صفحه نخست » اخبار و مقالات » نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت

نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت

اگر می خواهید بابت تمامی قوانین و قاهده های نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت بدانید، به شما پیشنهاد می کنم که تا انتهای این مقاله با ما در ثبت نوول همراه و همگام باشید.مطالب بیشتر را در می توانید مقاله ثبت شرکت مطالعه نمایید.

مراحل تشکیل شرکت و ثبت آن

یک شرکت از افراد عضو در آن بوجود می آید که هر کدام از آن ها با توجه به اهداف مشترک به سود آوری خواهند رسید.

داشتن یک هدف مشترک بسیار در ادامه حیات یک شرکت تاثیر گذار است. برای ثبت شرکت باید مراحل مختلفی را گذراند و مدارک و مجوزهای مربوطه را به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه کرد.

ثبت شرکت باید با توجه به انواع شرکت و موضوع فعالیت آن انجام گیرد. ثبت شرکت هم چنین باید توسط فردی متخصص انجام گیرد زیرا امروزه ثبت شرکت ها به صورت اینترنتی انجام می شود و به دلیل پیچیده بودن مراحل و شرایط ثبت باید فردی متخصص آن را انجام دهد تا در ثبت آن با مشکل روبرو نشوید.

در همین راستا موسسه ثبت نوول بهترین گزینه برای انجام امورات ثبت شرکت می باشد. اگر متقاضی ثبت شرکت در کرج و تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران می باشید تنها با یک تماس در کم ترین زمان به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

با استناد به ماده 95 قوانین تجارت ، شرکت های تجاری ملزم به ثبت و ارائه مدارک مربوط  به کسب و کار و شرکت خود را به اداره ثبت اسناد کشور تسلیم کرده و اقدام به ثبت شرکت مربوطه کنند.

بیشتر بدانید ...
ثبت موسسه غیر تجاری

در هر استان باید به اداره ثبت اسناد و املاک آن شهر مراجعه کرد و برای تکمیل مدارک آن را به اداره ثبت مرکز در تهران ارسال کرده تا توسط کارشناسان بررسی شود.

در ادامه همراه با ما باشید تا نکات مهمی را در زمینه مراحل و شرایط ثبت شرکت به شما ارائه دهیم.

مراحل ثبت شرکت در کشور

در راستای ثبت شرکت در کشور باید مراحل ثبت شرکت را به صورت تخصصی به سرانجام برسانید بدین منظور باید از شخصی متخصص یاری بگیرید.

با ارائه مدارک و مجوزهای اخذ شده به کارشناسان ثبت شرکت ثبت نوولمی توانید به راحتی و در کم ترین زمان امور ثبت شرکت خود را به سرانجام برسانید. این موسسه با بهره مندی از کارشناسان .و مشاوران خبره در امر ثبت شرکت ها آماده انجام امور ثبت شرکت ها در کرج و تهران به صورت تخصصی می باشد.

نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت

در این مقاله نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت از دو جهت مورد بررسی قرار می گیرد: یکی از لحاظ ماهیتی و تأسیسی و دیگری از لحاظ شکلی و تشریفاتی.

از لحاظ ماهیتی و تأسیسی بحث بر سر این است که ثبت چه نقشی در مرحله تأسيس و ثبت شرکت و تعیین مميزات و ویژگی های اساسی شرکت مانند نام، اقامتگاه، تابعیت و از همه مهمتر ایجاد شخصیت حقوقی شرکت دارد.

از لحاظ شکلی و تشریفاتی نیز این امر مطرح می شود که در عمل مطابق قوانین و مقررات و بر اساس رویه اداره ثبت شرکت ها، برای ثبت شرکت رعایت چه ضوابط و تشریفاتی لازم است و برای این امر چه اسناد و مدارکی توسط مؤسسین و شركاء باید ارایه شود و نهاد ثبت شرکتها در روند ثبت شرکت چگونه عمل می کند و شرکت های مختلف تجاری از این لحاظ چه تفاوتی با هم دارند. بر این اساس در مبحث نخست این فصل از نقش ثبت در ایجاد شخصیت حقوقی شرکت و مميزات آن صحبت می شود و مبحث دوم هم به نحوه ثبت شرکت و تشریفات اختصاص می یابد.

بیشتر بدانید ...
منافع ثبت شرکت در ارومیه

نقش ثبت در ایجاد شخصیت حقوقی شرکت و مميزات آن

همانند اشخاص حقیقی که شخصیت آنها با تولد آغاز و با مرگ پایان می پذیرد، شخصیت حقوقی اشخاص حقوقی نیز زمانی آغاز و در نهایت پایان می پذیرد. حال پرسش این است که در این میان ثبت شرکت چه نقشی در ایجاد شخصیت حقوقی شرکت دارد؟ وانگهی، اشخاص حقوقی نیز مانند اشخاص حقیقی دارای ویژگی ها و مميزاتی هستند که با آنها شناخته می شوند، نام، اقامتگاه، تابعیت، شماره ثبت و شناسه ملی جزو مهمترین آنها است که لازم است نقش ثبت در آنها مورد بررسی قرار گیرد. از این رو، در گفتار نخست این مبحث از نقش ثبت در ایجاد شخصیت حقوقی شرکت و در گفتار دوم از نقش ثبت در ممیزات شرکت صحبت می شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها