لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

حقوق فرانسه و انگلستان در زمینه ثبت شرکت


حقوق فرانسه و انگلستان

١- حقوق فرانسه در حوزه ثبت شرکتها

در حقوق فرانسه هر گونه شخصیت حقوقی، از جمله شرکت های تجاری، باید نزد مراجع صالح به ثبت برسد. به این منظور برای ثبت تقاضای شرکت مرکزی تحت عنوان «مرکز تشریفات شرکتها» تشکیل شده است که در گیشه ای واحد» اسناد لازم را برای تشکیل هر نوع شرکتی از متقاضیان دریافت می کند و به مراجع صالح می فرستد. این مرجع بر حسب نظام مالیاتی حاکم بر شخصیت حقوقی متفاوت است. در خصوص شرکت های تجاری، بر حسب موضوع فعالیت شرکت، مرجع صالح یا اتاق تجارت و صنعت» است یا «اتاق اصناف»". فایده تشکیل این مرجع واحد برای ثبت تمام اشخاص حقوقی این است که مراجع مالیاتی و نهادهای تأمین اجتماعی به راحتی می توانند از ایجاد شخصیت های حقوقی جدید مطلع شوند. مرکز تشریفات حقوقی در مناطق مختلف فرانسه دارای باجه پذیرش مدارک است. از لحاظ ص لاحیت محلی، باجه محل دفتر دادگاه مرکز اصلی شرکت صالح به دریافت مدارک است. این مرکز پس از تأیید کامل بودن مدارک آن را به دفتر دادگاه تجارت ارسال می کند و دفتر دادگاه تجارت نیز پس از بررسی کامل تمام مدارک و انطباق آن با قوانین و مقررات اجازه ثبت شرکت را صادر می کند و برای ثبت و سپس آگهی در روزنامه می فرستد. پس از تأیید دادگاه تجارت، شرکتها در «دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها» که وابسته به وزارت دادگستری است و مدیریت آن در اختيار اتاق تجارت و صنعت و اتاق اصناف است، صورت می گیرد. دفتر مذكور، علاوه بر ثبت شرکت ها، وظیفه نگهداری و به روز کردن بانک اطلاعات شرکت ها و اشخاص حقوقی را هم بر عهده دارد. اطلاعاتی که در دفتر یاد شده و بانک اطلاعات آن یافت می شود شامل: نام کامل ادرس، میزان سرمایه، سهامداران، اساسنامه و تاریخ ثبت است. ثبت تغییرات و انحلال شرکت ها نیز در صلاحیت دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها قرار دارد. لازم به ذکر است که متقاضی به جای مراجعه به مرکز تشریفات حقوقی می تواند مستقیما از طریق سایت دفتر ثبت تجارتی و شرکت های از آن مرکز تقاضای ثبت شرکت تجاری را بکند."

۲- حقوق انگلستان در حوزه ثبت شرکتها

در انگلستان ثبت شرکت ها نزد «اتاق شرکت ها صورت می گیرد که وابسته به وزارت کسب و کار، اختراعات و مهارت ها است؛ وزارتخانه ای که مسئولیت کلی نظارت بر شرکت ها و اصلاح حقوق شرکت ها را عهده دارد. این وزارتخانه قبلا بسیاری از وظایف را توسط ادارات خود اعمال می نمود ولی اکنون به ادارات نیمه مستقل تفویض شد است. در این میان دو اداره از همه مهمتر هستند: «اتاق شرکت ها» و اداره امور شرکت های متوقف»..
در کشور پادشاهی متحد از سال 1844 نظام ثبت شرکت ها مستقر شده است. «قانون شرکتهای سهامی مصوب 1844، برای نخستین بار اجازه ثبت این شرکت ها را داد. قبلا تشکیل شرکت های مذکور تنها با فرمان سلطنتی و قوانین خصوصی امکان پذیر بود. در اسکاتلند ثبت شرکتها از سال 1856 شروع شد. در حال حاضر قانون حاکم در خصوص نحوه ثبت شرکت ها در بریتانیای کبیر قانون شرکت های سال 2006 است. در واقع، تمام شرکتهایی که توسط قانون اخیر به رسمیت شناخته شده اند، امکان ثبت نزد اتاق شرکت ها را دارند. تمام شرکت های ثبت شده دارای مسئولیت محدود، از جمله شعب این شرکت ها، همچنین شرکت های کوچک و غیر فعال، باید گزارش سالیانه مالی خود را که مشتمل بر میزان درآمدشان باشد ارایه دهند. تنها برخی از شرکتهای با مسئولیت نامحدود (تحت شرایطی از این تکلیف معافند.
اتاق شرکت ها از سال ۱۹۹۱ به صورت «صندوق تجاری» اداره می شود؛ یعنی مخارج آن تنها از محل حق الثبت و هزینه هایی که دریافت می کند تأمین می شود. برای ثبت شرکت ها در انگلستان و ویلز یک مرجع ثبت شرکت ها وجود دارد و اسکاتلند و ایرلند شمالی هم مرجع ثبت خاص خود را دارد. این که هر شرکتی باید در کدام مرجع ثبت شرکتها ثبت شود بستگی به مرکز اصلی شرکت دارد. از این رو، شرکت هایی که مرکز اصلی آنها در انگلستان قرار دارد باید برای ثبت به مرجع ثبت شرکتهای انگلستان و ويلز مراجعه نمایند. و اگر در اسکالتند قرار دارد به مرجع ثبت شرکت های اسکاتلند. در هر کدام از این مراجع ثبت شرکتها، شخصی حقیقی به عنوان «متصدی ثبت» تعیین شده است. ثبت انحلال شرکت ها نیز بر عهده اتاق شرکتها است.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) - ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط صحت انتخاب نام شرکت

شرایط صحت انتخاب نام شرکت - در حقوق ایران همانطور که اشاره شد، نام شرکت باید دارای شرایط زیر باشد:اولاً نام یا عنوان از نظر ماهیت یا طریقۀ استفادۀ آن خلاف موازین شرعی نباشد.ثانیاً خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد.ثالثاً موجبات فریب مراکز تجاری یا عمومی را نسبت به ماهیت مؤسسه یا شرکتی

مفهوم شرکت تجاری و موضوعات مرتبط

مفهوم شرکت تجاری و موضوعات مرتبط - در این مبحث مفهوم شرکت تجاری و برخی موضوعات مرتبط با شرکت های تجاری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

شرکت های اشخاص

شرکت های اشخاص - شرکتهای تضامنی و نسبی به اعتقاد همه حقوقدانان جزو شرکتهای اشخاص بوده و در این مورد هیچگونه اختلاف نظری وجود ندارد اما در مورد شرکت با مسئولیت محدود تردیدهای وجود دارد به طوری که برخی از حقوقدانان آن را جزو شرکتهای اشخاص دانسته اند. ولی اکثر حقوقدانان آن را جزء شرکتهای سرمایه دانسته

تفاوت مجامع عادی و فوق العاده در شرکت

تفاوت مجامع عادی و فوق العاده در شرکت - تمامی تغییرات و تصمیمات شرکت ها به وسیله ی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره انجام می شود. در این مقاله به تفاوت انها پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

تفاوت شرکتها

در ثبت قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود با هم تفاوت هایی دارند که در ین مقاله به بررسی تفاوت شرکتها می پردازیم - شرکت هایی که سرمایه و دارایی خود را بصورت سهام بین افراد تقسیم کرده و به میزان مبلغ اسمی از این برگه بهادار سهم دارند.

اسامی شرکت های بازرگانی

اسم شرکت جزء مهم ترین و شاخص ترین گام برای ثبت برند است که شباهتی به اسم ثبت شده قبلی نداشته باشد . برای تشخیص مراجعه و جستجو اطلاع به سایت مراجعه می نمایید .

حقوق شرکتهای تجاری در ایران

حقوق شرکتهای تجاری در ایران - بدون تردید حقوق شرکتهای تجاری یکی از مهمترین موضوعات حقوق تجارت است که بیش از یک سوم مواد قانون تجارت مصوب ۱۳۱۱ یعنی مواد ۲۰ تا ۲۲۲ به بیان شرکتهای تجاری و احکام و مقررات آن اختصاص یافته است.

ثبت تاسیس شرکت

گونه ای از شرکت که تحت تسلط و چیرگی قانون و قوانین تجارتی تشکیل می شود و مقصود و نیت از تشکیل و به وجود آوردن آن به دست آوردن سود و رجحان و تقسیم نمودن آن در میان اعضا می باشد و تمامی فعالیت های شرکت اطراف کارهای تجاری و بازرگانی را در بر می گیرد.

تشریفاتی بودن قرارداد ثبت شرکت تجاری

تبدیل سرمایه های فردی به سرمایه جمعی و برخورداری شرکت تجاری از شخصیت حقوقی و مزایای آن مستلزم رعایت پاره ای از تشریفات است که وجه ممیز شرکت های مدنی از شرکت های تجاری است. رعایت نکردن این شرایط ممکن است مانع تشکیل و ثبت شرکت تجاری و یا برخورداری از شخصیت حقوقی شود؛ برای مثال، قانونگذار در مورد شرکت

مفهوم شرکت مدنی

مفهوم شرکت مدنی - قانونگذار شرکت را به عنوان یکی از عقود معین در کنار سایر عقود معین در فصل هشتم از باب سوم جلد اول قانون مدنی معرفی و به بیان احکام و آثار آن پرداخته است.ماده ۵۷۱ ق.م در مقام معرفی شرکت مقرر داشته است: «شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکين متعدد در شيء واحد به نحو اشاعه»..

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟