صفحه نخست » اخبار و مقالات » مدارک لازم برای ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

مدارک لازم برای ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

با استناد به قانون 141 حاکم در قوانین تجارت شرکت های مختلط غیرسهامی به شرکت هایی گفته می شود که جهت انجام امور بازرگانی و تجارت متشکل از 2 نفر یا بیشتر ضامن یا متشکل از چند  شریک با مسئولیت محدود بوجود آمده است .

منظور از شریک ضامن ، کسی است که مسئول در تمام قروض شرکت است ، این شریک بیشتر از دارایی شرکت نیز مازم به پرداخت بدهی است .

شریک با مسئولیت محدود به شخصی الحاق می شود که فقط تا حد داراریی که به شرکت وارد کرده مسئول در پرداخت بدهی های شرکت است .

یک نکته مهم در زمان ثبت شرکت ، درج عبارت شرکت مختلط و یا قید یکی از شرکا در نام شرکت الزامی است . 

 

موارد مهم در هنگام نام گذاری شرکت های مختلط غیرسهامی

در اسم شرکت باید عبارت مختلط ذکر بشود

نام یکی از شرکا در اسم شرکت ذکر شود

به چه دلیل رعایت قوانین در گزینش اسم شرکت مهم و الزامی است ؟

برای پاسخ به این سوال باید به معرف بودن اسم شرکت در زمینه نوع فعالیت شرکت اشاره کرد ، اسم شرکت باید به صورتی انتخاب شود که هرفردی با شنیدن آن به نوع فعالیت آن پی ببرد . انتخاب نام مناسب و هوشمندانه برای امورات و سودآوری آتی شرکت بسیار حایز اهمیت است .

در شرکت های مختلط غیرسهامی با ذکر نام یکی از شرکا در اسم شرکت می توان به مسئولیت افراد پی برد .

مدارک لازم برای ثبت شرکت های مختلط غیرسهامی و شرکت های مختلط سهامی

به موجب ماده ی 162 قانون تجارت« ثبت شرکتها ی مختلط سهامی شرکتی است که در تحت اسم مخصوص بین یک عده شرکاء سهامی و یک یا چند شریک ضامن تشکیل می شود». این شرکت در حقیقت به منزله ی ترکیبی از شرکت تضامنی و شرکت سهامی است که در آن تعدادی شریک ضامن و تعدادی شریک دارای سهم می باشد.
در این قبیل شرکت ها دو نوع شریک وجود دارد:1) شرکاء سهامی 2)شرکاء ضامن
شرکاء سهامی کسانی هستند که سرمایه ی آن ها به صورت سهام متساوی القیمه درآمده و مسئولیت آن ها تا میزان همان سرمایه ای است که در شرکت دارند.
شریک ضامن کسی است که سرمایه ی او به صورت سهام درنیامده و مسئول کلیه ی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارائی شرکت پیدا شود.در صورت تعدد شریک ضامن ،مسئولیت آن ها در مقابل طلبکاران و روابط آن ها با یکدیگر تابع مقررات تضامنی خواهد بود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت های مختلط غیرسهامی

 • – یک نسخه مصدق از شرکت نامه؛ – یک نسخه مصدق از اساسنامه (اگر باشد)؛
 • – اسامی شریک یا شرکای ضامن که سمت مدیریت دارند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت های مختلط سهامی

 • ١. یک نسخه مصدق از شرکت نامه؛
 • ۲. یک نسخه مصدق از اساسنامه؛
 • ٣. اسامی مدیر یا مدیران شرکت؛
 • ۴. نوشته به امضای مدیر شرکت حاکی از تعهد پرداخت تمام سرمایه سهامی و پرداخت واقعی لااقل ثلث از آن سرمایه؛
 • ۵. سواد مصدق از تصمیمات مجمع عمومی در موارد مذکور در موارد مذکور در مواد ۴۰ و ۴۱ و ۴۴؛
 • ۶. نوشته به امضای مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی شرکای ضامن و تسلیم سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت حصه های غیر نقدی.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ثبت نوول

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ثبت نوول

 • شعبه کرج: 137 32 – 026
 • شعبه تهران :119 55 266 – 021
 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

 

یکی از شرکت هایی که باید در زمان ثبت آن به قوانین حاکم بر تجارت بیشتر توجه شود شرکت های مختلط غیر سهامی است و ثبت این شرکت ها با توجه به پیچیده بودن امور با دقت تمام و توسط فردی متخصص انجام گیرد . بدین منظور برای دستیابی به اهداف متقاضیان موسسه ثبتی و حقوقی ثبت نوول با سال ها خدمات شایسته خود در امور ثبت شرکت ها در کشور بهترین گزینه برای انجام امورات ثبت شرکت ها در تهران و کرج خواهد بود . 

هدف ما رسیدن شما به آرمان های کاریتان می باشد . 

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ثبت نوول در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) – ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *