صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی

منظور از شرکت های تعاونی اجتماع افراد حقیقی در جهت رسیدن به اهداف مشترک و انجام امورات تولید و نیز توزیع محصولات و خدمات و هم چنین بهبود در اوضاع اقتصادی اعضای شرکت که بر پایه همکاری و رعایت قوانین شکل می گیرد .

تعداد شرکا در این شرکت ها بیشتر از 7 نفر خواهد بود و تعداد حداقل یک مدیر را به عنوان مدیر هیئت مدیره شامل می شود .

. در اینگونه شرکت ها سهام باید به طور مساوی بین شرکا تقسیم شود. شرکت های تعاونی از لحاظ فعالیتی به ۲ دسته ی تولیدی و توزیعی تقسیم می شوند.

تعاونی های تولیدی بیشتر به تولید یک محصول یا خدمات می پردازند. مانند: فعالیت هایی در زمینه کشاورزی‚ دامداری‚ دامپروری‚ پرورش و صید ماهی‚ شیلات صنعت‚ معدن‚ عمران شهری‚ روستائی و عشایری و مانند اینها
تعاونی های توزیعی معمولا به توزیع محصول یا خدمات برای منافع عمومی و کاهش قیمت ها می پردازند. مانند : سازمان تاکسیرانی و فروشگاه های تعاونی.

ثبت شرکت به شکل تعاونی از لحاظ نوع عضویت نیز به دو نوع تعاونی خاص و عام تقسیم می شود:
عضویت در شرکت های تعاونی عام برای عموم مردم آزاد بوده و می توانند بر حسب نوع تعاونی که وزارت تعاون مشخص کرده، عضو بپذیرند. حداقل اعضا باید ۵۰۰ نفرباشد و سهام آن هم به عموم عرضه شود.
شرکت های تعاونی خاص به گونه ای هستند که عضویت در آن ها محدود به افراد مشخصی مانند اصناف مختلف است.

ثبت شرکت تعاونی

مدارک ومراحل لازم جهت ثبت شرکت تعاونی

1- یک نسخه مجوز اداره کل تعاون یا اداره تعاون شهرستان مربوطه
2- 3 نسخه ازاساسنامه تصویب شده شرکت تعاونی در اولین مجمع عمومی عادی
3- 3 نسخه از آگهی دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی
4- 3 نسخه از فرم شماره 4 شامل صورتجلسه اولین مجمع عمومی عادی دال بر تصویب اساسنامه و انتخابات اولین هیئت مدیره و بازرسان
3-5 نسخه از رسید پرداخت سرمایه شرکت طبق اساسنامه به صندوق تعاون
6- 3 نسخه ازلیست اسامی و اعضاء حاضرین در اولین مجمع عمومی عادی
3-7نسخه از لیست اسامی و مشخصات و نشانی کلیه اعضاء و سهامداران تعاونی
8- 3نسخه ازصورتجلسه اولین هیئت مدیره دال بر انتخاب رئیس ، نایب رئیس و منشی هیئت مدیره و تعیین مدیر عامل و تعیین صاحبان امضای مجاز
9-لیست و مشخصات اعضای هیئت مدیره ، بازرسان و مدیرعامل وهمینطوراعضای علی البدل(فرم شماره 4)به همراه تصویرشناسنامه وآخرین مدرک تحصیلی آنها

مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی حداقل در مدت 35-45روز پس از تکمیل مدارک انجام میگیرد. ثبت شرکت در تهران در کم ترین زمان توسط تیم مجرب ثبت شرکتها در ثبت نوول به سرانجام خواهد رسید . اگر شما متقاضی ثبت شرکت در کرج هستید می توانید با مراجعه به موسسه ثبت نوول و ارائه حوری مدارک از مشاوره کارشناسان مجرب موسسه ثبت نوول با سال ها خدمات ارزنده خود به متقاضیان بهره گیرید .

هزینه مورد نیاز جهت ثبت شرکت تعاونی

هزینه های ثبت شرکت های تعاونی در کشور به عوامل مختافی وابسته است که قبل از تشکیل شرکت باید به آن ها توجه شود و برطبق قوانین حاکم بر اداره ثبت اسناد و املاک اقدام به ثبت شرکت شود . شما هم چنین با تماس با شماره های 02632137 و 02126655119 می توانید از مزایای بهترین شرکت ثبت شرکت در کشور بهره مند شوید و با کم ترین هزینه شرکت خود را به ثبت برسانید . 

 

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *