لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

حقوق فرانسه و انگلستان در ضمینه ثبت شرکت


حقوق فرانسه و انگلستان

١- حقوق فرانسه در حوزه ثبت شرکتها

در حقوق فرانسه هر گونه شخصیت حقوقی، از جمله شرکت های تجاری، باید نزد مراجع صالح به ثبت برسد. به این منظور برای ثبت تقاضای شرکت مرکزی تحت عنوان «مرکز تشریفات شرکتها» تشکیل شده است که در گیشه ای واحد» اسناد لازم را برای تشکیل هر نوع شرکتی از متقاضیان دریافت می کند و به مراجع صالح می فرستد. این مرجع بر حسب نظام مالیاتی حاکم بر شخصیت حقوقی متفاوت است. در خصوص شرکت های تجاری، بر حسب موضوع فعالیت شرکت، مرجع صالح یا اتاق تجارت و صنعت» است یا «اتاق اصناف»". فایده تشکیل این مرجع واحد برای ثبت تمام اشخاص حقوقی این است که مراجع مالیاتی و نهادهای تأمین اجتماعی به راحتی می توانند از ایجاد شخصیت های حقوقی جدید مطلع شوند. مرکز تشریفات حقوقی در مناطق مختلف فرانسه دارای باجه پذیرش مدارک است. از لحاظ ص لاحیت محلی، باجه محل دفتر دادگاه مرکز اصلی شرکت صالح به دریافت مدارک است. این مرکز پس از تأیید کامل بودن مدارک آن را به دفتر دادگاه تجارت ارسال می کند و دفتر دادگاه تجارت نیز پس از بررسی کامل تمام مدارک و انطباق آن با قوانین و مقررات اجازه ثبت شرکت را صادر می کند و برای ثبت و سپس آگهی در روزنامه می فرستد. پس از تأیید دادگاه تجارت، شرکتها در «دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها» که وابسته به وزارت دادگستری است و مدیریت آن در اختيار اتاق تجارت و صنعت و اتاق اصناف است، صورت می گیرد. دفتر مذكور، علاوه بر ثبت شرکت ها، وظیفه نگهداری و به روز کردن بانک اطلاعات شرکت ها و اشخاص حقوقی را هم بر عهده دارد. اطلاعاتی که در دفتر یاد شده و بانک اطلاعات آن یافت می شود شامل: نام کامل ادرس، میزان سرمایه، سهامداران، اساسنامه و تاریخ ثبت است. ثبت تغییرات و انحلال شرکت ها نیز در صلاحیت دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها قرار دارد. لازم به ذکر است که متقاضی به جای مراجعه به مرکز تشریفات حقوقی می تواند مستقیما از طریق سایت دفتر ثبت تجارتی و شرکت های از آن مرکز تقاضای ثبت شرکت تجاری را بکند."

۲- حقوق انگلستان در حوزه ثبت شرکتها

در انگلستان ثبت شرکت ها نزد «اتاق شرکت ها صورت می گیرد که وابسته به وزارت کسب و کار، اختراعات و مهارت ها است؛ وزارتخانه ای که مسئولیت کلی نظارت بر شرکت ها و اصلاح حقوق شرکت ها را عهده دارد. این وزارتخانه قبلا بسیاری از وظایف را توسط ادارات خود اعمال می نمود ولی اکنون به ادارات نیمه مستقل تفویض شد است. در این میان دو اداره از همه مهمتر هستند: «اتاق شرکت ها» و اداره امور شرکت های متوقف»..
در کشور پادشاهی متحد از سال 1844 نظام ثبت شرکت ها مستقر شده است. «قانون شرکتهای سهامی مصوب 1844، برای نخستین بار اجازه ثبت این شرکت ها را داد. قبلا تشکیل شرکت های مذکور تنها با فرمان سلطنتی و قوانین خصوصی امکان پذیر بود. در اسکاتلند ثبت شرکتها از سال 1856 شروع شد. در حال حاضر قانون حاکم در خصوص نحوه ثبت شرکت ها در بریتانیای کبیر قانون شرکت های سال 2006 است. در واقع، تمام شرکتهایی که توسط قانون اخیر به رسمیت شناخته شده اند، امکان ثبت نزد اتاق شرکت ها را دارند. تمام شرکت های ثبت شده دارای مسئولیت محدود، از جمله شعب این شرکت ها، همچنین شرکت های کوچک و غیر فعال، باید گزارش سالیانه مالی خود را که مشتمل بر میزان درآمدشان باشد ارایه دهند. تنها برخی از شرکتهای با مسئولیت نامحدود (تحت شرایطی از این تکلیف معافند.
اتاق شرکت ها از سال ۱۹۹۱ به صورت «صندوق تجاری» اداره می شود؛ یعنی مخارج آن تنها از محل حق الثبت و هزینه هایی که دریافت می کند تأمین می شود. برای ثبت شرکت ها در انگلستان و ویلز یک مرجع ثبت شرکت ها وجود دارد و اسکاتلند و ایرلند شمالی هم مرجع ثبت خاص خود را دارد. این که هر شرکتی باید در کدام مرجع ثبت شرکتها ثبت شود بستگی به مرکز اصلی شرکت دارد. از این رو، شرکت هایی که مرکز اصلی آنها در انگلستان قرار دارد باید برای ثبت به مرجع ثبت شرکتهای انگلستان و ويلز مراجعه نمایند. و اگر در اسکالتند قرار دارد به مرجع ثبت شرکت های اسکاتلند. در هر کدام از این مراجع ثبت شرکتها، شخصی حقیقی به عنوان «متصدی ثبت» تعیین شده است. ثبت انحلال شرکت ها نیز بر عهده اتاق شرکتها است.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی  https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری  و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی و  ثبت بین المللی طرح صنعتی) -   ثبت اختراع  و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نقش ثبت شرکتها در ممیزات شرکت

نقش ثبت شرکتها در ممیزات شرکت -اشخاص اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی در جامعه از حقوق و تکالیفی برخوردارند و اعمال این حقوق و تکالیف منوط به شناسایی آنها است. در گذشته چون روابط افراد چهره به چهره بود و جوامع انسانی عمدتا در روستاها و شهرهای کوچک و کم جمعیت شکل گرفته بودند، شناسایی اشخاص حقیقی با مشکل

انواع معاملات تجارتی

انواع معاملات تجارتی - معاملات تجارتی بر دو قسم اند:الف- معاملات تجارتی ذاتی ب- معاملات تجارتی تبعی - - معاملاتی که ذاتا تجارتی هستند و در صورتی که شخصی شغل او منحصر به یکی ازآنها باشد تاجر شناخته میشود. معاملاتی که به اعتبار تاجر بودن یکی از طرفین، تجارتی محسوب می شود و آنها را معاملات تجارتی تبعی

کلیات و روند ثبت شرکت تجاری

کلیات و روند گام به گام ثبت شرکت ها تجاری -برای تأسیس هر نوع شرکت تجاری ابتدا لازم است به قسمت تعیین نام در واحدهای ثبت شرکت های مراکز استانها مراجعه شود و نام مناسب و منطبق با ضوابط و مقرراتی که قبلا گفته شد برای شرکت تعیین گردد.

شرکت های اشخاص

شرکت های اشخاص - شرکتهای تضامنی و نسبی به اعتقاد همه حقوقدانان جزو شرکتهای اشخاص بوده و در این مورد هیچگونه اختلاف نظری وجود ندارد اما در مورد شرکت با مسئولیت محدود تردیدهای وجود دارد به طوری که برخی از حقوقدانان آن را جزو شرکتهای اشخاص دانسته اند. ولی اکثر حقوقدانان آن را جزء شرکتهای سرمایه دانسته

اسامی شرکت های بازرگانی

اسم شرکت جزء مهم ترین و شاخص ترین گام برای ثبت برند است که شباهتی به اسم ثبت شده قبلی نداشته باشد . برای تشخیص مراجعه و جستجو اطلاع به سایت مراجعه می نمایید .

جستجو برای انتخاب نام شرکت

افرادی حقوقی همانند افراد حقیقی برای خود اسمی دارند. بنابراین برای ثبت شرکت نیاز است که طبق نوع شرکت و موضوع آن و مبلغی که میتواند هزینه کند نامی را انتخاب نماید تا خود را با اسم متفاوت از دیگر رقبا جدا کند.

تعریف هیأت موسس شرکت ها

در شرکت تعاونی، هیأتی تعریف شده است که هیأت موسس نام دارد و جایگاه و وظایف آن به طور تقریبی شبیه موسسین شرکت سهامی ( نه مجمع موسس ) می باشد در این مقاله به تعریف بیشتری در مورد هیأت موسس پرداخته می شود

معیارهای انتخاب نام شرکت

هنگامی که موضوع پیروزی یک کسب و کار عنوان می شود نام ارزش بسیاری زیادی را پیدا می کند.دراین مقاله به معیارهای انتخاب نام شرکت پرداخته می شود لططفا مطالعه نمایید

نمونه اسم شرکت و نحوه ساخت نام شرکتها

نمونه اسم شرکت و نحوه ساخت نام شرکتها -نمونه اسم شرکت و نحوه ساخت نام شرکتها و راه کارهای مرتبط با انتخاب اسم و نام شرکت همراه با نمونه اسم شرکت و چگونگی انتخاب نام تجاری ( برند ) را در این مقاله مطالعه نمایید.

ماهیت حقوقی شرکت های تجاری

ماهیت حقوقی شرکت های تجاری - با توجه به اختلاف نظر حقوقدانان در مورد تعریف شرکت تجاری، راجع به توصیف و تبیین ماهیت حقوقی شرکتهای مزبور نیز در میان حقوقدانان اختلاف نظر وجود دارد که در مجموع سه دیدگاه را می توان مورد اشاره قرار داد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟