صفحه نخست » اخبار و مقالات » مراحل رتبه بندی شرکت ها ( گرید پیمانکاری )

مراحل رتبه بندی شرکت ها ( گرید پیمانکاری )

موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی مراحل رتبه بندی شرکت ها مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما در ارتباط باشید.

رتبه بندی شرکت ها

دریافت رتبه بندی شرکت شامل پیگیری و نیز تکمیل مدارک و موارد خواسته شده برای فعالیت های اقتصادی و اقدام به پیگیری از سوی مدیریت و سازمان برنامه ریزی کشور انجام پذیر است . اغلب شرکت های بزرگ صنعتی دولتی یا خصوصی با مشارکت در مناقصات و مزایدات به صورت شرکت های پیمانکاری وارد شده که میزان ارزیابی و سنجش این شرکت ها میزان توانایی آن ها و رزومهموفق آن ها در انجام امور می باشد. با داشتن سوابق و توانایی های شرکت ها و نیز توان مالی آن ها در انجام امور شرکت ها را با امتیاز 1 تا 5 طبقه بندی و رتبه بندی خواهند کرد .

دریافت رتبه یا گرید یک شرکت باید توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام پذیرد . انجام گرید شرکت ها باید برطبق استانداردها و مصوبات سازمان برنامه ریزی انجام شود . این گرید و رتبه بندی بستگی به انجام شرایط و مراحل از سوی شرکت های پیمانکاری می باشد . چنان چه پس از انجام شرایط اخذ  گرید شرکت از طرف مراجع ذی ربط تشخیص به عدم صلاحیت در اخذ گواهی تشخیص اعطا و واگذاری رتبه بندی شرکت و نیز اخذ گرید انجام گیرد سازمان های دولتی حق عقد قرارداد با این شرکتها را نخواهند داشت .

رتبه بندی شرکت فوری و سریع

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره رتبه بندی شرکت فوری و سریع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

برای اخذ گرید و رتبه شرکت که باید به صلاحدید و زیر نظر سازمان معاونت راهبردی و فنی و عمران استانداری می باشد .از مواردی که پیمانکاران اخذ گرید باید رعایت کنند و از قوانین اصلی رتبه بندی می باشد تعداد نیروی فنی و سوابق و تجربیات و استطاعت مالی اعضاء هیئت مدیره می باشد و رعایت این نکات در اخذ گرید بسیار مورد اهمیت می باشد .

انواع رتبه بندی شرکت ها

 • رتبه بندی شرکت های مشاور

 • رتبه بندی شرکت های پیمانکاری

 • رتبه بندی شرکت های انفورماتیک

 • رتبه بندی شرکت های انبوه سازی

 • رتبه بندی epc

به مقاله نمونه قرارداد پیمانکاری تجهیزات و اجرای تغذیه پست برق مراجعه نمایید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

مراحل رتبه بندی شرکت ها ( گرید پیمانکاری)

انواع رتبه بندی شرکت ها

سازمان معاونت فنی وعمران استانداری طبقه بندی در زمینه گرید پیمانکاری در 5گروه رتبه بندی مشخص کرده که به شرح ذیل می باشد :

 1. رتبه بندی و گرید مشاوران.
 2. رتبه بندی شرکتهای IT یا همان انفورماتیک.
 3. رتبه بندی شرکت های EPC.
 4. رتبه بندی اندوه سازان.

شرایط اخذ گرید برای ثبت شرکت های پیمانکاری در تمامی شهرهای کشورمان به این ترتیب می باشد : گرید ساختمان و راه و ابنیه ( راه و ترابری وصنعت و معدن ) ، گرید تأسیسات و تجهیزات ( کشاورزی ، آب ؛ مرمت آثار باستانی ؛ کاوش های زمینی ؛ نفت و گاز ؛ نیرو ؛ و ارتباطات می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ گرید شرکت ها

 1. کلیه مدارک ثبتی شرکت در کرج و کلیه تغییرات شرکت.
 2. اصل سند مالکیت شرکت با اجاره نامه رسمی شرکت.
 3. شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت کلیه اعضا.
 4. مدرک تحصیلی اعضا.
 5. نمونه امضا.
 6. گواهی فعالیت امتیاز آوران از شرکتهایی که در آن ها فعالیت نموده اند.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

موسسه ثبت نوول در کم ترین زمان امور ثبت شرکتها در کرج و تهران و دیگر شهرهای کشور با تکیه بر رزومه های موفق خود در امر ثبت شرکت ها و رتبه بندی شرکت را در کم ترین زمان انجام داده و شما را در راه رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد. 

شعبه کرج : 02632137 

شعبه تهران : 02126655119

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *