دفاتر پلمپ تجاری

دفاتر پلمپ تجاری

کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی پس از ثبت شرکت  جهت اظهار هزینه ها و درآمدهای خود به دفاتر پلمپ تجاری نیاز دارند. قرار است در این مقاله به آن بپردازیم. دفاتر تجاری یکی از ملزومات برای اشخاص حقوقی است که هر ساله باید آن را دریافت کنند. 

تعریف کلی از دفاتر پلمپ تجاری

دفتر پلمپ شرکت یکی از مواردی است که بعد از ثبت شرکت باید برای اخذ آن مبادرت نمود سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که دفاتر پلمپ چیست ؟

همین امر سبب شده است تا موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله تلاش و کوشش نماید و مطالبی را درباره ی دفاتر پلمپ تجاری مطالبی را ارائه نماید شایان ذکر است که در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با ما در ارتباط باشید. همچنین برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید به مقاله پلمپ دفاتر چیست؟ مراجعه و اطلاعات کفیدی کسب کنید.

انواع دفاتر پلمپ

دفاتر پلمپ به سه دسته مجزا تقسیم می شوند که هرکدام دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند:

  • روزنامه
  • کل
  • دارایی

در ادامه به توضیح این سه دفاتر خواهیم پرداخت. همراه ما باشید .

دفاتر روزنامه چیست ؟

در دفاتر روزنامه مواردی مانند تمام اطلاعات مندرج در دفاتر و تمامی معاملات و رویدادهای مالی رخ داده در شرکت ها ثبت خواهد شد.

دفاتر کل چیست ؟

این نوع دفتر از جمله دفاتری می باشند که در طول یک هفته تمامی حساب ها را تفکیک شده و براساس معاملات انجام شده برای فعالان اقتصادی درج می کند .

دفتر دارایی چیست ؟

این نوع دفاتر دیگر کارایی نداشته و به جای آن از بیلان برای شرکت ها استفاده می شود .

هزینه پلمپ دفاتر

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هزینه پلمپ دفاتر می توانید به مقاله هزینه پلمپ دفاتر – هزینه پلمپ دفاتر چقدر است مراجعه نمایید.

دفاتر پلمپ تجاری

دفاتر پلمپ تجاری

دفاتر پلمپ تجاری

دفاتر پلمپ تجاری

دفاتر پلمپ به صورت دفتر کل و روزنامه می باشند که بر حسب کارکرد 50-100-150برگی می باشند.

تمامی شرکت ها در صورتی که کارکردی داشته باشند جهت مشخص نمودن عملکرد مالی خود موظف به تکمیل این دفاتر هستند، عدم اخذ، تکمیل و ارائه این دفاتر باعث علی الراس شدن شرکت خواهد شد.

هنگامی که شرکت فعالیتی هم نداشته باشد جهت اعلام عدم فعالیت خود به دارایی، باید دفاتر پلمپ شده خود را به صورت سفید یا خالی به حوزه دارایی شرکت تسلیم نمایند.

پلمپ دفاتر و اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر سال98

در جهت مطالعه ی بیشتر درباره ی پلمپ دفاتر و اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر سال98 می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

علت نامگذاری این دفاتر، به نام دفاتر پلمپ به این دلیل است که کلیه صفحات این دفاتر در اداره مالیات و ثبت شرکت ها پلمپ می شوند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر

  1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده تمامی اعضای شرکت.
  2. اسکن روزنامه رسمی تاسیس و ثبت شرکت.
  3. تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات.
  4. ارائه مهر شرکت.

مراحل درخواست پلمپ دفاتر تجاری در پورتال اداره ثبت شرکت

اولین اقدام جهت درخواست پلمپ دفاتر تجاری ، مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی https://irsherkat.ssaa.ir ( قسمت پلمپ دفاتر تجاری) است.

در صورتی که متقاضی پلمپ دفاتر، شخص حقوقی ثبت شده در مرجع ثبت شرکت ها باشد می بایست از قسمت اطلاعات متقاضی پلمپ، ( نوع شخص متقاضی ) بخش تعیین شده مربوط به شخص حقوقی را انتخاب نماید.

سپس، تابعیت و شناسه ملی و شماره تلفن ثابت و کد پستی شخصیت حقوقی را در سامانه وارد نمایید. ( قابل ذکر است تمامی پیامک های مربوط به مراحل انجام کار به شماره همراه درج شده ارسال خواهد شد).

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *