتر است اطلاعات بیشتر را از کارشناسان ما در ثبت نوول به صورت مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. خدمات ثبت نوول در کرج را توسط تیم متخصص با ارزان ترین هزینه انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن

  +  14  =  18

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها