صفحه نخست » اخبار و مقالات » مراحل ثبت شرکت در کرج

مراحل ثبت شرکت در کرج

از جمله مواردی که در پیشرفت یک فعالیت تاثیر دارد انجام مراحل ثبت شرکت در کرج می باشد که با در نظر داشتن شروط و ارارئه مدارک مورد نیاز می توان این امر را به سرانجام رساند . بدین جهت ما این متن را برای ارائه خدمات حقوقی به متقاضیان ثبت شرکت در کرج ارائه می کنیم تا پشتیبان آن ها در امر ثبت شرکت ها باشد.

شرکت های تجاری انواع مختلفی دارند و همه این شرکت ها طی مراحلی در اداره ثبت شرکت های حوضه ثبتی خود باید به ثبت برسد، در ابتدای مراحل ثبت شرکت باید در سامانه کا اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد و سپس سایر اقدامات مبنی بر ثبت شرکت باید انجام شود.

در ابتدا باید مقدمات ثبت را فراهم کنید، اینکه کدام یک از شرکت های تجاری را می خواهید ثبت کنید، در ابتدا باید یکی از شرکت های تعریف شده در قانون تجارت را انتخاب نمایید،. بعد از مشخص شدن نوع شرکت تجاری باید حداقل های قانونی آن را رعایت کنید مانند حداقل اعضاء و حداقل سرمایه تعیین شده در قانون مثلاً برای شرکت های سهامی باید حداقل 5 نفر که 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس شرکت هستند را اعلام نمایید ، اعضاء شرکت باید شرایط زسر را داشته باشد:

  1. اعضاء شرکت نباید سوء پشینه کیفری داشته باشند.
  2. اعضاء شرکت نباید استخدام رسمی دولت باشند.
  3. افراد زیر 18 سال نباید در شرکت تجاری دارای سمت قانونی باشند.
  4. مدیر عامل شرکت تجاری نباید هم زمان در شرکت دیگری مدیر عامل باشد.

در ادامه سمت اعضاء باید مشخص شود و همچنین سرمایه و میزان سهام یا سهم الشرکه هر عضو باید به طور دقیق تعیین شود.

بیشتر بدانید ...
انتخاب نام شرکت

در خصوص سرمایه شرکت در این مرحله از ثبت شرکت مبلغ سرمایه باید مشخص شود، مبلغ سرمایه ممکن است وجه نقد یا غیر نقد باشد، در صورتی که سرمایه جزء موارد غیر نقد باشد، کارشناس دادگستری باید گزارش قیمت گذاری اموال را ارائه نماید.

از مواردی که قبل از اقدامات ثبتی در سامانه باید تعیین نمایید موضوع فعالیت شرکت و اسامی انتخابی شرکت می باشد.

مراحل ثبت شرکت در کرج

برای ثبت شرکت تجاری باید یک سری مدارک ارائه شود که ابن مدارک باید قبل از ثبت حتماً تکمیل شود.

  1. لیست مدارک شناسایی اعضاء شرکت
  2. لیست شماره های تماس به نام اعضاء شرکت
  3. در صورتی که موضوع شرکت نیازمند دریافت مجوز باشد باید نامه مجوز قبل از ثبت دریافت شود.
  4. ارائه اساسنامه، شرکت نامه، اظهار نامه/ تقاضا نامه، صورت جلسات هیئت مدیره و موسسین.
  5. دو برگه از پذیرش نهایی

بعد از طی مراحل  فوق الذکر باید به سامانه اداره ثبت شرکت ها وارد شوید، در این سامانه سر برگ های متعددی وجود دارد که اولین سربرگ آن تأسیس شخصیت حقوقی می باشد، با کلیک بر روی این گزینه مراحل متعددی وجود دارد که در هر گام باید اطلاعات تعیین شده را وارد نمایید در ثبت سامانه اطلاعات مربوط به حوزه ثبتی، اطلاعات اعضاء، 5 اسم انتخابی برای شرکت، موضوع فعالیت شرکت، تعیین روزنامه رسمی و متن اساسنامه و اوراق ثبتی شرکت باید همگی در درخواست سامانه ای وارد شود.

در مراحل ثبت شرکت در کرج حدود چند روز کارشناسان اداره ثبت شرکت ها اسم انتخابی اعضاء و موضوع شرکت و نیز سایر اطلاعات را بررسی می کنند و در صورت تایید اسم و موضوع، اسم انتخابی را مشخص می کنند.

بیشتر بدانید ...
ثبت ابطال شرکت

در ادامه باید مدارک ثبتی شرکت به همراه پذیرش نهایی به اداره ثبت شرکت ها پست شود و در صورت تکمیل بودن همه مدارک شرکت ظرف 14 روز کاری به ثبت می رسد و پیشنویس آگهی ثبت در سامانه ای که ثبت درخواست شرکت را انجام داده اید قرار می گیرد با دریافت پی دی اف آگهی تأسیس مدیر عامل یا وکیل قانونی باید به اداره ثبت شرکت ها جهت دریافت اوراق و اسناد ثبتی شرکت حداکثر ظرف مدت یک ماه مراجعه نماید.

موسسه حقوقی ثبت نوول در حداقل زمان و کمترین هزینه صفر تا صد مراحل ثبت شرکت در کرج را توسط تیم حقوقی مجرب و وکلای خبره انجام می دهد. هم اکنون می توانید مشاوره رایگان ثبت شرکت کرج را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها