صفحه نخست » اخبار و مقالات » مراحل ثبت مادرید

مراحل ثبت مادرید

مزیت های ثبت برند مادرید 

در سالیان دور افراد برای ثبت شرکت خود و دریافت نمایندگی معتبر در دیگر کشورها باید به صورت جداگانه به کشور مقصد رجوع می کردند و مدارک خود را به زبان کشور مقصد بازگردانی میکردند که خود این موضوع باعث تحمل هزینه سنگین برای شرکت می شد اما در طی سال های اخیر با عضویت در معاهده مادرید بدون رجوع به کشور مقصد می توانند شعبات خود را در کشورهای عضو به ثبت برسانند . ثبت معاهده مادرید توسط شرکت های عضو کنوانسیون پاریس تشکیل شده است که در آن آیین نامه ها و توافقاتی بین کشورهای عضو در این معاهده انجام می پذیرد  .

نخستین گام برای حمایت از برند و علائم تجاری و برخورداری از امتیازات آن ثبت برند و علامت به شکل داخلی و درون کشورمالک برند است . با نگاهی به کنوانسیون پاریس درخصوص حمایت از مالکیت صنعتی و معنوی می بینیم که جهت حمایت از علائم تجاری و برند درسطح جهانی بر اساس این کنوانسیون مالک برند ( اعم از شخص یا شرکت) باید به شکل مجزاتعدادی تقاضانامه را به ادارات مالکیت کشورهای مختلف عضو کنوانسیون پاریس به زبانهای گوناگون با پرداخت هزینه های متفاوت و صرف زمان طولانی، ارسال نماید. از این رو برای تسهیل و تسریع پروسه ثبت بین المللی برند و علامت تجاری و برخورداری از امتیازات و حقوق برخاسته از آن تعدادی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس اتحادیه بین المللی را جهت حمایت از مالکیت معنوی در راستای کنوانسیون مزبور تشکیل داده و درآن سیستم مادرید را به عنوان آیین نامه ثبت بین المللی علائم تجاری یعنی ثبت مادرید را مصوب نمودند.

مراحل ثبت مادرید

براساس قوانین وضع شده در مورد ثبت مادرید ، انواع علائم تجاری و برند با در نظر گزفتن قوانین حاکم بر کشور مقصد وضع می شود و سپس با بررسی همه جانبه برند به مرحله ثبت بین المللی وارد می شود . برای بهتر درک کردن این موضوع باید به این نکته اشاره کرد که اولین گام برای ثبت بین المللی محصولات انجام امور ثبت آن علامت تجاری در کشور اولیه است ، این کار در ایران ابتدا توسط متقاضی ثبت برند در اداره ثبت علائم تجاری انجام شده سپس با توجه به قوانین بین الملل و کشور مقصد برای ثبت به آنجا ارجاع داده می شود . ثبت بین المللی مادرید امروزه دارای 85 عضو فعال می باشد و تعداد 150 کشور آن را امضا کرده اند . برای درج برند مورد نظر باید یک اظهار نامه به اداره مالکیت صنعتی فرستاده شود و کشور مقصد خود را جهت حمایت و ثبت قانونی برند بین 85 عضو انتخاب کنند.

مراحل ثبت بین الملی مادرید

1-ارائه نامه درخواست جهت ثبت بین المللی علامت خطاب به اداره ثبت علایم تجاری با درج اسامی کشورهای مورد نظر
2-ارائه معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت همراه با امضای مدیران و دارندگان حق امضا و با مهر شرکت برای اشخاص حقوقی و در صورت مراجعه وکیل رسمی ارائه وکالت نامه دادگستری
3-ارائه کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی مدیران و دارندگان حق امضای شرکت و روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات ثبت شرکتها برای اشخاص حقوقی و ارائه کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی و در صورت مراجعه به وکیل رسمی ارائه وکالت نامه دادگستری
4-ارائه اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رویت و کپی آن جهت رویت و کپی آن جهت ضبط در پرونده یا ارائه کپی مصدق گواهی ثبت علامت تجاری
5-تکمیل فرم مخصوص لاتین
6-ارائه برگ محاسبه هزینه ها
7-رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه بین المللی

علائم قابل ثبت در مادرید

مجموعه علائمی که در این معاهده قابل ثبت است نامحدود است و برطبق قوانین تصویب شده هر کشوری متفاوت است ، علائم تجاری می توانند شامل : طرح، حروف ، اعداد ، شکل های هندسی و یا نمادها و الگوهای صوتی مانند موسیقی و نت باشد که هرکدام با در نظر گرفتن تفاوتشان با دیگر علائم قابل ثبت است .

از اقدامات قبل از ثبت برند آشنایی به شرایط و مراحل ثبت شرکت و انجام امور مربوط به ثبت شرکت خواهد بود.

ثبت شرکت در کرج 

متقاضیان ثبت برند و علائم تجاری در کرج باید قبل از انجام امورات مربوط به ثبت برند باید شرکت خود را به ثبت برسانند و بدین ترتیب به صورت قانونی و تخصصی اقدام به فعالیت کنند . جهت انجام این امور می توانید به اداره ثبت شرکت ها در کرج مراجعه کرده و مدارک لازم را با در نظر گرفتن قوانین اداره ثبت اسناد و املاک کشور به سرانجام برسانید .

مدارک لازم جهت ثبت برند مادرید چیست

  1. تقاضانامه جهت ثبت بین المللی علامت تجاری به اداره ثبت علائم تجاری با ذکر کشور های مقصد جهت ثبت 
  2. معرفی نامه شرکت به همراه امضای صاحبان امضا در شرکت 
  3. در صورت واگذاری امور ثبت برند به وکیل باید وکالت نامه وی تسلیم گردد 
  4. مدارک و گواهی های شناسایی مدیران و صاحبان امضای در شرکت ها 
  5. تسلیم اظهارنامه ثبت علائم تجاری 
  6. تکمیل فرم مربوطه به زبان کشور مقصد 
  7. گواهی از هزینه های تخمین زده شده توسط متقای ثبت برند همراه امضای متقاضی
  8. برگه واریزی مبالغ جهت بررسی اظهارنامه ثبت بین المللی برند مادرید

اگر تمایل به ثبت برند خود در کشور دیگر دارید و بدین وسیله می خواهید برند خود را جهانی کنید می توانید با شماره های 02632137 و 02126655119 تماس بگیرید . مشاوران متخصص ثبتی مجتمع ثبت نوول با در نظر گرفتن تمامی قوانین حاکم بر ثبت بین المللی در کشور و سایر کشورها اماده ارائه بهترین مشاوره به منظور بهترین ثبت شرکت و برند در کشور به متقاضیان ثبت بین المللی  و همینطور در کشور های دیگر خواهد کرد. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *