صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج

کارشناسان حقوقی در دنیای تجاری شهر کرج امروز یکی از اموری که باید هرچه سریع تر به آن پرداخته شود را ثبت شرکت در کرج میدانند زیرا با انجام این امر می توان از سواستفاده ها جلوگیری کرد و اینده کاری مطمئنی را رقم زد. در ادامه به تشریح مواردی در زمینه ثبت شرکت در این شهر و نحوه ثبت آن می پردازیم.

ثبت شرکت در کرج

اداره ثبت شرکت های استان البرز در ابتدای خیابان مطهری مستقر می باشد. سایر شهرستان های استان برای ثبت شرکت در کرج باید تقاضای ثبت شرکت و نیز مدارک را برای بررسی به این اداره ارسال نمایند.

اما چگونگی ثبت شرکت و ثبت انواع شرکت های تجاری در کرج و همچنین مزایای ثبت شرکت در کرج برخی از موضوعات اصلی هستند که متقاضی ثبت شرکت در کرج بدون داشتن این اطلاعات اصولاً ثبت شرکت موفقی نخواهند داشت. 

همان طور که می دانید شرکت دارای شخصیت حقوقی است که ایجاد این شخصیت حقوقی بخش مهمی بستگی به دانش افرادی دارد که روند ثبت شرکت شما را در کرج انجام می دهند.

چنانچه اطلاعات شخصی که روند ثبت شرکت را انجام می دهد پایین باشد یا تجربه محدودی در این زمینه داشته باشد. روند ثبت شرکت شما در کرج چندان موفق پیش نخواهد رفت.

بنابراین بهتر است قبل از دریافت هر نوع مشاوره ای برای ثبت شرکت اندکی اطلاعات در خصوص شرکت ها داشته باشید تا در صورت مغایرت اطلاعات کارشناسی که به شما مشاوره ارائه می دهد بهترین مشاوران را برای ثبت شرکت خود پیدا کنید.

بیشتر بدانید ...
اجرای قوانین ثبت شرکت و فواید آن

ثبت انواع شرکت در کرج

شرکت های تجاری انواع مختلفی دارند که در اداره ثبت شرکت های کرج تنها دو نوع از این شرکت ها آمار بیشترین ثبت را دارند البته سایر شرکت های تجاری نیز ثبت می شوند اما به دلیل متقاضی بالای این دو نوع شرکت توضیحات بیشتری را در خصوص آنها ارائه می دهیم و برای دریافت اطلاعات بیشتر شرکت های دیگر می توانید به مشاوران نوول وصل شوید.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

این شرکت ها برای ثبت باید 3 عضو هیئت مدیره که سهامدار شرکت نیز باشند لازم دارد. 2 عضو بازرس نیز در این شرکت ها وجود دارد. برای ثبت شرکت سهامی خاص 35% از سرمایه باید در حسابی شرکت قبل از ثبت بلوکه شود. این شرکت ها جزء شرکت های بازرگانی می باشند و در تمام زمینه های تجاری می توانند فعالیت داشته باشند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت های با مسئولیت محدود ساده تر از شرکت های سهامی خاص می باشند و برای ثبت باید 2 عضو به میزان سرمایه و موضوع مشخص می توانند در خواست ثبت این شرکت را بدهند.

ثبت شرکت در کرج

مزایای ثبت شرکت در کرج

  • وقتی شرکتی ثبت می کنید می توانید از کلیه مزایای مربوط به شرکت استفاده کنید. یکی از این مزایا استفاده از تسهیلات بانکی می باشد.
  • از دیگر مزایای ثبت شرکت این است که می توانید در هر نوع مناقصه و مزایده ای که با موضوع فعالیت شرکت تان در ارتباط است شرکت کنید.
  • خیلی از شرکت هایی که ثبت می شوند به این دلیل است که بتوانند از مزایای ثبت شرکت استفاده کنند از این رو هدف تأسیس برخی شرکت ها تنها داشتن شخصیت حقوقی مستقل از شرکاء است و همین موضوع مسئولیت شرکاء را کمتر از شرکت می کند.
  • با ثبت شرکت اسناد و اوراق رسمی برای شراکت شما صادر می شود و شرکاء نمی توانند خلاف آنچه که در اساسنامه عنوان شده است را ادعا کنند.
بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت تولیدی

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کرج

شرکت ها دارای اوراق و اسناد رسمی هستند که این اوراق باید ابتدا توسط خود اعضاء شرکت تنظیم شود و بعد از تایید اداره ثبت شرکت ها قالب اوراق شرکت تجاری رسمی می باشد. از این رو مدارکی که برای ثبت شرکت ها باید ارائه شود عبارت است از:

  • دو نسخه از اظهار نامه یا تقاضا نامه شرکت که به امضاء اعضاء شرکت رسیده باشد.
  • دو نسخه از اساسنامه و شرکت نامه که باید این اسناد هم به امضاء اعضاء شرکت برسد.
  • دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و صورت جلسه هیئت مدیره که هر دو باید به امضاء اعضاء شرکت برسند. هیئت مدیره انتخابی نیز با امضاء صورت جلسه در واقع قبول سمت قانونی را انجام می دهند.
  • مدارک شناسایی اعضاء شرکت
  • در صورت لزوم باید وکالت نامه و مجوز فعالیت شرکت و نیز برگه بانکی برای سرمایه از مدارک مربوط به ثبت شرکت می باشند.

هزینه ثبت شرکت در کرج

هزینه های ثبت شرکت در کرج برای همه شرکت ها به یک میزان نیست و به دلیل تعرفه های ثبتی به میزان سرمایه شرکت هزینه ها نیز مشخص می شود. به طور کلی هر چقدر سرمایه شرکتی زیاد می شود هزینه های دولتی بیشتری را باید پرداخت کند.

شما می توانید هزینه ثبت شرکت در کرج را از وکلاء حقوقی نوول دریافت کنید.

ثبت شرکت در کرج کار چندان سخت و پیچیده نیست اما باید اما داشتن دانش ثبتی برای ثبت شرکت در کرج الزامی است. روزانه میلیون ها شرکت در ایران ثبت می شوند که فقط تنها تعداد محدودی از آنها می توانند فعالیت داشته باشند و بیشتر این شرکت ها به دلیل عدم ثبت صحیح و اصولی در زمان فعالیت به چالش بر خواهند خورد. که بیشتر این چالش ها به دلیل عدم ثبت اصولی می باشد. ثبت شرکت یا توسط خود افراد متقاضی انجام می شود و یا کارشناسان تازه کار.

موسسه حقوقی نوول با همکاری تیم وکلا و کارشناسان با تجربه اقدام به ثبت شرکت در کرج می کنند. مشاوره های مجموعه نوول برای تمامی خدمات کاملاً رایگان می باشد. حتماً از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها