صفحه نخست » اخبار و مقالات » مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، مانند ثبت سایر شرکتها مراحل مشخصی دارد که طبق قانون تجارت ایران باید انجام شود . لیکن برای ثبت شرکت در خصوص هریک از انواع شرکت شرایط خاصی وجود دارد که در این مقاله این شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود را برایتان شرح می دهیم .

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. دو رونوشت از شرکتنامه کامل شده ارائه گردد.
 2. دو رونوشت از تقاضانامه کامل شده ارائه گردد.
 3. دو رونوشت از اساسنامه کامل شده ارائه گردد.
 4. فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي کامل شود و هم چنين فيش واريزي ارائه گردد.
 5. اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد باید اخذ و ارائه گردد.
 6. رونوشت برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران و هيأت نظار ارائه گردد.
 7. درمواردي که تعداد شرکاء بيش از 12 نفر باشند باید ارائه گردد.
 8. اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیأت مديره، مديرعامل ارائه گردد.
 9. دو رونوشت از صورتجلسه مجمع عمومي موسسين ارائه گردد.
 10. دو رونوشت از صورتجلسه هيأت مديره ارائه گردد.
 11. اصل وکالت نامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت بگیرد باید ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

 1. انتخاب شرکای مناسب : برای انجام هر کاری حتی به شکل حقیقی و خارج از شرکت نیازمند شرکای معتمد و متخصص هستید. زیرا برای موفقیت شما وجود آنها ضروری است و درثبت شرکت با مسئولیت محدود هم وجود یک نفر شریک همانطور که گفته شد اجباری می باشد .
 2. مشخص نمودن موضوع فعالیت شرکت . خوب است پیش از ثبت شرکت با مسئولیت محدود به دقت در خصوص موضوع اساسنامه شرکت دقت شود زیرا برای هر کاری تخصص و سرمایه ای لازم است تا به هدف برسد و صرف ثبت شرکت نمی تواند سبب رسیدن به هدف در یک کار باشد بلکه انتخاب موضوع فعالیت نیز تا همان اندازه مفید می باشد.
 3. تعیین آدرس شرکت . هر شرکت به هنگام ثبت مشخصاتی دارد که یکی از آنها آدرس شرکت است که همانند محل تولد برای اشخاص است که درشناسنامه ما ذکر می شود و در اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود نیز آدرس دفتر مرکزی شرکت باید ذکر شوئد ، لذا حتما محلی را که ترجیحا" کاربرد اداری دارد، برای ثبت شرکت خود در نظر بگیرید.
 4. یکی دیگر از موراد مهم در ثبت شرکت این است که توافقی همه جانبه در خصوص درصد شراکت صورت گیرد تا از اختلافات احتمالی در آینده جلوگیری شود .
 5. تعیین سمت و حق امضا: در ثبت شرکت با مسئولیت محدود معمولا" سمت مدیرعامل دارای حق امضا می باشد ولی می توان ترتیبی داد که در اساسنامه طور دیگری در نظر گرفته شود که آن هم جنبه توافقی دارد.

پس از این مراحل ازطریق تماس با ثبت نوول می توانید مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود را آغاز کنید که به طور خلاصه شامل ثبت نام الکترونیک و تایید اسم شرکت و سپس ارسال و تایید مدارک و اخذ و تحویل آن می شود .

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت از نوع شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دونفر عضو ممکن می شود . این شرکت با موضوع فعالیت ها بازرگانی اعم از خرید ، فروش ، صادرات ، واردات ، توزیع ، بسته بندی و یا حتی تولید به ثبت می رسد و به طور کلی برای فعالیت های بزرگ و گسترده یا مثلا" شرکت در مناقصات و عقد قراردادها مناسب نیست . شرکت با مسئولیت محدود برای ثبت نیاز به حداقل یک میلیون ریال سرمایه و دونفرعضوهیات مدیره دارد . این شرکت یکی از ساده ترین انواع قالب ثبتی شرکت است و به همین دلیل از نرخ ثبت بالایی برخوردار است .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *