صفحه نخست » اخبار و مقالات » مراحل اخذ ایران کد و ایزو

مراحل اخذ ایران کد و ایزو

مراحل اخذ ایران کد و ایزو

شناسه ای که یک کالا و خدمات را معرفی میکند را ایران کد می نامند که روی محصولات درج می شود. مراحل اخذ ایران کد و ایزو را در ادامه به شما خواهیم گفت تا راهنمای مناسب برای اخذ آن باشد. با ما همراه باشید.

ایران کد

ایران کد شناسه ملی کالاها و تولیدات داخلی است که با این شناسه که مانند یک بارکد می باشد در این طبقه بندی نظام مند شناخته می شوند . در حقیقت ایران کد ، شناسنامه ملی کالاهاست .

اخذ ایران کد سبب شفافیت بازار و شفافیت مالی شده است و امکان رهگیری کالا و تولیدات را میسر می سازد .ثبت نوول راهنمای شما در خصوص اخذ ایران کد و ایزو می باشد.

مزایای اخذ ایران کد

اخذ ایران کد به نام مدیر و یا شرکت اصلی اخذ می شود . پیشنهاد کارشناسان موسسه ثبت نوول به نام مدیر نکردن ایران کد محصول می باشد . زیرا در صورت تغییرات در مدیریت شرکت و یا کم شدن فعالیت وی صلاح نیست که ایران کد به نام مدیر شرکت اخذ شود .

مدیر عاملی که ایران کد به نام وی گرفته می شود می تواند کد را به دیگر شرکتها واگذار کرده و بدین صورت از کد سواستفاده کند . پس با این مواردی که گفته شد ریسک به نام مدیرکردن ایران کد بسیار بالااست و بهتر است ایران کد را به نام شرکت اخذ کرد.

بیشتر بدانید ...
پلمپ دفاتر چیست ؟

بعد از دریافت ایران کد باید ایران کد را برای اخذ تمام محصولات پر فروش خود  اقدام کرد تا این محصولات باعث شود شرکت را با تنوع محصولات بشناسند  . حتی می توان ایران کد را برای محصولات پر متقاضی و پر فروش شرکت اخذ کرد .

شرکت هایی که در خارج مشغول هستند و اقدام به اخذ نمایندگی و شعبات در ایران کرده اند و محصولات خود را در بازار ایران تبلیغ می کنند و آن را به فروش می رسانند نیز می توانند در زمینه فعالیت های خود اقدام به اخذ ایران کد کنند .

این امکان در صورتی امکان پذیر است که شرکت خارجی با عقد یک قرارداد رسمی نمایندگی خود را به نمایندگی قانونی خود در ایران به صورت قانونی واگذار کرده باشد.

اگر متقاضی اخذ ایران کد هستید تنها با شماره گیری شماره تماس های موسسه ثبت نوول به صورت تخصصی امور اخذ ایران کد در کشور را در کم ترین زمان برای شما انجام خواهند داد.

مراحل اخذ ایران کد

مراحل اخذ ایران کد به این صورت است که شما می توانید با مراجعه به سایت ایران کد ثبت نام انجام دهید و در حقیقت تقاضانامه ایران کد را تکمیل کنید و شماره رهگیری دریافت کنید .

سپس باید از طریق همان سایت مدارک خود را با حجم زیر 300 کیلو بایت بارگذاری و ارسال کنید تا ضمیمه پرونده شما شده و بایگانی گردد .

بعد از این مرحله باید نام محصول، برند آن، وزن، بسته بندی و سایر مشخصات محصول خود را ثبت نمایید . توجه کنید که برند محصول باید نوشته شود پس برای ثبت ایران کد ابتدایی ترین مرحله ثبت برند یا نام تجاری یا علامت تجاری می باشد .

بیشتر بدانید ...
پروانه بهره برداری صنایع

به طور کلی مراحل ایران کد را می توان به این شکل خلاصه کرد : ثبت نام، ارسال مدارک و ثبت محصول.

ایزو یعنی :

ایزو از کنار هم قرار گرفتن حروف نخست کلمات International standardization organization به وجود آمده است که به معنای سازمان استاندارد سازی بین المللی می باشد .

از سازمان های استاندارد کلیه کشورهای عضو در این سازمان حضور دارند . این سازمان هرساله دستورالعمل هایی را تحت عنوان استاندارد برای بخش های مختلف صادر می کند ، مثلاً استاندارد بهداشت و ایمنی در حین کار ، استاندارد مدیریت کیفی، استاندارد محیط زیست، مواد غذایی ، خودرو سازی و غیره که به منظور اخذ ایزو باید بعد از مطالعه و پیاده سازی این استانداردها در کار خود از ممیزین ایزو بخواهید که از محل کارتان بازرسی به عمل آیند و در صورت تطابق ایزو مربوطه برای شما صادر می شود.

روش اخذ ایران کد و ایزو

تصمیم بر اجرای استانداردهای بین المللی و انتخاب مشاور جهت پیاده سازی این استانداردها در محیط کار و آموزش به کارمندان تدوین مستندات لازم و اجرای آنها ، ممیزی داخلی ، ممیزی خارجی ، تقاضای صدور ایزو و اخذ آن.

مزایای اخذ ایران کد

  • داشتن ایران کد بهترین راه برای جلوگیری از قاچاق کالاها می باشد
  • ایران کد زبانی مشترک برای صلاحیت و شناسایی محصول می باشد
  • ایران کد زمینه ساز معرفی محصول در عرصه جهانی است
  • با ایران کد منابع ساخت و تولید کالا ها را می توان شناسایی کرد
  • زمینه ساز ورود به عرصه دیجیتال مارکتینگ خواهد شد
  • حمایت از کالاهای تولید داخلی و شناسنامه دار کردن آن ها
بیشتر بدانید ...
مالیات بر ارزش افزوده

ثبت شرکت زمینه ساز اخذ ایران کد در کشور

در اقدامات قبل از اخذ ایران کد می توان به اجام مراحل و اقدامات مربوط به ثبت شرکت ها می باشد که باید توسط موسسین شرکت ها به صورت کاملاً تخصصی انجام پذیرد .

بدین منظور متخصصان مجرب ثبت شرکت ها در تمامی شهرهای کشور ثبت نوول در کم ترین زمان امور ثبت شرکت شما را با حداقل هزینه به ثبت خواهد رساند .

این موسسه با سال ها اعتبار خود در امر ثبت شرکتها و تغییرات صفر تا صد کارهای شرکت متقاضیان را انجام خواهد داد و با بهره مندی از مشاوران مجرب خود شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد .

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها