صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت لوگو و نشان تجاری

ثبت لوگو و نشان تجاری

ثبت لوگو و نشان تجاری

برای ثبت لوگو و نشان تجاری و ثبت برند در کم ترین زمان به مقاله مناسبی مراجعه کردید. ما می توانیم بهترین روش را برای ثبت به شما ارائه دهیم تا به اهدافتان نزدیک شوید. در ادامه نکات مهمی را ارائه می دهیم.

ساخت لوگو برای کسب و کار

نقش لوگو، هویت تخصصی و نمایشی خود را در بر می گیرد. که در حیطه کاری تصویری از شرکت و کسب سود و درامد را شامل می شود. داشتن یک طرح و لوگوی خاص برای محصول و شرکت باعث دو چندان شدن سودآوری در شرکت خواهد شد.

ساخت لوگو برای کسب و کار

لوگو و نشان تجاری ، توسط شرکت های صنعتی، تجاری و به همان میزان در شرکت های نوپا و تازه تاسیس اهمیت دارد. تا بدین صورت این شرکت ها بتوانند در کم ترین زمان باعث شناخت محصول خود به دیگر افراد شوند. باید در ساخت لوگو و نشان تجاری از قوه خلاقیت و ابزارهایی برای طراحی خاص آن ها بهره جست.

لوگو یعنی:

کلمه لوگو برگرفته از یک کلمه لاتین به معنای آرم ، نماد و طرح می باشد اما به دلیل راحت بودن کلمه لوگو در بین ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. در هنگامی که از یک شرکت نام می بریم و یا به محصولی اشاره می کنیم در صورت دارا بودن یک طرح و لوگوی منحصر به آن محصول سریعا آن را به خاطر خواهیم آورد.

برای مثال و درک بهتر این موضوع می توان به شرکت های بزرگی هم چون کوکاکولا، پپسی، اپل اشاره کرد که مادامی که نام این برندها مطرح می شود آرم و لوگوی آن ها برای افراد تداعی می شود. که این خود نشانه موفقیت آن لوگو در تجارت می باشد.

بیشتر بدانید ...
روند دریافت امتیاز ثبت برند در ساری

به همین دلایل اهمیت داشتن یگ لوگو برای محصول و خدمات افزایش می یابد زیرا با وجود آن می توان به راحتی خود را در میان دیگر رقبا مطرح کرده و باعث پیشرفت و افزایش سرمایه شرکت شویم.

یک لوگو یا آرم تجاری باید توسط گرافیست و متخصصان طراحی و برای ثبت ارائه شود.

لوگو، یک فرایند کسب و کار و در آمد می باشد که به روش ساده ترین و ابتدایی ترین مدل شناخته می شود.

ویژگی لوگوی خوب و ماندگار

 • یک لوگوی خوب باید دارای مفهوم و معنی هم سو با محصول داشته باشد و بیانگر صریح  آن محصول بین مشتریان و تقاضا کنندگان خود شود.
 • در زمان طراحی لوگو و برند خاص باید به انعطاف پذیر بودن آن توجه شود . این موضوع به این معنی هست که لوگوی طراحی شده باید به رنگ ها ی مختلف مانن سیاه و سفید و رنگی و در انواع سایزها قابل تشخیص و ثبت باشد.
 • یک نشان و لوگوی تجاری باید در تمام اشکال از جمله به صورت آنلاین و دیجیتال در سایت و یا به صورت عکس و چاپی بدون هیچ ایرادی نمایان و ثبت شود.
 • یک لوگو و برند تجاری باید انحصاراً برای یک محصول تولید شده و قابلیت حقوقی برای دارنده آن ایجاد کند.
 • در زمان طراحی یک لوگو باید به گویا بودن ویژگی و خصوصیات آن محصول اشاره کرد و در عین سادگی بتوان به آن اعتماد کرد.

نام تجاری چیست ؟

مجموعه ای از توانایی ذهنی و احساسی است که روند اقتصاد و جامعه را فعال نموده است.

نشان تجاری چیست ؟

جنبه های بصری و نمایشی یک شئی یا خدمات را شامل می شود که به اشکال مختلف و گویای محصول خواهد انجامید.

نحوه ثبت لوگو و نشان تجاری

نحوه ثبت لوگو و نشان تجاری

نحوه ثبت لوگو و نشان تجاری

برای ثبت لوگو باید مراحل طبق قانون پیش رود . تمامی مراتب با نظر و دیدگاه مشاورین متخصص و کاردان در موسسه ثبت نوول دنبال خواهد شد و جلوی هزینه های اضافی برای ثبت برند گرفته می شود و مشخصات فرد حقیقی و یا حقوقی باید وارد شود.

بیشتر بدانید ...
ثبت بین المللی علامت و برند تجاری

اطلاعات وکیل برای استعلام در سامانه با توجه به کد ملی و پروانه وکالت صورت گرفته می شود. محصولات قابل ثبت مرتبط با فعالیت کاری باشد و در صورت فراموشی و اضافه نمودن مدارک مجددا می توانید بارگزاری نمایید.

برای ثبت برند با توجه به اینترنتی بودن باید رمز دوم داشته باشید و در پایان مراحل ثبت لوگو در سایت برای شما اطلاعات پیامک و همچنین کد پیگیری و شماره ثبت برند ارسال می شود و حتما ان را به خاطر بسپارید تا مجددا بتوانید وارد سایت نمایید .

درخواست ثبت لوگو تا 3 ماه به صورت اظهارنامه تنظیم می شود. با درخواست شما تشکیل پرونده توسط وکلای کاردان صورت می گیرد.

ثبت نهایی هزینه های مربوط به خود را شامل می شود ظرف یکماه از اولین انتشار اگهی لوگو در روزنامه رسمی دادگستری و روزنامه ای کثیر الانتشار می شود و در صورت نداشتن اعتراض مدت اعتبار آن تا 10 سال ثبت می شود.

بعد از مراحل بالا برای برند در روزنامه رسمی انتشار می شود . موعد روز کاری این فرایند دو تا سه روز زمان نیاز دارد.

مدارک لازم جهت ثبت لوگو و نشان تجاری

قابل به ذکر است ، علامت تجاری حقیقی، شرکت گفته می شود. بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز آن تفاوت است. برای شخص حقیقی همه ی مدارک باید مرتبط با حیطه ی کاری باشد.

در مدارک لازم برای شخص حقوقی مجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد روش مورد نظر برای ثبت باید حیطه ی شرکت ذکر شده باشد. لازم است قبل از شروع ثبت برند مدارک ذیل را آماده کنید و آن ها را اسکن نمایید.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در یاسوج شایسته شما

امور قبل از ثبت برند و لوگو

از اقدامات قانونی قبل از لوگو سازی برای یک محصول باید به ثبت شرکت اشاره کرد. شما متقاضیان اخذ برند باید در ابتدا شرکت خود را و یا محصول خود را با نشانی به ثبت برسانید. نگران انجام به موقع امور ثبت شرکتهای خود نباشید. موسسه ثبت نوول در کم ترین زمان و با حداقل هزینه امور ثبت شرکت و برند در کرج  را به سرانجام خواهند رساند.

مدارک ثبت لوگو و برند محصول

الف- شخص حقیقی:

 • کپی شناسنامه.
 • کارت ملی.
 • رونوشت کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)
 • برگه کپی از مجوز فعالیت.

ب- شخص حقوقی:

 •  شناسنامه.
 •  کارت ملی.
 •  روزنامه ی تاسیس ثبت شرکت و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.)
 • رونوشت از مجوز فعالیت.
 • کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)

نکته: زمانی تصویر علائم تجاری یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ثبت لوگو انجام نمی شود.

قابل ذکر است، اسم یا عنوانی که ماهیت یا طریقه ی استفاده از آن بر خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا موجبات فریب عموم را فراهم کند، نمی تواند به عنوان یک نام تجاری به کار برود و غیر قانونی تلقی می گردد. علاوه براین موارد، هرگاه خواهان ثابت کند که مالک علامت ثبت شده از آن به تنهایی و یا بر خلاف ضوابط مندرج در قانون استفاده کرده و یا اجازه ی استفاده از آن را صادر نموده یا به نحوی از علامت جمعی استفاده کند یا اجازه ی استفاده از آن را بدهد که موجب فریب مراکز تجاری یا عمومی و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط گردد، دادگاه علامت غیر قانونی را باطل می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها